Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Mundial 2010 JAR

Mundial 2010 JAR Svjetsko nogometno prvenstvo u Južnoafričkoj republici

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2010., 10:44   #1
1/4 finale SP-a: Španjolska - Paragvaj 1:0






Elis Park u Johanesburgu ugostiti će ovu utakmicu u kojoj će put ka polufinalu tražiti favorit Svjetskog prvenstva, protiv iznenađenja istog natjecanja. Carlos Batres iz Gvatemale neće imati lak zadatak, jer govorka se da se Španjolcima pomaže na ovom natjecanju, te će svaki njegov zvižduk biti gledan kroz povećalo, a to donosi dodatni pritisak. Hoće li se moći nositi s tim pritiskom ovaj sudac iz Gvatemale koji je Paragvaju sudio protiv Njemaca 2002 godine.

Pazite sad ovaj interesantan podatak:
Zemlja koja prođe dalje prvi puta u svojoj povijesti igrati će polufinale Svjetskog prvenstva, tako da ovu utakmicu s pravom možemo etiketirati kao povijesnu.
Povjesna utakmica.



Paragvaj je primio samo jedan gol za sada i s pravom se za njih govori da su ekipa čvrsta, prava defanzivna. Albirroja će vrlo vjerojatno izaći u 4-4-2 formaciji, ali prilagodljivoj na 4-3-1-2 jer tako voli njihov manager Gerardo Martino. Možda je to razlog što ovako talentirani napadači kao Roque Santa Cruz, Lucas Barrios i Oscar Cardozo još nisu našli put do mreže u Africi. Hoće li protiv Španjolske, ostaje da vidimo.

Španjolci će vrlo vjerojatno kroz posjed lopte i puno pasova pokušati dugo držati loptu, te nekom dubinskom potražiti Torresa ili Villu. Villa je u strašnoj formi na ovom prvenstvu. Zabija s centra, iz peterca, sa 16erca, iz ofsajda.. Zabija kad i gdje stigne. Villa Carles Puyol i Gerard Pique formiraju solidan blok u obrani ispred Casillasa, dok Xavi Hernandez i Andres Iniesta kontroliraju vezni red te svojim dodavanjima izluđuju suparničke igrače i navijače.

Španjolci igraju nogomet koji mi volimo zvati talijanski. Čvrsto iza, na 1 razlike, a samo protiv Hondurasa im se potkrao hendikep. Španjolci igraju jednostavno, čvrsta obrana, dugo držanje lopte, par zadnjih veznih te onda Xavi uputi jednu dobru prema Villi koji nema milosti.

Santa Cruz i Torres će biti pod pritiskom jer igre koje prikazuju su ispod njihovog renomea. Hoće li ovaj dvojac izdržati? Hoće li pobjediti pritisak ili će puknuti kao balon od sapunice?


Očekujem utakmicu u kojoj će Španjolska kontrolirati igru pasevima po sredini terena. Neće previše riskirati jer je ulog ogroman. Imaju priliku ući u polufinale, ući u povijest kao prvi kojima je to pošlo za nogom. Da li im je to motiv ili dodatni pritisak znati ćemo sutra kada Gvatemalac označi početak. Paragvaj će igrati vjerojatno na čeku. Paragvaj ima strašnu obranu, obranu koja u zadnjih 9 utakmica na prvenstvima nije primila više od jednoga gola. Primili su više od jednoga zadnji puta 2002 godine, upravo protiv Furije. Ponavlja li se povijest u ovom povijesnom meču?

Španjolska je u kompliciranoj situaciji iz više razloga. Nakon osvojenog Eura ovdje su u statusu favorita, jer dolaze kao najbolja momčad sa Eura 08, Španjolska ima breme polufinala na svojim leđima, ali Španjosla ima i igrače koji znaju svoj cilj, a prije dvije godine su pokazali da znaju i kako ostvariti svoj cilj. Mogu li uzeti 2 prvenstvo najvećih u samo dvije godine? Mogu li ponoviti Francuze iz 98 i 2000.? Može li napadač proraditi? Bilo koji osim Ville, jer ostali kao da su na godišnjem. U obadvije ekipe. Tko će se othrvati pritisku zvanom polufinale i odvesti svoju zemlju dalje? Ja ne znam, ovo nije lako prognozirati.


Kao što sam napisao na drugom topicu mislim da će ovo otići u produžetke i lako moguće penale. Paragvaj bi mogao držati 0 do kraja, a pretpostavljam da će tako i pokušati igrati te u ruletu jedanesteraca doći do tog sto godina sanjanog polufinala. Kako za jedne tako i za druge. Sigurno je da će jedni uspjeti.... Ostaje čekati do sutra da vidimo koji će to biti.


