Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2010., 17:10   #2181
Kao sto sam vec rekla, ja sam imala Zlostavljanje i zanemarivanje djece i predmet je bio prelagan i jako zanimljiv. Imali smo i radionice + knjige su super i puno se nauci (ne strebancijom).

Socijalna skrb za djecu (drzi AJDUKOVIC) je navodno isto jako lagana i skoro svi dobiju 5, ali meni se nije cinila zanimljivom (pa ju po tom pitanju ne bih komentirala). Pogledaj si litaraturu, ako ti se cini zanimljivom - uzmi. Ajdukovic je najprofa na faksu.

Za rjesavanje sukoba nisam cula nista. Ne pitaj me.

A za preventivne programe pises neku radnju i onda ti je ocijena iz te radnje i ocijena kolegija - sto moze biti super, a i ne ako ti se ne da pisati. Predmet mi se cini cak oke, ali ga drzi profa (iz cijeg sam ja predmeta jedinog ja imala 4 - socijalni rad s obitelji - prosle godine pa sam jos uvijek ljuta na nju jer trazi streberanciju, a ne razumijevanje).

Btw. ajde ponesi skriptu iz marginalnih ako dolazis sutra u 8 na faks (ja dolazim ).
sindenis uinen is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 22:04   #2182
ok..pošaljim ti sms, ako ga ne dobiješ, čekaj malo prije 8 sati
Cylon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 18:01   #2183
..ovaj, jel se sječaš prošlo godišnjeg pitanja iz ob-a za drugi kolokvij, baš gledam dok učim ima jedan dio (prava djeteta) koja mi se čine ne tolko važna, jer je sve neak opčenito...
Cylon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 09:01   #2184
Ooooo, nazalost, to je jako vazan dio i bilo je nest iz toga. Nda... nemoj preskakat dijelove jer se sve mora znat. Eventualno, ako vam ona na seminaru kaze da nesto ne morate znati.
sindenis uinen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 13:08   #2185
..hm.. danas nam je rekla milasica da slobodno preskočimo prava, ali moramo ih znat nabrojati i da ne učimo sve gdje ima povijeti ..juhu
Cylon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 17:55   #2186
Bar nesto, makar spremi se za usmeni (tad ces svakako morat znat - tak je nama rekla), a onda je usmeni ispao prelagan Ma ista stvar je i radnim, izgleda. Svi govorili kako je tesko i komplicirano, kad ono... hrpa ljudi prosla (od onih koji su dosli ofkors.)...
sindenis uinen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 18:38   #2187
..makar nisma previše siguran jel bum prešo obiteljsko, jer ga učim tek tri dana, jer sam pisao izvještaj, marginalne sam pao, jer sam napisao samo 3 pitanja..a jebiga, barem je engleski i menadžment ok...
Cylon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 08:59   #2188
Kad vam je kolokvij?
Mislim, daj sve od sebe, pokusaj, pa ako padnes padnes (imas popravni?).

A obiteljsko je navodno puno lakse polozit preko kolokvija nego preko ispita (tak bar kaszu, ja sam preko kolokvija, pa ne bih znala je li uistinu tako tesko preko ispita).
sindenis uinen is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 09:19   #2189
Quote:
sindenis uinen kaže: Pogledaj post
A obiteljsko je navodno puno lakse polozit preko kolokvija nego preko ispita (tak bar kaszu, ja sam preko kolokvija, pa ne bih znala je li uistinu tako tesko preko ispita).
Ja sam išla na ispit. Preko kolokvija je lakše jer imaš samo usmeni koji je i nakon ispita većinom samo za potvrdu ocjene i još jedno pitanje za podizanje ocjene. Ispit je težak, ali ponavljaju se pitanja i stvarno nije toliki bauk kao što ga ljudi predstavljaju. Sad imaju novi princip kolokvija (samo esej) pa je nesrazmjer ispit/kolokvij još veći naravno u korist kolokvija kao lakšeg dijela
Fashion Barbie is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 09:42   #2190
Imamo popravni, naravno i ako ga padnem cijele praznike bum vrtil samo obiteljsko.. pa kolokviji nisu teški, ali za drugi kol ima dosta gradiva, a set pitanja je velik... ..obožavam Milasicu, i tražil bum dvoranu gdje je ona...
Cylon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 15:48   #2191
Nego, Barbie kad si vec tu Planiram na upravno izaci 14.2. pa jel mi dosta 2 tjedna da to naucim? Kakvi su uopce ti likovi? Razlika je sto mi moramo znati 4 zakona manje neg vi.
sindenis uinen is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 17:01   #2192
Ako imaš Prekršajni zakon i Zakon o upravnom postupku, onda nažalost nije. Inače..predmet je dosadan, ali nije ništa posebno težak. Katedra nije stroga (osim navodno Staničića, ali nije ni on ništa posebno strog prema onome što smo inače navikli gledati na faksu ). Ima neka skripta koju sam dobila od frendice (ima cca 100 str i dobra je). No opet ZUP se mijenjao pa taj dio moraš po zakonu. Ako hoćeš pošaljem ti skriptu, samo ostavi mail
Fashion Barbie is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 21:38   #2193
Imamo ZUP i ZUS od zakona (nema puno stranica, a ako sam naucila radno koje pola nisam razumjela zasto bas tako i ima duplo vise stranica, budem i ovo svladala).
Ali mislim da cu krenit s ucenjem 25.1. kad kolokviram (nadam se) radno i socijalno. Citala sam da je najbolje prvo krenit sa zakonima, a salji na mail skriptu: **********@gmail.com
Makar, ima neka na pravokutniku... iako, mislim da trebam bar procitat knjigu i nadopunit skriptu (ja planiram imam 5 iz tog upravnog).

