Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2014., 08:14   #661
pozdrav
-nabavio sam mošusnu kornjaču i ternutno se nalazi u plastičnoj posudi sa cca 4 litre vode.
-zanima me koja je optimalna veličina akvarija za odraslu mošusnu kornjaču jer bih nabavljao akvarij koji bi bio dostataan za život odrasle kornače
- i što bih od opreme trebao imati,
-dakle, molio bih vas linkove na kojim se može obaviti best buy
-također me zanima koliko kornjače smije biti izvan akvarija(smije li ju moja kćer pustiti da hoda po sobi)
-imam mogućnost korištenja izvorske vode pa me zanima jel ta voda preporučljiva(sada koristim odstajalu vodovodnu)
-ima li kakva alternatuva za one račiće (dobiva piletinu)
-što je to spot lampa
svima koji odgovore veliko hvala
__________________
PEDER JE KARAKTERNA OSOBINA A NE SEXUALNA ORIJENTACIJA
artur222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 20:44   #662
Quote:
deki00 kaže: Pogledaj post
Hočeš i ti svoje kornjače kad ti dosade ostavit na Maksimirsko jezero?
Ne Maksimirsko jezero nego ZOLOŠKI VRT! One su tamo sa kroksačima.
Upravo zato ih prihvaćaju u zološki da ih ljudi ne bacaju u jezero.
A meni moja Niki nikada neće i nemože dosadit.

Quote:
zanima me koja je optimalna veličina akvarija za odraslu mošusnu kornjaču jer bih nabavljao akvarij koji bi bio dostataan za život odrasle kornače
Oko 100L bi bilo minimalno, ali što veće to bolje.

Quote:
- i što bih od opreme trebao imati
Grijač, pumpa, razni panjevi za penjanje al da ima mjesta da se skrije ispod jer nisu fanovi svijetla, ali ipak trebaš spot lampu, termometar, i sve kornjače općenito vole kopati pa stavi sitniji šljunak da je prokuhan... Možeš staviti i bilje koje ako pojedu neće im bit ništa tipa vodena leća isl.

Quote:
dakle, molio bih vas linkove na kojim se može obaviti best buy
Cijena ti varira tako da u čim više pet i aqua terra shopovima traži.

Quote:
također me zanima koliko kornjače smije biti izvan akvarija
NE! Strogo ne jer može oboljeti (upala pluća, prehlada..)

Quote:
ima li kakva alternatuva za one račiće
Račići su obično komercijalno smeće, od tog ti se kornjača neće najest, meso osim svinjetine i slično masno ne smiju, moja trachemys jede slatkovodnu ribu i meso peradi i mrkvu ali samo kuhanu. Ovako kao poslasticu dobije fobase ili sušene ribice nekakve.

Quote:
što je to spot lampa
To je lampa koja grije kopno, ne znam kako da bolje objasnim.

Quote:
Prijatelj i ja smo nakon sinocnjeg dolaska iz grada kupili slucajno kornjaču. Zna li itko koja je vrsta, čime se hrani i koje su mogućnosti. I kako da joj uredimo interijer i u čemu da ju držimo. Trenutno je u posudici sa nekim zelenilom što je prijatelj nabrao sinoć. Molim pomoć


http://imageshack.com/a/img23/7259/hknx.jpg
To je mala žutouha, manji pet shopovi ih još uvijek prodaju. Ja ti dobronamjerno preporučujem da je vratiš u pet shop ili udomiš jer se brinuti za njih nije lako a tek nabaviti je samo tako...
__________________
15 nisu godine

Zadnje uređivanje Labradorica15 : 13.03.2014. at 20:51.
Labradorica15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 01:42   #663
Quote:
Labradorica15 kaže: Pogledaj post

To je mala žutouha, manji pet shopovi ih još uvijek prodaju. Ja ti dobronamjerno preporučujem da je vratiš u pet shop ili udomiš jer se brinuti za njih nije lako a tek nabaviti je samo tako...
Uvoz žutouhih kornjača je već dugo zabranjen, držanje i prodaja u pet dućanima također, za to se plaćaju velike kazne i ne vjerujem da bi se netko svjesno izložio tom riziku.

