Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2009., 23:41   #21
Gliceril stearat je komedogen.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2009., 00:00   #22
Ne znam, meni to niš nije jasno. Ne zvuči ko tipična alergijska reakcija ali ako te smeta zašto koristiti? Pa nije da baš moraš. Ja sam koristila od geomara blato i svaki put kad bih skinula foliju, bedra su mi bila onak lagano crvena ali niš strašno.
Mislim da nema niti jedne stvari koja kod nekog ne mre izazvat neku alergiju - sve je potencijalni alergen.
ovchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 08:31   #23
Kožna reakcija nakon masaže-molim pomoć

Pisala sam na temi o celulitu što mi se dogodilo ali evo i ovdje ukratko...
Naime, nakon masaže od pola sata s uljem od Afrodite dobila sam iduće jutro grozan osip,prištiće..ne na cijelim nogama iako me po cijelim masirala, prednja i stražnja strana bedara...em peku, em su bijeli,em ih je masa, ko da sam gubava......namazala sam Bepanthenom jučer i danas ujutro ništa...jedva hodam koliko mi smetaju hlače na meni...
Molim pomoć ako je itko upućen ili zna što bi moglo biti...kako da to sredim,ako je netko imao sličan slučaj...malo utjehe jer jučer nisam mogla prestat plakat...

Hvala
MIŠICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 10:05   #24
Evo malo utjehe, čula sam već za reakcije od tog ulja .
Kupi si dječju pastu JGL (ima je u DM-u) košta ti 20.tak kuna i maži par dana noge, osip će ti proći.
Javi mi se na pm pa ću ti predložiti koja kvalitetna ulja da si sama kupiš i složiš mješavinu za anticelulitnu masažu .
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 10:23   #25
Hvala Merlina, pm je poslan...

Šta je onda u tom prokletom ulju?''
Čudno jer sam prije sama koristila Afroditu i nikad ništa....
MIŠICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 14:25   #26
Netko koristio Bevacin?? Jel to za tegobe poput mojih? Ili je dovoljna ova JGL pasta?
MIŠICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 15:44   #27
Bok cure!
Moram se i ja tu javiti jer sam očajna. Nemam baš savršen ten inače, al ovako nešto... Pred nekoliko dana sam na desnoj strani lica (manje), vratu (malo) i na dekolteu (užasno) dobila one sitne prištiće bijele (ne znam ih svrstat po imenu) i koža mi je postala jako nadražena i hrapava i crvena. Grozno. A ne znam od čega. Mažem se redovito istim stvarima pa mi nije jasno. Istu ili sličnu reakciju imala sam i prošlo ljeto, pa da nije od sunca? Al opet, onda bi to trajalo duže. Ne znam više. Grozno mi je jer sam se tako veselila otvorenim majčicama i topićima, a ne mogu ih nositi jer me sram.
la_nana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 17:26   #28
Quote:
la_nana kaže: Pogledaj post
Bok cure!
Moram se i ja tu javiti jer sam očajna. Nemam baš savršen ten inače, al ovako nešto... Pred nekoliko dana sam na desnoj strani lica (manje), vratu (malo) i na dekolteu (užasno) dobila one sitne prištiće bijele (ne znam ih svrstat po imenu) i koža mi je postala jako nadražena i hrapava i crvena. Grozno. A ne znam od čega. Mažem se redovito istim stvarima pa mi nije jasno. Istu ili sličnu reakciju imala sam i prošlo ljeto, pa da nije od sunca? Al opet, onda bi to trajalo duže. Ne znam više. Grozno mi je jer sam se tako veselila otvorenim majčicama i topićima, a ne mogu ih nositi jer me sram.
ja sam takav problem imala prije koje godine (znam da nije alergija na sunce jer mi se to drugačije manifestira) i otišla kod doktorice koja mi je rekla da imam alergijsku reakciju na gel za tuširanje koji upotrebljavam (onda je to bio Fa) u kombinaciji sa suncem...odkad sam promjenila gel za tuširanje (prešla sam na Johnson po njenoj preporuci) nisam imala više takvih problema...
KIKA5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 20:26   #29
Quote:
ellast kaže: Pogledaj post
imala sam sličan problem. oduvijek sam imala skoro pa savršen ten. kad sam prešla 25.g. svašta sam počela stavljati na lice u potrazi za savršenom anti age kremom (chanel, lierac, decleor...). sram me je kad se sjetim koliko sam novaca potrošila. ima par mjeseci koža mi je počela reagirati sa užasnim crvenilom.
Upravo to sam i ja napravila...liječim se...
koliko je dugo trajao oporavak...ja sam sad u trećem tjednu...i najgore u tome svemu što tu čudotvornu anti age kremu koja bi mi u potpunosti odgovarala nisam našla...
__________________
And the she'd say it's OK I got lost on the way
But I'm a Supergirl and Supergirls don't cry
jesenja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 15:09   #30
Alergije i nasa kozmetika

