Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2008., 01:25   #1
Post Poštuju li vaši profesori Pravilnik o ocjenjivanju?

MINISTARSTVO PROSVJETE I SPORTA

Na temelju Clanka 50., stavka 3. Zakona o osnovnom skolstvu i clanka 61. stavka 3. Zakona o srednjem skolstvu, ministar prosvjete i sporta donosi

P R A V I L N I K

O nacinu pracenja i ocjenjivanja ucenika u osnovnoj i srednjoj skoli


Ja cu navest neke clanke (da se zna tko je kada u pravu) koje profesori masovno prekrsuju (ali i one za koje se cesto ucenici bune, ali profesor mozda ima pravo), pa ako ih opet prekrse imate ih pravo prijavit na sud i prosvjetnu inspekciju s osnovom prekrsenja navedenih clanaka i nanosenje teske dusevne boli i remecenje osnovnih pravila i normalnog rada sa teskim posljedicama i trazit otkaz

OSNOVNE ODREDBE

Clanak 6.
Ucenikov uspjeh u svakom predmetu ocjenjuje se po elementima najmanje dva puta u pojedinom polugodistu. Ocjenjivanje ne smije vremenski biti rasporedjeno samo na kraj ocjenjivackog razdoblja. - Sve jasno

Clanak 8.
Ucenikovo vladanje ocjenjuje se na temelju njegovog odnosa prema sebi, prema radu, prema drugim ucenicima, prema uciteljima odnosno nastavnicima i ostalim djelatnicima u skoli te prema skolskoj imovini i sirem drustvenom i prirodnom okruzju. - Znaci da nemozete dobiti ocjenu u rubriku Vladanje recimo iz pisane provjere znanja

Clanak 11.
Ocjena iz likovne, glazbene, tjelesne i zdravstvene kulture, etike, vjeronauka te izbornih i akultativnih predmeta mora biti poticaj u osobnom razvoju ucenika na tom polju, a u postupcima provjeravanja i ocjenjivanju, moraju se postovati ucenikove sposobnosti i mogucnosti. - Cini se da nista od jedinica ovdje

Clanak 13.
Razrednik je obvezan izvjescivati roditelja na invidualnim razgovorima i roditeljskim sastancima o ucenikovoj motivaciji, interesu i razvoju njegovih sposobnosti te o njegovu radu, zalaganju, uspjehu, izostancima i vladanja najmanje cetiri puta u nastavnoj godini.
Ako roditelj ne dolazi na invidualne razgovore i nije nazocan roditeljskim sastancima, razrednik je duzan pravodobno napismeno izvijestiti roditelja o ucenikovim teskocama ili neuspjehu.
Na zahtjev roditelja svaki je ucitelj odnosno nastavnik tijekom nastavne godine duzan dati obavijesti o postignucima i uspjehu ucenika u nastavnom predmetu odnosno odgojno-obrazovnom podrucju.
Ako razrednik ili ucitelj odnosno nastavnik odbija roditelju dati pravodobne i potrebne obavijesti o postignucima i uspjehu ucenika, roditelj ce o tome izvijestiti ravnatelja skole i prosvjetnu inspekciju. - Dakle, roditelji se moraju pojaviti na informacijama ili roditeljskim sastancima, ali isto tako je razrednik duzan dati sve tocne informacije o vama, bez muljaze

Clanak 14.
Ravnatelj je obvezan razmotriti svaki pismeni prigovor roditelja na primjenu elemenata i mjerila pri provjeravanju i ocjenjivanju ucenika te na ponasanje ucitelja odnosno nastavnika na nastavnom satu.
Ako vecina roditelja na roditeljskom sastanku smatra da odredjeni ucitelj odnosno nastavnik neobjektivno ocjenjuje, odnosno da su njegovi postupci i ponasanje u provjeravanju i ocjenjivanju ucenika neprimjereni, razrednik mora zatraziti da se takvi prigovori uvrste u dnevni red uciteljskog odnosno razrednog vijeca.
Ako uciteljsko odnosno razredno vijece, nakon rasprave, vecinom glasova zakljuci da su roditeljski prigovori na rad i ponasanje odredjenog ucitelja odnosno nastavnika opravdani, ravnatelj je prema tom ucitelju odnosno nastavniku obvezan poduzeti mjere i postupke iz svoje ovlasti, u skladu sa zakonskim propisima. - Nepravedno ocjenjivanje? Roditelji, u skolu i zalite se! Ovo je bio slucaj kod nas, profesora fizike su prebacili u drugu skolu da predaje osnovnoskolcima

