Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2015., 19:18   #281
Quote:
onix kaže: Pogledaj post
A koje pitanje... pa zaposlene žene bi trebale dati otkaz pa bi bilo manje nezaposlenih muškaraca. Ako već moraju nešto radit, nek budu frizerke i šivačice, ali nek se ne guraju u ostale poslove...
Kužim.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 12:21   #282
Quote:
Mrs.Sepsa kaže: Pogledaj post
Doma sam s djetetom, ali radim također (od doma) half time job. Tako da smatram, da kad on dođe s posla (a i preko vikenda), da dijelimo obaveze.
Naravno, on tada dođe umoran s posla, a ja sam samo "bivala" doma s djetetom bez da sam se umorila.

Ma nije on sad ono tipičan lik koji sjedi ispred tv-a s pivčugom u ruci. Uključen je poprilično u brigu o djetetu, ali pospremanje stana nula bodova. Isigurna sam da je u njegovom slučaju odgoj u pitanju.

Naravno da sam razgovarala, mnogo puta. I ok, priznajem-ja i jesam nekad freak u čišćenju. Ali on je također sebičan jer ne sudjeluje!
Ali bez brige-nisam ja baš tako glupa, hehe. Naručim čistačicu koju onda on plaća, tako da možda se jednog dana i trgne. Al i dalje se ja više naradim od njega.




Često vidim ovakve izjave:

Naručim čistačicu!Koju onda ON plaća!

A zašto ne čistača?Ha?

Te žene koje to rade nemaju pravo na emancipaciju?
Na jednakost u braku?Jednakost u društvu?
Ili su sve nepismene,neobrazovane itd pa ne znaju bolje?
A većina ih ima doma muževe,nezaposlene...

Jel se misli da to sve rade zato što im je životni izbor i ideal čistiti tuđi smrad?
Da,svaki je pošten posao dobar,dok se njime ne bavi samo jedan spol...
a do sada još nisam srela muškarce kojima je to životni poziv ili koji to rade iz nužde,da bi obitelji osigurali opstanak.
Pa ih ni agencije koje se bave čišćenjem ne zapošljavaju, samo kao eventualne vozače,ženske radne snage!
A pogledaj liste nezaposlenih...mladih,zdravih muškaraca...
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse

Zadnje uređivanje amary : 10.05.2015. at 12:41.
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2015., 18:55   #283
Nisam sve postove uspijela procitati, ali eto, moje iskustvo je slicno, nekako se uvijek gura misljenje da je dobra zena ona koja skuha, cisti i opere plus ima svoj posao i naravno djecu :klap: Svekrva mi je jednom rekla da se treba zrtvovati zbog obitelji (i usput pokazivala kako najbolje oprati kuhinjske elemente), dok moj dragi dosta puta je govorio o svojoj majci kao primjer prave i vrijedne zene, koja je uz posao sve stizala, i skuhati i kucu uglancati i biti dobra majka. Moja mama me dandanas pita da li sam sta kuhala i sta jedemo doma, a moj sef kad sam ga nedavno pitala da mi olaksa smijene, jer sam imala previse neplacenih sati i radila na previse mjesta, ljepo me pitao tko je kod mene doma zrtva, ja ili moj dugogodisnji partner
Ja sam se stvarno trudila uvijek biti svima dobra, i skuhati i oprati, i ne trositi puno ni na odjecu (samo ono nuzno), jer naravno to nije ok i predstavlja uzalud trosenje novaca....dugo godina sam se brinula za neke clanove moje obitelji, puno puta umorna i ljuta bi isla prati i spremati, dok moj dragi bi fino gledao tv i dosadjivao se, pa kad bi napokon zavrsila sa poslom i legla na kauc, onda naravno on bi se htio seksati, a meni podne
Uz sve to sam i radila svoj posao, i nedaj boze da ocistim sve i da ostavim prljavo sudje, kad bi dosao doma odmah bi pogledao u tom smjeru i odmah prigovarao (bez obzira na spremljen rucak i na blistav stan).
Godinama sam patila od depresije i nesanice,isla na psihoterapiju 8 godina, godinu i pol sam isla na jogu (da uskladim cakre i da se smirim).....i naravno da od sveg toga sam se razbolila od kronicne bolesti, zbog koje sam jako dugo vremena patila.
Nastavila sam gurati dok mi nije pukao film....shvatila sam da sam sebe moras voljeti i moras se prihvatiti onakav kakav jesi, sa svim manama! I uvijek, i bas uvijek moras slusati svoje srce! I prestala sam ici na psihoterapiju, prestala sam slusati druge, prestala sam glancati stan i prestala sam kuhati (sa vremenom sam skuzila da zaista mrzim kuhati)
Zbog bolesti jako slabo spavam, pa stvarno napravim sta taj dan mogu i ne forsiram se, ne opterecujem se dal mi je sve na mjestu i cisto.....i mogu reci da vec dugo nisam pila nijednu tabletu za spavanje ( pila sam ih 10 godina), zadovoljna sam, svaki mjesec si kupim nesto za obuci i imam non stop lakirane nokte
Suvisno je reci da je on sada taj koji prigovara,jer toboze jadnik 90% poslova je na njemu, a ustvari je napokon pola na mene pola na njega-ja cistim a on skuha (i to niti svaki dan-prosjek je 4 puta tjedno).
Ali nisam primjetila da losije spava, da ima kronicne bolesti i da pije tablete za spavanje
Ono sto je dobro za nekog, ne znaci da je dobro za tebe, mi imamo susjedu koja ljeci zivce glancanjem i ciscenjem, dok ja naprimjer ih ljecim plesom-poznam zene koje stvarno imaju puno energije i treba im malo sna, sve stignu - a poznam zene koje glume da sve stignu i da su savrsene, a ustvari su frustrirane i nezadovoljne i gotovo po pravilu nastradaju najbliznji (muz, dijeca i kolege sa posla).
Evo, to bi bilo to od mene....nadam se da sam pomogla....
__________________
smijeh je lijek
little plavusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2015., 21:24   #284
Quote:
amary kaže: Pogledaj post




