Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2015., 19:59   #581
istina,neki se trude i paze na svaki detalj,dok drugi ne,ali na kraju kad se završi isto izgleda i jednog i drugog fasada
PRODELMI is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 20:00   #582
Quote:
larinho kaže: Pogledaj post
Ima li tko iskustva sa Nanopor Baumit zavrsnim sustavom, imam ponudu zajedno s grafitnim stiroporom. Pa ako netko zna kakva je to kombinacija?
VRH VRHOVA,PROVJERENO
PRODELMI is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 10:52   #583
Caparol fasada

Caparol ima akciju za fasadu: ljepilo gratis, Dalmatiner ploče 10 cm i silikon po cijeni akrila za 109 kn/m2. Jel to dobra cijena i da li je to dobra kombinacija materijala uključenih u akciju (ljepilo i ploče)?

http://www.caparol.hr/desktopdefault...ias=hr&lang=hr
tomav is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 08:27   #584
Quote:
PRODELMI kaže: Pogledaj post
istina,neki se trude i paze na svaki detalj,dok drugi ne,ali na kraju kad se završi isto izgleda i jednog i drugog fasada
Naravno,mislim da je Toni napisao,kad dođe do 5-6 ruke,a prije njih ovi pokupe skorup,što ovom jadniku ostaje nego da stavlja škart materijal,uz to i preskoči koju fazu,da bi dobio nekakvu crkavicu,te na kraju dobijemo sliku iz Rijeke i Splita
kornati is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 08:06   #585
Na web-u sam vidio jednu novost (meni novost).
EPS-F ploče ekspandiranog "stiropora" zatvorene strukture za ugradnju i u područje cokla (podzida) kao npr. ove!
Kolko je to pametno stavljati za izolaciju nadtemeljnih zidova ili je bolje odabrati XPS toplinsku izolaciju?
Za ispod glazure prizemlja iznad nadtemeljne ploče je OK, no za cokl!?...
viz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 09:32   #586
Obnova fasade

Zanima me koja bi bila dobra obnova fasade.

Kuca je siporeks, prizemnica.

Postojeca fasada je samoborka SEP. Lokacija - more/jadran.

Vec ima 17 godina, generalno je siva i prljava a na jednom mjestu na udaru vjetra i sunca kao da ima pukotinu pa tamo iznutra zid vlazi i odpada unutarnja boja - krec.

Trebalo bi obnoviti fasadu radi estitke i sanirati to da vise zid ne vlazi. Stiropor i tako nije potrebno stavljati.

Ako netko zna cijene cca i koje materijale? Fasada je ukupno cca 180m2.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 08:05   #587
Pozdrav svima.
Molio bih vas mišljenje za Grigolin materijale za vanjsku fasadu. Pretražio sam većinu postova no nisam naišao na nikakve komentare. Inace, postavljam fasadu na drugi kat kuce za cca 20 dana. Prvi kat te prizemnica imaju demit fasadu, nemam pojma kojeg proizvođača (nije ni bitno). Navodno da im je ljepilo jako dobro! Hvala.
embusen is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 16:19   #588
iz osobnog iskustva, riječ je o ozbiljnoj talijanskoj firmi zastupanoj po benussi mislim da imaju dvije trgovine u Medulinu i u Puli, vrlo ozbiljnoj firmi
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 16:06   #589
Radio bi fasadu na kući u dalmaciji, područje jake bure i onda soli jako jer je more i na sjeveru i na jugu. Cca. 130 m2 ukupno. Rođak iz kuće do moje radi fasade i traži 200 kn/m2 materijel + ruke, na crno bez računa. Debljina stiropora 5cm. Kuća je napravljena 70-e od bloketa betonskih, stavljena fina žbuka i okrečena. Može li mi netko reći kako se kreću cijene i kolika debljina stiropora bi bila najbolja za odabir? Hvala!
arecar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 16:53   #590
cijena može biti u redu za 5 cm u ovim krajevima, obavezno tiplanje po propisima tiplanje u blokete ide dobro. ako rođak zabrlja , rođak ti je.
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 11:21   #591
Pozdrav svima,
molio bih vas za mišljenje oko stavljanja fasade (kuća je u Dalmaciji). Površina fasade (gruba računica) je 240 m2. Kuća ima visinu 9,5m. Zvao sam majstore i dali su mi dosta različite ponude. Prvenstveno sam bio odlučio staviti stiropor 8cm, znači kompletno uređenje fasade sa odabirom boje, cijene su se kretale od 190 - 230 kn/m2. Nakon raspitivanja o svojstvu stiropora i vune, a zbog činjenice da mi je susjed dosta bučan odlučio sam se staviti kamenu vunu (debljina 5-6 cm). E, tu cijena ide na 320 - 350 kn/m2! Znam da je majstorima lakše i brže stavljati stiropor, ali razlika u cijeni je dosta velika, pa me zanima iskustvo drugih koji su radili sa kamenom vunom.
U ovu gore navedenu cijenu uključen je bio materijal, dovoz istog, skela, ljepilo, mrežica, žbuka, boja - dakle komplet sve (osim prozorskih klupčica i cementnog estriha na balkonima), pa sad moje pitanje ide - jel to puno za kamenu vunu po m2?
file_zd is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 19:44   #592
za LAM fasadu malo puno,
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 20:49   #593
fasada