Ako i je žutouha, nabavljena je "na crno" i prodana ispod pulta.

U HR se legalno mogu kupiti Mošusna kornjača i Crvenotrbuha koja je po prugama vrlo slična Žutouhoj kornjači.

Držanje kornjače je manje zahtjevno od akvaristike - imam veliki tropski i manji hladnovodni akvarij, jednu veliku kornjaču u velikom akvaterariju i s njom imam najmanje posla.

Hranim ju van terarija, u vodi sobne temperature, idući dan ju vratim natrag.
Cijelo ljeto je vani, u velikoj prozirnoj posudi, pustim ju van da se prošeta, sunča se, vratim u vodu (mijenjam ju svaki drugi dan), kad su noći tople non stop je vani. Pred nevrijame ili kišu ju odnesem unutra ...

Kad počinju hladniji dani aktiviram akvaterarij (pumpu, filter, lampu) voda je uvijek sobne temperature.
Jedino pazim da nije na propuhu i naravno, mora biti u čistoj vodi.

Sve što sam naučila o brizi i o uvjetima držanja kornjače je bilo preko internetskih članaka - nema tu neke velike mudrosti.

Moja ima deset godina (crvenouha je) i cijelio to vrijeme je zdrava, živahna i naravno - proždrljiva

Tko voli nek izvoli
Lily04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 02:13   #664
Quote:
artur222 kaže: Pogledaj post
pozdrav
-nabavio sam mošusnu kornjaču i ternutno se nalazi u plastičnoj posudi sa cca 4 litre vode.
-zanima me koja je optimalna veličina akvarija za odraslu mošusnu kornjaču jer bih nabavljao akvarij koji bi bio dostataan za život odrasle kornače
- i što bih od opreme trebao imati,
-dakle, molio bih vas linkove na kojim se može obaviti best buy
-također me zanima koliko kornjače smije biti izvan akvarija(smije li ju moja kćer pustiti da hoda po sobi)
-imam mogućnost korištenja izvorske vode pa me zanima jel ta voda preporučljiva(sada koristim odstajalu vodovodnu)
-ima li kakva alternatuva za one račiće (dobiva piletinu)
-što je to spot lampa
svima koji odgovore veliko hvala
Prijatelj Google će ti sve lijepo i opširno objasniti - upiši u tražilicu vodene kornjače i imat češ mnoštvo članaka s korisnim savjetima.

Za početak - slobodno ju pustite neka šeta po stanu, samo neka je toplo i da nema propuha. Nakon svake igre dobro perite ruke jer su male kornjačice prenosnice salmonele, može biti van vode i nekoliko sati.
Za izvorsku vodu ne znam jer uvijek koristim odstajalu iz vodovoda.

Račiće joj dajte povremeno, kao poslasticu, a osnovna ili povremena hrana za sada neka bude u obliku štapiča, napr. Tetra hrana za mlade kornjače u obliku štapiča i sl. jer su sastavom prilagođene razvoju mladih kornjačica.
Zatim, imaš na netu tekstove u kojima je navedena hrana koju kornjača smije ili ne smije jesti - evo jedan dobar link
Lily04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2014., 22:35   #665
pomoć oko terarija

pozdrav svima

pri završnoj sam fazi izrade novog staništa za svoju kornjacu

površina za sunčanje je od stakla i ka bih sada htio to nekako ukrasiti da ne bude prozirno

prije sam ljepio kamencice ali on to trga

pa bih vas molio da mi pomognete s idejama oko podloge za suncanje

pozz
Graf_Kiky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 23:29   #666
Podizem temu
Danas nam je tata kupio dvije kornjače. Nisam ni sigurna koje su vrste jer su jos male a kad sam gledala po netu slike od vrsta ne lice mi na niti jednu.
Zanima me par stvari... u pet centru je dobio malo info o hranjenju pa sam ja našla sto pa me zanima dali meso sirovo ili kuhano,isto i za povrće,mrkvu konkretno? I skuzili smo da jedna ne moze plutat nego odmah tone a druga pak ne moze potonut nego stalno pluta...pa smo malo zbunjeni


