Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2015., 15:16   #1
Uređaj za elektrostimulaciju mišića/Vježbanje s ozljedom

Pozdrav svima! imam jedno pitanje koje bi bilo prikladno i za temu zdravlje ali može i ovdje ako ima kakav stručnjak iz ovog polja.

Problem je konkretno vježbanje nakon odnosno s ozljedom.

Imam ozljedu ramena od rođenja i naravno da to za sobom vuče svakakve posljedice a to je da ne mogu izvoditi sve pokrete s tom rukom kao s ovom zdravom. Ne mogu ju podići, ispružiti itd... I naravno onda da se to odrazilo na mišiče na toj strani koji se nisu izgradili kao kod normalne strane jer ih ne koristim dovoljno jer ne mogu. Posebno mislim na prsni mišić i na triceps. Ne mogu raditi vježbe guranja tipa sklekovi, benč itd uglavnom na to mogu zaboraviti i zato su ti mišići atrofirali zapravo nisu se ni razvili kao ovi na zdravoj ruci.

Godinama sam zapostavljao vježbe koje bi mi pomogle u tome i tek sam prošle godine počeo to ''rješavati'', krenuo sam na plivanje i počeo tako neke vježbe koje mogu izvoditi ali to je sve bez nekog velikog opterećenja jer s velikim težinama ne mogu. I pomak se vidi, aktivirao sam mišić i ''dobio'' ga, mislim na prsni konkretno, on me najviše pati jer se primjeti da je manji od ovog drugog. Ali iskreno mislio sam da će pomak biti vidljiviji.

Zato sam mislio početi koristiti neki uređaj za elektrostimulaciju mišića. Čisto da još malo aktiviram taj mišić, poboljšam cirkulaciju itd itd, za početak, za tu nekakvu prvu fazu bi to možda bilo korisno. Ne očekujem neke velike rezultate od toga ali onako za nekakvo blago oblikovanje i za poboljšanje cirkulacije i živčane provodljivosti bih to volio. Zanima me prvo jel se to isplati, to pasivno vježbanje, hoće mi to pomoći imalo ili je to bacanje novca? I pomak od nekoliko posto je dobrodošao
__________________
Čitanje kvari vid, dobro vide samo nepismeni
Rock in Rio is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 13:05   #2
Quote:
Rock in Rio kaže: Pogledaj post
..Zanima me prvo jel se to isplati, to pasivno vježbanje, hoće mi to pomoći imalo ili je to bacanje novca? I pomak od nekoliko posto je dobrodošao
Može jedna anegdotica ?
Imam jednog (vrlo lijenog) prijatelja koji je pomislio da sjedeći na kauču može izgledati kao i ja koji se patim u teretani već duže vrijeme...

I tako on izvadi 100€ i kupi to elektrosranje i zove mene da probam...
Polijepio ja taj šit po sebi...on upali i ...skoro sam dobio infarkt

Potrgam to sa sebe i kažem mu da traži pare natrag...što je i napravio
Zaključak ?
Traži pravu stručnu pomoć u svezi ozljeda i sačuvaj tih 100€ u džepu

PLEASURE69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 10:17   #3
Trenira li itko s tim uređajem?
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 12:16   #4
Moj tata ima tens i probala sam to čudo na trbuhu i unutrašnjoj strani bedra...osim što je neugodno i dosadno, nema drugih efekata...pozitivnih.
Marra is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 13:23   #5
Quote:
°bubamara° kaže: Pogledaj post
Moj tata ima tens i probala sam to čudo na trbuhu i unutrašnjoj strani bedra...osim što je neugodno i dosadno, nema drugih efekata...pozitivnih.
Hvala na odgovoru. Dogovorio sam probni trening, pa ćemo vidjeti kako mi djeluje. 20 minuta traje trening.
Kažu da taj trening je učinkovit kao 5 sati u teretani.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 14:52   #6
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
20 minuta traje trening.
Kažu da taj trening je učinkovit kao 5 sati u teretani.
__________________
Tired.
Crais is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 16:08   #7
Quote:
Crais kaže: Pogledaj post
I ja u to baš ne vjerujem.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 17:13   #8
A kako ćeš nakon treninga znati jel istina? Jesi kad odradio trening od 5 sati u teretani, pa da možeš usporediti?
__________________
Tired.
Crais is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 19:51   #9
Više od dva sata dnevno nisam bio u teretani.
Probat ću i to čudo.

Zadnje uređivanje DJTcro : 30.05.2017. at 20:04.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 19:55   #10
zaboravi to sranje. radi ženske sklekove, radi sklekove s elastičnom trakom za rasterećenje, bilo šta osim toga....
__________________
If you love life, don't waste time, for time is what life is made up of.

Bruce Lee
vknez is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 20:11   #11
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru. Dogovorio sam probni trening, pa ćemo vidjeti kako mi djeluje. 20 minuta traje trening.
Kažu da taj trening je učinkovit kao 5 sati u teretani.
Propast će sve teretane a možda se otvore elektrostimulacijske
khneza is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 22:41   #12
mislim ljudi u 21. stoljeću, još uvijek su spremni ići ''lakšim'' putem iako to nema nikakve logike. i probaj odraditi trening 5 h u teretani...presmješno
__________________
If you love life, don't waste time, for time is what life is made up of.

Bruce Lee
vknez is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 22:15   #13
Quote:
vknez kaže: Pogledaj post
zaboravi to sranje. radi ženske sklekove, radi sklekove s elastičnom trakom za rasterećenje, bilo šta osim toga....
Ma bez brige. I dalje ću ići u teretanu. Samo me zanima kako to čudo djeluje.

Quote:
khneza kaže: Pogledaj post
Propast će sve teretane a možda se otvore elektrostimulacijske
Ma neće. Za ljude sa pacemakerom su takvi treninzi ionako zabranjeni.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 09:43   #14
Mene je to drmalo najmanje 10 sati što bi bio ekvivalent 150 sati u teretani...ako se ide 3x tjedno po sat vremena, to bi bilo 50 tjedana, dakle skoro godinu dana nakon kojih bi trebalo biti rezultata.
Marra is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 10:17   #15
Ono sto znam je da se slicni uredjaji koriste kod oporavka od ozljeda. DOk covjek ne moze izvoditi vjezbe koje treba da ojaca, sa strujom se vjezbaju misici u vrijeme dok bi pacijent inace mirovao i misici atrofirali. U tom smislu to je odlicna stvar,

Druga su pitanja, da li je ovaj iz tv shopa jednako ili barem dovolno dobar kao pravi, i jos vaznije imaju li znanje ljudi koristiti ga, tj koje misice kada kako i zasto vjezbati na taj nacin,

I naravno upotreba tih uredjaja umjesto teretane kod zdravih ljudi je teza besmislica.
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 23:25   #16
je li to ono što znaju imati po kozmetičkim salonima, uključeno u programe mršavljenja I kad uključiš imaš dojam kao da te mravi bockaju?

Jesi razmišljao da kreneš na pilates za početak? U mojoj grupi je svojevremeno bio jedan dečko koji se također oporavljao od ozljede
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 23:47   #17
Quote:
sunčica kaže: Pogledaj post
je li to ono što znaju imati po kozmetičkim salonima, uključeno u programe mršavljenja I kad uključiš imaš dojam kao da te mravi bockaju?

Jesi razmišljao da kreneš na pilates za početak? U mojoj grupi je svojevremeno bio jedan dečko koji se također oporavljao od ozljede
nisam dugo palio recimo da daa,ovo imam doma

https://www.compexstore.com/en/product/compex-fit-30
demetrius is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:23.