USMENO PROVJERAVANJE I OCJENJIVANJE USPJEHA UCENIKA

Clanak 15.
Usmeno provjeravanje i ocjenjivanje ucenikova znanja provodi se, u pravilu, na svakom nastavnom satu, bez najave.
U jednom danu ucenika se moze usmeno provjeravati u ocjenjivati iz najvise dva predmeta. - Prvi stavak nije dobar za ucenike, ali u danu vas smiju usmeno provjeravati samo iz dva predmeta, inace riskiraju posao

PISMENO PROVJERAVANJE I OCJENJIVANJE USPJEHA UCENIKA

Clanak 16.
Ucenika se pismeno provjerava i ocjenjuje samo iz predmeta za koje su nastavnim planom i programom Ministarstva propisani pismeni oblici provjeravanja.
Obvezno se pismeno provjerava i ocjenjuje u nastavi hrvatskog jezika, stranih jezika, matematike i informatike.
Ako nastavnim planovima i programima Ministarstva nisu propisani pismeni oblici provjeravanja, ucenikovo znanje moze se pismeno provjeravati jedanput u polugodistu ako planirani godisnji fond nastavnog predmeta iznosi 35 sati, dva (2) puta ako planirani godisnji fond nastavnog predmeta iznosi 70 i vise sati, odnosno najvise tri (3) puta u polugodistu ako planirani godisnji fond nastavnog predmeta iznosi 95 i vise sati, te ako je izvedbenim nastavnim programom predvidjeno pismeno provjeravanje.
Viseminutne provjere iz odredjenog nastavnog sadrzaja mogu se provoditi, ali se uspjeh ucenika u takvom obliku provjeravanja znanja ne upisuje u rubriku za ocjenjivanje, nego u rubriku biljezaka u imeniku.
Ocijenjeni pisani rad mora se uceniku dati na uvid i cuvati u skoli do kraja skolske godine.
Roditelj takodjer ima pravo uvida u ocijenjeni ucenikov pisani rad. - Obratite posebnu paznju na zadnja 3 stavka

Clanak 17.
Pismene provjere provode se tijekom nastavne godine samo poslije obradjenih i uvjezbanih nastavnih cjelina. Uvitelj odnosno nastavnik duzan je ucenike izvijestiti o opsegu gradiva koje ce se pismeno provjeriti, te o elementima i mjerilima ocjenjivanja, najmanje dva dana prije provjere.
Za vrijeme vjezbi ucenici mogu sami provjeravati steceno znanje, a ucitelj odnosno nastavnik moze provjeriti kakvocu pripreme ucenika za pismenu provjeru i zapazanja o tome upisati u rubriku biljezaka u imeniku.
Ako nakon pismene provjere vise od 50 % ucenika dobije negativnu ocjenu, pismenu probjeru treba ponoviti, a postignuti uspjeh ucenika u takvoj provjeri upisuje se u rubriku biljezaka.
Ponovna pismena provjera provodi se nakon ponavljanja i utvrdjivanja nastavnog gradiva. - Ovaj clanak dobro procitajte par puta, i ponovite to profesoru kad vas 16 ili koliko vas je vec polovica dobije negativno

Clanak 18.
U jednom tjednu pismeno se moze provjeravati i ocjenjivati znanje ucenika u jednom razrednom odjelu najvise tri puta.
U jednom danu pismene se provjere mogu provoditi samo iz jednog predmeta. - Ovo jako, jako dobro zapamtite, ovo se masovno krsi, pogotovo drugi stavak

UPISIVANJE OCJENA I ZAKLJUCNO OCJENJIVANJE

Clanak 20.
Nakon usmene provjere ocjena se upisuje u odgovarajucu rubriku u imeniku, na nastavnome satu odmah nakon provjere, a kod pismenih i drugih oblika provjeravanja najkasnije osam dana nakon provjere.
Ucenik ima pravo prigovora na upisanu ocjenu te od ucitelja odnosno nastavnika u razrednom odjelu zatraziti obrazlozenje ocjene.
Na prijedlog ucenika razrednog odjela razrednik moze zahtijevati da uciteljsko odnosno razredno vijece za pojedinog ucenika provjeri opravdanost upisane ocjene. - Dakle, ako mozete, i imate razlog, zalite se

Clanak 22.
Nakon provedenog postupka utvrdjivanja ocjena iz pojedinih predmeta, opci uspjeh ucenika utvrdjuje razrednik jedinstvenom ocjenom koja je aritmeticka sredina, zaokruzena na cijeli broj, u skladu sa zakonom. - Izracunajte i vi, za svaki slucaj

ZAVRSNE ODREDBE

Clanak 29.
Ravnatelj skole duzan je na pocetku svake skolske godine izvijestiti ucitelje odnosno nastavnike o odredbama ovog pravilnika.

