Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Networking

Networking Mreže i sve oko njih. Žično, bežično, protokoli, servisi, administriranje mreža, serveri, ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2013., 15:45   #1
2 routera na 1 telefonsku liniju

Evo kakva je moja situacija: imam jednu telefonsku liniju (Amis) koju koristim za telefon+internet. telefonska linija mi je razvučena po cijeloj kući odnosno postoji priključak u svakoj sobi. Trenutno koristim samo jedan komp i kraj njega mi je njihov router.
Sad bi htio klincima u sobu postaviti komp međutim preko onih antenica nije dobar signal za bežično zbog puno betona.
Sad me zanima da li je moguće u tu drugu sobu postaviti još jedan router koji bi služio za spajanje na internet?
Koji router uzeti i kako ga podesiti za tu svrhu ako je moguće?
Znam da bi mogao razvući mrežni kabel ali to nije opcija pošto kroz bužire više ne mogu progurati ništa...a naravno gospođi ne dolazi u obzir zakucavanje kanalica oko kuće
Samurai1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 02:02   #2
Po meni bi bilo najbolje rješenje WLAN repeater. Ili http://goo.gl/njaDp ali to je dosta skuplja verzija i vjerojatno nepotrebna.
2_Crazy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 10:22   #3
Gledao sam i tu souluciju ali 400-500 kn mi je previše za to...
Ak bi radila varijanta sa 2 routera to bi bilo idealno...
Uvijek ima ekipe koja ima router viškai li im ne treba pa se dobije badava ili za cugu...
Al samo ako to radi...
Ajd ak neko zna pomoći bio bi zahvalan..
Samurai1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 15:36   #4
Neznam sad kako Amis to ima riješeno, ali uglavnom bi trebao username i pass ukucat i u taj drugi router i probat ga uštekat. No opet, sumnjam da bi to tako radilo. Koji sad router imaš? Sa 2 ista routera se da napravit WDS , ali ne radi sa svim routerima. Druga opcija je nabavit neki router na koji ide (DD)WRT i složit ga kao wireless repeater. Ili kupit repeater što isto nije toloko skupo. Sve ovisi koji sad ruter imaš i kako to radi s njim.
2_Crazy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 14:00   #5
nece raditi. Na toj parici vec je pusten DSL signal, i registrirao se prvi ruter na DSLAMU ( na strani ISPa ). Nemozes vise nista tamo spojiti niti registrirati. Jedina opcija ti je wireless ili UTP.
Taj telefonski razvod sto imas po kuci, jel 4 zice? ili 2? Ako je 4, mozes gurati 100 mbps kroz to, i spojiti mrezu. Otvori uticnicu i pogledaj.
Na kraju krajeva, mozes zakaciti utp kabel za taj postojeci telefonski i provuci ga.
__________________
Shire, Senbonzakura Kageyoshi
H4ni8aLL is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 15:29   #6
Moram pogledati koliko žica ide...ako se dobro sjećam kad se radilo bojim se samo 2....
A i mislim da bužiri nisu baš prohodni...već sam nešto bio pokušavao progurati ali je očito negdje zatrpan ili stisnut pa ne ide...
Ako bi išao na neki wireless, kaj bi preporučio napraviti? Kakav switch kupiti? Gdje?
Thnx na odgovoru...
Samurai1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 22:25   #7
Quote:
Samurai1 kaže: Pogledaj post
neki wireless, kaj bi preporučio napraviti?
drugi ruter ti vrijedi samo ako ćete internetu pristupati naizmjneice, mali ti malo djeca

sa powerline adapterom [dva komada] možeš propustit eth mrežu kroz strujnu, komplet eur40, mislim da je stabilnije od wireless
sali is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:52.