Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2003., 12:58   #1
Profesori verbalni zlostavljači

uvijek se iznova užasnem kako nitko ne poduzima ništa protiv takvih profesora koji si uzimaju za pravo vrijeđati ljude i iskorištavati svoj autoritativni položaj da ponižavaju druge.

imala sam takve profesore i u srednjoj i u osnovnoj školi. moji starci nisu ništa oko toga poduzimali, što mi je jasno za srednju školu, jer tada se već smatraš dovoljno odraslim i slažem se da se trebaš sam znati zaštititi, iako ja nisam znala.

i sad sam na faxu i opet se ne znam zaštititi. i zato sam jako jako ljuta na sebe. znam da je malo offtopic, ali nisam znala gdje da drugdje postam. naime, na mom faxu ima jedan profesor koji se izderava na studente kada ne znaju odgovor na njegovo pitanje, šalje ih u vražju mater, izruguje im se, govori im da su glupi na više ili manje izravan način. a ne do bog da na ispitu kažete nešto casual, odnosno nešto što vas nije pitao: "kako se usuđujete sa mnom tako razgovarati, jesam li vas išta pitao...".
a ako mu se suprostavite, on se još više razbijesni i odmah vas pošalje van iz sobe, odnosno padate na ispitu.

i zato mu se nitko ne usudi suprostaviti kada on počne sa svojom bujicom uvreda. ili ne znam iz kojeg drugog razloga. ako netko od vas misli da je njegovo ponašanje opravdano, neka mi to, molim vas, objasni.

ne mogu više živjeti sa spoznajom da takav čovjek radi na faxu već negdje valjda približno 40 godina i da se cijelo vrijeme tako ponaša. kako je to moguće? zar se nitko nije žalio? zar ne postoji neka državna inspekcija koja može nešto učiniti? što da ja napravim oko toga?

pitam se nisam li previše opsjednuta sa svim time, ali ne mogu podnijeti toliku nepravdu. gadi mi se taj tip i hoću da dobije ono što zaslužuje.

zato bih htjela vas pitati znate li postoji li stvarno neka državna inspekcija za ovakve slučajeve na fakultetu i kako doći do nje i što je nakon toga potrebno učiniti.

stvarno bih mu htjela sasuti sve u lice, ali strah me je. djelomično i toga što još kod njega imam obavezno dva usmena ispita, ali djelomično zato što premalo vjerujem da bih to mogla napraviti na pravi način.

još jedno pitanje: mislite li da je uopće opravdano da se ikoji profesor dere na učenike/studente? (ne govorim sad tu o jednom, dvaput, već kad je to pravilo)

ja pretpostavljam da je isprika gore navedenog profesora po pitanju zašto se dere ta da on smatra da bi mu studenti trebali dolaziti na ispit tek kad nauče gradivo. je li to po vama ok mišljenje?
ali problem je u tome što kada ljudi i nauče gradivo, on ih uspije zbuniti. i opet mu je u njegovoj glavi opravdano da se dere i ponižava.

da li moje zamisao da bi takav profesor trebao ostati bez radne dozvole ili dobiti bar neku kaznu spada u područje idealističnog nerealanog utopijskog svijeta?
tapir is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2003., 13:07   #2
Re: profesori verbalni zlostavljači

Quote:
tapir kaže:

i sad sam na faxu i opet se ne znam zaštititi. i zato sam jako jako ljuta na sebe. znam da je malo offtopic, ali nisam znala gdje da drugdje postam. naime, na mom faxu ima jedan profesor koji se izderava na studente kada ne znaju odgovor na njegovo pitanje, šalje ih u vražju mater, izruguje im se, govori im da su glupi na više ili manje izravan način. a ne do bog da na ispitu kažete nešto casual, odnosno nešto što vas nije pitao: "kako se usuđujete sa mnom tako razgovarati, jesam li vas išta pitao...".
a ako mu se suprostavite, on se još više razbijesni i odmah vas pošalje van iz sobe, odnosno padate na ispitu.
Mozes traziti izuzece toga profesora , tj. mozes traziti da ne odgovaras kod njega ili komisiju za ispitivanje. Raspitaj se za tocnu proceduru na svome fakultetu.
cunac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2003., 13:26   #3
ako zbog toga imas problema proci ispit, svakako odi voditelju vase godine i trazi odgovaranje pred komisijom. to ce ti biti manje stresno, jer on nece smjeti tako razgovarati...

