Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Networking

Networking Mreže i sve oko njih. Žično, bežično, protokoli, servisi, administriranje mreža, serveri, ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2013., 15:59   #1
Kako upasti u router i zavrniti mu vratom

Pozdrav.

Imam mali problem: WiFi pukne barem milion puta dnevno, kada radim iz GNU/Linux sustava. Da ne bih dobio slom zivaca, radim s ethernet kablom koji mi se vuce po kuci. Da bih pokusao rijesiti problem pucanja veze, a koje se ne dogada na Windowsima, usao sam u router i prebacio WiFi s kanala 6 prepunog susjeda, na 13-ku. Kasnije se ispostavilo da i 13-ka obiluje susjedima. To ti je zivot u gradu! Medutim, dogodila se jedna "nesretnost", promjenio sam user i pass od routera, i tada je router ispisao gresku o "password mismatch" ili nesto slicno i odlogirao se. Kada sam se pokusao prijaviti s novim podacima, nisam mogao uci. Sada ne pale niti defaultni : ne mogu uci u router, veza na *nixima i dalje puca, a na Win7-ici je postala stabilna "nula" - uopce ne prepoznaje moju WiFi, samo susjede. Joj... pokusao sam rebootati router cackalicom ne bi li se mozda resetirao na defaultne postavke, ali izgleda da to ne cini. Postoji li neko rjesenje? Router je B.netov Thomson TWG850-4. Puno hvala!
lutherthrol is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 16:40   #2
Pokušao si, kažeš, resetirati ruter tako što si čačkalicom pritisnuo reset button i držao pritisnuto 10ak sekundi?
redscro is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 12:00   #3
Hvala, covjek! It worked! Cini se da sam ja drzao 9 sekundi ;-) No, ima sada jedna stvar, kada god idem mjenjati WPA key, javlja mi "Error converting one or more entries"... Hm, cini se da ima problema s nekim znakovima? Iako sam koristio samo casual slova i brojeve.
lutherthrol is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 12:17   #4
Quote:
lutherthrol kaže: Pogledaj post
Hvala, covjek! It worked! Cini se da sam ja drzao 9 sekundi ;-) No, ima sada jedna stvar, kada god idem mjenjati WPA key, javlja mi "Error converting one or more entries"... Hm, cini se da ima problema s nekim znakovima? Iako sam koristio samo casual slova i brojeve.
probaj ići na wep za početak, neki sustavi i driveri imaju problema sa wpa/wpa2 zaštitom. ako ti to ne uspije onda ti nešto u sustavu šteka.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:03.