Zadnje uređivanje Lady_D : 17.12.2010. at 22:43. Reason: Privatni podaci
sindenis uinen is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 22:00   #2194
obiteljsko je danas bilo abnormalno lagano pa mislim da postoji neka caka...
Cylon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 22:09   #2195
Quote:
sindenis uinen kaže: Pogledaj post
Imamo ZUP i ZUS od zakona (nema puno stranica, a ako sam naucila radno koje pola nisam razumjela zasto bas tako i ima duplo vise stranica, budem i ovo svladala).
Ali mislim da cu krenit s ucenjem 25.1. kad kolokviram (nadam se) radno i socijalno. Citala sam da je najbolje prvo krenit sa zakonima, a salji na mail skriptu: ***********@gmail.com
Makar, ima neka na pravokutniku... iako, mislim da trebam bar procitat knjigu i nadopunit skriptu (ja planiram imam 5 iz tog upravnog).
Dobro je jer najviše vremena na upravnom nama oduzima prekršajni zakon. Ogroman je i stvarno treba MINIMALNO 1 tjedan za to jer se mora znat napamet i to oduzima puno bodova. Zato bih rekla da treba minimalno 3 tjedna, idealno 4-5. Ti stigneš za 2-3. Probaj pročitat prije nekako..kao da čitaš neku ultra zanimljivu knjigu prije spavanja Vi imate kolokvije iz radnog? Ja sam mislila uzet to možda za seminar sljedeći semestar, al nemamo kolokvije pa zapravo nikakve koristi.
Evo, poslano. Ja ju ne namjeravam nadopunjavat. Učit ću to plus zakone.

Zadnje uređivanje Lady_D : 17.12.2010. at 22:43. Reason: Privatni podaci
Fashion Barbie is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 09:08   #2196
Je, imamo kolokvije iz radnog, ali svejedno od 120 ljudi koji su prijavili izaslo je manje od 30 S tim da su jos neki pali... Uglavnom, jest da je meni ucit iz zakona smrt jer uvijek ja nadjem nesto sto nerazumijem (pa idem gnjavit profe na konzultacije), ali ovaj kolokvij je prosao prelagano. Iznenadjujuce. Ali me strah Gotovca i njegovih pitanja, makar kad sam vec i na seminaru (isto on drzui) naucila sam kako pita (a to nije bas uvijek dobro jer ne kuzim sto zheli cut kao odgovor).
Ali ako uzmes za seminar - bit ce ti zabavno! Bar meni nije dosadno s Gotovcem i nasima koji koriste stari zakon
sindenis uinen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 10:15   #2197
Ma ne znam, u principu planiram očistit do 4. mj 7. semestar i onda mi trebaju 2 ispita za uvjet. Pomorsko je jedan jer je najlakši ispit na 4. god, a uz to još nešto moram uzet za seminar. Ta 3 predmeta koja mi ostaju na izbor su teška, a radno mi se činilo najmanje teško. Tako da mi je cilj uzet najmanje težak ispit, pa ću se raspitat koji je to
Fashion Barbie is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 11:20   #2198
... vidim da je nesrazmjer literature iz radnog, pogotovo nama koji imamo kolokvij...
Cylon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 12:42   #2199
Quote:
Cylon kaže: Pogledaj post
... vidim da je nesrazmjer literature iz radnog, pogotovo nama koji imamo kolokvij...
Rekla bih da vi trebali znat više taj socijalni dio, a mi radni Inače ne vidim koji je nesrazmjer jer vi imate 100 str više knjige, a mi imamo više zakona
Fashion Barbie is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 13:22   #2200
Um,... netocno. Jedina razlika je da pravnici moraju znati ova dva zakona:
Zakon o zaštiti na radu (Narodne novine 59/96, 94/96 – ispravak, 114/03, 100/04 - Zakon o izmjenama i dopunama Zakona o gradnji, 86/08, 116/08 - Zakon o državnom inspektoratu, i 75/09)amo članci 1-79;
Zakon o strancima (Narodne novine 79/07 i 36/09): samo članci 114-141, 156 i 219; i


koja mi ne moramo. Ostalo je identicno.

Sad... nama je radno kao najtezi ispit. Jos cemo vidjeti...
sindenis uinen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:13.