Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2010., 03:11   #1
Ljubav prije zaljubljenosti?

zanima me vaše mišljenje...

priča ide ovako:
već nekih mjesec dana preko facebooka i sms a se dopisujem s jednim dečkom. Upoznala nas je zajedničkaa frendica, a kako nismo iz istoga grada komunikacija je bila poprilično ograničena. E sad, prošli petak smo se drugi put uživo vidjeli i zalomili...no to je bilo toliko intimno (pritom ne mislim fizički) kao da se znamo sto godina, zapravo kao da smo skupa sto godina. Na neki način smo se i upoznali (tipkanjem) ... ali ipak...ono što mene muči je slijedeće...bojim se da je on jednostavno htio pažnju jer je prije nekih pola godine prekinio s curom, i u meni je vidio curu s kojom može opet biti nježan. Nije da patim od nedostatka samopouzdanja, ali već jako jako dugo mi se nije svidio nitko kao on, i ne želim da mi ta prilika propadne...
iako je on meni rekao da je istina da mu fali pažnje (kao i meni, tu smo se bez sumnje pronašli) također je rekao da sam mu jako draga... e sad..molim vas pomažite...
bojim se da nas na kraju ne poveže samo ta pažnja...i da se onda to razvodni..znate one fore...prvo zaljubljenost, onda ljubav...ili ipak može obrnutim putem?
jopetja is offline  
Old 18.05.2010., 07:58   #2
Ljubav prije zaljubljenosti se ne moze desiti...
Kad upoznas neku osobu koja ti se svidi, onda joj dodas osobine i koje ona nema, mane uljepsas i sve vidis kroz ruzicaste naocari. Takva je zaljubljenost... Neka osoba te zanese, zelis je kraj sebe, vrtis u glavi moguce i nemoguce filmove...
Vremenom, kad ta zanesenost popusti, kad se skinu naocari i kad vidis tu osobu kraj sebe od krvi i mesa sa svim svojim manama i vrlinama i i dalje u njoj nalazis ono nesto sto ti mami osmjeh na lice svaki put kad je vidis, kad zavolis i sve mane te osobe i prihvatis je kao savrsenu u svojoj nesavrsenosti, onda se moze govoriti o ljubavi... I ljubav moze trajati cijeli zivot, a zaljubljenost maksimalno do 3 godine, zato uvijek treba njegovati svoju vezu i ponovo se zaljubljivati u partnera...
A sto se tice tebe, nikad ne mozes na pocetku znati gdje ce te neka veza odvesti. Da li ce biti samo jedno iskustvo vise ili nesto sto ce potrajati. Na pocetku je dovoljno to sto se slazete i prijatno vam je zajedno... I ta njeznost je dovoljna... Krenite polagano, pod uslovom da mozete psihicki, fizicki i finansijski izdrzati vezu na daljinu i sretno... A pola godine od raskida je dovoljno da se on manje-vise u potpunosti oporavi i da mu ne budes samo utjeha.
__________________
Nisam andjeo, jer mi crveno mnogo bolje stoji...
dorothea is offline  
Old 18.05.2010., 14:08   #3
Quote:
dorothea kaže: Pogledaj post
Ljubav prije zaljubljenosti se ne moze desiti...
Glupost
łvek is offline  
Old 18.05.2010., 14:23   #4
nastavite se družiti pa što bude
__________________
Ako te muči neka misao,nalaziš je svud,sve je izražava,čak je mirišeš u zraku.Jedini način da se oslobodi jest da se izrazi.
BrokeBM is offline  
Old 18.05.2010., 14:24   #5
ček, ček, ček, dorothea. imam donekle sličnu situaciju kao i jopetja. upoznala sam jednog dečka preko fejsa, doduše nikad se prije nismo upoznali i pričali uživo jer živimo petnaestak kilometara udaljeni jedno od drugog. e sad, dopisujemo se mi oko dva tjedna i vidim da imamo jako puno sličnog pa se odlučili naći. i našli se i sad smo već mjesec dana skupa. u biti, ono što sam htjela reći je da sam ja od prvog trenutka bila savršeno svjesna njegovih mana, ali sam ih prihvaćala, a njegove vrline sam jednako voljela (i još uvijek volim). nisam mu ništa dodavala, idealizirala ga, a svejedno sam se nasmijala od srca kad god bih ga vidjela. možda nije fizički princ na bijelom konju, ali mi pokazuje da je njemu jako stalo do mene (a to mi je i nebrojeno mnogo puta rekao). jednako tako i on meni mnogo znači, ali se bojim da ćemo se rastati, a to bi me moglo jače povrijediti. i on mi je isto rekao.

