Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2015., 07:27   #161
Quote:
amadeus65 kaže: Pogledaj post
Neznam kak se to izracuna
Pokušaj primit u ruke bilo koji nikon,sony,pentax DSLR

Quote:
amadeus65 kaže: Pogledaj post
Al opet to nemrem povezat pojam High End i kome je namijenjen.
Da, s obzirom da su majstori fotografije kreteni i neubrojivi, onda ne znaju kupit ništa za sebe osim ako ne piše PRO na tome, s druge strane, ako kupe nešto na ćemu piše classic i li sl. onda ih odmah udari munja!
I daj čitaj, stvari su se promjenile u dvije godine ali to je ionako nevažno, PRO zna po specifikacijama što mu treba



Quote:
amadeus65 kaže: Pogledaj post
Za mene EVF ima smisla sam na malim fotoaparatima gdje, spara mjesto i tezinu. Al na aparatu i objektivu sa 2-3kile nema mi bas nikakvog smisla.
Tvoj smisao je jako ograničen očito. Znači po tebi nije prednost što vidiš ono što vidi senzor? Nije ti prednost ni to što vidiš u mraku? Nije ti prednost što kod manualnog AF možeš koristit one razne focus assiste itd....

I ako čitaš pozorno, ja nisam rekao da je evf superioran u svemu, ali ga vidim kao boljeg u dosta vidova fotografije.



Quote:
amadeus65 kaže: Pogledaj post
Kakav support, da ce radit adaptere za novi mount
Objasni? Kakav novi mount, Amount je predstavljen negdje 85'
__________________
Čovjek uči dok je živ.....
del23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 15:18   #162
Quote:
del23 kaže: Pogledaj post
Pokušaj primit u ruke bilo koji nikon,sony,pentax DSLR
Jesam, meni je to sve isto. Ionako drzim aparat za objektiv.

Quote:
del23 kaže: Pogledaj post
Tvoj smisao je jako ograničen očito. Znači po tebi nije prednost što vidiš ono što vidi senzor?
Nije, jel znaci bez senzora postajes sljep.
Quote:
del23 kaže: Pogledaj post
Nije ti prednost ni to što vidiš u mraku?
Meni nije, a i sam si reko "fotograf primarno mora poznavat svijetlo" ne mrak

Quote:
del23 kaže: Pogledaj post
Nije ti prednost što kod manualnog AF možeš koristit one razne focus assiste itd....
Taj asiten nije prednost nego nuzda, manualci prije nisu imali EVF sa asitentima za izostravanje, i dalo se izostrit bez problema.

Quote:
del23 kaže: Pogledaj post
Objasni? Kakav novi mount, Amount je predstavljen negdje 85'
Pa ti si reko
Quote:
del23 kaže: Pogledaj post
Sony bar daje solidan support za mount star 30 godina
Ja ne vjerujem da ce Sony vise puno radit na poboljsanju A mounta, jedino adaptera za koristenje A mount Objekiva na nexovima i a7.
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 21:33   #163
Quote:
amadeus65 kaže: Pogledaj post
......
E nemam volje, umjesto da trošiš kisik bezveze, bolje odi posudi neki napredniji olympus ili sony i odi malo za promjenu fotografirat a nemoj mi tu nesuvislo trekeljat.

A dok ne nađeš nekog tko će aparat posudit, odi u knjižnicu i pročitaj dvije tri knjige o fotografiji. Početni stupanj i eventualno srednji.


Nije canon sve što sja, nit je sony najbolji ali treba imati znanja iskoristiti prednosti svakog sustava. To ti očito nemaš
__________________
Čovjek uči dok je živ.....
del23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 21:38   #164
dakle,
ispod su izrezi gdje se vidi superiornost ff-a nad m4/3 sustavom.
znam, znam da usporedba nije fer, jer radi se o starom NIKONU D3, koji je kad je bio izbacen kostao vrtoglavih 5000 eura!!!,
dakako samo tijelo! i masu mladjem olympusu omd em5, ali "uvazeni kolega" na forumu koristi Nikon D3 ponajprije zbog superiornosti ff-a sta se tice detalja, iso-a i ostalih foto tehnikalija...
ajde, da koristi nikon d800 ili sl, ali d3, a pricat o superiornosti sta se detalja i iso-a tice...


uvjerite se sami..., iso vrijednost je 1600!
(dakako da se zna koji je noviji senzor superiorniji, ovo je cisto da vidimo cime coek fotka iskljucivo zbog detalja itd...itd..)

nikon d3 vs olympus omd em-5!


https://www.dpreview.com/reviews/can...d-rebel-t5i/24

adult photo sharing


uploading pictures


uploading images


hosting images
__________________
KLiKNi
17+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 23:22   #165
Zanimljiva usporedba fotoaparata iz 2007. i 2011. godine.

