Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2008., 17:29   #241
Quote:
mojkarma kaže: Pogledaj post
....ili da iz solarnog sistema proizvodiš struju za pogon toplinske pumpe.......
A zašto ne i toplu vodu koja ide na toplinsku pumpu?
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 20:20   #242
Zato što razgovaramo o grijanju. A grije se zimi. A zimi nemaš dovoljno ni svjetla ni sunca da efektivno zagrijavaš vodu ili bilo što drugo.

Zadnje uređivanje laella : 24.06.2008. at 00:03. Reason: brisanje nepotrebnog quote-a
mojkarma is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 18:43   #243
Eh, sad sam davila ljude na prozorima, sad je fasada nastradala..ja o tome ništa neznam..al evo, pitanje: Naša kuća je stara 35 godina, dakle ima fasadu, pojma nemam kakvu al mislim da nije bila neko čudo tehnike. Nakom toga je samo špricana..I sada, mi bi radili fasadu, nešto zbog estetiike, ali i izolacije..sad moje je pitanje može li se nadograditi sloj izolacije (stiropor ili što..), i što u tom slučaju uopće dolazi u obzir?

I da li to košta manje nego kada se fasada radi od nule? I da li se šprica (boja) fasade može razlikovati ovisno o prohtjevima i kvaliteti? Fala narode, na svakoj informaciji!
__________________
U boj za narod svoj!!
snjeguljičica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 19:15   #244
Možeš na postojeću fasadu (pretpostavljam da je samo žbukana) napraviti Demit (stiropor fasada). Cijena ista kao da ideš "od nule" (bar bi trebala biti). Obzirom da planiraš mijenjati i prozore, pripazi na širinu vanjskih klupčica. Napomeni stolaru da planiraš fasadu, koja debljina stiropora, tako da ti odmah ugradi adekvatnu širinu klučica.
bucika is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 19:25   #245
Quote:
bucika kaže: Pogledaj post
Možeš na postojeću fasadu (pretpostavljam da je samo žbukana) napraviti Demit (stiropor fasada). Cijena ista kao da ideš "od nule" (bar bi trebala biti). Obzirom da planiraš mijenjati i prozore, pripazi na širinu vanjskih klupčica. Napomeni stolaru da planiraš fasadu, koja debljina stiropora, tako da ti odmah ugradi adekvatnu širinu klučica.
Hvala Bucika! Da, mislim da je samo žbukana fasada..A koliko mi treba debljima stiropora? Nešto manje, pretpostavljam, obzirom da več postoji nešto..ovo za klučice nisam znala, ja naravno pojma nemam ni što je to..Blago nama koji ništa neznamo..
__________________
U boj za narod svoj!!
snjeguljičica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 22:31   #246
Quote:
snjeguljičica kaže: Pogledaj post
..A koliko mi treba debljima stiropora? Nešto manje, pretpostavljam, obzirom da več postoji nešto..

Pretpostavljam da je kuća zidana običnom blok opekom i na nju žbukana fasada. Obzirom na takvu konstrukciju, debljina stiropora je minimalno 5cm. Ako staviš više, nećeš pogriješiti.
bucika is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 23:44   #247
Kad su klupice (vanjske) u pitanju, jedan moj savjet koji se zapravo u Njemačkoj provodi već jako dugo, ali kako smo mi na Balkanu i sve se radi kao da je vrijeme stalo, nije z gorega napomenuti:
Kod postavljanja klupica, trebalo bi zapravo odštemati dio cigle ispod na koju ide vanjska klupica i također staviti stiropor (obično stirodur). Tako zapravo klupica ne naliježe direktno na ciglu, već na mort/beton. Na taj se način sprječava toplinski most koji prije ili kasnije dovodi do pojave plijesni u unutarnjem prostoru. Bez tog stiropora kamena (ili druga) vanjska klupica zapravo provodi hladnoću direktno na ciglu i u unutarnji prostor.

Meni se odmah po useljenju u novu kuću u kuhinjskom kutu pojavila plijesan. Nakon samo 5 mjeseci!!! Iduće godine sam postavio fasadu i plijesan je nestala.
Dakle, kad se radi fasada, obratite pažnju da u bilo kojem segmentu spriječite pojavu toplinskog mosta (=plijesan, gljivice).
mojkarma is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 20:23   #248
Quote:
mojkarma kaže: Pogledaj post
Dakle, kad se radi fasada, obratite pažnju da u bilo kojem segmentu spriječite pojavu toplinskog mosta (=plijesan, gljivice).

Oprosti prijatelju što te ispravljam, ali potrebno je spriječiti pojavu hladnog mosta ( a ne toplog).
__________________
Ne mogu kad hoću nego kad mogu.
bucika is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 00:23   #249
Nije krivo. I hladnoća je toplina.
mrzli is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 20:56   #250
Hm, da , samo sa negativnim predznakom.
__________________
Ne mogu kad hoću nego kad mogu.
bucika is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 00:05   #251
Vidim da je promaknula ideja koju je netko na početku dao....postavite ventiliranu fasadu..to je zakon i za ljeto i za zimu.
Stiropor ide izvana jer nema paropropusnost, znači ostajala bi sva para u kuči, ovako koz paropropusnu foliju ide van. A za vlagu je najbolji lijek..Montažna kuća..drvo radi svoje..a nema ni TOPLINSKIH mostova )tak se kaže a ne HLADNI most.
Legija1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 13:16   #252
Fasadna boja za kucu na moru?