Pozdrav svima,
neznam dali postoji tema o alergijama na kozmeticke proizvode,pa otvaram ovu.
Potakla me alergijska reakcija od prije 4 dana koja mi se jos nije posve povukla a dosla mi je od proizvoda kojeg sam prvi put koristila.
Radi se o kremi od Green line -Basic..inace mi je pasala po texturi,i mirisu ali eto,prije 4 dana sam namazala lice i prvi put vrat malo,i odjednom mi je vrat skroz pocrvenio i poceo svrbit,malo mi se svrbez prosirio i na donji dio lica malo i po usima.
Moram napomenuti da ju koristim vec jedno 3 tjedna,doduse ne svaki dan,ali tek sad mi je izbila reakcija.
Nisam uzela nikakve ljekove tek sam danas kupila Ca C 1000 Sandoz sumece pa cemo vidjet dal ce mi proc.
Stvar je u tome da nikad nisam bila alergicna ni na sto,cak nisam nikad ni probavala boje za kosu kao sto se preporucuje prije farbanja,a sad me strah bilo sta stavit na lice.

Ako vi imate iskustva s kozmetikom koja vas je iritirala,pisite...

Dobrodosli su i savjeti za prevenciju iste
ancatdubh is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 14.01.2010., 17:00   #31
svaki put kad bi se namazala nekim rosalovim lip balmom, usne bi mi poludele, crvene, otečene, popucale u roku dan, bilo ljeto ili zima. blju.
a tako lijepo mirišu
__________________
Stojin na kantunu.oni dolaze
mali_oglasnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 17:06   #32
da,sad si me pdsjetila,to je neki oblik alergijske reakcije,al mene je jednom od Rosalovog tonika i to za osjetljivu(inace imam za normalnu kozu) pocelo peckat lice.
Sad koristim Nivein tonik i mlijeko za ciscenje..
ancatdubh is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 17:59   #33
zato ja što god novo od kozmetike kupim prvo namažem na unutarnju stranu zapešća i ostavim tamo preko noći --> najčešće odmah reagira pa znam da proizvod ide u smeće..
muukigirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 18:01   #34
ja sam si bila kupila od ulole sapun od gline i čajevaca ak se ne varam, i ispod desnog oka mi izbije neka crvena fleka..peklo je baš dosta.. i ajde,idem dat drugu šansu... i opet ista stvar,na istom mjestu ta fleka.. i odustala sam od toga kad vidim da me ne voli
__________________
Ne podučavaj svinje pjevanju. Trošiš vrijeme i nerviraš svinju.
pure evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 19:31   #35
Quote:
muukigirl kaže: Pogledaj post
zato ja što god novo od kozmetike kupim prvo namažem na unutarnju stranu zapešća i ostavim tamo preko noći --> najčešće odmah reagira pa znam da proizvod ide u smeće..
ja nemam taj obicaj jer stvarno nikad nisam bila na nista alergicna..zato moja frendica nemoze nista stavit na sebe,cak ni sampon za tusiranje..nista od kozmetike skoro,ali ima srecu da ima dobar ten..inace je svijetle puti i crvenokosa,bas je osjetljiva..
ancatdubh is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 09:03   #36
Quote:
muukigirl kaže: Pogledaj post
zato ja što god novo od kozmetike kupim prvo namažem na unutarnju stranu zapešća i ostavim tamo preko noći --> najčešće odmah reagira pa znam da proizvod ide u smeće..
..pa možeš ga poklonit nekome...a ne novi proizvod hitit u smeće...
__________________
I stress about stress before there is even stress to stress about.
Meravigliosa Creatura is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 09:16   #37
Quote:
muukigirl kaže: Pogledaj post
zato ja što god novo od kozmetike kupim prvo namažem na unutarnju stranu zapešća i ostavim tamo preko noći --> najčešće odmah reagira pa znam da proizvod ide u smeće..
istu tehniku primjenjujem i ja, pogotovo otkad sam primijetila da reagiram na rumenila. na ništa drugo, samo na neka rumenila (collistar, artdeco, guerlain, pretpostavljam da je riječ o parfemu jer su i collistar i guerlain dosta mirisni).
inače, ja sam za smirivanje stanja koristila claritine tablete, kupe se u ljekarni bez recepta, 30-ak kn.
marija82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 11:36   #38
Quote:
Meravigliosa Creatura kaže: Pogledaj post
..pa možeš ga poklonit nekome...a ne novi proizvod hitit u smeće...
smeće/mama/baka/prijateljice.. (ali ima tendenciju na kraju ipak završit u smeću jer su svi s kojima se družim osjetljivokožci)
muukigirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 12:08   #39
nivea kreme za lice....pogotovo ona soft
prvi put sam mislila da je zbog nepaznje kod mazuckanja otilo u oci pa zato al nakon nekoliko pazljivih isprobavanja ispostavilo se da mi smeta...ne mogu oci drzati otvorene

