Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2004., 12:14   #241
Ja sam 'prijetila' kuhachom zamochenom u kremu za kolache jel se to broji?
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2004., 12:21   #242
Da, skužila sam da ima velikog efekta 'pregovaranje', kada im se obraćamo kao malim pametnjakovićima. Rečenica 'budemo se nas dvije dogovorile, može?' je čudesna kod nas. 'Trankvilizira' je u sekundi! Ovo DOGOVORITI je fenomenalno.
No, moji starci mi ponekad kažu da malo previše raspravljamo s njima, da ne trebamo toliko objašnjavati...da trebamo biti malo stroži, što mi nikako ne ide.
Neke moje poznanice imaju djecu, neke i više njih, pa uspostavljaju disciplinu čak i nošenjem šibe u ruci, a i stroge su prilično.
Djeca su ima jako OK, vidim da cvatu....
Dobra mi je bila jedna - sretnem je na ulici s djecom i vidim da nosi šibu. Pitam je kaj će joj to?! Kaže ona - to ti je 'ispravljivač stavova'!!

__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2004., 14:36   #243
kaj se mene tice , skuzio sam da klinci cijene dosljednost i fair play
moze se s njma razgovarati i dogovarati , samo treba imati na umu da je njihovo videnje sviejta drugaciej od nasega i treba im objasniti njima razumljivim pojmovima
jedna jako vazna , a zanemarena stvar : sto vise vremena provoditi vani na zraku i u trcanju , skakanju i smijanju i slicnim aktivnostima
jako i izrazito sam protiv nosenja sibe i uoptrebe prijetnji
to bi bilo kao da nama sef sa svakim zadatkom i rokom , spomene otkaz , glad i beskucnistvo

sto je vise moguce , treba koristiti pozitivnu motivaciju , kod koje treba paziti da ne prijede u podmicivanje, pa da dijete za svaki dobar postupak ocekuje nagradu
ako mora biti kazna , ona treba biti brza, kratka i nadasve razumljiva djetetu , NE NAMA - DJETETU !!!
KAZNA NIKADA NE SMIJE BITI ODRAZ NASE RAZDRAZENOSTI ILI UMORA !!!
djeca nisu maliciozna u postupanju , pa tako ni kazna ne napada namjeru , vec samo i jedino osigurava da se djelo ne ponovi
nisam apriori protiv fizicke kazne , ali smatram da ako je mora biti, da mora biti svedena na najmanju mogucu mjeru , najcesce samo toliko da djetetu svrati pozornost na vaznost onoga kaj mu pokusavamo utuviti
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2004., 14:39   #244
Quote:
zg_sash kaže:
kaj se mene tice , skuzio sam da klinci cijene dosljednost i fair play
moze se s njma razgovarati i dogovarati , samo treba imati na umu da je njihovo videnje sviejta drugaciej od nasega i treba im objasniti njima razumljivim pojmovima
jedna jako vazna , a zanemarena stvar : sto vise vremena provoditi vani na zraku i u trcanju , skakanju i smijanju i slicnim aktivnostima
jako i izrazito sam protiv nosenja sibe i uoptrebe prijetnji
to bi bilo kao da nama sef sa svakim zadatkom i rokom , spomene otkaz , glad i beskucnistvo

sto je vise moguce , treba koristiti pozitivnu motivaciju , kod koje treba paziti da ne prijede u podmicivanje, pa da dijete za svaki dobar postupak ocekuje nagradu
ako mora biti kazna , ona treba biti brza, kratka i nadasve razumljiva djetetu , NE NAMA - DJETETU !!!
KAZNA NIKADA NE SMIJE BITI ODRAZ NASE RAZDRAZENOSTI ILI UMORA !!!
djeca nisu maliciozna u postupanju , pa tako ni kazna ne napada namjeru , vec samo i jedino osigurava da se djelo ne ponovi
nisam apriori protiv fizicke kazne , ali smatram da ako je mora biti, da mora biti svedena na najmanju mogucu mjeru , najcesce samo toliko da djetetu svrati pozornost na vaznost onoga kaj mu pokusavamo utuviti
Potpisujem tvoj post u potpunosti.
Sada me zanima kako ces prezivjeti napade zbog uporabe fizicke kazne makar bila i na "najmanjoj mogucoj mjeri".
Drzim fige.
swaschta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2004., 14:49   #245
Jako mi je simpa sašin post, ali me zbunilo to što ne znam kako odrediti tu 'najmanju moguću mjeru'.

Jer nekome to može biti simbolično pec-pec po guzi, drugome šamarčina.
A možeš dijete isprebijati i kuhačom umrljanom čokoladom. Ništa manje ne boli. Možda je to princip objedinjavanja nagrade i kazne?! Da skratiš vrijeme.
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2004., 15:03   #246
pa napisao sam: samo toliko da dobijes potrebnu paznju da mozes razjasniti da se nesto ne smije i zasto se ne smije (jako sam protiv toga da se nesto ne smije samo zato jer je netko rekao)
ima i ljudi koji vole urlati , a onda mi dode da crknem od smijeha kad ih vidim kako deru glasne zice dok im dupe ne otpadne , a klinac ih ne ferma 5%

inace , ja smatram cak gorim od tap-tap po guzi , kad netko silji-pilji po djecjem mozgu s nja-nja-nja metodama i staaaalnim drzanjem prodika
ako ste pazljiv promatrac , vidjet cete kao se djetetu faca "zatvori" nakon 2 minute i kako vise uopce ni ne cuje prodiku i samo ceka da ga se oslobodi
o vrijedanju i omalovazavanju ne zelim ni trositi rijeci - to vise govori o govorniku nego o onome kome je upuceno (svejedno je li odrasli ili dijete)
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2004., 15:10   #247
E, da, ovo zadnje je po meni najgore. Takvo ponašanje se već vrlo rano registrira u dječjoj glavici. Ne bi čovjek vjerovao koliko rano...

Ja se, recimo, sjećam jednog ignoriranja a nisam imala ni 3 godine.
Fakat mi se urezalo, doživjela sam to kao golemu nepravdu, osjećala sam se manje vrijednom.
No, dobro, to nije bila kazna, već preferiranje nekog drugog i uvlačenje u guzicu nekom drugom.
A skužila sam to premda su valjda mislili da sam ameba od niti 3 godine.
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2004., 15:19   #248
Quote:
maristella69 kaže:
Jako mi je simpa sašin post, ali me zbunilo to što ne znam kako odrediti tu 'najmanju moguću mjeru'.

Jer nekome to može biti simbolično pec-pec po guzi, drugome šamarčina.
A možeš dijete isprebijati i kuhačom umrljanom čokoladom. Ništa manje ne boli. Možda je to princip objedinjavanja nagrade i kazne?! Da skratiš vrijeme.
Super! Nisam dugo cekao.
swaschta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2004., 21:31   #249
blago tebi kad ti je to shaljivo
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:38.