POSTOVANA GOSPODO DALI NETKO ZNA ,,,,,,
'UNUTAR U KUCA SAM NAVUKAO SILIKATNU FASADA OD JUPOLA I VEC DVA MJESECA MI SE CUJE NEUGODAN MIRIS VJETRIM ALI NE POMAZE,,,,DALI NETKO ZNA STO DA RADIM I KOLIKO TREBA DA NESTANE TAJ MIRIS ,,,,
S POSTOVANJEM ZVRK
zvrk-zvrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2015., 14:44   #594
Quote:
file_zd kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
molio bih vas za mišljenje oko stavljanja fasade (kuća je u Dalmaciji). Površina fasade (gruba računica) je 240 m2. Kuća ima visinu 9,5m. Zvao sam majstore i dali su mi dosta različite ponude. Prvenstveno sam bio odlučio staviti stiropor 8cm, znači kompletno uređenje fasade sa odabirom boje, cijene su se kretale od 190 - 230 kn/m2. Nakon raspitivanja o svojstvu stiropora i vune, a zbog činjenice da mi je susjed dosta bučan odlučio sam se staviti kamenu vunu (debljina 5-6 cm). E, tu cijena ide na 320 - 350 kn/m2! Znam da je majstorima lakše i brže stavljati stiropor, ali razlika u cijeni je dosta velika, pa me zanima iskustvo drugih koji su radili sa kamenom vunom.
U ovu gore navedenu cijenu uključen je bio materijal, dovoz istog, skela, ljepilo, mrežica, žbuka, boja - dakle komplet sve (osim prozorskih klupčica i cementnog estriha na balkonima), pa sad moje pitanje ide - jel to puno za kamenu vunu po m2?
MALO PREVIŠE ZA DEBLJINU 5 CM
PRODELMI is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2015., 23:32   #595
@zvrk-zvrk i @PRODELMI, pisanje isključivo velikim slovima smatra se vikanjem u forumskoj komunikaciji i kao takvo sankcionira. Molim vas da u sljedećim postovima isključite caps lock. Hvala!
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2015., 19:04   #596
Quote:
tomav kaže: Pogledaj post
Caparol ima akciju za fasadu: ljepilo gratis, Dalmatiner ploče 10 cm i silikon po cijeni akrila za 109 kn/m2. Jel to dobra cijena i da li je to dobra kombinacija materijala uključenih u akciju (ljepilo i ploče)?

http://www.caparol.hr/desktopdefault...ias=hr&lang=hr
Odlična kombinacija,upravo radim takvu fasadu(već treća)i stvarno nema zamjerke.Omjer cijene i kvalitete -vrlodobar
__________________
nema problema
toni7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 12:07   #597
stirodur 3

Majstori mi danas pocinju sa postavljanjem termofasade od stiropora 8cm. Na prednjoj strani kuce na spratu su mi balkoni sirine 1m. Majstor mi predlaze da na toj strani gdje su mi balkoni uradim stirodur od 3cm jer bi mi stiropor od 8cm dodatno suzio sirinu balkona. Interesuje me dali stirodur od 3cm ima toplotnu izolaciju istu kao i stiropor 8cm. Moj majstor tvrdi da ima istu ako ne i vecu toplotnu izolaciju pa me interesuje vase misljenje, hvala unaprijed i lijep pozdrav...
baltazar79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 16:20   #598
Sto mislite dali je kasno za postavljanje stiropor fasade ?
S obzirom na temperaturu, kod mene je danas 26 stupnjeva.
qvezbra_81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 16:45   #599
ne qvezbra_81 nije kasno, i treba vremena do konačnice, ali nije loše oprati zidove , općenito
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 16:47   #600
Quote:
baltazar79 kaže: Pogledaj post
Majstori mi danas pocinju sa postavljanjem termofasade od stiropora 8cm. Na prednjoj strani kuce na spratu su mi balkoni sirine 1m. Majstor mi predlaze da na toj strani gdje su mi balkoni uradim stirodur od 3cm jer bi mi stiropor od 8cm dodatno suzio sirinu balkona. Interesuje me dali stirodur od 3cm ima toplotnu izolaciju istu kao i stiropor 8cm. Moj majstor tvrdi da ima istu ako ne i vecu toplotnu izolaciju pa me interesuje vase misljenje, hvala unaprijed i lijep pozdrav...
nema nikakvog razloga da lijepiš čela debljine 8 cm, ali ni stirodur(xps) ne treba već eps
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:49.