moje pitanje za doroteu: hoćeš reći da ja njega od samih početaka volim jer ga prihvaćam takvog kakav jest, bez idealiziranja i pretjerivanja?

odgovor jopetji: vidiš, u istoj smo gabuli to sam se i ja pitala posljednjih dana, tako da te u potpunosti razumijem. mislim da si ti trenutno jako zaljubljena u njega i nemoj se bojati da će vas ta potreba za pažnjom i nježnostima popustiti. uživaj dok možeš, jer ja to radim
__________________
Dajte mi ideju za potpis :)
Medena :) is offline  
Old 18.05.2010., 14:28   #6
Quote:
łvek kaže: Pogledaj post
Glupost
A da malo argumentiraš tu tvrdnju?


Iz osobnog iskustva, nije moguće. Nisam nekoga zavoljela pa se zaljubila u njega, a niti se netko drugi zaljubio u mene naknadno.

Najpribližnije tome je da se iz prijateljstva odjednom pojavila zaljubljenost (u mom slučaju).

No drugi su mi pričali da su se zaljubili u ljude s kojima su počeli nešto neobavezno, pa je prešlo u malo ozbiljnije, zavoljei su i onda su se odjednom zaljubili. Tako da neću reći da nije moguće, samo zato jer se meni nije dogodilo.

Iako, ja ne kužim kako netko može misliti da voli nekoga nakon mjesec dana dopisivanja. Ljubav je ipak kompleksniji osjećaj od nekakve idealizacije, naklonosti, privrženosti. Trebao bi biti sveobuhvatan.
__________________
For as long as I can remember, I wanted to spend Christmas in a suburban mental institution.
eleuthera is offline  
Old 18.05.2010., 15:08   #7
Quote:
eleuthera kaže: Pogledaj post

Iako, ja ne kužim kako netko može misliti da voli nekoga nakon mjesec dana dopisivanja. Ljubav je ipak kompleksniji osjećaj od nekakve idealizacije, naklonosti, privrženosti. Trebao bi biti sveobuhvatan.

Znam šta hoćeš reć. Al mom je dečku trebalo deset dana dopisivanja i devet dana veze da mi kaže da me stvarno voli. A ja njemu onak iz topa: De ne se*i xD
__________________
Dajte mi ideju za potpis :)
Medena :) is offline  
Old 18.05.2010., 15:20   #8
Quote:
łvek kaže: Pogledaj post
Glupost
Ako tvrdis da je nesto glupost, onda bi bilo lijepo i da argumentujes zbog cega i zasto?


Quote:
Medena :) kaže: Pogledaj post
ček, ček, ček, dorothea. imam donekle sličnu situaciju kao i jopetja. upoznala sam jednog dečka preko fejsa, doduše nikad se prije nismo upoznali i pričali uživo jer živimo petnaestak kilometara udaljeni jedno od drugog. e sad, dopisujemo se mi oko dva tjedna i vidim da imamo jako puno sličnog pa se odlučili naći. i našli se i sad smo već mjesec dana skupa. u biti, ono što sam htjela reći je da sam ja od prvog trenutka bila savršeno svjesna njegovih mana, ali sam ih prihvaćala, a njegove vrline sam jednako voljela (i još uvijek volim). nisam mu ništa dodavala, idealizirala ga, a svejedno sam se nasmijala od srca kad god bih ga vidjela. možda nije fizički princ na bijelom konju, ali mi pokazuje da je njemu jako stalo do mene (a to mi je i nebrojeno mnogo puta rekao). jednako tako i on meni mnogo znači, ali se bojim da ćemo se rastati, a to bi me moglo jače povrijediti. i on mi je isto rekao.

