Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2004., 16:03   #21
Quote:
tilla kaže:
offtopic koja prica od z. ferica???
ma neka dva probisvjeta alkića (valjda i PTSP branitelji, ne sjećam se više detalja) se klade tj. jedan drugom predloži okladu u basnoslovne novce, valjda svoju zadnju lovu. Kaže - kladim se u xy tisuća maraka da će premijerova žena imati moj qurac sutra u rukama.

I tak čovjek ode na pregled kod doktorice za dermatološko-venerične bolesti (koje je, jelte premijerova žena - al ne spominje Ferić nigdje točna imena), prikupi lijepo sve dokumente koji dokazuju da je doktorica pregledavala njegovog pišu i s tim papirima sav ponosan dolazi frendu pokupit pare i taman ulazi u birtiju i na upaljenom televizoru vidi vijest da je premijera dan prije smijenilo

I izgubi okladu!

Možda sam fulala u detaljima, dvano sam to čitala, ali to je point!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2004., 16:08   #22


pojma nisam imala.

skuzila sam za tu zenu da je supruga od matese, ali i greguric je bio nekad u vladi, ja sam uvijek mislila da su joj i brat i muz u vladi.

bjezim, politika na kozmetici...
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2004., 09:31   #23
Quote:
Tijana kaže:
Sanja Gregurić Mateša, tel. 2363-338, 2363-339.

i ja ju preporucham...
vise ni ne dajem lice na ciscenje i tretiranje u kozmeticke salone...
ona ima 2 kozmeticarke koje mi ga ociste... povremeno si napravim koji lagani tretman pomladjivanja i to sve pod njenim budnim okom...
Claire is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2004., 10:09   #24
Quote:
Claire kaže:
i ja ju preporucham...
vise ni ne dajem lice na ciscenje i tretiranje u kozmeticke salone...
ona ima 2 kozmeticarke koje mi ga ociste... povremeno si napravim koji lagani tretman pomladjivanja i to sve pod njenim budnim okom...
a koliko košta čiščćenje lica tamo?
__________________
On je nesretan – bit ću malo grub – ako ne dobije bombon od svakoga za čijim stolom recitira. - Slobodan Šnajder o građaninu R.Š.
kokakoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2004., 14:50   #25
Quote:
kokakoka kaže:
a koliko košta čiščćenje lica tamo?
250 kuna
Claire is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2005., 13:35   #26
laseri

"Ožiljci nakon akni rješavaju se na više načina ovisno o tipu ožiljka. Bitno je razlikovati tzv. "ice-pick" ožiljke koji su duboki i šiljasti poput vrha sante leda, od "ulegnutih" ožiljaka koji su širi i plići. Šiljasti ožiljci su veći problem jer se njih ne može "izravnati" s okolnom kožom. Zbog toga se nakon upoznavanja pacijenta s procedurom i eventualnim komplikacijama, može pristupiti tzv. "punch elevation" ili "punch grafting" tehnikama koje su kirurške metode, rade se u lokalnoj anesteziji, a princip je taj da se cijeli ožiljak odstrani i rana nakon toga zašije, odnosno da se na to mjesto presadi koža iz neke drugog područja, npr. kože iza uha. Napominjem da se takvi postupci rjeđe izvode radi mogućnosti stvaranja hipertrofičnih ožiljaka i keloida.
Kod širih i plićih ožiljaka postoji više načina kojima se u stvari pokušava okolna koža izravnati s ožiljkom. Od manje invazivnih metoda koriste se kreme koje potiču ljuštenje kože i stvaranje novog kolagena (osnovni strukturalni sastojak dubljeg dijela koze ili dermisa), kao što su npr., kreme s lokalnim retinoidima (tretinoin, adapalen). Slijedeći korak je kemijski peeling koji se može napraviti s raznim kiselinama u raznim postocima, ovisno koju dubinu želimo postići. Npr. trikloroctena kiselina (tzv. TCA) za srednju dubinu peelinga koristi se u koncentraciji od 35%, a glikolnom kiselinom peeling započinje u manjim koncentracijama pa sve do 70%.
Napominjem da takve vrste peelinga smiju obavljati jedino dermatolozi. Dermabrazija je starija metoda koja se danas rijetko koristi a radi se u stvari o mehaničkom brušenju kože do određene dubine nakon čega je koža mehanički "sastrugana" te se ostavlja da spontano cijeli. Danas se ta metoda sve više napušta. Mikrodermabrazija je danas popularna metoda kojom se koža brusi uz pomoć vrlo sitnih krutih čestica te se na taj način odstranjuje njen najpovršniji dio. U današnje doba plitki se ožiljci se rješavaju laserskim peelingom odnosno laserskim resurfacingom (ovisno o tome da li prelazimo preko koze jedan ili više puta). Laseri koji se za to upotrebljavaju su CO2 laser i Erbium laseri. Broj tretmana i način primjene ovise o dubini i broju ožiljaka, tipu koze, prihvaćanju terapije od strane pacijenta itd. Neke od navedenih metoda mogu se i kombinirati, ali samo na način koji odredi dermatolog.
Ako ste sistemski uzimali isotretinoin, niti jedan zahvat na koži ne preporuča se raditi dok ne prođe godina dana od zadnjeg uzimanja lijeka.
Najbitnije je realno postaviti očekivanja da li se i koliko stanje vaše kože može popraviti ako se primjeni bilo koja od navedenih metoda. O tome se najbolje nakon pregleda posavjetovati s vašim dermatologom"
dr. Iva Fattorini spec. za kožne i spolne bolesti