O oblicima, elementima i mjerilima pracenja, provjeravanja i ocjenjivanja ucenike izvjescuje ucitelj odnosno nastavnik na pocetku nastavne godine, a ucenikove roditelje razrednik na prvom roditeljskom sastanku. - A ja se kladim da je vecina vas tek sad saznalo za ovo... ccc profesori


Eto, toliko od mene po ovom pitanju... A sad vi meni recite jel bilo kod vas nesto protiv ovoga? Kod nas puno, ali smo se politicki i pravno osvijestili i sad nema govora o tako necem
__________________
504 Gateway Time-out

The server didn't respond in time.
ZTS is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 11:32   #2
hmmm vezano za ovaj 18. članak... samo ću reć da ovaj tjedan smo imali/imamo 7 testova.. evo, danas ih pišemo 3..
to je sve kaj imam za reć
dea93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 17:01   #3
nista drugo ti ne preostaje nego zvat prosvjetnu inspekciju u skolu
__________________
504 Gateway Time-out

The server didn't respond in time.
ZTS is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 17:18   #4
Ja se striktno pridržavam ovog pravilnika...pozorno pratim da ga slučajno ne prekršim, ali ono što me nervira je da glavnina učenika danas zna samo svoja prava, a obveze svi zaboravljaju...

Svi se sjete pozvati na pravilnik o ocjenjivanju, a onaj dio da su dužni izvršavati svoje obveze - to se odmah zaboravi...

Danas su zaštićeni ko lički medvjedi...tko je nas pitao koliko smo kontrolnih pisali? A bili smo pristojniji, znali smo svoje obveze i izvršavali ih...
__________________
I lost my mind, sold my soul, to those demons eyes, I have no faith and hope is gone, since long, long time.....
dichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 17:42   #5
Quote:
dichy kaže: Pogledaj post
Ja se striktno pridržavam ovog pravilnika...pozorno pratim da ga slučajno ne prekršim, ali ono što me nervira je da glavnina učenika danas zna samo svoja prava, a obveze svi zaboravljaju...

Svi se sjete pozvati na pravilnik o ocjenjivanju, a onaj dio da su dužni izvršavati svoje obveze - to se odmah zaboravi...

Danas su zaštićeni ko lički medvjedi...tko je nas pitao koliko smo kontrolnih pisali? A bili smo pristojniji, znali smo svoje obveze i izvršavali ih...

Potpisujem od slova do slova
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 18:33   #6
Quote:
dichy kaže: Pogledaj post
Ja se striktno pridržavam ovog pravilnika...pozorno pratim da ga slučajno ne prekršim, ali ono što me nervira je da glavnina učenika danas zna samo svoja prava, a obveze svi zaboravljaju...

Svi se sjete pozvati na pravilnik o ocjenjivanju, a onaj dio da su dužni izvršavati svoje obveze - to se odmah zaboravi...

Danas su zaštićeni ko lički medvjedi...tko je nas pitao koliko smo kontrolnih pisali? A bili smo pristojniji, znali smo svoje obveze i izvršavali ih...
e zato sam i napisao ona pravila koja bi ucenici trebali znati, znaci da se odnose na njih i da u tom segmentu nemaju pravo oni, nego profesori. Ja sam ucenik i trudim se da svi izvrsavaju ono sto moraju, mi kao ucenici Drzavne skole, i profesori kao zaposlenici Ministarstva prosvjete.

To sto smo zasticeni je istina djelom, i moji roditelji mi govore, da dok su oni bili u skoli da su ih resetali kako je profesorima doslo i da su morali ucit, i da su znali kad su morali... siguran sam da je ucenje bilo puno kvalitetnije prije rata, opcenito generacije do 1985

A ovo sa pristojnosti i izvrsavanjem obaveza se odnosi nadam se na pojedince... jer ja na satu kazem ako je neki ucenik u krivu (pa ja dobijem po nosu ), i sto se tice nas par izvrsavamo svoje obaveze i odnosimo se potpuno korektno prema profesorima, ali ih ima stvarno nepravednih!

Istina je ipak, da danas ima puno bahatih i arogantnih klinaca od kojih nista u buducnosti, oko njih se ne treba ni truditi...
__________________
504 Gateway Time-out

The server didn't respond in time.
ZTS is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 18:40   #7
E drago mi je da si učenik pa da mogu s tobom malo prodiskutirati. Naime, kad kreneš u takvu diskusiju u razredu...pričaju klinci...ali nikad zapravo nisam sigurna da li to stvarno misle...ili eto, kažu to zato jer misle da to ja ili ostatak razreda želimo čuti...

