Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2010., 23:29   #2001
Quote:
Mirna15 kaže: Pogledaj post
Moram vas razočarati.. friške vijesti s tečaja. Taj novi odjel neće biti gotov do drugog mjeseca i to kažu optimisti, ovaj jedan doktor je rekao da će biti sretan ak bu do Uskrsa
ok,nek meni netko ovako glupoj objasni di ću ja biti nakon što rodim?? koji kat,koliko baba u sobi itd..???
__________________
Patrik 17.01.2009. i Petra 06.12.2010.
Soon Li is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 07:54   #2002
joj Mirna, zakaj si srušila nadu....
ja si nisam to htjela izreć na glas pa kao možda bude do pola 2 mj. al...znam da neće
lizianthus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 08:40   #2003
Quote:
Soon Li kaže: Pogledaj post
ok,nek meni netko ovako glupoj objasni di ću ja biti nakon što rodim?? koji kat,koliko baba u sobi itd..???
bebe do 3 kg i njihove mame su na cefu- mislim da je po 5 ili 6 u sobi, a oni iznad 3 kg su na 2 katu na ginekologiji. isto 5-6 u sobi. ima i jedna dvokrevetna. mene dopala

naspram starim babinjača luksuz....
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 12:43   #2004
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
bebe do 3 kg i njihove mame su na cefu- mislim da je po 5 ili 6 u sobi, a oni iznad 3 kg su na 2 katu na ginekologiji. isto 5-6 u sobi. ima i jedna dvokrevetna. mene dopala

naspram starim babinjača luksuz....
hvala lijepa

definitivno.....
__________________
Patrik 17.01.2009. i Petra 06.12.2010.
Soon Li is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 17:02   #2005
Quote:
lizianthus kaže: Pogledaj post
joj Mirna, zakaj si srušila nadu....
ja si nisam to htjela izreć na glas pa kao možda bude do pola 2 mj. al...znam da neće
Nisam mogla dopustiti da toliko žena kad dođe bude razočarano . Bolje da svi mislimo kako će biti bljak a onda nas dočeka mali Hilton
Al tko zna... izborna je godina možda političari krenu u osvajanje naših glasova (mož si mislit )
Mirna15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 19:44   #2006
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Ma u kojoj su sobi samo 2 kreveta na pt1?
Ispravak netočnog navoda, bila sam na pt2, i tamo je većina soba dvokrevetnih!!! Pt1 je suprotna strana... zabuna

Kaj se tiče novog odjela babinjača, rekle mi danas sestre da nema šanse da bude završen prije 2 mjeseca, iako se priča i očekuje otvorenje oko Božića!
__________________
stigao grofić.... 03.12.2010... mamina srećica...
stiže grofica.....
groficaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 23:52   #2007
Quote:
groficaaa kaže: Pogledaj post
Ispravak netočnog navoda, bila sam na pt2, i tamo je većina soba dvokrevetnih!!! Pt1 je suprotna strana... zabuna

Kaj se tiče novog odjela babinjača, rekle mi danas sestre da nema šanse da bude završen prije 2 mjeseca, iako se priča i očekuje otvorenje oko Božića!
meni je termin u 3mj.u nadi je spas mada sumnjam sa obzirom na šta ta bauštela liči
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 10:47   #2008
Quote:
groficaaa kaže: Pogledaj post
Ispravak netočnog navoda, bila sam na pt2, i tamo je većina soba dvokrevetnih!!! Pt1 je suprotna strana... zabuna

Kaj se tiče novog odjela babinjača, rekle mi danas sestre da nema šanse da bude završen prije 2 mjeseca, iako se priča i očekuje otvorenje oko Božića!
PT2 mi iz predvorja izgleda svemirski. Sjecam se kako je to izgledalo prije 2 godine.
E, kad bi cijela bolnica izgledala kao pt1 i pt2...
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 15:32   #2009
je, i meni sestra danas kaže...oko 4. mjeseca računamo... eh

uglavnom, riješila misteriju oko kreveta u rađaoni. oni su ipak svemirski i sve se to rastavlja, sastavlja, naginje ako treba i tak to