moje pitanje za doroteu: hoćeš reći da ja njega od samih početaka volim jer ga prihvaćam takvog kakav jest, bez idealiziranja i pretjerivanja?
Ne mislim da ga volis, ali da si svjesna njegovih mana i svega ostalog jer si ga upoznala na nacin na koji si ga upoznala. Te mane si saznala preko tipkanja, hladne glave si razmislila o njima, prihvatila ih i tek onda se upustila u nesto vise. Recimo da si zaljubljena, ali da nemas ruzicaste naocari E, sad da li ce taj osjecaj prerasti u ljubav ili ce ostati samo na tome to zavisi od vas dvoje. I nemoj sad razmisljati o tome da li cete se rastati ili ne, uzivaj u vasim trenucima.
__________________
Nisam andjeo, jer mi crveno mnogo bolje stoji...
dorothea is offline  
Old 18.05.2010., 15:25   #9
Quote:
dorothea kaže: Pogledaj post
Ne mislim da ga volis, ali da si svjesna njegovih mana i svega ostalog jer si ga upoznala na nacin na koji si ga upoznala. Te mane si saznala preko tipkanja, hladne glave si razmislila o njima, prihvatila ih i tek onda se upustila u nesto vise. Recimo da si zaljubljena, ali da nemas ruzicaste naocari E, sad da li ce taj osjecaj prerasti u ljubav ili ce ostati samo na tome to zavisi od vas dvoje. I nemoj sad razmisljati o tome da li cete se rastati ili ne, uzivaj u vasim trenucima.
ajde lijepo znati da mi konačno netko može konkretno reći
ali opet, sad me zanima kako je moguće znati u kom trenutku to više neće biti zaljubljenost bez pinky cvika, već ljubav.
jer nailazila sam na razne opise između ljubavi i zaljubljenosti i tko je god opisao ljubav, tu sam se našla prije nego u zaljubljenosti. ali hej, ipak se radi o mjesec dana. dakle koja je razlika?
__________________
Dajte mi ideju za potpis :)

Zadnje uređivanje Medena :) : 18.05.2010. at 15:35.
Medena :) is offline  
Old 18.05.2010., 15:33   #10
Ja mislim da se ne mogu opisati ni zaljubljenost niti ljubav, jer čak i najbolji pjesnici teško pronalaze riječi za to. I glupo mi je kad kažete da se ne može voljeti nakon kratkog vremena. Ja nikada nisam svog dečka gledala kroz "ružičaste naočale" kako je netko već rekao, nego sam svjesna svih njegovih mana i vrlina i ne pokušavam ih ispraviti već ga volim onakvog kakav je. Iako smo tek pola godine u vezi.
 
Old 18.05.2010., 15:35   #11
Quote:
mazoretkinja kaže: Pogledaj post
Ja mislim da se ne mogu opisati ni zaljubljenost niti ljubav, jer čak i najbolji pjesnici teško pronalaze riječi za to. I glupo mi je kad kažete da se ne može voljeti nakon kratkog vremena. Ja nikada nisam svog dečka gledala kroz "ružičaste naočale" kako je netko već rekao, nego sam svjesna svih njegovih mana i vrlina i ne pokušavam ih ispraviti već ga volim onakvog kakav je. Iako smo tek pola godine u vezi.
Hm, voliš ga, znači? To je lijepo
A smijem pitati kada si shvatila da ga baš voliš?
__________________
Dajte mi ideju za potpis :)
Medena :) is offline  
Old 18.05.2010., 15:39   #12
Mislim da ga volim. Ako je to ljubav onda da. Jer ga stvarno iskreno ne želim mjenjati i meni je savršen u svojim nesavršenostima.

Čak i nije bilo određenog trenutka kad sam to shvatila, samo u posljednje vrijeme sad razmišljajući došla do zaključka da mi je svaki trenutak s njim proveden kao bajka i da me on stvarno razumije, uživam i da ga jednostavno volim. To je to.
 
