Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2008., 10:30   #21
steta sto ja nemam. suha sam ko sahara sluzi nigdje na vidiku
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 15:32   #22
Ovulaciju tko ima neka je sretan jer ima puno žena tj. cura koje niti znaju što je O niti ju osjećaju ili imaju. Ja sam bila sigurna da ju imam svaki mjesec jer sam imala probadanja jajnika....aliii....pregledima, vađenjem hormona i praćenjem svoga tijela skužili smo ginić i ja da nemam svaki mjesec O iako nemam PCOS! Plodna sluz i povišena tjelesna tj. bazalna temperatura je dovoljno velik znak ovulacije! zato komadi u akciju kada osjetite O...jer ja zbog te neredovite O ne mogu nikako ostati trudna ( i muževog spermiograma naravno ...)
__________________
U našem životu, kao i na slikarevoj paleti, samo je jedna boja koja daje smisao životu. To je boja ljubavi.
miyu_luna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 16:17   #23
miyu_lina, pa nek ti ginekolog uz čuda moderne medicine malo pomogne!
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 14:41   #24
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
o da

ja sam uskoro spremna na novu trudnoću. gubitak bebe mi je stvorio želju za novom bebom više nego ikada u životu.

Vidimo se na trudnicama... uskoro.

Držim nam objema palčeve sreće

samo naprijed i Lara: opušteno!!! ja polagano mijenjam životne navike, iako sam oduvijek pazila da budem zdrava, sad pazim 24 h što jedem. ali ipak najveći pomak napraviti ćemo kad se budemo manje sekirale i stvarale situaciju "morati".

još nešto, baš sam počela čitati knjigu Žensko tijelo, ženska mudrost (Izdavač planetopija, u bio i bio ima za kupiti) i ima dobrih savjeta o preharni, o praćenju ciklusa i što je najbitnije ima puno primjera kako se nositi sa energetskim blokadama u nama.
ja recimo ne znam kako točno naći uzroke problema, ali znam da već neko vrijeme silujem organizam i emocije. možda kad krenemo opuštenije, slušajući što nam iznutra tijelo govori, damo prostora i zraka nekim stvarima koje nas muče i guše. Tada o njima razmisliti, proplakati i krenuti dalje mirnog srca.
Valjda tada i rane u nama mogu početi zacjeljivati.
Žena koja je napisala knjigu govori da nam tijelo uvijek pokušava svrnuti pažnju na neki problem boli ili bolešću i to je ono što uvijek osjećamo kad se razbolimo (i na tvoj se slučaj može primjeniti): da nas je bolest obogatila da više cijenimo život.
Mislim da je to veliki plus i milost kad tako postavimo stvari.
No na kraju, ono što sigurno znaš, jest činjenica puna nade: da tijelo ima mudrost i mogućnost samoizlječenja, mi možemo postći čudo.
Ma znam da je lakše reći nego učiniti, ali koliko je veće zdravlje nekoga toko ima nadu i vjeru.
Zato vjeruj sebi, svome tijelu i svojem filigu spremnosti.
Možda su sve nevolje koje si prošla samo nešto što će te trebalo napraviti jačom i boljom mamom, koja je puna nade i ljubavi, bez straha za upravno nekoga tko tek stiže.
pusa i nedaj se svakodnevnom stresu
zelena sara is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 19:58   #25
simptomi:
-lagani iscjedak, povećeva se kada je tik do menge
-napaljenost da
-lagani pritisak i bolovi u jajnicima
-bolovi u grudima, i nadutost (ko da nosim mlijeko)
-živčanost
-želja za hranom