sad sam opet hepi i mogu ić rodit u Petrovu

kako male stvari vesele
lizianthus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 15:54   #2010
Ja pitala, i rađaona je nova, tj nju su prvu i sredili... jedino je još ostao odjel babinjača koji se trenutno radi.... i onda bu sve mrak!!
__________________
stigao grofić.... 03.12.2010... mamina srećica...
stiže grofica.....
groficaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 22:04   #2011
meni su totalno ok boksovi i ti kreveti a i sobe, svaka ima svoju kupaonu i wc, najvise 5 curki u sobi, iako je dozvoljeno 4, a kad je guzvica
marta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 22:07   #2012
ma meni je svaki put kad prodjem kraj petrove srce ko kuca
i uvijek malom govorim (iako me ne kuzi, ima tek 5 mjeseci): a ko se tu rodiooo??
mybabyborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 15:25   #2013
meni je trenutno knedla u grlu kad idem tam al za koji mjesec bit će valjda
lizianthus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 15:59   #2014
cure koje ste rodile u petrovoj mozete mi molim vas napravit popis stvari koje ce mi trebat u bolnici za mene i bebu?
pogubit cu se sva od razmisljanja sta mi treba a sta ne.
wakingthewitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 17:35   #2015
Quote:
wakingthewitch kaže: Pogledaj post
cure koje ste rodile u petrovoj mozete mi molim vas napravit popis stvari koje ce mi trebat u bolnici za mene i bebu?
pogubit cu se sva od razmisljanja sta mi treba a sta ne.
kopiram sa svog worda:

Za tebe u bolnici:

VRECICA sa stvarima za radjaonu:
- Spavacica (ne pidzama)
- slape
- voda u bocici
- nesto za gricnut (slatko)
- domestos maramice za wc
- toaletni papir za wc
- vlazne maramice (nakon klistira)
- labello
- fotic
- dokumentacija: povijest trudnoce, RH i krvna grupa original nalazi, nalazi sa ultrazvuka, hepatitis nalazi, zdravstvena knjizica, potvrda sa zavrsenog tecaja (Petrova bolnica), ako tata ide na porod i ako se radi o Petrovoj, zastitno odjelo za njega kupiti i donjeti
- carape


TORBA ZA BOLNICU:

- 2-3 spavacice sa prednjim kopcanjem
- 3 paketa jednokratnih gaca (apoteka)
- Jastucici za dojenje
- Chicco ulosci za rodilje (ako uspijes uloviti jer ih nikad nema, ja ih narucila) ili najobicniji VEO ili Lola ulosci iz DM-a, ne nikakvi Always i sl. nego najobicniji vateni ulosci, 3-4 paketa
- Purelan krema za bradavice (ili krema iz DM-a Baby Love)
- Izdajalica
- Bademantil
- 1 veliki i 2 mala rucnika
- Japanke za kupaonu
- Kozmetika (+blagi dezodorans i blagi gel za tusiranje, sve sa neutralnim mirisom)
- Carape
- Grudnjaci za dojenje (Muller, kupi ogromne brojeve, 3 komada)
- Sok/voda, nesto za jesti
- Energetske plocice
- Mobitel + punjac
- Plasticna casa



Vrecica ide s tobom u radjaonu, a torbu ti na prijamu u bolnicu uzima sestra i ta torba ide s tobom kasnije na odjel.

Za bebu ti u bolnici ne treba nista. Samo kasnije robica u kojoj ce kuci.
mybabyborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 07:45   #2016
evo mene friško iz petrove. o porodu ukratko - pukao vodenjak na 39+3, došli u petrovu, ja zabetonirana. čekali prvo moje prirodne trudove i ništa... pa prvi gel za otvaranje, pa drugi... pa treći i ništa... i nakon 31 sat u boksu, završim na carskom da ne bude komplikacija... cijelo vrijeme ctg uredan... eto, ja rodila, a nisam saznala kaj je trud
nije mi plan baš bio roditi na carsli, ali hvala bogu sve je dobro završilo. carski u spinalnoj, vidjela i čula curku čim je izašla

provele 7 dana na odjelu pt1 mislim... nemam nikakvih primjedbi na osoblje i higijenu... sa svim sam i više nego zadovoljna. sestre su neke bolje neke malo manje, ali ništa strašno... sve pokazuju i objašnjavaju dojenje... jedino jedna sestra za bebe nije ok, ali se da pretrpiti
naked is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 14:31   #2017
meni je i torba bila samnom u rađaoni pored kreveta (nisam mogla do nje),a u malom neseseru kraj glave na jastuku sam imala labelo,maramice,vodu,mobitel i fotić.
KIKA5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 09:52   #2018
Bok!
Ja sam imala sve živo u torbi ali kad budem torbu ponovno spremala za rodilište, definitvno ću imati na umu da mi sve može dodatno donijeti muž, mama... Nemojte tegliti bespotrebno. Zar je nekome potrebna izdajalica već prvi dan? Meni izdajalica nije bila potrebna (ni kasnije je nisam koristila, bačen novac za Aventovu), bila sam tri dana u bolnici. Ali bila je u sobi žena kojoj je izdajalica spasila život Tako da sve ovisi.