meni je jasno da se profesori uzrujaju ako im netko doje na ispit bez da ista zna, ali upravo i da ti je shlapa dosla na ispit, moras ostati pristojan i civiliziran!

imas se svako pravo zaliti...
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2003., 14:48   #4
I ja bih trazila da polazem ispit pred komisijom. Ima li na tvom faksu neko udruzenje studenata ili nesto slicno? Bilo bi dobro pokrenuti peticiju da se taj verbalni siledzija udalji za faksa ili da barem dobije opomenu za svoje ponasanje. sigurna sam da ti nisi jedina kojoj to smeta.
sarah is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2003., 18:12   #5
Re: profesori verbalni zlostavljači

Quote:
tapir kaže:
imala sam takve profesore i u srednjoj i u osnovnoj školi. moji starci nisu ništa oko toga poduzimali, što mi je jasno za srednju školu, jer tada se već smatraš dovoljno odraslim i slažem se da se trebaš sam znati zaštititi, iako ja nisam znala.
Da nismo možda imali iste profesore?

(Khm... sjećaš se kako je prof. ......ić ukrala Božić? )

Quote:
tapir kaže:
ne mogu više živjeti sa spoznajom da takav čovjek radi na faxu već negdje valjda približno 40 godina i da se cijelo vrijeme tako ponaša. kako je to moguće? zar se nitko nije žalio? zar ne postoji neka državna inspekcija koja može nešto učiniti? što da ja napravim oko toga?
Ono što ti možeš napraviti je otići kod voditelja godišta (kao što ti je već netko predložio) ili prodekana za nastavu. Ali nažalost sumnjam da ćeš uspjeti nešto promijeniti.
Kod nas još uvijek praktički vrijedi ono da kad se jednom uvaljaš na neki državni posao, rijetko dobiješ otkaz.

Btw, imate li one evaluacije profesora i kolegija na kraju semestra? Na pmfu to primjerice postoji, iako bih se kladila da nitko uopće ne pogleda ozbiljno rezultate

Quote:
tapir kaže:
još jedno pitanje: mislite li da je uopće opravdano da se ikoji profesor dere na učenike/studente? (ne govorim sad tu o jednom, dvaput, već kad je to pravilo)
Naravno da ne! Pogotovo ako je riječ o profesorima u osnovnoj i srednjoj školi, koji bi prvenstveno trebali biti pedagozi
326 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2003., 15:22   #6
Da,i ja imam sličnih problema sa svojim,vjerovali ili ne,vjeroučiteljem.
Primjer - Pričali smo o ljubavi i seksu.On je rekao :Nekim muškarcima žene služe kao pražnjenje(što se tiče seksa),međutim takvo nešto ja nikada ne bih rekao.To bi prije rekao...Timor(ovdje je izgovorio moje pravo ime).
Ja sam ostao šokiran.Razred mi je ostao šokiran.Raska(kad je čula) je ostala šokirana.
Frajer mrzi cijeli moj razred zato jer smo prilično liberalni(čitaj - zalažemo se za sve što on prezire),a kada smo mu rekli da ne idemo na natjecanje iz ekologije koje on vodi(iz jednostavnog razloga što je rekao da ga je prošle godine na natjecanju jedna moja frendica razočarala,a za mene je rekao da me ne vodi na natjecanje jer ništa ne znam),rekao je doa on radi nas neće propasti.
Uglavnom - profesori ga mrze,učenici ga mrze,pa zato profesore:2up:
Timor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2003., 19:40   #7
mislim da su ljudi u srednjoj skoli i na faxu vec jake osobe i mogu to nekako prezivit. ali kad profesor ditetu u osnovnoj skoli rece da je glup i nesposoban, e onda bi ja toga nasaketala. jer takvi ljudi neznaju kako rici mogu povridit dicu!!! bilo je to davno- uciteljica moga brata od prvog do cetvrtog razreda je bila ocajna prema njemu. nikad nije dobija 5 za bilo sta, ma ni za likovni uvik ga je podcjenjivala. u cetvrtom razredu su isli na ekskurziju, i kad su se vratili uciteljica je mojoj mami rekla da je moj brat prekrasan, da bi volila imat sina ka sta je on!!!!! cetiri godine ga je sikanirala i podcjenjival, nije ga niti tila upoznat... a onda izjavi tako nesto. tuka
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2003., 17:33   #8
Thumbs down

Profesori su gamad (čast izuzecima).