Često vidim ovakve izjave:

Naručim čistačicu!Koju onda ON plaća!

A zašto ne čistača?Ha?

Te žene koje to rade nemaju pravo na emancipaciju?
Na jednakost u braku?Jednakost u društvu?
Ili su sve nepismene,neobrazovane itd pa ne znaju bolje?
A većina ih ima doma muževe,nezaposlene...

Jel se misli da to sve rade zato što im je životni izbor i ideal čistiti tuđi smrad?
Da,svaki je pošten posao dobar,dok se njime ne bavi samo jedan spol...
a do sada još nisam srela muškarce kojima je to životni poziv ili koji to rade iz nužde,da bi obitelji osigurali opstanak.
Pa ih ni agencije koje se bave čišćenjem ne zapošljavaju, samo kao eventualne vozače,ženske radne snage!
A pogledaj liste nezaposlenih...mladih,zdravih muškaraca...:mig
:
čistači ulica i "smećari" su u 99% slučajeva muški kako stvari stoje "unutra" čiste žene a "vani" muški.
Samo jako! 1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2015., 22:28   #285
Autorica govori kao da je pravilo da te tlači familija od supruge/supruga. Običan stereotip. Sve ovisi na kakve ljude naletiš i kako se postaviš. I naravno ovisi i tome kakva si ti osoba, možda je stvarno do tebe.

Tako i za poslove u kući, ako si dozvoliš da ti sve kod kuće radiš onda se nemaš što niti žaliti. Pa valjda za vrijeme dok ste u vezi možete zaključiti kakav je taj muškarac kojeg imate pored sebe. Već i tada kad krenete živjeti zajedno možete vidjeti kako zajedno funkcionirate; i jel se da što popraviti po pitanju suživota.

I onda se udate misleći kako će sad sve biti divno i krasno i moj muž sada neće bacati čarape po stanu ili pišati u lavabo.
Ethereal is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 08:45   #286
Quote:
Ethereal kaže: Pogledaj post

Tako i za poslove u kući, ako si dozvoliš da ti sve kod kuće radiš onda se nemaš što niti žaliti. Pa valjda za vrijeme dok ste u vezi možete zaključiti kakav je taj muškarac kojeg imate pored sebe. Već i tada kad krenete živjeti zajedno možete vidjeti kako zajedno funkcionirate; i jel se da što popraviti po pitanju suživota.
Nije bas tako.
Mnogi parovi krenu zivjeti zajedno i dijeliti obaveze i onda hop dođe dijete. Zena godinu dana na porodiljnom a dobra vecina muskaraca ima stav "Ti si doma a ja radim pa mozes preuzeti SVE obaveze u kuci jer djete samo jede i spava." Nisam mogla vjerovati koliko puno muskaraca ima takvo razmišljanje.
I eto partner ti se promjeni preko noci a ti sa duplo povecanim obavezama.