Veći senzor daje više detalja pa je bolja razlučivost linija po licu. Na manjoj slici linije se stapaju, što je normalno.

Ako zanemarimo efekt veličine senzora i promatramo sliku, vidi se da je 4 godine stariji FF u rangu novijih crop senzora. Mislim da je zaključak očekivan.
__________________
instagram

Press any key to exit or any other key to continue.
fotoguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 07:40   #166
Quote:
fotoguru kaže: Pogledaj post
Zanimljiva usporedba fotoaparata iz 2007. i 2011. godine.

Veći senzor daje više detalja pa je bolja razlučivost linija po licu. Na manjoj slici linije se stapaju, što je normalno.

Ako zanemarimo efekt veličine senzora i promatramo sliku, vidi se da je 4 godine stariji FF u rangu novijih crop senzora. Mislim da je zaključak očekivan.

Koliko ja vidim omd em5 sa crop senzorom po razlučivosti debelo sije ff senzor na sva 4 primjera!
__________________
KLiKNi
17+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 09:55   #167
Quote:
17+ kaže: Pogledaj post
Koliko ja vidim omd em5 sa crop senzorom po razlučivosti debelo sije ff senzor na sva 4 primjera!
Bome, i ja to isto vidim.

Donji desni resolvea najviše, apsolutno u svakom primjeru. Ni 700D nije tolko loš, al bome, zadnji test, donji desni je jedini prihvatljiv.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 12:52   #168
Quote:
17+ kaže: Pogledaj post
Koliko ja vidim omd em5 sa crop senzorom po razlučivosti debelo sije ff senzor na sva 4 primjera!
Ili da budemo precizniji šije ga 25%.

Razlučivost je numerička veličina i može se pročitati iz tehničkih podataka:
D3 12 MPix
EM5 16 MPix

Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
Bome, i ja to isto vidim.
Nije dovoljno vidjeti, treba razumjeti.

Da je u usporedbi Canon 5Ds od 50 MPixa onda bi EM5 u usporedbi imao sliku kao komapakt. Obratnog primjera nema jer danas nema crop senzora od 50 MPixa. A nema ga zato jer zbog prevelike gustoće pixela kvaliteta slike ne bi bila prolazna.

Međutim, opet će za 5 godina crop senzori doći na nivo današnjih FF, dok će FF senzori tada biti 5 godina napredniji od današnjih.


Unatoč manjem senzoru kvaliteta slike je na strani nikona, barem prema snapshotu.

Evo i dokaza:

Primjer slike snimljene s D3:
http://snapsort.com/cameras/Nikon_D3...ry-24?votes=24


Primjer slike snimljene s EM5:
http://snapsort.com/cameras/Olympus-E-M5-gallery-45


Koja je ljepša?
__________________
instagram

Press any key to exit or any other key to continue.
fotoguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 12:55   #169
Koliko ja vidim, da se samo tijelo(kamera) i ISO mijenjat. Znaci da sluzi jedino da bi se vidla razlikama u ISO vrijednosti, a ne nekim detaljima koje senzor daje ili slicno. Znaci narihtas fotoaparat izaberes ISO i gledas kako se odrazuje na sum u detaljima.
Tad mozes i vidjet prednost D3 nad E-M5.

Usporedivat Oly Macro 50/2 sa nikon AF 85/1.8.
Oly 50tica je radena za senzor i daje bolje rezultate vec na f2 nego taj stari nikon na f8.

Takode ostrina rubova ne kazu nista jer se ne radi o ravnoj povrsini.
Znaci da se kod zadnje slike ni ne radi o neostrini rubova nego jednostavno izvan ostrine.

Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
Ni 700D nije tolko loš, al bome, zadnji test, donji desni je jedini prihvatljiv.
f6.7 na m43 daje nes malo vise dubinske, nego f8 na ff.
Neznam zakaj, al pise da je za D700 koristen Nikon 85mm G na f11(pitanje zasto ak se radi o istom formatu), mada ni on nije neka sreca.
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."

Zadnje uređivanje amadeus65 : 30.09.2016. at 13:15.
amadeus65 is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 13:18   #170
Quote:
fotoguru kaže: Pogledaj post
Međutim, opet će za 5 godina crop senzori doći na nivo današnjih FF
No, to je i bila poanta.

Quote:
fotoguru kaže: Pogledaj post
dok će FF senzori tada biti 5 godina napredniji od današnjih.
No, istina, ali, tko živ, tko mrtav za 5 godina, baš me zanima kolko proizvođača će preživiti idućih 5-10 godina, i u kakvim obliku.

Quote:
fotoguru kaže: Pogledaj post
Unatoč manjem senzoru kvaliteta slike je na strani nikona, barem prema snapshotu.
Evo i dokaza:
...
Koja je ljepša?

Pa, kaj je - je, od ove dvije gore u primjeru, ljepša je ova uslikana Nikonom.

Quote:
amadeus65 kaže: Pogledaj post
Usporedivat Oly Macro 50/2 sa nikon AF 85/1.8.
Oly 50tica je radena za senzor i daje bolje rezultate vec na f2 nego taj stari nikon na f8.
...
Neznam zakaj, al pise da je za D700 koristen Nikon 85mm G na f11(pitanje zasto ak se radi o istom formatu), mada ni on nije neka sreca.
No, pa da, i to je isto bitan faktor - možeš imati fantastičan senzor, kaj to vrijedi kad te objektiv zajebe.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 13:39   #171
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post

Pa, kaj je - je, od ove dvije gore u primjeru, ljepša je ova uslikana Nikonom.
Više od svega cijenim iskrenost
__________________
instagram

Press any key to exit or any other key to continue.
fotoguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 13:58   #172
Quote:
fotoguru kaže: Pogledaj post
Više od svega cijenim iskrenost
Enitajm!
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 17:03   #173
Gledam baš ovo gore...

Nitko nije primijetio da je jedino Sony primjer u RAW-u?

Ajd stavi sve na RAW onda, jer ovdje je najveća razlika način konverzije RAW u JPEG. Dok ne vidiš RAW, ne možeš ni usporediti kak spada koji je bolji.

A nisu ni napisali koji je NEX 5 u pitanju, T, R ili N. Razlike postoje...
1v@n is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 19:31   #174
stavio sam slucajno sony, bitna je usporedba ff vs m4/3, zbog "uvazenog kolege" koji fotka ff-om iskljucivo zbog bolje rezolucije, ne navodeci da nije svejedno je li u pitanju ff senzor star 8 g., ili mjesec dana...
bitno je neumorno seruckanje po svemu sta nije ff...
primjeri govore da su bolji "novi" aps-c i m4/3 crop senzor nego "stari" ff, makar se radilo i o bolesno skupom, u svoje vrijeme nikonu d3.

sibnem kad stignem, sve u raw formatu!

@fotoguru
moram se pridruzit elku, i takodjer skruseno priznat da nikon pravi bolje fotke!
__________________
KLiKNi
17+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 19:45   #175
evo raw primjera: (canon nije u raw formatu!)

greenshot

hosting image

image upload
__________________
KLiKNi

Zadnje uređivanje 17+ : 30.09.2016. at 19:55.
17+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 14:15   #176
Trebalo bi temu prosiriti temu sa "vs. kompakt".
Prije 2 god uzeo sam mirrorless s idejom da objedini kvalitetu DSLR-a s prakticnoscu kompakta, odnosno bude uvijek pri ruci. Kvalitetu slike sam dobio ali prevelik je za dzep. Tako da kad idem fotkati uzimam DSLR a za usput uzimam kompakt. Mirrorless ostaje negdje u procjepu, niti pravi niti prirucni fotoaparat.

