Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2009., 12:08   #1
Rad preko studentskog servisa ili radne knjižice?

Dakle,kao što i sam naslov kaže..zanima me šta mi je bolje,raditi preko studentskog servisa ili radne knjižice?
Student sam ali imam i radnu knjižicu (sa 10 dana radnog staža)!

I ako mi netko reče šta mi sve treba za otvoriti tekuči račun? (Ima tema slična ispod ali nisam htio kvariti temu! )

Ako ima netko da mi u kratkim crtama objasni!
Maicusich is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 18:07   #2
Quote:
Majkus! kaže: Pogledaj post
Dakle,kao što i sam naslov kaže..zanima me šta mi je bolje,raditi preko studentskog servisa ili radne knjižice?
Student sam ali imam i radnu knjižicu (sa 10 dana radnog staža)!

I ako mi netko reče šta mi sve treba za otvoriti tekuči račun? (Ima tema slična ispod ali nisam htio kvariti temu! )

Ako ima netko da mi u kratkim crtama objasni!
prek radne knjižice si obavezan na stalni radni odnos...svaki dan na poso i tako dalje...kao da i nejdeš na faks i ide ti staž....

ako studiraš onda pobogu radi prek sc-a plaća će ti bit ili ista ili veća za 30 ak posto i nisi obavezan svaki dan dolazit na posao...jer kao student se ne smatraš zaposlenikom nego ispomoći ma šta radio...

ja sam prošle god za 10 dana prek sc-a dobio prosječnu hr plaću pa vidi jel ti se više tak isplati...samo takvi poslovi nisu stalni pa moraš stalno novi tražit al je više para i niko te ne jebe..

za račun samo odi do banke i oni će ti sve napravit..znaju oni već, 4 milijuna ljudi ima račune u hr...uzmeš osobnu i to je to...
freeze is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 19:25   #3
Quote:
freeze kaže: Pogledaj post
prek radne knjižice si obavezan na stalni radni odnos...svaki dan na poso i tako dalje...kao da i nejdeš na faks i ide ti staž....

ako studiraš onda pobogu radi prek sc-a plaća će ti bit ili ista ili veća za 30 ak posto i nisi obavezan svaki dan dolazit na posao...jer kao student se ne smatraš zaposlenikom nego ispomoći ma šta radio...

ja sam prošle god za 10 dana prek sc-a dobio prosječnu hr plaću pa vidi jel ti se više tak isplati...samo takvi poslovi nisu stalni pa moraš stalno novi tražit al je više para i niko te ne jebe..

za račun samo odi do banke i oni će ti sve napravit..znaju oni već, 4 milijuna ljudi ima račune u hr...uzmeš osobnu i to je to...
Ovo ne mora biti za sve slučajeve.

istina da si poslodavcima jeftiniji ako radis preko SS jer ne placaju za tebe nista. No to zavisi od firme do firme. i od radnog mjesta.

p.s.

ako si prijavljen za stalno, imas pravo i na godišnji i ide ti staž.
AustinPowers is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 19:29   #4
Pa neznam,meni su svi rekli da je bolje da radim preko radne knjižice jer mi ide radni staž?
pa sam ja vas došao pitati za mišljenje?
Maicusich is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 19:39   #5
Quote:
Majkus! kaže: Pogledaj post
Pa neznam,meni su svi rekli da je bolje da radim preko radne knjižice jer mi ide radni staž?
pa sam ja vas došao pitati za mišljenje?

Da ali ako radiš preko radne knjižice uveden si u stalni radni odnos i imaš radno vrijeme.. Kako ćeš ići na predavanja.. a ako i ne moraš na predavanja kako ćeš izać na ispite..?
`bubica` is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 19:55   #6
najbolje da budeš kao drugi studenti i da fušaš okolo za đeparac...a kad završiš onda nađeš pravi posao ako ideš za inžinjera onda jedan naš profesor reko u šali da se trebaš naučit i da budeš ljen
freeze is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 21:49   #7
Pa čekajte malo,ne kužim!? Ja bi radio sezonski ova dva tri mjeseca dok mi ne počne faks (3.10) a onda bi opet bio student?
Ima di problema?
Maicusich is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 22:50   #8
Quote:
Majkus! kaže: Pogledaj post
Pa čekajte malo,ne kužim!? Ja bi radio sezonski ova dva tri mjeseca dok mi ne počne faks (3.10) a onda bi opet bio student?
Ima di problema?
šta onda spominješ radnu knjižicu...prek sc-a...na radnu knjižicu češ završit kao konobar za 3k kuna ili u tvornici za 2.5k kuna i još će te šefovi jebat...