Gamad koju štite svi, a najviše među sobom.
Nikakve pomoči od ravnatelja i razrednika (kad su ćlanovi iste bande)
 
Odgovori s citatom
Old 19.03.2003., 17:34   #9
E da, ne sad o sebi (iako imam iskustva i to vrlo loših).

Samo za starog; njemu su rekli da će biti čudo ako osnovnu školu završi.

No on je u roku završio strojarski faks (koji zajedno sa medicinom je smatran najtežim faksom).

Eto toliko ....
 
Odgovori s citatom
Old 19.03.2003., 20:36   #10
Quote:
The Ris kaže:
Profesori su gamad (čast izuzecima).

Gamad koju štite svi, a najviše među sobom.
Nikakve pomoči od ravnatelja i razrednika (kad su ćlanovi iste bande)
ja sam profesorica...
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2003., 20:54   #11
...pise cast izuzecima

ja sam u prva 4 raz osnovne skole promijenio 3 razreda jer sam imal bolesne prof. prva je stipala tako da bi vam krv isla, druga je dijelila samare.....

na faksu u hr.... - umjesto pozdrava na prvim predavanjima, objasnjavali su nam kak necemo zavrsiti i kako smo kao sve gluplji i .....

dok je u austriji nesto potpuno drugacije


ja bi rekel da je uzrok takvog stanja u skolstvu komunizam
kako god to glupo zvicalo
opca neodgovornost, autoriteti, "zajednistvo"...
-neodgovornost-
mjesta su dobivali ljudi na temelju veza a ne zavrsenih skola [naravno da ne svi...]



+ cesto shvacam ucitelje u skolama ko isfrustrirane ljude koji u zivotu nisu previse postigli pa se izzivljavaju....

iskreno se nadam da ce se s vremenom stanje kod nas promijeniti... al polako...
nixon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2003., 20:59   #12
ma to luđaci liječe komplekse
TaSi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2003., 21:05   #13
a opet ima toooliko ljudi koji su u redu i pokusavaju cuda napraviti od djece/mladih.....
nixon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2003., 23:02   #14
Iako sam uglavnom imala dobra iskustva s profesorima, bilo je i likova koji su mi se zauvijek usjekli u pamcenje.

U osnovnoj skoli smo na cjelodnevnoj nastavi od prvog do cetvrtog imali tipa koji se izivljavao na jednom mentalnom zaostalom decku iz razreda, a kad je trebalo, i na drugim deckima. Na prozoru kraj katedre imao je sibu (sibu, ljudi, mozete to vjerovat?!? ) kojom je znao mladit klince koji su bili nemirni, zivahni ili nisu znali gradivo. Mi smo ga se toliko bojali da se nismo usudili reci roditeljima!

Sto se tice profesora koji su nas verbalno zlostavljali, takvih je bilo i u osnovnoj i u srednjoj skoli. I to na tone.

Na faksu smo ih imali nekoliko, a prednjacila su dvojica. Prvi, sad vec pokojni profesor, je zabranjivao studenticama da mu dodju na ispit u hlacama i ako bi koja dosla, onda bi ju rusio. Postavio bi takvo pitanje da ona nije znala odgovorit i time bi rusenje postalo 'legalno'. Ja sam mu u inat dosla u suknji do poda i martama, na sto me je ispitao od a do z i iako sam sve znala dao mi cetvorku. Jos mi je napomenuo da ako odbijem ocjenu i dodjem jos koji put na ispit, necu nikad proci ili cu dobit dvojku.

Drugi tip je sad u penziji. Taj je mrzio zenski rod i otvoreno je govorio da je studenticama mjesto kod kuce. One su po njemu trebale biti dobro obrazovane kuharice, spremacice i peglacice. Mene je osobno pitao punih sat vremena (inace je ispitivao pola sata) i konacno mi dao pet. Kad mi je upisao ocjenu u indeks iskreno mi je priznao da me ispitivao tako dugo jer sam mu izgledala prelijepo da bih jos mogla i nauciti tako opsezno gradivo. Kreten! Neke cure koje nisu znale stvari koje je on smatrao osnovnima je izbacivao s ispita i za njima bacao indeks po hodniku i glasno ih vrijedjao rijecima 'sta uopce studiras, idi kuci, udaj se i kuhaj!'.