I mm je kada smo bili u vezi sudjelovao u ciscenju, kuhati nije znao (niti sada zna), ali je sudjelovao u gotovo svemu.
Otkako je dijete doslo veoma rijetko je digao usisavac, eventualno opere polovicu suđa nakon rucka. Sve ostalo je palo na mene.
Ok, sada trenutno ne radim pa je logicno da ja obavim sve kucanske poslove jer je dijete u vrticu, ali to sam sve isto bez njegove pomoci radila i dok sam bila na porodiljnom i 80% se ja brinula oko djeteta.

Ne znas kakav ti je partner sve dok ne dođe dijete. Dijete sve mijenja.
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 21:47   #287
Quote:
little plavusha kaže: Pogledaj post
Nisam sve postove uspijela procitati, ali eto, moje iskustvo je slicno, nekako se uvijek gura misljenje da je dobra zena ona koja skuha, cisti i opere plus ima svoj posao i naravno djecu :klap: Svekrva mi je jednom rekla da se treba zrtvovati zbog obitelji (i usput pokazivala kako najbolje oprati kuhinjske elemente), dok moj dragi dosta puta je govorio o svojoj majci kao primjer prave i vrijedne zene, koja je uz posao sve stizala, i skuhati i kucu uglancati i biti dobra majka. Moja mama me dandanas pita da li sam sta kuhala i sta jedemo doma, a moj sef kad sam ga nedavno pitala da mi olaksa smijene, jer sam imala previse neplacenih sati i radila na previse mjesta, ljepo me pitao tko je kod mene doma zrtva, ja ili moj dugogodisnji partner
Ja sam se stvarno trudila uvijek biti svima dobra, i skuhati i oprati, i ne trositi puno ni na odjecu (samo ono nuzno), jer naravno to nije ok i predstavlja uzalud trosenje novaca....dugo godina sam se brinula za neke clanove moje obitelji, puno puta umorna i ljuta bi isla prati i spremati, dok moj dragi bi fino gledao tv i dosadjivao se, pa kad bi napokon zavrsila sa poslom i legla na kauc, onda naravno on bi se htio seksati, a meni podne
Uz sve to sam i radila svoj posao, i nedaj boze da ocistim sve i da ostavim prljavo sudje, kad bi dosao doma odmah bi pogledao u tom smjeru i odmah prigovarao (bez obzira na spremljen rucak i na blistav stan).
Godinama sam patila od depresije i nesanice,isla na psihoterapiju 8 godina, godinu i pol sam isla na jogu (da uskladim cakre i da se smirim).....i naravno da od sveg toga sam se razbolila od kronicne bolesti, zbog koje sam jako dugo vremena patila.
Nastavila sam gurati dok mi nije pukao film....shvatila sam da sam sebe moras voljeti i moras se prihvatiti onakav kakav jesi, sa svim manama! I uvijek, i bas uvijek moras slusati svoje srce! I prestala sam ici na psihoterapiju, prestala sam slusati druge, prestala sam glancati stan i prestala sam kuhati (sa vremenom sam skuzila da zaista mrzim kuhati)
Zbog bolesti jako slabo spavam, pa stvarno napravim sta taj dan mogu i ne forsiram se, ne opterecujem se dal mi je sve na mjestu i cisto.....i mogu reci da vec dugo nisam pila nijednu tabletu za spavanje ( pila sam ih 10 godina), zadovoljna sam, svaki mjesec si kupim nesto za obuci i imam non stop lakirane nokte
Suvisno je reci da je on sada taj koji prigovara,jer toboze jadnik 90% poslova je na njemu, a ustvari je napokon pola na mene pola na njega-ja cistim a on skuha (i to niti svaki dan-prosjek je 4 puta tjedno).
Ali nisam primjetila da losije spava, da ima kronicne bolesti i da pije tablete za spavanje
Ono sto je dobro za nekog, ne znaci da je dobro za tebe, mi imamo susjedu koja ljeci zivce glancanjem i ciscenjem, dok ja naprimjer ih ljecim plesom-poznam zene koje stvarno imaju puno energije i treba im malo sna, sve stignu - a poznam zene koje glume da sve stignu i da su savrsene, a ustvari su frustrirane i nezadovoljne i gotovo po pravilu nastradaju najbliznji (muz, dijeca i kolege sa posla).
Evo, to bi bilo to od mene....nadam se da sam pomogla....
Super mi je počeo tvoj post, a nadala sam se da će na kraju biti rečenica a onda sam ih sve poslala u kurac i razvela se i sad uživam.