Sviđa mi se onaj dio...da se oko nekih ne treba truditi...

Vidiš, ja se s tim potpuno slažem... naime, najveći dio vremena, mi, profesori potrošimo oko onih koje nije briga ni za šta... a djeca koja se trude, rade...oko njih nitko ne vodi brigu, niti se njima bavimo...

I na našim se sjednicama, uvijek vodi rasprava oko nemogućih, onih s hrpom jedinica...a dobre nitko ne spominje...

Kada treba učenika izbaciti iz škole jer se s njim u razredu ne može raditi, jer ometa nastavu, uvijek se gledaju prava tog nemogućeg, a kad ja kažem da ostali u tom razredu imaju pravo nešto i naučiti i dobiti od svog profesora, koji se umjesto da radi svoj posao, bori s tim neodgojenim haharom, dobijem po nosu...

Kako ti gledaš na to?
__________________
I lost my mind, sold my soul, to those demons eyes, I have no faith and hope is gone, since long, long time.....
dichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 18:55   #8
Quote:
dichy kaže: Pogledaj post
E drago mi je da si učenik pa da mogu s tobom malo prodiskutirati. Naime, kad kreneš u takvu diskusiju u razredu...pričaju klinci...ali nikad zapravo nisam sigurna da li to stvarno misle...ili eto, kažu to zato jer misle da to ja ili ostatak razreda želimo čuti...

Sviđa mi se onaj dio...da se oko nekih ne treba truditi...

Vidiš, ja se s tim potpuno slažem... naime, najveći dio vremena, mi, profesori potrošimo oko onih koje nije briga ni za šta... a djeca koja se trude, rade...oko njih nitko ne vodi brigu, niti se njima bavimo...

I na našim se sjednicama, uvijek vodi rasprava oko nemogućih, onih s hrpom jedinica...a dobre nitko ne spominje...

Kada treba učenika izbaciti iz škole jer se s njim u razredu ne može raditi, jer ometa nastavu, uvijek se gledaju prava tog nemogućeg, a kad ja kažem da ostali u tom razredu imaju pravo nešto i naučiti i dobiti od svog profesora, koji se umjesto da radi svoj posao, bori s tim neodgojenim haharom, dobijem po nosu...

Kako ti gledaš na to?
drago je meni da ste vi i profesorica pa da vidim i vase razmisljanje oko tog...

Inace, razrednica nas je tako napala neki dan jer profesorica iz matematike daje toliko prilika ovima sa jedinicama tako da se svaki sat pisu ispravci, pa ispravci ispravaka, pa jos ispravci tog, i neki jos nisu ispravili, samo oduzimaju vrijeme, a bar su mogli napamet nauciti... i sada je problem sto se profesorica nemoze "pozabavit" sa ovim ucenicima koji zele nesto nauciti, jos je dosta gradiva ostalo... i da, zbilja se netreba truditi oko tih "nekih" jer njima je zbilja svejedno dali ce proc razred ili ne, roditelji ce ih tako i tako upisat u neku privatnu skolu... Inace, samo maltretiraju i ucenike i profesore i nabijaju im na nos taj pravilnik, pisu ga na plocu, ipak je to previse...

I sad je bila nekakva afera oko te profesorice jer je kao "nepravedna" a uopce nije, jer uvjek svi dobivaju jedinice, a stvarno nista ne uce (bilo je roditeljskih sastanaka oko te profesorice da kao ne predaje dobro itd, a stvarno je ok)! Istina, ja sam dobio jedinicu iz testa, dogodi se, i naucio bolje (zna ona zbunit zadatak) i ispravio! A ovi neka si samo gomilaju jedinice... ista stvar je sa fizikom, profesor je stvarno korektan, dozvoljava biljeznice i knjige kada se pise TEST (!) , a opet ih 3/4 dobije 1 jer nisu uvjezbani...

A sto se tice prava, kada neki profesor zeli pisanje testa ( a drugi je ili treci) svi se odmah dizu i vicu "nemoze nemoze pise upravilniku blablabla..."

Odkad su dosli ti pravilnici ucenicima u ruke stvar je postala samo gora, ova dobra djeca nemaju zasto ic u skolu, kada nista ne uce, nego slusaju svaki sat ispravljanje jedinica...