prošeći po pevecu i sličnim i naći češ poso po 20kn/h možeš tamo ostat radit cijeli dan pa poduplaš plaću i ko studenta na tom poslu te niko neće zajebavat...
freeze is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 00:17   #9
Quote:
freeze kaže: Pogledaj post
najbolje da budeš kao drugi studenti i da fušaš okolo za đeparac...a kad završiš onda nađeš pravi posao ako ideš za inžinjera onda jedan naš profesor reko u šali da se trebaš naučit i da budeš ljen
Tvoj profesor i je zato samo profesor jer je lijen. tko ne zna raditi podučava.

Ili da budeš pravi sposoban student koji radi, prijavljen je, ide mu staž i polaže sve u roku. No takvih nema puno.
AustinPowers is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 14:01   #10
Quote:
AustinPowers kaže: Pogledaj post
Tvoj profesor i je zato samo profesor jer je lijen. tko ne zna raditi podučava.

Ili da budeš pravi sposoban student koji radi, prijavljen je, ide mu staž i polaže sve u roku. No takvih nema puno.
ah čuj...čovjek je zapravo pametan...10 kunića mjesečno kao profesor i još tolko na instrukcijama...a ti odi u komišning ak ti se da...
freeze is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 14:19   #11
Quote:
Majkus! kaže: Pogledaj post
Pa čekajte malo,ne kužim!? Ja bi radio sezonski ova dva tri mjeseca dok mi ne počne faks (3.10) a onda bi opet bio student?
Ima di problema?
Ne razumijem tko ti je mogao za dva-tri mjeseca rada savjetovati da ideš raditi na radnu knjižicu, ako ideš preko radne knjižice onda se ne možeš u 10. mj vratiti kao redovan student na faks - gubiš prava!
prviapril is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 16:05   #12
Quote:
prviapril kaže: Pogledaj post
Ne razumijem tko ti je mogao za dva-tri mjeseca rada savjetovati da ideš raditi na radnu knjižicu, ako ideš preko radne knjižice onda se ne možeš u 10. mj vratiti kao redovan student na faks - gubiš prava!
ovo je obična glupost i ovo fino zanemari.
Moguće je biti redovan student i imati radnu knjižicu. Ako fakultet odobri sasvim je legalno i iznimno dobra situacija.

Uostalom ova tema je već bila i nema potrebe da pitaš istu stvar.
Što se tiće odabira radne ili studentskog - ovisi tko je poslodavac. Najjednostavnije je pitati ga koliko je neto plaća. Kad ti kaže, onda reci da bi ti na studentski i da ti neto povisi budući da u tom slućaju on plaća manje prihode za tebe. Ako neda, naravno da ćeš raditi na radnu knjižicu radi staža.
Beata Kahlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 18:32   #13
Quote:
freeze kaže: Pogledaj post
ah čuj...čovjek je zapravo pametan...10 kunića mjesečno kao profesor i još tolko na instrukcijama...a ti odi u komišning ak ti se da...
haha
da baš.

jesi me nasmijao.

ti nemaš pojma valjda o nečemu, jel tako?
Ali nije ni čudo ako te uče profesori koji mlate takve gluposti. no vjerojatno si ti to sve krivo razumio.

I da. profesori na fakultetu baš i nemaju 10 000 kn plaću. dal bi trebali imati, nečemo o tome. A i kamoli da se instrukcijama može toliko mjesečno zaraditi samo tako. Znaš dan ima samo 24 sata, a treba i spavati.

Zadnje uređivanje AustinPowers : 03.07.2009. at 18:39.
AustinPowers is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 18:58   #14
Quote:
Beata Kahlo kaže: Pogledaj post
Kad ti kaže, onda reci da bi ti na studentski i da ti neto povisi budući da u tom slućaju on plaća manje prihode za tebe. Ako neda, naravno da ćeš raditi na radnu knjižicu radi staža.

