Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Networking

Networking Mreže i sve oko njih. Žično, bežično, protokoli, servisi, administriranje mreža, serveri, ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2013., 16:49   #1
Angry Wireless Network preko Routera

Ne znam da li će vam biti potpuno jasno šta ja želim...

Imam AirLive bežičnu karticu u PC-u, koja se preko velike (riblja kost?) antene spaja na bežičnu mrežu providera. Imam TPLink WLAN Router pomoću kojeg želim da šaljem signal po stanu.

Malo konkretnije:

Želim da internet sa Wireless Network Connection šaljem preko routera na laptop i telefone, da li je to moguće?

I ako nešto znači, na providera se logujem sa userom i passom preko njihove stranice...

Pomoć, očajan sam
N3ssaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 16:55   #2
Nisam neki strucnjak za mreze a i sam cekam odgovor na drugoj temi ali mislim dabi ovo moglo rjesiti stvar.
1. Mreznim kabelom spoji wireless ruter sa mreznom karticom u kompijuteru. Ruter bi se sam trebao konfigurirati. Preko browsera na pc-u mozes pristupiti postavkama rutera koristeci ruterovu ip adresu, te promjeniti ime wireless mreze, staviti zastitu itd.
2. Ukoliko mrezna kartica u racunalu nema mrezni utor onda spojiti ruter na mrezni utor od maticne. Nakon toga na racunalu otici pod network connections i napraviti bridge Konekcije koju koristis na pc-u za net i one od rutera.
Megathron is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:26.