Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2023., 20:23   #4821
Quote:
Laki001 kaže: Pogledaj post
Sklopio sam ugovor s Iskonom i čekam da mi dođu njihovi tehničari, a trenutno doma imam ruter i onaj uređaj za TV od Optime, kako sad to vratim Optimi? Jel im trebam to u nekom roku poslati poštom ili kako?
Šalješ poštom na njihovu adresu u Zg, imaš nedgje adresu, ali o SVOM trošku jer su jeftini.
Martar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2023., 17:18   #4822
Pozz,

Radi se o tome da smo prevareni, Telemach(bivša Optima), aktivirali su nam televiziju u paket koji stvarno nikad nismo tražili ni htjeli, bio
sam doma kad je tata na telefon rekao agentu da ne želi tv, da ćemo kao i dosada sve godine telefon+net, međutim oni su poslali uređaj
preko poštara, nikad ga nismo ni raspakirali, zvali smo u roku samo par dana i rekli su da će netko doći po uređaj, međutim nitko nije dolazio ...
što mi je i bilo sumnjivo.

I evo neki dan sasvim slučajno vidim na računu pod paket da mi piše TV NET Klasik, nisam mogao vjerovati ...

Već godinu dana plaćamo kanale koje ne gledamo, poslao sam prigovor, da ne mogu ništa da je ugovor na dvije godine, za raskid ugovora neka procedura ništa ne kužim, poslali mi email od pola metra ... pa kako su mogli ugovor i aktivaciju tv u paket ako smo rekli da nećemo tv!!!

Svjedok sam ja i moja mama je čula kad je tata rekao da ne pristaje na tv ... da on ne gleda ni običnu televiziju, međutim oni se ograđuju
da u roku 14 dana nismo javili da nećemo, a točno znam da je tata odma nakon 3 dana zvao da neće i rekao im zašto su poslali uređaj
kad sam lijepo rekao da neću!!!!

Agent je rekao ok oprostite netko će doći po to, međutim nama je aktivirano .... nikad ovako nismo bili prevareni, na podmukal način, nije
me brige za tih 15 kn više ali način ... prebacit ću se na A1 , ako mogu radi ugovora na paket.
__________________
Things end but memories last forever
Stranger FX is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2023., 21:47   #4823
@Stranger FX,
bez želje da pametujem, razumijem starije ljude koji se ne snalaze, ali mlađi bi trebali znati da je jedini siguran i pouzdan način otkazivanja ugovora pismeni put, a to može biti i e-mail koji se sroči i pošalje za minutu. Nikakvo telefoniranje, a broj svjedoka koji su stajali pored telefona, to ne znači apsolutno ništa. Čim je uređaj poštom stigao kući, trebali ste napisati mail i onda biste imali crno na bijelo i datum i jasno izražen opoziv.
mojkarma2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2023., 22:00   #4824
Znam da ništa ne znači, samo kažem, da pismeno moram, ni stariji ljudi ništa nisu krivi ovaj put, jer je podmukla prevara,
od 2007 g. sam na Optimi, uvijek kad bi rekli da nešto nećemo tako bi i bilo, ali ovo je šokantno.

Nikad to nisam doživio da kažeš razgovjetno hrvatskim jezikom da nećeš tv i po drugi put opet zoveš 'za svaki slučaj' i kažu sve OK,
znamo da nećete TV u paketu, nema problema, i onda skužim da već godinu dana plaćamo tv, na drugoj strani računa vidim, jer rijetko
gledam drugu stranu kad je cijena tu negdje uvijek, ni na kraj pameti da imam tv kad nikad to nismo prihvatili.

Prigovor sam već slao na email, ali treba dalje još, poslali su cijelu proceduru.

Problem je što smo vjerovali agentu, stvarno je rekao da nema problema da nismo pristali na tv, da ništa ne brinemo, da će netko
doći po to, da su poslali čovjeka ... zato nismo slali mail, jer tko bi i pomislio da će oni to aktivirati u trenutku kad ti kažu da je sređeno.

Je li se mogu prebaciti na A1? ili trebam prvo raskinuti ovaj ugovor, ili oni mogu to srediti, ne želim ostati na Telemachu.

https://telemach.hr/podrska/webshop/raskid-ugovora tu piše 14 dana od primitka uređaja, to je davno prošlo.
__________________
Things end but memories last forever
Stranger FX is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2023., 20:16   #4825
meni su iz telemacha uredno nastavili isporučivati int tel trend po istoj cijeni kao što je i optima prije
Martar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2023., 16:53   #4826
Otkazao sam Optimi i sad me traže da im vratim opremu, međutim nemam više one njihove kutije u kojima je došao ruter, kutija za TV i sl. je li to problem. Mogu poslat u bilo kakvom pakiranju ili?

Također, imam jedan jaaako dugađak mrežni kabel koji ide od kutije za TV do rutera i ne sjećam se više je li to moj kabel ili njihov. Zna li neko isporučuju li oni takve kablove od petnaestak metara? Sad sam od Iskona dobio puno krači pa pretpostavljam da telekomi obično ne daju takve kablove.
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2023., 20:50   #4827
I trebam li im vratiti HDMI kabel? (ne sjećam se jesam li ga dobio)
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2023., 11:06   #4828
Ja kad sam prešao na Telemach, vratio sam Optimi samo reciever, daljinski i adapter. Nisam vratio kablove.
Nakon toga sam im poslao mail da mi potvrde jesu li primili i samo su javili da je sve ok.
konačno_sretan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2023., 17:45   #4829
E super, da ne moram brinut o kablovima. A sjećaš li se jesi li im slao u pakiranju u kojem su ti dostavili sve stvari? Jer ja ne mogu više naći te kutije.
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2023., 23:45   #4830
Spakirao sam u običnu kutiju, nisam imao original kutiju i unutra napisao još podatke korisnika i naravno preporučena pošiljka.
konačno_sretan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2023., 01:12   #4831
Tenks
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:14.