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Under the motteld shell of the old tortoise beats the heart of a young dancer. She dreams of twirlin on the table-tops,turning cartwheels,kickin up her heels at the Carnival Ball. "Oh,who will kiss my cold and wrinkled lips,and set my dreaming spirit free?"
bambi05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 18:35   #667
Sirovo. Iako, moje nikad nisu htjele jesti povrće, nijedno, samo sirovu piletinu i svoju hranu.

Ne znam kako jedna odmah tone, znače ne pliva? Je li se sad situacija promijenila?
__________________
...zavoli me il' me upropasti...
Blondy-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 21:56   #668
Bok, jel smijem u akvarij od kornjače staviti podmetač od bambusa (podmetač za vruće lonce), napravila bih od njega kopno na površini vode?
ilonaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 14:30   #669
Jel ima tko da je udomio svoju kornjaču/e u ZOO-u.

U ovom slučaju radi se o crvenouhoj.
__________________
How the little piggies will grunt when they hear how the old boar suffered
Mihalj11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 16:38   #670
Vodene kornjače- gdje nabaviti

Pozdrav svima!
Vec unazad 2 godine pokušavam nabaviti malenu/mladu vodenu (žutouhu) kornjaču. Čitala sam da je zabranjen uvoz u Europi, pa me zanima dal netko negde prodaje u Hrvatskoj iz vlastitog uzgoja ili tako nešto? Imam dvije odrasle kornjače, žutouhu i crvenouhu(muško i žensko). Njih sam prije 2 godine kupila na Njuškalu ali su bile odrasle vec, s razlogom sam uzela muško i žensko jer sam mislila da će se pariti, ali nisu,nema veze.. nije mi to bio prioritet. A drugi razlog je taj da jedna kornjača ima društvo, čitala sam da je tako bolje, odlično se slažu, i nikad se nisu "tukle" i bile jedna na drugu ljubomorne, kako sam čitala ovdje po forumu da je kod nekih to bio slučaj.. Obozavam ih, ali ipak bi htjela imati i jednu malenu kornjaču u dnevnoj sobi, da kod mene odraste.
Izabela Izacega is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 01:56   #671
Quote:
Izabela Izacega kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Vec unazad 2 godine pokušavam nabaviti malenu/mladu vodenu (žutouhu) kornjaču. Čitala sam da je zabranjen uvoz u Europi, pa me zanima dal netko negde prodaje u Hrvatskoj iz vlastitog uzgoja ili tako nešto? Imam dvije odrasle kornjače, žutouhu i crvenouhu(muško i žensko). Njih sam prije 2 godine kupila na Njuškalu ali su bile odrasle vec, s razlogom sam uzela muško i žensko jer sam mislila da će se pariti, ali nisu,nema veze.. nije mi to bio prioritet. A drugi razlog je taj da jedna kornjača ima društvo, čitala sam da je tako bolje, odlično se slažu, i nikad se nisu "tukle" i bile jedna na drugu ljubomorne, kako sam čitala ovdje po forumu da je kod nekih to bio slučaj.. Obozavam ih, ali ipak bi htjela imati i jednu malenu kornjaču u dnevnoj sobi, da kod mene odraste.
i mene to zanima,bilo je u pet centru za 5 kn i terarij za kojih 20 kn..neznam dal jos ima,samo ja imam macku pa me starh da ju ne napada
Gaissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2019., 15:15   #672
Dizem temu...obecao sam necakinji za kraj skolske godine malu kornjacu i sada ne mogu nigdje naci.
Pomagajte
__________________
WM BRAVO
tmarosi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:53.