...nedavno na pregledu kod ginića, saznah da imam jako izraženu ovulaciju, naime već 5 dana nakon završetka menge, vidljiva mi je bila ovulacija u jednom jajniku.. rekao je da je to super, i poprilično rijetko, i meni je naravno drago, jednog dana kada ću htjeti djecu, pogotovo, jer sam više nego očito plodna
ali me smeta šta većinu vremena provedem u pripremama za mengu, nadutim sisama, i živčanošću... no sve je to ok..
__________________
"Kada ne dobijete ono što želite, dobili ste iskustvo..."
ivy24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 01:12   #26
Ja sam jučer imala vrhunac,užasnu sexualnu eng,lagana menstrualna bol u jajniku..a menga mi je završila prije 3 dana,i uvjek to pratim i točno za dva tjedna mi dođe m.javit ću vam 22 ili 23 da li ću dobit m,pa da vidimo jeli točno.
Nekada imam laganu sukrvicu,a uvjek se jebeno dobro osječam u tim danaima..plodnim..

2 dana prije menge mi se opet javi pojačana želja za sexom,a dan prije me hvata napadaj smijanja i glazbu doživljavam puno emotivnije!!!Ozbiljno..al zvuči nevjerojatno! Samo treba pratit svije tjelo i slušat znakove..stvarno ima svega..
ajmemeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 01:14   #27
vrhunac=ovulacija na vrhuncu.Jer mi simptomi počinju polako i treći ili drugi dan dosegnu vrhunac,valjda tada ovuliram.
ajmemeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 10:49   #28
Quote:
jongerica kaže: Pogledaj post
po dva simptoma znam da slijedi ovulacija:
1/ bole me jajnici (odnosno, mene uvijek boli lijevi jajnik)
2/ napaljena sam za popizdit
Ovo kao da sam ja pisala, imamo identične simptome, i mene uvijek boli lijevi jajnik.
Monica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 13:12   #29
Quote:
ajmemeni kaže: Pogledaj post
Ja sam jučer imala vrhunac,užasnu sexualnu eng,lagana menstrualna bol u jajniku..a menga mi je završila prije 3 dana,i uvjek to pratim i točno za dva tjedna mi dođe m.javit ću vam 22 ili 23 da li ću dobit m,pa da vidimo jeli točno.
Nekada imam laganu sukrvicu,a uvjek se jebeno dobro osječam u tim danaima..plodnim..

2 dana prije menge mi se opet javi pojačana želja za sexom,a dan prije me hvata napadaj smijanja i glazbu doživljavam puno emotivnije!!!Ozbiljno..al zvuči nevjerojatno! Samo treba pratit svije tjelo i slušat znakove..stvarno ima svega..