Ne znam kaj da velim. Voljela bih biti optimist i reci da je moguce odgovarati na komisijskom ispitu. No, realno gledano ~ na komisijskom ispitu ponovno te ispituje on uz prisustvo druga dva profesora koja on sam odabere. Dakle, to su njegovi frendovi. Oni takodjer imaju pravo postavljat pitanja. Sad, na komisijskom ispitu on moze postavit zackuljasto pitanje koje se formalno nalazi u gradivu, a da na njega ne znas odgovor. I sta onda? Ispast ce da si se bunila bez veze i da si bacila ljagu na respektabilnog profesora. Ako su drugi clanovi komisije na njegovoj strani, i oni ce ti postavit dodatna pitanja na koja neces znati odgovor. Ako i prodjes na komisiji, kakvo te studiranje ceka? Zauvijek si obiljezena kao ona koja se buni i svakom profesoru koji je iole dobar s optuzenim profesorom bit ces na piku do diplome. Dosta sam pesimisticna po tom pitanju. Jednostavno mislim da ce, ako moraju birati izmedju kolege koji je jos k tome i strucno jak i neke anonimne studentice, profesori s katedre odabrati svog kolegu i njemu drzati stranu.
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2003., 23:37   #15
Quote:
damien kaže:
na faksu u hr.... - umjesto pozdrava na prvim predavanjima, objasnjavali su nam kak necemo zavrsiti i kako smo kao sve gluplji i .....
kod nas je cijela 1. godina bila takva.. pogotovo su se tako ponašali profesori s našeg odsjeka

npr. napune 2 ploče 2-strukim i 3-strukim integralima (a na kolegiju matematika se u to doba tek počinje s integralima) pa uhvate neki zbunjeni pogled i odmah slijedi "ako netko ovo ne razumije, neka ode odmah s faksa, šta uopće radi ovdje.." pa u nastavku nešto kao - nama ne trebaju mediokriteti, ako slučajno nešto ne razumijete, odlazite odmah
326 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2003., 23:48   #16
Na Filozofskom su postojali (i jos uvijek postoje) profesori za koje se tocno zna da na pocetku prve godine odaberu zrtvu koju (bez ikom znanog i vidljivog razloga) sustavno unistavaju. Osim sto covjeka ponizavaju pred svima, javno mu govore da nije za taj faks, da mu nece dozvoliti da prijedje na drugu godinu i slicno. Osobno poznajem studente (iz moje generacije) koji su zbog takvih profesora mijenjali studijsku grupu.

Jedna moja frendica je uspjela prijeci s prve godine na drugu, jer je profesorica koja se bacila na nju na jesenskom roku bila na bolovanju. Ta moja kolegica je odgovarala kod nekog drugog profesora i dobila neku sasvim solidnu ocjenu. No, kad je njezina profesorica skuzila da je ova presla na iducu godinu, docekala ju je na vjezbama na trecoj godini i toliko ju puta rusila dok ova nije odustala od faksa i upisala sasvim novi smjer, ispocetka!!!
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2003., 00:56   #17
Moram priznati da svom srećom u svoje 2 godine ja (još) nisam naletila na profesora poput ovih koje princeza opisuje.
čini mi se da su dosta korektni, do sada sam imala samo jedno recimo "nekorektno" iskustvo, naime radilo se o tome da je jedna profesorica (s biološkog odsj. ) dijelila ocjene (i rušila) po vrlo čudnim kriterijima, dan danas nikom nije jasan njen sistem

čini mi se da su i na komisiji dosta korektni - naravno da se događa da ljudi padaju na komisiji, ali ne čini mi se da je to zbog nekakve osvete.

još jedna stvar koja mi se jako sviđa na faksu je to da profesor na usmenom predloži ocjenu prije bilo kakvog gledanja u indeks (čuh priče da na nekim faksovima prvo gledaju kakve su druge ocjene )
326 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2003., 11:14   #18
Quote:
njasa kaže:
ja sam profesorica...
Drago mi je.
 
Odgovori s citatom
Old 20.03.2003., 12:07   #19
Quote:
326 kaže:
recimo "nekorektno" iskustvo, naime radilo se o tome da je jedna profesorica (s biološkog odsj. ) dijelila ocjene (i rušila) po vrlo čudnim kriterijima, dan danas nikom nije jasan njen sistem
daj inicijale pa da ti objasnim sistem
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2003., 13:48   #20
Re: profesori verbalni zlostavljači

Quote:
tapir kaže:

još jedno pitanje: mislite li da je uopće opravdano da se ikoji profesor dere na učenike/studente? (ne govorim sad tu o jednom, dvaput, već kad je to pravilo)


?
NE!

Nema toga! Osim ako student baš provocira!!!
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:06.