Upravo tako.
Radni staž ti u principu neće sad ništa značiti (2 mjeseca sim-tam), a vjerujem da ti je lova sad važnija stavka u životu. ako možeš s poslodavcem dogovoriti da radiš za isti brutto preko sc-a , dobiti ćeš osjetno više love. 18% ti je porez preko sc, a na plaću ti ide (zavisi koji je rang) oko 30-40%.
razlika osjetna!
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 19:12   #15
Quote:
AustinPowers kaže: Pogledaj post
I da. profesori na fakultetu baš i nemaju 10 000 kn plaću. dal bi trebali imati, nečemo o tome.
Imaju, redovni profesori i više od toga.

Otvaraču topika, mislim da ti se više isplati raditi preko SCa jer poslodavac plaća daleko manji porez na tebe tako da se isplati i tebi i njemu, tj. možda možeš dobiti veću plaću nego što bi dobio da radiš za stalno.
__________________
My scythe... I like to keep it next to where my heart used to be.
bezidejni is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 19:17   #16
Jedan moj prijatelj radio je samnom u istoj firmi. Radio je preko student servisa mislim da skoro 2 godine. Uvijek mu je bio problem sa ugovorima, posto nije mogao sve preko svojeg morao je nabavljati tuđe ugovore da mu isplaćuju plaću preko njih. On je jedan od vječitih studenata. Da zavši imao bi plaću 10000 kn pa kasnije na više.

Imao je 20 kn na sat ispocetka, kasnije su mu povisili na 25. cca 200-220 sati mjesecno.

Nakon što sam ga ja nagovorio da proba se dogovoriti da ga zaposle za stalno dobio je fiksu plaću. vecu nego je prije nakupio sa 200 sati s tim da sada radi malo manje jer mu sati više nisu prioritet. Dobio je naravno i plaćeni godišnji, božićnicu, uskršnjicu...dakle sve zavisi od firme do firme.

moj prijatelj iz bivše firme nije baš neki dobar primjer jer predugo studira.
AustinPowers is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 20:47   #17
Quote:
AustinPowers kaže: Pogledaj post
haha
da baš.

jesi me nasmijao.

ti nemaš pojma valjda o nečemu, jel tako?
Ali nije ni čudo ako te uče profesori koji mlate takve gluposti. no vjerojatno si ti to sve krivo razumio.

I da. profesori na fakultetu baš i nemaju 10 000 kn plaću. dal bi trebali imati, nečemo o tome. A i kamoli da se instrukcijama može toliko mjesečno zaraditi samo tako. Znaš dan ima samo 24 sata, a treba i spavati.
na mom faksu ima profesora nekoliko koji osim kaj su profesori budu oni glavni šefovi uvjek kada se gradi nova elektrana, tvornica, platforma itd... ...jer firme koje to rade pogotovo hrvatske baš i nemaju previše zaposlenih ljudi u rangu dr.sci.

a da ne spominjem vanjske suradnike koji osim 10k kunića plaće dođu na faks dva puta tjedno po dva tri sata pa po 45 min imaju 200 kn
freeze is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 00:18   #18
Quote:
freeze kaže: Pogledaj post
na mom faksu ima profesora nekoliko koji osim kaj su profesori budu oni glavni šefovi uvjek kada se gradi nova elektrana, tvornica, platforma itd... ...jer firme koje to rade pogotovo hrvatske baš i nemaju previše zaposlenih ljudi u rangu dr.sci.

a da ne spominjem vanjske suradnike koji osim 10k kunića plaće dođu na faks dva puta tjedno po dva tri sata pa po 45 min imaju 200 kn
Onda studiraš na slabome faksu ako je samo nekoliko profesora na takvim pozicijama. Pričamo o plaći profesora koliko dobe za posao na fakultetu. 200 kn za 45 min par sati tjedno ipak nije 10 000 mjesečno.
malo pričaš o instrukcijama, malo o nekom šefovanju. Nije baš međusobno povezano.

A i ovo glavni šefovi kako kažeš. prema izražavanju da pogodim, na prvoj godini faksa si?

Sve ovo nema veze s onim na što sam ja reagirao. Da je inženjerski posao biti lijen.
Profesori na faksu nemaju plaću 10000 kn. Eventualno dekan ima možda malo više od 10 000. To što rade sa strane druga je tema.
AustinPowers is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 02:25   #19
Ne ide radni staž preko sc-a... radni staž ide samo preko radne knjižice
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:43.