hej to što osjećaš nije tema, naime po Jungu 5 dana prije menge i 5 dana poslije menge su Lilith faze menstrualnog ciklusa kad su neplodni dani i tijelo to signalizira pojačanom potrebom za seksom (i ostalim), kada se žena može prepustit svemu tome samo iz užitka ne iz reproduktivnih potreba.
potreba za seksom u ovulaciji, dakle na sredini ciklusa (neovisno o tome imate li ili nemate pravilne ovulacije, to je tako po mjesečevim fazama sa kojima se naš organizam pokušava uskladiti) je reproduktivne prirode i tada je žena i interesantnija muškarcima (radi hormona i mirisa).
zelena sara is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 15:34   #30
Evo cure, da vam se i ja pridružim.
Moji simptomi su naročito izraženi, iscjedak, bistri, rastezljiv nalik bjeljanku jajeta, svaki mjesec, a osim toga još i bol u jajniku, ili jednom ili čak u oba, ovisi kako kada i primjetila sam, da su mi u vrijeme ovulacije i plodnih dana čak i stidne usne malo zadebljane, kao natečene. Ne znam da li je to normalno.
:: Jelena :: is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 21:02   #31
Ma znam zelena sara,ovo prvo što sam napisala je u sredini ciklusa,a ono dole drugo je prije menge.Znaju mi biti kratki ciklusi pa malo prođe nakon menge da počnem ovulirat,recimo 9 dan ciklusa jer mi nekad ciklus traje 23 dana.od 23 do 28.a prije menge mi dođe isto užasna sexualna eng al to nema veze sa ovulacijom.I tako sad sam malo odahnula,sexualna eng je isplasnula...evo to su moje dvije faze kad sam sexualno na vrhuncu.A naravno za vrijeme ovulacije su žene muškarcima najprivlačnije!
ajmemeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 02:50   #32
mene zna tako probadat da par sati ne mogu normalno hodat.
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 05:09   #33
Quote:
Ljudi nisu svjesni svoga tijela, da malo stanu i poslušaju ga, znali bi ih prepoznati
Tacno,ja nekako uvek znam kada mi je ovulacija,uglavnom iscedak,zelja za seksom i nekada sam zivcana,uglavnom cini mi se da su isti simptomi kao u vreme pms-a
__________________
Etme
Lutijena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 11:38   #34
Mene u vrijeme ovulacije jako bole jajnici i imam jak iscjedak!
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 23:18   #35
ja skoro svakog 14 dana ciklusa prokrvarim malo i tako 4-5 dana ima malo krvi
ali je točno za popizditi.
ima mjeseci kad nema krvi,ali u zadnje vrijeme se zaredala.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 14:36   #36
mene također bole jajnici, tj. lijevi., iscjedak koji je jaako rastezljiv i napaljena sam ko prasica
summer_white is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 23:47   #37
iscjedak je normalan za to razdoblje i mora bit rastezljiv jer se radi o plodnim danima, al bol u području jajnika ako je jača nije
ja sam se žalila godinu i pol svojoj doktorici na bol na ljevoj strani više nego na desnoj koja je prisutnija prilikom ovulacije
pregledala me svaki put colordoplerom i nije ništa vidila sve dok bol nije bila podnošljiva više, a tad je pola sata gledala jedan jajnik, zaustavila je sliku i onda gledala to dvodimenzionalno, i rekla mi da imam proširen jajovod.
naime u toku ovulacije se oslobađa tekući sadržaj pa oni ne mogu vidit tako dobro stanje jajnika, jajovoda od tog sadržaja.
uglavnom mene je jako počelo bolit dolje ljevo pa me išla baš detaljno gledat jer sam se toliko dugo žalila a postalo je nepodnošljivo i rekla mi je da imam proširen ljevi jajovod i da je ispunjen hipoehogenim (gustim) sadržajem te da mi se ta bol javlja jer mi to nateže jajnik i povlači sve... to objašnjava zašto me boli kad se istegnem itd..
uglavnom to nije ništa strašno postoje cure kojima je to i prirođeno, al se mora kontrolirat i lječit ako nije oduvjek tako ili je posljedica upale što je slučaj kod mene jer može utjecat na plodnost jednog dana...
nadam se da vas nisam prepala, malena bol je normalana ukoliko je kratko prisutna
pusa
meelitaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 23:49   #38
Plodna sluz/Cervikalna sluz

Cervikalna sluz
Cervikalna sluz izlučuje se u žlijezdama vrata maternice. Zove se plodna jer služi prehrani i pokretanju spermija i tako izravno utječe na oplodnju. Žena je može osjetiti, vidjeti i opipati. Opažanje se provodi svakodnevno prilikom odlaska na toalet na toaletnom papiru ili čistim prstima na izlazu iz rodnice. Laganim pokretom brisanja od naprijed prema nazad, prije i nakon obavljanja nužde, površno se prijeđe vanjsko spolovilo, potom se papir presavije i promatra je li sluz prisutna i dade li se rastezati.