Laser u korektivnoj dermatologiji - detaljnije
aola is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2006., 21:49   #27
Wink Dermatolog u Sibeniku

:Zanima me da li postoji neki dermatolog dobar i kvalitetan u Sibenskoj opcini? ja sam iz Vodica, dosla nedavno izvana tako se ne znalazim bas. Puno hvala.
Ne interesiraju ne kozmeticarke jer njih im a mali milion a samo uzimaju pare bezveze
Ps nisam bas pri parama tako da ....

Zadnje uređivanje tince : 24.02.2006. at 21:54. Reason: izbrisana poruka
tince is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2006., 01:40   #28
moja frendica već godinama ide kod dr. Mateše i lice joj je sve gore. a tolke novce joj je već ostavila...
__________________
it's just like poetry inside to hear you breathing by my side
dorchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2006., 02:33   #29
Vrhunska, vrhunska dermatologica je u ulici Pod zidom (to je ono iza Harmice, pod Dolcem). Zaboravila sam kak se zove ženica.

Od lica mi je napravila bebinu guzu.

Pregled je 200 kn, cišcenje lica isto 200 kn.
aktovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 10:32   #30
Quote:
tilla kaže:


pojma nisam imala.

skuzila sam za tu zenu da je supruga od matese, ali i greguric je bio nekad u vladi, ja sam uvijek mislila da su joj i brat i muz u vladi.

bjezim, politika na kozmetici...
Ne brat, već otac...
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 20:32   #31
Quote:
aktovka kaže:
Vrhunska, vrhunska dermatologica je u ulici Pod zidom (to je ono iza Harmice, pod Dolcem). Zaboravila sam kak se zove ženica.

Od lica mi je napravila bebinu guzu.

Pregled je 200 kn, cišcenje lica isto 200 kn.

Žena se zove dr. Maja Ceković, poliklinika Dermangio.
matsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 03:23   #32
Treba mi dobar dermatolog

...ako se tako zove onaj čiko/teta što riješava problematičnu kožu. Help! Trebaju mi neke preporuke.
__________________
There is a place you can touch a woman that will drive her crazy. Her heart.
VanillaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 03:32   #33
neznam ti dobrog, ali za šta će ti?
nisu ti svi za sve najbolji.
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 04:22   #34
Za fuckin leđa. Imam prištiće. Ni u pubertetu ih nisam imala, na licu i ostalim dijelovima tijela nikadnikadnikad i sad odjednom cijela kolonija malih vragova po leđima.
__________________
There is a place you can touch a woman that will drive her crazy. Her heart.
VanillaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 12:01   #35
Odi na Šalatu ako si iz Zgb
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 17:06   #36
možda tu nađeš neš.

nisi napisala u kojem si gradu, btw
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 17:34   #37
Ma iz ZG-a. To se nekak podrazumijeva ak ne navedem grad. Bila sam na toj temi iz 2004., al rekoh možda neki dermatolozi više nisu u funkciji or somethin.
__________________
There is a place you can touch a woman that will drive her crazy. Her heart.
VanillaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 22:06   #38
Quote:
VanillaS kaže:
Za fuckin leđa. Imam prištiće. Ni u pubertetu ih nisam imala, na licu i ostalim dijelovima tijela nikadnikadnikad i sad odjednom cijela kolonija malih vragova po leđima.
Kao sto je netko spomenuo trk na Šalatu, iznimo sam zadovoljna s njima. Mislim da je (stručno!)čišćenje kod njih 250 kn ali ti prepišu i odgovrajaću terapiju. Meni se u 2 tj lice preporodilo.
baby_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 09:12   #39
Osim Šalate? Bila sam tamo prije 3 godine par puta, al nisam zadovoljna ishodom, dok je recimo čišćenje bilo kao u paklu, al vrijedilo svake kune i kapi znoja

Ja bih vas zamolila da mi preporučite dermatologa u Zagrebu, preko socijalnog, a da nije Šalata i stud. dom zdravlja !

Unaprijed hvala!!!
ovisnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 23:44   #40
da ponovo aktualiziram temu...
da li netko ima za preporučiti dobrog dermatologa/icu, na uputnicu? Hvala!
ovisnica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:37.