Također mi nije bio potreban grudnjak za dojilje, bila sam u spavačici, a mlijeko ionako nije curilo ta tri dana. Iako sam imala vlažne maramice, nisam ih upotrijebila, jer sam nakon svakog mokrenja, normalno se obrisala i otišla pod tuš. Sad se pitam zašto sam imala 4 ručnika odjednom, kad mi je ionako svaki dan dolazio muž, odnio upotrebljene ručnike i tako mogao donijeti i svježe. Ionako ne znaš kamo više da daš sve te stvari, bolji pregled u torbi imaš kad su samo nužne stvari. To je moje iskustvo. Ne štedite na ulošcima, ali i to možete naknadno dobiti

p.s. ja sam za tuširanje imala debele crocsice, da sam što dalje od poda (ja sam gadljiva

Savjet: mene je bilo jako strah imati veliku potrebu nakon šivanja, imala sam nagon, ali strah te paralizira. Pa je meni mama donosila kompot od suhih šljiva, pila sam i Activiu iako ne vjerujem da ona kaj pomaže al ok, pila jaaaaako puno vode i maminih juha. Popila sam i onaj prašak što daju da lakše kakaš, čak 2 praška. Sretno svima, predivno je roditi! ***
MilanoL is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 09:56   #2019
Zaboravih: ja nisam upotrebljavala nikakav deodorant, niti ga sada koristim, sve dok malena doji jer joj nosić taman dođe ispod pazuha pa da ne udiše kemiju. Nakon tuširanja znači nikakve kreme ili sprejevi za taj gornji dio. Tak ja radim, a opet svak po svoje Lijep dan!
MilanoL is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 11:19   #2020
Quote:
MilanoL kaže: Pogledaj post
Bok!
Ja sam imala sve živo u torbi ali kad budem torbu ponovno spremala za rodilište, definitvno ću imati na umu da mi sve može dodatno donijeti muž, mama... Nemojte tegliti bespotrebno. Zar je nekome potrebna izdajalica već prvi dan? Meni izdajalica nije bila potrebna (ni kasnije je nisam koristila, bačen novac za Aventovu), bila sam tri dana u bolnici. Ali bila je u sobi žena kojoj je izdajalica spasila život Tako da sve ovisi.

Također mi nije bio potreban grudnjak za dojilje, bila sam u spavačici, a mlijeko ionako nije curilo ta tri dana. Iako sam imala vlažne maramice, nisam ih upotrijebila, jer sam nakon svakog mokrenja, normalno se obrisala i otišla pod tuš. Sad se pitam zašto sam imala 4 ručnika odjednom, kad mi je ionako svaki dan dolazio muž, odnio upotrebljene ručnike i tako mogao donijeti i svježe. Ionako ne znaš kamo više da daš sve te stvari, bolji pregled u torbi imaš kad su samo nužne stvari. To je moje iskustvo. Ne štedite na ulošcima, ali i to možete naknadno dobiti

p.s. ja sam za tuširanje imala debele crocsice, da sam što dalje od poda (ja sam gadljiva

Savjet: mene je bilo jako strah imati veliku potrebu nakon šivanja, imala sam nagon, ali strah te paralizira. Pa je meni mama donosila kompot od suhih šljiva, pila sam i Activiu iako ne vjerujem da ona kaj pomaže al ok, pila jaaaaako puno vode i maminih juha. Popila sam i onaj prašak što daju da lakše kakaš, čak 2 praška. Sretno svima, predivno je roditi! ***
Ovako je tocno moje iskustvo od prosle godine, mada cu i ove godine ponijeti ipak rucnike i novu spavacicu za svaki dan, da ne bi bilo opet sezona gripe pa nikoga ne pustaju unutra.

Sto se tice stolice nakon poroda i sivanja, onaj njihov prašak (Purisan se zove) zaista pomaže, ja sam ga kupila i za kod kuce za sljedecih nekoliko tjedana nakon poroda i super funkcionira.

A da, slazem se da ne treba kupovati skupe izdajalice, nije ni meni trebala a dojenje je islo OK.

Dakle, ja još sitno brojim, 2-3 tjedna do poroda, i drago mi je citati ovdje vasa iskustva. I da, i ja idem opet u Petrovu.
anamorci is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:33.