Nikada se ne smije ispitivati unutrašnjost rodnice, jer bi to moglo dovesti do pogrešnog zaključka s obzirom na tamo stalno prisutan stanovit stupanj vlažnosti.
Izlučivanje cervikalne sluzi počinje nekoliko dana prije ovulacije pod utjecajem porasta hormona estrogena. U vrlo kratkim ciklusima to može biti odmah nakon menstruacije, iznimno pomiješana s krvlju zadnjih dana menstruacijskoga krvarenja. Obično se sluz pojavljuje nekoliko dana nakon prestanka mjesečnice.
U početku ona je oskudna, mutna, gusta, ljepljiva, grudasta, a iz dana u dan mijenja se, najprije u mjestimično rastegljiviju i prozirniju, pa potom u izrazito, rastegljivu (do 15 cm) prozirnu, pletivu i često sve obilniju. Potrebno je istaknuti da ne postoji neplodna sluz. Postoji samo plodna sluz koja može imati osobine sluzi manje plodnog tipa, više plodnog tipa ili vrhunca sluzi.
Čim se nakon menstruacije pojavi bilo kakva sluz, to je znak da je plodno razdoblje započelo.
Izlučivanje plodne sluzi praćeno je osjećajem skliske vlažnosti.
Posljednji dani prisutnosti sluzi, kada ona ima i jednu značajku plodne sluzi (rastegljivost, prozirnost, kao bjelanjak jajeta, skliskost i vlažnost) naziva se vrhuncem plodnosti .

Dovoljan je i sam osjećaj vlažnosti, bez vidljive sluzi, jer ona katkad može biti toliko vodenasta da teče i da se ne može opaziti. Nakon vrhunca sluz se naglo mijenja pod utjecajem porasta hormona progesterona i postaje oskudna, gusta, bjelkasta ili žućkasta, a može i posve iščeznuti. Dane nakon vrhunca plodnosti prati osjećaj suhoće.

U dane nakon menstruacije potrebno je pažljivo pratiti i prepoznati osjet vlažnosti najčešće dan prije pojave sluzi kada ona još nije vidljiva izvana. Osjet vlažnosti osjeća se iznutra, unutar rodnice, za razliku od izvanjske vlažnosti koja prati otjecanje plodne sluzi. Važno je da žena nauči prepoznati osjet vlažnosti dan prije pojave sluzi, jer on označuje početak plodnog razdoblja. Na kraju faze sluzi, sluz može biti posve vodenasta tako da se ne može vidjeti. Tada i samo prisutni osjet vlažnosti označuje vrhunac plodnosti.

Pojedine žene uopće nemaju suhe dane, nego je u njih uvijek prisutan oskudan, bjelkast iscjedak praćen osjećajem suhoće, iz dana u dan jednak. To je njihov temeljni tip neplodnosti, i u te dane nisu plodne. Tu je bitno uočiti bilo kakvu promjenu takva svakodnevnog iscjetka, jer ona može značiti početak plodnog razdoblja.

Ako ima nejasnoća u vezi s osobinama iscjetka, žena bi morala obaviti ginekološki pregled, koji se i inače preporučuje prije primjene prirodnih metoda radi uvida u zdravstveno stanje spolnih organa.

Kao što je svaki čovjek neponovljiva jedinka, tako i u plodnosti ima razlika i osobitosti od žene do žene, te posebnosti svakog pojedinog ciklusa u iste žene, ovisno o njezinoj životnoj dobi. Ciklus prosječno traje od 23 do 35 dana, ali u fazi ženina dozrijevanja, nakon porođaja, te u klimakteriju dužina ciklusa može znatnije varirati. Tada su učestaliji i anovulacijski (neplodni) ciklusi u kojima izostaju pokazatelji plodnosti, jer su bez ovulacije.
Promjena dužine ciklusa ne smeta primjeni metode zato što se uvijek prati postojeći, tekući ciklus, a ne oslanja se samo na kalendarski proračun otprije.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 23:55   #39
Quote:
summer_white kaže: Pogledaj post
mene također bole jajnici, tj. lijevi., i napaljena sam ko prasica
Ovo dvoje i mene "muči".
__________________
For as long as I can remember, I wanted to spend Christmas in a suburban mental institution.
eleuthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 12:32   #40
mislim da ti simptomi postaju izrazeniji i s godinama, ja sam znala i sa 17 koji su simptomi ovulacije,ali ih nisam osjecala. sad ih osjecam i jednaki su kao i kod vecine zena, pojacan iscjedak,proziran, zelatinast..lagana bol u donjem dijelu trbuha, cak i u ledima i presjecanje u jajnicima. uz to sam isto napaljena i tjedan dana prije toga...
eberlin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:02.