Old 18.05.2010., 15:46   #13
Quote:
mazoretkinja kaže: Pogledaj post
Mislim da ga volim. Ako je to ljubav onda da. Jer ga stvarno iskreno ne želim mjenjati i meni je savršen u svojim nesavršenostima.

Čak i nije bilo određenog trenutka kad sam to shvatila, samo u posljednje vrijeme sad razmišljajući došla do zaključka da mi je svaki trenutak s njim proveden kao bajka i da me on stvarno razumije, uživam i da ga jednostavno volim. To je to.
Ajoj, kak je to slatko
Sad čitam ovaj tvoj odgovor i mislim si: ha, pa i ja to isto mislim, od riječi od riječi. Ne želim ga mijenjati, obožavam naše zajedničke trenutke, on je jednostavno jako dobar prema meni i pažljiv i ima razumijevanja... Ne želim ostati bez njega, predobro je da bi bilo istinito.:
__________________
Dajte mi ideju za potpis :)
Medena :) is offline  
Old 18.05.2010., 16:36   #14
Quote:
Medena :) kaže: Pogledaj post
Ajoj, kak je to slatko
Sad čitam ovaj tvoj odgovor i mislim si: ha, pa i ja to isto mislim, od riječi od riječi. Ne želim ga mijenjati, obožavam naše zajedničke trenutke, on je jednostavno jako dobar prema meni i pažljiv i ima razumijevanja... Ne želim ostati bez njega, predobro je da bi bilo istinito.:
eh..baš ovako nekako...nikad mi se tako nešto nije dogodilo...nijednim postupkom nije postavio neku barijeru da bih se trebala pitati..jel ovo ispravno ili nije...sve je predobro da bi bilo istinito...
i baš zato strah da se odjednom ˝ne probudim˝
jopetja is offline  
Old 18.05.2010., 18:05   #15
Quote:
dorothea kaže: Pogledaj post
Ljubav prije zaljubljenosti se ne moze desiti...
Imam 2 vrlo bliska muška prijatelja, (jednog od njih smatram najboljim prijateljem - i to uključujući žensku konkurenciju), obojicu volim, a u niti jednog nisam zaljubljena. Vidiš - može.

Znam, znam, nisi o tome govorila, ali danas tvrditi da je nešto nemoguće...hm, pomalo je ograničeno.

@jopetja - Ajd pls nemoj biti ono tipično chick lit žensko koje komplicira prije vremena. Jel' vam lijepo? Je. Jel' se sviđate jedno drugom? Sviđate.

Uživaj u tome. Nemoj pokušavati definirati ljubav, zaljubljenost, njihov vremenski slijed - znaš onu 100 ljudi, XY različitih odnosa...
__________________
sapiosexuality - a behavior of becoming attracted to or aroused by intelligence and its use
LillyOctober is offline  
Old 18.05.2010., 20:51   #16
lillyocotober, kvariš nam trenutak xD

ma uživamo mi, jel tak, jopetja samo nas nešto u tom odnosu zanima i nastojimo dobiti odgovor od šire populacije ovdje na forum ha eru
__________________
Dajte mi ideju za potpis :)
Medena :) is offline  
Old 19.05.2010., 01:44   #17
evo mene malo..
izgleda da se ja pomalo budim...sad malo po fejsu gledam..i vidim njegove nove prijateljice...i to one pogledajte mi guzu u ovoj prekratkoj suknjici...hehe..nije da se takvih bojim, ali ono ...njemu su očito zanimljive, a i ja sam mu zanimljiva..
ali ja želim biti najzanimljivija!!! hehe..
sutra bi se trebali vidjeti...pa ću vjerojatno imati novi dojam...kako je netko gore rekao...treba se družiti i vidjeti šta će od svega ispasti...