Lijepo si opisala i dala dobar savjet, ali iskreno, ne mislim da je tvoj "bijeg" u bolest neka sreća i blagostanje da bi mužu uvalila tek polovicu kućanskih poslova. Čudi me da se nije on od tebe razveo, ali vjerojatno još stigne, i našao si neku zdravu i mladju jer će shvatiti da je preslab za izazove kućanskih poslova i tvoje bolesti. Mislim da si protratila život na pogrešnog i sigurna sam da bi tvoje zdravlje bilo puno bolje da imaš mogućnosti razvesti se od tog govna koje prigovara jer mora pomoći bolesnoj ženi koja ga je cijeli život bedinala. Bijednik.
lanajurce is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 22:45   #288
Quote:
Somethingold kaže: Pogledaj post
Što bi forumaši/ce savjetovali mladim ženama poput mene, koje odluče stupiti u brak?

žene četri puta sklonije depresiji, upravo radi obujma obaveza u bračnoj zajednici koje moraju ispoštovati. Ono što se očekuje od njih ili što same očekuje od sebe.
Biraj srcem i razumom.
Razgovaraj sama sa sobom i napiši ljudske osobine želiš (gledaj ga kao čovjeka, a tek nakon toga kao muškarca).
Biraj ono što bi voljela da tvoja kćer izabere.
Biraj onoga s kim si, makar samo tad, sigurna (ali bez imalo sumnje) da je THE ONE (makar se kasnije ispostavi da i nije).
Ne podcjenjuj sex.
Ne očekuj da će se on ili ti promijeniti jednog dana kad stavite prstenje ili imate malu, slatku bebicu.
Slušaj intuiciju.

Mislim da će biti dovoljno
nemoralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 01:01   #289
Quote:
lanajurce kaže: Pogledaj post
Super mi je počeo tvoj post, a nadala sam se da će na kraju biti rečenica a onda sam ih sve poslala u kurac i razvela se i sad uživam.

Lijepo si opisala i dala dobar savjet, ali iskreno, ne mislim da je tvoj "bijeg" u bolest neka sreća i blagostanje da bi mužu uvalila tek polovicu kućanskih poslova. Čudi me da se nije on od tebe razveo, ali vjerojatno još stigne, i našao si neku zdravu i mladju jer će shvatiti da je preslab za izazove kućanskih poslova i tvoje bolesti. Mislim da si protratila život na pogrešnog i sigurna sam da bi tvoje zdravlje bilo puno bolje da imaš mogućnosti razvesti se od tog govna koje prigovara jer mora pomoći bolesnoj ženi koja ga je cijeli život bedinala. Bijednik.
Ah.... krenula sam pisati jedan kilometarski post......nisam ga napucala niti mislim a on mene josuvijek stigne Uglavnom ja sam si dobra onakva kakva jesam, imam vise vremena za sebe itd, i preporucila bih svim zenama, gledajte sebe i ne druge (cak ni roditelje), morate sebi biti na prvom mjestu Naravno da je to tesko, jer pritisak je jak - ali treba se izboriti za sebe, ako muskarci rade i zene takodjer, onda je u redu da i posao po kuci djele po pola, neka rade ono sto svakome je lakse :klap: I ne treba sve blistati i bit savrseno, zivot je jedan i treba ga dobro iskoristiti! J***s oprano sudje kad se plahte u spavacoj ne guzvaju
__________________
smijeh je lijek
little plavusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 11:48   #290
Quote:
little plavusha kaže: Pogledaj post
isla na psihoterapiju 8 godina

dok mi nije pukao film....shvatila sam da sam sebe moras voljeti i moras se prihvatiti onakav kakav jesi, sa svim manama! I uvijek, i bas uvijek moras slusati svoje srce!

..nadam se da sam pomogla....
Rezime, ako to ne čuješ na prvoj psihoterapiji, nemoj potratiti 8 godina bez veze :klap:
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 17:18   #291
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Rezime, ako to ne čuješ na prvoj psihoterapiji, nemoj potratiti 8 godina bez veze :klap:
Tako je, neke stvari moras sam skuziti
__________________
smijeh je lijek
little plavusha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:57.