i propolis....i u najmanjoj kolicini ako ga koristim cijelo tijelo mi je puno crvenih fleka koje svrbe za popi....
__________________
Ne moram ja ništa
MalaRea is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 13:33   #40
znojenje - koji su sastojci u pitanju?

trazim pomoc te se unaprijed ispricavam na zbrckanom postu.
naime, lice (nos i celo) mi je sklono znojenju, a od odredjenih se krema uznojim vec par minuta nakon nanosenja, k'o da mi pocepe sve pore pa mi lice eksplodira. i to se radi uglavnom o "kremama lagane teksture koje se generalno brzo upijaju". zadnje s kojima sam se tako "usrecila" su bile zelena cera di cupra (proslijedila sam je tako da ne mogu napisati sastav) te (nesto bolja, ali svejedno nedovoljno zadovoljavajuca) dr scheller (marula, ribiz). inace mi vrlo cesto ne odgovara klasicna l'oreal/nivea/garnier/_____(ubaci po izboru) ponuda. te vragove sam prestala kupovat'. ono sto mi je dosad najvise odgovaralo je bila buebchen calendula krema (volim malo gusce i "masnije" kremice, super teksturu mi imaju i cera di cupra rosa i bianca), zaista je dobra, prilicno mi je prirodno "sjela" i koristim je godinama, ali ne znam sto cu kad dodju topli i sparni dani i postane mi preteska, fakat nije za ljeto. dosad sam preko ljeta furala izmedju ostalog schellerovu od mrkve i, iako bi mogla bit' bolja, bila mi je sasvim solidna (ipak sam je kupila vise od jedanput), ali je vise ne proizvode. super mi je sjeo i l'occitane ultra comforting serum shea&cotton , ali voljela bih naci nesto jeftinije.
uglavnom, znam za stetne karakteristike odredjenih sastojaka, nije mi lijeno guglati, ali htjela bih znati koji su to potencijalni sastojci koji poticu znojenje pa da ubuduce obratim pozornost jer mi je nezgodno davati novac za neku skuplju kremu koja mi mozda nece odgovarati. nisam od onih koji zicaju testere. inace preferiram kozmetiku koja ima kol'ko-tol'ko prirodnih sastojaka (za tijelo, recimo, koristim gotovo iskljucivo ulja), a ne samu kemiju, plus sto izbjegavam mineralna ulja. imam kombiniranu osjetljivu kozu, trenutno dehidriranu (zguzvana sam od grijanja i nesto losije prehrane).

bit cu slobodna navesti sastav od meni drage buebchen:
aqua, propylene glycol, prunus amigdalus dulcis oil, isopropyl palmitate, polyglyceryl-3 diisostearate, glyceril, hexyldecanol, hexyldecyl laurate, helianthus annuus seed oil, polyglyceryl-3 polyricinoleate, zinc stearate, butyrospermum parkii butter, calendula officinalis extract, tocopheryl acetate, stearyl beeswax, heliotropine, magnesium sulfate, tocopherol, pogostemon cablin oil, lavandula angustifolia oil, lavandula hybrida oil, melissa officinalis oil, amyris balsamifera oil, citrus aurantium dulcis oil, aniba rosaedora oil, cinnamonium camphora oil, spartium junceum oil, myrtus communis oil, limonene, linalool, geraniol.

fala unaprijed!
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil

Zadnje uređivanje *jezebel* : 15.01.2010. at 13:38.
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:59.