http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:8...0/0341051B.jpg
Veko32 is offline  
Old 02.07.2010., 10:46   #2
Quote:
Veko32 kaže: Pogledaj post
Španjolci igraju nogomet koji mi volimo zvati talijanski. Čvrsto iza, na 1 razlike, a samo protiv Hondurasa im se potkrao hendikep. Španjolci igraju jednostavno, čvrsta obrana, dugo držanje lopte, par zadnjih veznih te onda Xavi uputi jednu dobru prema Villi koji nema milosti.
__________________
La mano de Dios... Truly, madly, deeply...
Ti si i inače jedan od boljih poznavalaca igre ovdje na forumu, ni ne čudi me što možeš vidjeti ono što drugima očito i nije tako očito! - by roby
Silvercat is offline  
Old 02.07.2010., 10:49   #3
Igraju mi 2 najdraže i stoga se teško odlućit za koga navijat. No kako u ovakvim dvobojima sam uglavnom za slabije, onda je i za očekivati ida će ovaj put biti tako.
Imran is offline  
Old 02.07.2010., 11:02   #4
Čeka se bljesak mladog Pedra, debeli del Bosque nikako da prepozna njegov talent koji je rušio sve prepreke u Primeri i UEFA-inoj Ligi prvaka.
Grupa Queen is offline  
Old 02.07.2010., 11:46   #5
Quote:
Imran Zakhaev kaže: Pogledaj post
Igraju mi 2 najdraže i stoga se teško odlućit za koga navijat. No kako u ovakvim dvobojima sam uglavnom za slabije, onda je i za očekivati ida će ovaj put biti tako.
a ko je slabiji
Đanker is offline  
Old 02.07.2010., 11:57   #6
Quote:
Veko32 kaže: Pogledaj post
Španjolci igraju nogomet koji mi volimo zvati talijanski. Čvrsto iza, na 1 razlike, a samo protiv Hondurasa im se potkrao hendikep. Španjolci igraju jednostavno, čvrsta obrana, dugo držanje lopte, par zadnjih veznih te onda Xavi uputi jednu dobru prema Villi koji nema milosti.
Mourinho
Ono is offline  
Old 02.07.2010., 11:58   #7
Quote:
Ono kaže: Pogledaj post
Mourinho
Espanja
Veko32 is offline  
Old 02.07.2010., 12:25   #8
Dvojac Borussie Dortmund rijesava ovo!!
__________________
Aisha: “I feel that your Allah hastens in fulfilling your wishes and desires.” Sahih al-Bukhari 4788: Book 65, Hadith 310
panced is offline  
Old 02.07.2010., 12:47   #9
Quote:
Veko32 kaže: Pogledaj post

Španjolci igraju nogomet koji mi volimo
Furija_Ri is offline  
Old 02.07.2010., 13:49   #10
Paragvaj
__________________
Idemo do dna tuga,ti i ja
infiniti is offline  
Old 02.07.2010., 13:57   #11
kakvo otvaranje
B52 is offline  
Old 02.07.2010., 15:12   #12
Bit će slično kao protiv Portugala.
Španci trebaju rani gol
__________________

Heroji ne trebaju nam ni puške ni pištolji
Samo čisto srce i ničeg se ne boj
Zookey is offline  
Old 02.07.2010., 18:08   #13
Piše u sportskima da je Larissa izjavila da će slaviti gola ako Paragvaj prođe i zato:

Ajmo Paragvaj!!! :

__________________
Nemam pametniji potpis od ovog
McVily is offline  
Old 02.07.2010., 19:49   #14
Jednostavno ne znam za koga navijati. Makar, Pargavaj igra očajan nogomet, bolje da Španci odu dalje.
__________________
il vento soffia ancora, ma il tempo è gentiluomo
Delvecchio is offline  
Old 02.07.2010., 20:02   #15
AKo Villa bude raspolozen, prolaze.
Ken is offline  
Old 02.07.2010., 21:07   #16
Quote:
B52 kaže: Pogledaj post
kakvo otvaranje
kaj nije dobro
Veko32 is offline  
Old 02.07.2010., 21:41   #17
Vamos España!
Ben Marshall is offline  
Old 02.07.2010., 21:45   #18
Quote:
Ken kaže: Pogledaj post
AKo Villa bude raspolozen, prolaze.
Eto to.
__________________
It shouldn't make you sad - it should make you happy to see, hear and realize that there's beauty in everything
Falco SM is offline  
Old 02.07.2010., 22:57   #19
Ma Španjolska to prolazi s 2:0.
Paragvaj je čvrst i simpatičan. No, realno, oni su dobro odigrali samo sa Slovačkom. Od Italije su trebali izgubiti - nisu suvislo prešli centar u drugom poluvremenu. Novi Zeland i Japan po 0:0. Što tu još treba dodati?
Jednostavno, ne znam zašto se svršava na Paragvaj? Zato što su mala, simpatična, siromašna zemlja? Jesu, i?

Furija se diže, i bit će pravi. A polufinale s Argentinom će biti pravo finale prije finala. I tu neću znati za koga navijati.
zvm is offline  
Old 02.07.2010., 23:48   #20
Quote:
zvm kaže: Pogledaj post
Ma Španjolska to prolazi s 2:0.
Paragvaj je čvrst i simpatičan. No, realno, oni su dobro odigrali samo sa Slovačkom. Od Italije su trebali izgubiti - nisu suvislo prešli centar u drugom poluvremenu. Novi Zeland i Japan po 0:0. Što tu još treba dodati?
Jednostavno, ne znam zašto se svršava na Paragvaj? Zato što su mala, simpatična, siromašna zemlja? Jesu, i?

Furija se diže, i bit će pravi. A polufinale s Argentinom će biti pravo finale prije finala. I tu neću znati za koga navijati.
Svi svrsavaju na Paragvaj zbog Marije
__________________
Idemo do dna tuga,ti i ja
infiniti is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:34.