Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2009., 09:27   #1
Garancija na grube građevinske radove

Bok, ljudi!
Zna li netko koliku su garanciju na grube građevinske radove izvođači dužni poštovati? Pritom ne mislim na onu garanciju investitora koju daje kupcu novog stana, one dvije godine.

Naime, prije nekih dvije i pol godine smo kupili stan u novogradnji i tek smo sada primijetili da nam se balkon malo nakrivljuje, i da se zid balkona lagano odvaja od zida zgrade (vidi se pukotina u kutu).

Nešto sam načula da grubi građevinski radovi, tipa konstrukcija, armatura, statika etc. imaju zakonsku garanciju od nekih 7-10 godina, ali kako me to tada nije zanimalo nisam detaljno proučavala, a sada ne mogu naći nigdje takav podatak.

Imamo li šanse tužiti i dobiti tužbu protiv investitora ili izvođača radova?
malahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 21:56   #2
vrlo nezavidna situacija...
formalno-pravno s izvođačem nemaš ništa,jedina relevantna stvar je kupoprodajni ugovor kojim je sve regulirano pa tako i garantni rok.Ukoliko je i utuživo moraš biti spremna na neveliki izdatak(odvjetnik,vještačenja) uz uvijet da je investitor još uvijek aktivan(čisto da se imaš od koga i od čega naplatiti) i da će biti aktivam do okončanja postupka,za što je u našim uvijetima vrlo mala vjerojatnost...
s druge pak strane ti si vlasnik objekta i samim tim si odgovorna za eventualnu štetu nastalu (nedaj bog) u slučaju urušavanja istog...
ja bih ti savjetovao da problem, tj sanaciju probaš riješiti kroz pričuvu, ili ako postoji još takvih nedostataka kod susjeda da se organizirate i kao građanska udruga zajednički nastupite...ili kao krajnje riješenje posegneš u džep i prihvatiš to kao životnu školu...
snakehunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 23:37   #3
i još samo da dodam...VRBANI...
nadam se da ti je sad jasnije...
snakehunter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:56.