Razmisljam prodati ili zamijeniti mirrorlessa za neki 1" kompakt ili nesto te klase ali da stane u djep. Preporuke dobrodosle.
__________________
instagram

Press any key to exit or any other key to continue.
fotoguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 22:57   #177
Bolji mobitel i to je to.
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 23:46   #178
Quote:
fotoguru kaže: Pogledaj post
Trebalo bi temu prosiriti temu sa "vs. kompakt".
Prije 2 god uzeo sam mirrorless s idejom da objedini kvalitetu DSLR-a s prakticnoscu kompakta, odnosno bude uvijek pri ruci. Kvalitetu slike sam dobio ali prevelik je za dzep. Tako da kad idem fotkati uzimam DSLR a za usput uzimam kompakt. Mirrorless ostaje negdje u procjepu, niti pravi niti prirucni fotoaparat.

Razmisljam prodati ili zamijeniti mirrorlessa za neki 1" kompakt ili nesto te klase ali da stane u djep. Preporuke dobrodosle.
Nemam uopće iskustva s tim kopaktima, ali najviše mi se sviđaju Canon g7x mark ii i Sony rx100 4. Ustvari najviše mi se sviđa Sony jer ima tražilo. I snima video veće rezolucije. Još nisam čuo loše riječi o njemu, svi ga hvale.
freeway is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 04:41   #179
Quote:
freeway kaže: Pogledaj post
Nemam uopće iskustva s tim kopaktima, ali najviše mi se sviđaju Canon g7x mark ii i Sony rx100 4. Ustvari najviše mi se sviđa Sony jer ima tražilo. I snima video veće rezolucije. Još nisam čuo loše riječi o njemu, svi ga hvale.
fotoguru@

Canon je noviji model, 30 % jeftiniji od Sonyja (700$ : 1000$), ima duži raspon zooma (24-100mm : 24-70mm) i ekran osjetljiv na dodir; Sonny nudi 4K video i elektroničko tražilo. Brzina objektiva (1.8-2.8), rezolucija senzora (20MP) i kvaliteta snimaka su praktički isti. Sony je zericu kompaktniji.

U svijetu MFT sustava s izmjenjivom optikom nude se Panasonic GM1 i GM5. Drugi model je noviji, nasljedni, zericu je veći, ali ima i elektroničko tražilo. Sklopivom pancake zoomu 12-32mm/ 3.5-5.6 (24-64mm) altermativa su pancake primovi 14/2.5 (28mm) i 20/1.7. (40mm). Tijela su majušna, ali combo s objektivom je ipak značajno deblji od kompakata.

U APSC području imaš dva kompakta s fiksnim primovima 18,3mm/2.8 (28mm): Ricoh GR i Fuji. Ricoh je stariji, jeftiniji i ima bolju leću i RAW. Fuji je malo deblji, ima napredniji AF, vertikalno pomični ekran osjetljiv na dodir i kvalitetiji JPEG (700$). Oba imaju senzore od 16MP i slabije video opcije te mogućnost dodavanja optičkog tražila...
__________________
- Ernest Hemingway to Irving Penn: ?"Your photos are really good. What camera do you use?"?*
- Irving Penn to Ernest Hemingway: ?"Your novels are excellent. What typewriter do you use?"?
* D3; 20/2.8D; AF-s 35/1.8G; 35-70/2.8D; AF-s 50/1.8G; 50/1.8D; Af-s 70-200/4.0G VR; SB400
ferdinandmax is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 19:25   #180
Quote:
fotoguru kaže: Pogledaj post
Trebalo bi temu prosiriti temu sa "vs. kompakt".
Prije 2 god uzeo sam mirrorless s idejom da objedini kvalitetu DSLR-a s prakticnoscu kompakta, odnosno bude uvijek pri ruci. Kvalitetu slike sam dobio ali prevelik je za dzep. Tako da kad idem fotkati uzimam DSLR a za usput uzimam kompakt. Mirrorless ostaje negdje u procjepu, niti pravi niti prirucni fotoaparat.

Razmisljam prodati ili zamijeniti mirrorlessa za neki 1" kompakt ili nesto te klase ali da stane u djep. Preporuke dobrodosle.
pričekaj da izađe Nikon DL
Skrewdriver is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:33.