Pozdrav,

zanima me koja bi fasadna boja (ne mislim na nijansu boje, tako da si vas par pametnjakovica ustedite na vremenu i ne napisete svijetlozuta i sl., ok , krelci ) bila najbolja za kucu na moru, nekih 200-tinjak metara od mora? Kriterij je da dobro izgleda i da je povoljna.
Shifty Gypsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 19:24   #253
e baš dobra tema, i ja sam u tim mukama

meni su rekli da obavezno mora bit silikatna a ne akrilna jer akrilna hoče poflekavit zbog soli... e, sad, koji točno proizvođač

znam samo da dok sam gledala neke ton karte, silikatne imaju malo suženiji izbor tonova ...
Agy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 20:35   #254
Malo nakon sam ovdje postavio ovu temu sam naletio na temu: soboslikarstvo - pitanja, odgovori, savjeti - tak nes, u sam svoj majstor podforumu i tamo postavio isto pitanje, pa cekam da mi tip odgovori. Inace covjek je bas maler, pa vjerujem da zna sta bi bilo najbolje. On isto kaze da za vanjske fasade treba silikatna boja, ali mene isto zanima bas koja, od koje firme, pa provjeri tamo, vjerojatno ce netko uskoro odgovorit. Pozdrav
Shifty Gypsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 20:42   #255
Moji su koristili također silikatnu boju(nijansa crvene) od proizvođača Caparol-zasada su jako zadovoljni.
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 09:54   #256
ja sam pričala sa nekoliko majstora-poznanika i prijatelja koji su gradili kuće zadnjih par godina ili su u fazi gradnje... Uglavnom, manje više se svi slažu da nije toliko bitan proizvođač boje jer su sve manje-više iste kvalitete već da je najbitniji majstor, tj. njegovo precizno oko i mirna ruka ... i to mi ima logike, jer kad gledam neke fasade kako su neravne, mislim da nema te boje koja to može popravit ... Ok, naravno da ne želim da mi boja apšisa ili dobije fleke za godinu-dvije... Al mislim da ima i nekakva garancija na to, odnosno opet se svodimo na izvođača... Pogotovo kod izvedbe sa stiroporom.

Inaće, ja imam na kući u zg silikatnu Samoborka fasadu već skoro 30 godina, boja slonovače i dio je tamno smeđi i mogu reći da se fasada drži puno bolje od mnogih na kućama koje su napravljene prije par godina... jedino je ta smeđa dobila kao neki sivkasti film, a mislim da je to više od prašine i smoga nego da je izblijedila... Znam vidjeti na nekim kućama da poslije kiše na fasadi budu onako kao neke mokre mrlje, ja to a svojoj nikad nisam primjetila
A sad za more ne mogu ništa reći iz prve ruke, velim da se i ja borim s tim..
Agy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 08:46   #257
Fasada pomoć

Planiram napraviti novu fasadu na kući (cca 500m2). trenutno imam na njoj Bavalit napravljen prije 18 godina u dobrom stanju. E, sad šta napraviti Dali ima smisla izolirati cijelu kuću sa striroporom i sve ostalo ili jednostavno ofarbati postojeći bavalit prethodno premazati nekakav sloj pa onda boja? Razmišljali smo izolirati samo sjevernu stranu kuće, dali se to isplati? a ostalo bez izolacije. Inače, kuća je na moru. Unaprijed hvala za konstruktivne prijedloge
kodeks1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 20:11   #258
Drvene obloge za fasadu

Da li netko zna ista o postavljanju drvene obolge na dio fasade cisto iz dekorativnih razloga. Vidjela sam na nekoliko kuca taj detalj i jako mi se svida, ali sam isto tako nacula da je to dosta skup sport pa me zanima ako netko ima kakve informacije.

Hvala
nicol0502 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 07.09.2008., 09:56   #259
Ne znam za cijenu postavljanja, ali ne bi se smjelo puno razlikovati od sličnih unutarnjih drvenih obloga. Ono što je problem je održavanje - kako je sve toplije i sunce sve duže i jače udara, to može biti dosta loše za drvene obloge i treba dosta pažnje (vremena, novaca) posvetiti redovnom održavanju drveta.
mrzli is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 13:33   #260
Imam neku vrstu brodskog poda na kući ispod krova i na balkonima i treba održavati jer vremenske prilike uništavaju sve to
Ak se postavi na dostupno mjesto pa se može bar jednom godišnje premazati s nečim super ak ne onda rađe nađi neku zamjenu za to
kod mene ljepo izgleda al je previsoko i nedostupno pa dobije zaštitni premaz svakih par godina a to je preslabo

najvjerojatnije bude išlo dolje sve to za koju godinu kad se bude krov obnavljao
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:46.