Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2007., 22:49   #41
Quote:
majstortomo kaže: Pogledaj post
ako je iznutra knauf a ak je izvana stiropol
hvala,rješeno! pokrpali majstori,ali nemam pojma sa čim
anastacia18 is offline  
Old 22.04.2007., 12:03   #42
Pozdrav!!
Ove godine mislimo završiti terasu koja nema ni glazuru.
Zanima me dali itko zna dali ima nešto za pod osim pločica da se stavi?
Terasa je natkrivena,ali bi htjeli nešto što se ne kliže kada je mokro vrijeme.
Čula sam da ima neka smjesa koja se nanosi....
Molim saznanja...Hvala!
InkaRaa is offline  
Old 22.04.2007., 18:30   #43
Quote:
MarinkaD kaže: Pogledaj post
Pozdrav!!
Ove godine mislimo završiti terasu koja nema ni glazuru.
Zanima me dali itko zna dali ima nešto za pod osim pločica da se stavi?
Terasa je natkrivena,ali bi htjeli nešto što se ne kliže kada je mokro vrijeme.
Čula sam da ima neka smjesa koja se nanosi....
Molim saznanja...Hvala!
https://www.forum.hr/showthread.php?t=155972
https://www.forum.hr/showthread.php?t=169402
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Old 22.04.2007., 23:29   #44
Hvala puno.Na prvoj stranici nije bilo tih topica pa sam postavila pitanje ovdje..
Puno hvala na pomoći,madame!
InkaRaa is offline  
Old 24.04.2007., 23:32   #45
Zna li netko kontakt broj ustanove koje ce mi reci koliko jos imam za otplatiti dug za otkup stana od grada? Svaki mjesec otplacujem neku sicu, ali ne znam kome Radi se o stanu u ZG.
__________________
Question everything.
Louise is offline  
Old 24.04.2007., 23:43   #46
Quote:
Louise kaže: Pogledaj post
Zna li netko kontakt broj ustanove koje ce mi reci koliko jos imam za otplatiti dug za otkup stana od grada? Svaki mjesec otplacujem neku sicu, ali ne znam kome Radi se o stanu u ZG.
kako ne znaš,pa zar ne dobijaš uplatnice na kojima piše kome uplaćuješ?
zlatko1234 is offline  
Old 25.04.2007., 18:13   #47
Quote:
zlatko1234 kaže: Pogledaj post
kako ne znaš,pa zar ne dobijaš uplatnice na kojima piše kome uplaćuješ?
ukrao mi riječ iz usta

a, osim toga - gdi ti je ugovor o otkupu stana sa stanarskim pravom ? to ti je i osnovni dokument za uknjižbu vlasništva i sve dalje ...
ako plaćaš preko banke putem trajnog naloga, onda u banci mora biti jedna kopija tog ugovora
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Old 25.04.2007., 21:24   #48
evo, ne budi lijena - izvukla sam zadnju uplatnicu - na njoj pise "Grad Zagreb-Prod. stanova" tako da si tu bas nisam pomogla, ali sam danas s posla iskopala neki broj s kojeg mi je teta rekla koliko jos moramo platiti.

"ugovor o otkupu stana sa stanarskim pravom" - nemam pojma di je, ne znam da li sam da uopce vidjela. ali sam uredno (bez njega) upisala stan na sebe u grunovnici.
__________________
Question everything.
Louise is offline  
Old 25.04.2007., 21:29   #49
dakle, ta teta radi u nekom gradskom uredu koji prati te uplate, ali nisam uspjela shvatiti "ciji" je. naime, na webu ih je mali milijon:

Gradska skupština Grada Zagreba
Gradski kontrolni ured
Gradski ured za financije
Gradski ured za imovinsko - pravne poslove i imovinu Grada
Gradski ured za katastar i geodetske poslove
Gradski ured za opću upravu
Gradski ured za prostorno uređenje, zaštitu okoliša, izgradnju Grada, graditeljstvo, komunalne poslove i promet
Gradski ured za strategijsko planiranje i razvoj Grada
Gradski zavod za prostorno uređenje
Gradsko poglavarstvo Grada Zagreba
Služba za mjesnu samoupravu
Stručna služba Gradskog poglavarstva
__________________
Question everything.
Louise is offline  
Old 26.04.2007., 19:39   #50
Quote:
zlatko1234 kaže: Pogledaj post
Pa ja ću ti navesti cijene koje su mi dali u osobnom razgovoru, Međutim moraš obaviti razgovor sa svakim ponaosob, jer kuća je različitih, teže i lakše izvedbe,odnosno manje i veće, no uglavnom dobio sma ove cijene:
- Eko Dom d.o.o. visoki Roh bau 300-450 E, ključ u ruke 500-650 E (sa PDV-om)
- Magnus d.o.o. visoki roh bau 260 E + PDV, ključ u ruke 550 E+ PDV
- Dom Projekt d.o.o. visoki roh bau 420-450 E, ključ u ruke 750 E (sa PDV-om)
- Hass Inžinjering d.o.o. visoki roh bau od 450 E (sa PDV-om)
- Cheming d.o.o. visoki roh bau 410-450 E, ključ u ruke 500 E (sa PDV-om)
- Krivaja, visoki roh bau od 260 E, a ključ u ruke 400 E (sa PDV-om)

Ali sve zavisi kolika je kuća, koja stolarija (vanjska) se stavlja, posebni zahtjevi tipa cripeja, limarije (žlijebovi) itd.
Evo podataka koje sam ja prikupila a ti ih nemaš:

Tutis.hr
Visoki ROH-BAU 350eur po m2 za prizemne kuće, dok su katnice oko 400 eur.
U cijene je uključen pdv.
Ključ u ruke (srednja vrijednost - doslovno sve osim namještaja) - 550eur po m2 sa uključenim PDV-om i centralnim grijanjem.

Joka.hr
Visoki ROH-BAU 300eur po m2
Ključ u ruke (srednja vrijednost - doslovno sve osim temelja i namještaja) - 480eur po m2 (temelji se mogu dogovoriti za 50eur po m2)
__________________
Da bi pobjedilo zlo dovoljno je da dobri ljudi ne rade ništa!

Ea - hrvatski Tolkien portal
galadriel artanis is offline  
Old 27.04.2007., 08:54   #51
Modus projekt
300 eura visoki ROH-BAU
485 eura ključ u ruke

Dom plus
750 eura ključ u ruke

M montažne kuće
350 eura visoki ROH-BAU
za ključ u ruke zvati gazdu da mob

Dom M.O.N.T.
420 eura visoki ROH-BAU
520 eura ključ u ruke
__________________
Da bi pobjedilo zlo dovoljno je da dobri ljudi ne rade ništa!

Ea - hrvatski Tolkien portal
galadriel artanis is offline  
Old 30.04.2007., 13:02   #52
Molim i ja pomoć.
situacija je sljedeća: imam kuću na tri kata građenu početkom 80-ih, ali nije u potpunosti građena prema nacrtu i građevinskoj dozvoli. Npr. ima podrum, a ne bi ga trebala imati i zato nema uporabnu dozvolu. Bila je navodno neka mogućnost (prije par godina) da se to legalizira, ali smo mi to propustili tako da je situacija takva kakva jest. Sad razmišljam da od te kuće na tri kata napravim 6 stanova i da to etažiram kao zasebne stanove. I ne uzimajući u obzir da bi to koštalo, što moram napraviti da to legaliziram? To se ne usudim pitati u općini da mi još ne bi sjeli na vrat zbog postojećeg stanja. Voljan sam platiti i usklađenje s novom građevinskom etažirane kuće, ali se bojim pitati da mi ne traže novu građevinsku za sadašnje stanje ili da mi kažu da uskladim kuću sa sadašnjom građ. Nadam se da ste shvatili...
balrog is offline  
Old 30.04.2007., 23:29   #53
otvorena terasa - ograda - MOLIM POMOĆ

zivim na 5. katu (posljednjem) stambene kuce izgrađene početkom 50-tih godina. stan mi okružuje terasa s dvije strane, široka je oko 1,70, ali je zato jedan krak dužine oko 11 m (nenatkriveno), a drugi oko 9 m (natkriveno). ovo se ljeto spremam malo ušminkat stan, ali imam problem kako riješiti terasu. najviše od svega me muči ograda ovog nenatkrivenog dijela. na oba dijela terase ima puuuno biljaka, ali tu su i mace. trebam dakle nekakav "mačkobran" da mi živine ne padaju svako tolko (da utješim ljubitelje životinja, što sam i sama, ograda već i sad postoji, ali je treba zamijenit jer niti funkcionalno a niti estetski više ne zadovoljava). stanić je iznutra moderno uređen, daklem ravne linije, puno bijelog... pa bi htjela da se takav stil nekako produži i na terasu. inače, sve biljke koje cvatu su bijele, to je već jedan korak. kako rekoh, muči me najviše ta ograda: trebala bi biti i u skladu s čitavom kućom koja je također ravnih linija.

ako postoji među vama neki arhitekt ili netko tko ima smisla za takva "komplicirana" rješenja, bila bih zahvalna na ideji.
lora-lora is offline  
Old 02.05.2007., 01:08   #54
HELP HELP! tražim dućan koji izgleda više ne postoji. nekada se na netu nalazio na stranici www.slaveks.hr u RL je bio negdje u sesvetama. nemam adresu, nemam broj telefona, sajt ne radi, a trebaju mi pločice koje sam tamo kupovala. da li netko zna nešto o tom dućanu, jesu se preselili ili kaj? gdje da nađem faking pločice, te iste koje već imam na podu i koje mi trebaju u još nekoj količini

hvala.
__________________
On je nesretan – bit ću malo grub – ako ne dobije bombon od svakoga za čijim stolom recitira. - Slobodan Šnajder o građaninu R.Š.
kokakoka is offline  
Old 02.05.2007., 20:17   #55
hvala, zanemarite gornji post. snašla sam se. bravo ja.
__________________
On je nesretan – bit ću malo grub – ako ne dobije bombon od svakoga za čijim stolom recitira. - Slobodan Šnajder o građaninu R.Š.
kokakoka is offline  
Old 03.05.2007., 23:42   #56
Kupio sam devastiranu vikendicu u Aljmašu koje je na području od posebne državne skrbi. Čuo sam da država potiče obnovu objekata na području od posebne državne skrbi u obliku donacije materijala ako se mlađe osobe prijave za stanovanje u tom objektu uz obvezu da ne mogu prodati objekat sljedećih 10 godina. Mene zanima je li to istina i ako je gdje mogu dobiti više informacija o tome.
marone is offline  
Old 04.05.2007., 10:11   #57
Quote:
marone kaže: Pogledaj post
Kupio sam devastiranu vikendicu u Aljmašu koje je na području od posebne državne skrbi. Čuo sam da država potiče obnovu objekata na području od posebne državne skrbi u obliku donacije materijala ako se mlađe osobe prijave za stanovanje u tom objektu uz obvezu da ne mogu prodati objekat sljedećih 10 godina. Mene zanima je li to istina i ako je gdje mogu dobiti više informacija o tome.
Ja samo znam da je to istina.

A materijal ti daju do neke odredjene kvadrature.
::barcode is offline  
Old 04.05.2007., 11:06   #58
Quote:
::barcode kaže: Pogledaj post
Ja samo znam da je to istina.

A materijal ti daju do neke odredjene kvadrature.
A jel znaš gdje mogu dobiti više informacija o tome? Kome da se obratim ili neku internet stranicu?
marone is offline  
Old 04.05.2007., 11:12   #59
Quote:
marone kaže: Pogledaj post
A jel znaš gdje mogu dobiti više informacija o tome? Kome da se obratim ili neku internet stranicu?
A probaj ovdje
::barcode is offline  
Old 08.05.2007., 10:55   #60
Pozdrav!

Gdje kupiti u Zagrebu i okolici kvalitetni pernati poplun i kako se krecu cijene?

Joules is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:38.