Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2016., 08:09   #1581
Quote:
matprob kaže: Pogledaj post
Samo da pitam ovdje pošto nisam nešto iskusan previše s kupovinom na internetu.

Znači, s ebaya mislim uzeti samo kaljeno staklo/flip case za mobitel, znači stvarčice u vrijednosti 5-10 dolara, i to na carini uredno prolazi bez ikakvih problema, zaustavljanja itd ?

Unaprijed hvala
Sve to uredno prolazi nemaš brige, jedino pazi na uzastopne pošiljke tu možeš imati problema znači naruči danas kaljeno staklo pa onda za 4 dana flip case i nebi trebao imati nikakvih problema.
__________________
A room without books is like a body without a soul.
kasap is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 12:35   #1582
Quote:
lukinjo88 kaže: Pogledaj post
Ako završi aukcija sa mojom največom ponudom da li moram kupiti taj proizvod, da li će mi se automatski skinuti iznos sa pay pala ili mogu odustati?
anyone?

poslao sam mail seleru i ne želi ništa odgovoriti
lukinjo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 22:08   #1583
Nakon isteka roka za dostavu (nije dosao item) otvorila sam case i sad se svakodnevno dopisujem sa sellerom da mi vrati novce, a on svasta, da je poslao, da ce ponovo poslati, bla bla....uglavnom sto dalje? Ili cemo se ovako u nedogled dopisivati


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
...try walking in my shoes
Ani2306 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 13:45   #1584
Quote:
lukinjo88 kaže: Pogledaj post
anyone?

poslao sam mail seleru i ne želi ništa odgovoriti
Prvo, ako na aukciji nije dosegnuta minimalna cijena koju je seller odredia za prodaju, predmet ti neće uopće biti prodan.

Ako dobiješ aukciju, ne skida ti se novac automatski, ali pošto si pobjednik imaš neki rok unutar kojeg moraš platit predmet (moraš odredit adresu, ulogirat se na paypal i sl.), inače ti, mislin, ide negativni feedback.

Quote:
Ani2306 kaže: Pogledaj post
Nakon isteka roka za dostavu (nije dosao item) otvorila sam case i sad se svakodnevno dopisujem sa sellerom da mi vrati novce, a on svasta, da je poslao, da ce ponovo poslati, bla bla....uglavnom sto dalje? Ili cemo se ovako u nedogled dopisivati


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pričekaj malo nakon procjenjenog vremena dostave. Jbg zna se dogodit da iz ovog ili onog razloga pošiljka kasni, a da prodavač nije kriv. Ako ti je svojevremeno došla obavijest da je predmet shipped, najvjerojatnije nije do prodavača.
DelmatST is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2016., 20:13   #1585
Quote:
DelmatST kaže: Pogledaj post


Pričekaj malo nakon procjenjenog vremena dostave. Jbg zna se dogodit da iz ovog ili onog razloga pošiljka kasni, a da prodavač nije kriv. Ako ti je svojevremeno došla obavijest da je predmet shipped, najvjerojatnije nije do prodavača.


Otvorila sam case protekom tjedan dana od isteka roka za dostavu, 7 dana smo se potom dopisivali, a onda mi je ebay dozvolio eskalirati case, i odlucio mi refundirati lovicu


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
...try walking in my shoes
Ani2306 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 17:03   #1586
Totalno čudna situacija mi se desila neki dan na ebayu!Zanima me kome se obratiti i koja su mi prava!

Kupim organsko kokosovo ulje pod određenom militražom te za to dobijem email potvrde sa slikom oglasa.Prodavač nakon moje kupnje(iako ima više od 10 raspoloživih itema)mjenja oglas i u tome oglasu stavlja manju militražu koncentrata i veću cijenu poštarine ?Meni nakon toga u historyu pod kupljenim itemima stoji taj novi ispravljeni item(sa manjom militražom - za 25% )i potpuno drugačijom slikom boce!...Doduše ja na mailu imam potvrdu koja dokazuje stvarni predmet kupnje.

Prodavatelj se ograđuje i govori mi kako je došlo do "greške"u oglasu prilikom komunikacije te kako mi šalje relistani predmet(koji je relistao nakon moje kupnje)kojeg ja uopće nisam naručio!
Koja su sada moja prava osim što se prodavač pravi blesav?Ja stari oglas više ne mogu naći a pod rednim brojem oglasa(nakon što kliknem u mailu)stoji novi relistani oglas iznad kojeg(nakon klika)piše kako je stari oglas uklonjen jer je "došlo do pogreške"??

Ja dakle naručim predmer po jednoj militraži i dobijem za to potvrdu,nakon toga prodavač mjenja oglas(jer se vjerovatno zajebao)i sada stavlja novi oglas i meni šalje militražu koja je manja od one koju sam naručio!!Stari oglas je stajao dobrih tjedan dana dok nije promjenjen u novi i sada više ne postoji!
Kakva ja sada imam prava osim što ću selleru kresnuti negativni feedback?Ja hoću samo predmet u militraži koji sam naručio kako je stajalo u oglasu,a ne novi relistani sa 25% manjom militražom i totalno drugačijom ambalažom!
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 21:45   #1587
Ne kupujem često na eBbayu, pa bih molio objašnjenje:
često je cijena nekog proizvoda izražena u funtama, australskim ili kanadskim dolarima, a ispod piše koliko je to po prilici u US dolarima. Čak i kad kliknem neku ponudu gdje cijena piše u $, u detaljnom pregledu prije kupnje cijena je u nekoj od tih drugih valuta. Pa i stvari koje se prodaju i dolaze iz Kine češće su u tim drugim valutama, nego u $.
Ne vidim gdje bih podesio da sve cijene budu u $. Je li to uopće moguće, ili prodavač određuje u kojoj valuti će prodavati, pa ja na to ne mogu utjecati?
darko 150 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 10:59   #1588
Jel tko mozda kupovo na ebay-u preko opcije credit card,tj da se nejde preko paypal,nisam dugo bio sad sam vidio da puno sellera ima tu opciju da direktno skinu sa kartice novce da se netreba regat na paypal.