medena uživaj, uživaj...nadam se da ćemo i mi pronaći takav sklad sutra ponovo
ja sam se ipak bila malo uljuljala u čaroliju..iako i dalje imam neki dobar osjećaj..vidjet ćemo..forumaši,tipkajte, pričajte..
volim vas čitati
jopetja is offline  
Old 19.05.2010., 02:59   #18
Quote:
jopetja kaže: Pogledaj post
..sad malo po fejsu gledam..i vidim njegove nove prijateljice...i to one pogledajte mi guzu u ovoj prekratkoj suknjici...hehe..nije da se takvih bojim, ali ono ...njemu su očito zanimljive, a i ja sam mu zanimljiva..
ali ja želim biti najzanimljivija!!! hehe..
za pocetak i preko slova zracis pozitivom i vesele si prirode a to opusta i privlaci
nove prijateljice su vjerovatno samo fejs ili fuck prijateljice a ti imas sansu biti drugacija i najzanimljivija drzimo fige, javi sto je bilo
pipim007 is offline  
Old 19.05.2010., 03:04   #19
Quote:
Medena :) kaže: Pogledaj post
Znam šta hoćeš reć. Al mom je dečku trebalo deset dana dopisivanja i devet dana veze da mi kaže da me stvarno voli. A ja njemu onak iz topa: De ne se*i xD
Vjerujem da ste vrlo mladi.
__________________
il vento soffia ancora, ma il tempo è gentiluomo
Delvecchio is offline  
Old 19.05.2010., 07:34   #20
Quote:
Medena :) kaže: Pogledaj post
ajde lijepo znati da mi konačno netko može konkretno reći
ali opet, sad me zanima kako je moguće znati u kom trenutku to više neće biti zaljubljenost bez pinky cvika, već ljubav.
jer nailazila sam na razne opise između ljubavi i zaljubljenosti i tko je god opisao ljubav, tu sam se našla prije nego u zaljubljenosti. ali hej, ipak se radi o mjesec dana. dakle koja je razlika?
Kako znati? Nema tu nekog opsteg recepta ili simptoma, to se jednostavno osjeti... nesto se promijeni u odnosu, produbi se... Mozda se najbolje ta ljubav koja nastane da primjetiti u periodu koji nije bas idilican, kad postoje problemi koji muce i shvatis da ti je tad jos vise stalo do te osobe i kako ces uciniti sve da joj pomognes.
Pokusavam da se sjetim trenutka kad sam ja shvatila da volim svog decka, mada sam jos uvijek i ludo zaljubljena u njega. Mozda onog trenutka kad vise nisam mogla zamisliti buducnost u kojoj ne postojimo MI. A kad sam shvatila da me on voli? Kad mi je rekao da je bio spreman da me pusti od sebe, jer ne zeli vise gledati suze na mom licu, mada me ludjacki voli, da ja jedina ne zasluzujem da me povredjuje (prolazio je uzasan period poslije oceve smrti).

[QUOTE=LillyOctober;26739707]Imam 2 vrlo bliska muška prijatelja, (jednog od njih smatram najboljim prijateljem - i to uključujući žensku konkurenciju), obojicu volim, a u niti jednog nisam zaljubljena. Vidiš - može.

Znam, znam, nisi o tome govorila, ali danas tvrditi da je nešto nemoguće...hm, pomalo je ograničeno. QUOTE]

Ja sam govorila o ljubavi izmedju partnera, a ne prijatelja. Imam i ja prijatelja kojeg obozavam, ono krvi bi mu dala ako treba (moj decko ne moze shvatiti taj odnos), ali isto nisam zaljubljena u njega. I ta ljubav koju osjecam prema prijatelju je totalno drugacija od one koju osjecam prema decku. Sa prijateljem imam jedan odnos, koji je najslicniji onome prema bratu. Ja i svog brata volim, ali nisam ni u njega zaljubljena.
Isto tako da se danas-sutra i zaljubim u prijatelja i ta ljubav bi se promijenila, bar se promijenila prije nekih 5-6 godina kad sam iz jednog prijateljstva usla u vezu.
__________________
Nisam andjeo, jer mi crveno mnogo bolje stoji...
dorothea is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:31.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger