Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2007., 12:42   #141
evo sad mi mala javila da je crta do 81. mista se pomakla...i ona upade bez plaćanja
nips is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 21:42   #142
znam da je glupo pitanj al sam zadnje dane sva :zvrko

školarina se plača odma kod upisa ili kak to ide
__________________
13.04.2010. F... 7.08.2013. još jedno srčeko
spocky is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 22:11   #143
Uplatiš prije i na upis doneseš uplatnicu.
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 11:15   #144
čestitke svima koji su se upisali.
ja sam diplomirala prije 2 godine i jako sam zadovoljna.
moram samo napomenuti jer se to pretjerano ne zna da se socijalni rad u proteklih 5 godina reformirao u smjeru socijalne politike i udaljio od nekadašnjeg vezanje uz mračne i sive drž.institucije.
studij sada traje 4+1 godinu, tj. 5. godina je opredjeljujuća ili za socijalnu politiku ili za soc.rad.
uči se jako puno što i to o ljudskim pravima, europskim zakonima,civilnom društvu, socijalnom menagementu, neki kolegiji su na ekonomskom fakultetu, socijalne intervencije na razini lokalne zajednice, praktična sociologija u neku ruku.
nakon faxsa treba naći posao u nekom sektoru za ljudske potencijale i ludnica.
za sada se još borimo sa psiholozima za te poslove ali oni nemaju nikakvog pojma o radnom prabvu, upravi, ekonomskoj politici, socijalnom menagementu, soc.kapitalu i svim ostalim "modernim"temama ako ste spremni malo pretrpiti činj.da izjava završio sam ili završila soc. rad ne izaziva apriorno poštovanje kao što je to u slučaju medicine prava veterine i inih "konkretnih" zvanja, i kada dobijete priliku na nekom radnom mjestu pokazati interdisciplinarnu potkovanost za organizaciju i održivi razvoj, svi oko vas bit će ugodno iznenađeni.
"pomažući i savjetodavni" kolegiji postajli su periferni na tom faxu,
moj savjet je da pratite sve vezano uz katedru za soc.politiku i za 5 godina ste na pravom putu postati stručnjaci par exelance
 
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 00:04   #145
zanima me da li je na upis potrebno donesti potvrdu o mjestu prebivališta?
vidla sam da negdje treba.
__________________
13.04.2010. F... 7.08.2013. još jedno srčeko
spocky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 22:05   #146
može mi netko reči koja su predavanja na prvoj godini obavezna...? nadam se da nem morala baš sve slušat....
veliko zlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 11:46   #147
Quote:
veliko zlo kaže: Pogledaj post
može mi netko reči koja su predavanja na prvoj godini obavezna...? nadam se da nem morala baš sve slušat....
Prvu godinu ćeš jako malo vremena baš morati provoditi na fakultetu
Pa krenimo redom : sociologija, psihologija, ekonomija ne trebaš dolaziti na predavanja tj. nisu obavezna. Uvod u opću teoriju prava i države bi ti bilo pametno odlaziti na predavanja jer ćeš lakše položiti kolokvije, ali isto tako nisu obavezna koliko ja znam. Strani jezik (engleski ili njemački) prozivaju, tako da to treba dolaziti.

Drugi semestar; Socijalna politika ima sada po bolonji kolokvije pa valjda proziva, ali svakako bi bilo poželjno da dolaziš jer ti je taj predmet osnova za druge predmete vezane uz socijalnu politiku.Teorija soc rada proziva pa moraš dolaziti, informatika i statistika vježbe obavezne, predavanja nisu obavezna, interpersonalana treba dolaziti i na vježbe i na predavanja.

Na seminare naravno moraš dolaziti, imaš pravo izostanka čini mi se 2 ili 3 puta (ovisno o seminaru)
selma5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 21:49   #148
ovo mi se podosta sviđa.... hvala
veliko zlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 03:51   #149
Ajde, fino da nas ima vise na studiju socijalnog rada
Kao sto je netko spomenuo... Osoba treba puno uloziti u rad, a ponekad su mali rezultati.. i zato ostajem kraj toga, da takav zahtjevan posao moze raditi jedino altruisticna osoba, s puno zivaca i volje.. i mora, dakako - voljet svoj posao..
zao mi je sto neki ga upisuju tek tako, da nesto upisu, znam i takve primjere.. pa su na kraju isfrustrirani faksom, i koja je korist od takve osobe..?
Nikakava.

p.s. Prijemni je bio lagan, malo sam ucila i prosla relativno dobro, tako da sam i vise nego zadovoljna.
Good evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 21:38   #150
zna li možda netko kad su oni dani orijentacije ili kako se već to zove....?? znam da je ona žena pričala nešto o tome na upisima... negdje pod kraj 9mj. pa me zanima dal je neko zapamtio datum....
veliko zlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 20:15   #151
Nije rekla datum, nego da pratimo web jer ce na webu bit objavljen tocan datum.
Ili da nazovemo u referadu tokom 9mj.,.
Good evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 23:02   #152
haloooo, pa bija san sa malon iša vidit di se to nalazi u nazorovaj.....kad doša isprid....a ono......ko da je dvorac iz austro-ugarske...zgrada se raspada...za vas bi bilo najbolje da šta prije na borongaj priselite...
nips is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 19:23   #153
^^ zgrada je bas u skladu studija
Salu na stranu, a jebat ga.. sta sad, nitko neide na faks radi uredjenosti same zgrade, tako da ce se valjda prezivjet i to
Good evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 14:06   #154
jel moze netko napisat malo kak je na faksu, profesori, cega se najbolje prije rjesit i tak.
razgovarala sam s jednom frendicom koja je tam ali bi htela i druge malo cuti, ako ih ima tu negde
__________________
13.04.2010. F... 7.08.2013. još jedno srčeko
spocky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 15:58   #155
Ja bila today na faksu
Bas mi se svidja, onak malo izvana izgleda jezivo, ko neki dvorac iz horor filmova
al sam skuzila da i vecina tih vecih kuca u toj ulici izgledaju slicno, bas ko da su iz nekog horora, hehe.. onako stare, neke obrasle bršljanom a i sam tip gradnje/izgled nekih je malo jezivo cudan

No unutra mi se cini bas ugodna atmosfera, sve kolegice su bile pricljive i srdacne i teta u referadi je zmaj zena (u pozitivnom smislu) , sve objasnjava bez nervoze a i cak se sjetila da na 1godini postoji jos jedna moja prezimenjakinja

Ugl, prvi dojam odlican
Good evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 21:38   #156
ja sam dobila potvrdu za dom od svoje doktorice i sad me zanima koji doktor je zaduženi za nas da idem potvrditi to kod njega il kak to vec ide.
__________________
13.04.2010. F... 7.08.2013. još jedno srčeko
spocky is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 22:28   #157
za ''nas'' je zaduzena na javnom zdravstvu doktorica Čavlek, u Mirogojskoj 15 (mozda sam broj fulala, ne zamjeri)
Good evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 13:19   #158
thanks
__________________
13.04.2010. F... 7.08.2013. još jedno srčeko
spocky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 10:14   #159
Quote:
spocky kaže: Pogledaj post
jel moze netko napisat malo kak je na faksu, profesori, cega se najbolje prije rjesit i tak.
razgovarala sam s jednom frendicom koja je tam ali bi htela i druge malo cuti, ako ih ima tu negde
na prvoj godini ne moraš puno biti na faksu, ali na drugoj već puno više. a čega se najprije uhvatiti? to je individualno, ali definitvino predmeti na koje odmah u prvom semestru trebaš navaliti su: osnove ekonomije i uvod u opću teoriju prava i država. većina ljudi ne rješava njih, nego ove lakše samo da mogu reći da su nešto dali jer ova dva se kao ne mogu dati i blala!! nemoj i ti biti takva, zajebi ostale predmete, nagari na ova odmah u 2-om mjesecu da su gotovi!! a i nisu nešta teški, samo treba sjest i naučiti.

a u drugom su teži socijalna politika i teorijske osnove socijalnog rada. teorijske su jako dosadne, uči se po nekim pitanjima, a jedno nema veze sa drugim, čisti štreberaj bez razumijevanja nekog. ali dobra stvar je što imaju kolokviji iz toga tako da idesh na kolokvije. iz ovog predmeta kolokviji imaju najviše smisla i ISKORISTI IH!!
socijalna politika mi je bila jako zanimljiva prije je bio usmeni samo, od prošle godine je pismeni i nešta te formalno pita na usmenom. potrudi se ovo dobro naučiti jer ćeš poslije imati europsku socijalnu politiku pa socijalnu politiku hrvatske, a ovaj predmet je temelj za njih.

profesori su ok, ali ćeš na drugoj godini postati bolja s njima, više ćeš ih zavoljeti jer ćeš imat više vježbi, asistenata.. atmosfera je na faksu baš dobra i kada baš uprskaš nešto, mala je vjerovatnost da će netko dići glas na tebe. vjeruj, ja sam često brljala.

teta blanka je divna, uvijek će ti pomoći makar stoti put u danu odgovarala na isto pitanje! ali, jedino što studentima u zadnje vrijeme ide na živce je što često kaže da ne zna nešto. no, nije ona kriva! kriva je tzv. bolonja, ni dekan puno toga ne zna, pa kako će ona?
__________________
čin čččin čučuučin inčin
gejzirica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 16:22   #160
^^ thnx na informacijama
Ajd mi jos samo reci koji sve predmeti se mogu preko kolokvija rijesit?
Frendica mi rekla da je i uvod u psihologiju bio preko kolokvija (bar mislim da je za taj predmet rekla, mozda sam ga pobrkala s nekim drugim )
Good evil is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:12.