I tako jucer ja kupio item koji dode 1$ a skinuli mi 2$,a danas 1.76 i opet skoro duplo skinuli 3.40$ jer ima mozda neko neke informacije koji su fee i zasto mi duplo skida,jer kad placam preko paypal skine mi normalno kolko je i cijena
aiwasszg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 19:05   #1589
Quote:
darko 150 kaže: Pogledaj post
Je li to uopće moguće, ili prodavač određuje u kojoj valuti će prodavati, pa ja na to ne mogu utjecati?
Ako je predmet prodaje postavljen od strane prodavača koji je iz Kine na američki ebay u tom slučaju cijena će biti izražena u dolarima. Ako je isti taj prodavač iz Kine isti predmet postavio na engleski ebay u tom slučaju ce cijena biti izražena u engleskim funtama kada tražilicom naiđeš na taj predmet na američkom eBayu ( cijena u američkoj valuti biti će ispod )
Nercjeger is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 18:02   #1590
Quote:
aiwasszg kaže: Pogledaj post
Jel tko mozda kupovo na ebay-u preko opcije credit card,tj da se nejde preko paypal,nisam dugo bio sad sam vidio da puno sellera ima tu opciju da direktno skinu sa kartice novce da se netreba regat na paypal.

I tako jucer ja kupio item koji dode 1$ a skinuli mi 2$,a danas 1.76 i opet skoro duplo skinuli 3.40$ jer ima mozda neko neke informacije koji su fee i zasto mi duplo skida,jer kad placam preko paypal skine mi normalno kolko je i cijena
vjerojatno nisi vidio shipping

inače radije kupujem direktno karticom, da ne platim proviziju paypalu

ali opet stoji za debit card: "By clicking Confirm and pay, you agree to the PayPal terms and Privacy Policy. Payment processed by PayPal. No PayPal account required."
nobrainer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 21:18   #1591
Naručio sam s ebay.uk stražnje staklo za xperiu, ali je došlo slomljeno s poštom, da li imam pravo tražiti povrat novca ili novo staklo, tužiti se pošti ili se pomiriti da sam kupio oštećenu robu.
da000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 11:43   #1592
Poslikaj staklo i pošalji slike selleru. Vjerojatno će ti poslati novo staklo ili će ti vratiti novac. Moraš se sa njim pokušati dogovoriti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
davor2210 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 17:48   #1593
Poslao sam mu poruku jučer sa slikama i još nije ništa odgovorio, pričekati ću još do sutra na odgovor. Ako do tada ne odg., koji je postupak negativni feedback ili nešto drugo ?
da000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 17:55   #1594
Ako se ne javi par dana onda predaš slučaj eBayu ili PayPalu. U tom slučaju oni presuđuju šta dalje. Sačekaj još par dana i javi mu se još jedanput pa ako ne odgovori poduzmi prijavi eBayu ili PayPalu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
davor2210 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 17:30   #1595
Javio mi se u četvrtak navečer da mu pošaljem slike (iako sam mu već poslao) te da ćemo se onda dogovoriti za povrat novca ili drugi poklopac. Poslao sam mu odmah u petak u jutro ponovno slike, ali niš ne odgovara, neznam da li bi se još s njim natezao ili da pokrenem zahtjev na paypalu ?
da000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 01:22   #1596
Prvo mu ostavi negativni feedback pa ako ti ni onda ne vrati,pokreni slucaj na ebayu. I nikako ne pristat na ponovno slanje jer u vecini slucajeva ti nece ponovno poslat, samo povrat love. Nemoj se uopce vise raspravljat snjime jer te zavlaci..
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 20:40   #1597
Pozdrav ekipa,naime kupovao sam sestri neke cipele,te su trebale doci unutar 10 dana,te se slalo preko Royal Mail International,sto se isto plati 30-ak kuna,a proslo je evo skoro 20 dana.E sad ne znam gdje je zapelo,i koga da kontaktriram,mislim da nesto carina tu zeza.Nije mi problem cekat i jos 20 dana,ali kad sam do sada narucivao par puta stiglo bi unutar 2 tjedna i to sa besplatnom poštarinom,tako da malo čudi.Da pričekam još(nemam tracking broj ) ili dok je vrijeme nesto napravim.
Zeronam is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 20:58   #1598
Može li me netko uputiti na neku temu, ako ovo nije to, za prodaju stvari preko ebaya nikad nisam slao paket izvan zemlje... Kamo trebam ić, koje oznake stavit, kako preračunam i kad trošak slanja u shipping price i slično?
prophotofrog is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 02:19   #1599
Ispričavam se svima ako je pitanje već bilo
Ali pošto na forum.hr ne radi tražilica moram pitati ovdje.

Znači, kako zaobići onu glupost da plaćam 4,50kn "našoj" pošti? Da ranije kontaktiram prodavača, i što da mu kažem? Ili nešto tamo u opcijama kliknuti

Dosta sitnih stvarčica po nekoliko dolara trebam naručiti, pa mi se ne isplati baš plaćati 4,50kn za svaku.
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 11:33   #1600
Kliknula sam par stvari za kupit na ebayu i kad sam otišla na par now skužila da mi je kartica koja je vezana za PayPal istekla

Ne da mi povezat drugu karticu koju imam na PayPal (erste tekući račun).

Ima li načina da s tog tekućeg računa pošaljem novac na PayPal?

Ili ima netko pametniju ideju?

Hvala!
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:48.