Cudan sam ja ha? samo mislim da buducnost, ja gledam na skolovanje kao jednu fazu koja treba sto brze proc, i uc u pravi zivot skolovan i spreman..
Zato ne brljam, ne odgovaram, nemam dosje i takve stvari...

No nitko nije savrsen... ipak najgora kazna koju sam dobio je usmena opomena zbog jednog izlazenja iz skole kroz prozor (jako niski, svi tuda izlaze) i bas peh mene uhvatit... No uglavnom sada znam gdje su vrata

No ipak dosta profesora ne primjenjuje ovaj pravilnik na rad, to je lose, makar nemogu bas normalno raditi jer ga ucenici znaju napamet, ali ako je tako Ministarstvo napisalo onda tako neka i bude, sto ja znam...

Jel to vama profesorima pase?
__________________
504 Gateway Time-out

The server didn't respond in time.
ZTS is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 19:00   #9
Jedan lik iz mog razreda je usmeno ispravija ocjenu iz hrvatskog ali je profesorica stalno odgađala upisivanje ispravljene ocjene, na kraju je doslo do toga da je ona počela tvrditi da on nije ispravija ocjenu i da mora pisati(sa učenicima koji nisu usmeno odgovarali) pismeni ispravak tog gradiva. Ta profesorica je ovim činom izravno prekršila članak 20 (toliko o poštenim profesorima)!
jedan_tamo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 19:08   #10
Quote:
jedan_tamo kaže: Pogledaj post
Jedan lik iz mog razreda je usmeno ispravija ocjenu iz hrvatskog ali je profesorica stalno odgađala upisivanje ispravljene ocjene, na kraju je doslo do toga da je ona počela tvrditi da on nije ispravija ocjenu i da mora pisati(sa učenicima koji nisu usmeno odgovarali) pismeni ispravak tog gradiva. Ta profesorica je ovim činom izravno prekršila članak 20 (toliko o poštenim profesorima)!
pa zasto se ne zalite razredniku/ici? samo nemojte pretjerivati...
__________________
504 Gateway Time-out

The server didn't respond in time.
ZTS is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 19:10   #11
Slušaj, zakon je zakon...nismo ga mi pisali... a kad je tu, moramo ga se pridržavati...

Ne pridržavaju ga se mnogi niti kod nas...ali to opet ravnateljica riješi na svoj način.

Ja, kao razrednik, kad mi se učenici potuže da pišu više od 3 pismena tjedno, to uvijek riješim sa kolegama...

S druge strane, s godinama se čovjek nauči, našla sam sistem kod kojeg oni koji niš nisu radili cijelo polugodište, jednostavno ne mogu ispraviti...a ne kršim zakon...

Pazi, niti u jednom zakonu ne piše da si dužan dati ispravak...nigdje...

To je nepisano pravilo...ali čega nema na papiru...ne može ti nitko ništa...

Bio je prošlu jesen savjetnik s kojim sam imala raspravu oko mogućnosti ispravljanja na kraju godine. Njegov je stav bio da učenik može ispravljati, i ispravljati i ispravljati...

No nije imao odgovora na moj argument, da tako od one djece koja rade cijelu godinu ali zbog skromnijih mogućnosti ne mogu imati više od dva, svi radimo BUDALE!

Sve u svemu, čovjek se povukao...i nije mi više protuslovio...

I da se razumijemo... ja ne dijelim komade šakom i kapom...ali kad zaključim jedinicu (bila ona prva ili "treća"), mirno spavam...to je jedina ocjena u koju sam sigurna da nisam pogriješila.

Ako imalo sumnjam, onda je ne zaključim.
__________________
I lost my mind, sold my soul, to those demons eyes, I have no faith and hope is gone, since long, long time.....
dichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 19:11   #12
Quote:
jedan_tamo kaže: Pogledaj post
Jedan lik iz mog razreda je usmeno ispravija ocjenu iz hrvatskog ali je profesorica stalno odgađala upisivanje ispravljene ocjene, na kraju je doslo do toga da je ona počela tvrditi da on nije ispravija ocjenu i da mora pisati(sa učenicima koji nisu usmeno odgovarali) pismeni ispravak tog gradiva. Ta profesorica je ovim činom izravno prekršila članak 20 (toliko o poštenim profesorima)!


Dolje profesori!

stari topic o pravilniku
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 19:17   #13
Quote:
dichy kaže: Pogledaj post
Slušaj, zakon je zakon...nismo ga mi pisali... a kad je tu, moramo ga se pridržavati...

Ne pridržavaju ga se mnogi niti kod nas...ali to opet ravnateljica riješi na svoj način.

Ja, kao razrednik, kad mi se učenici potuže da pišu više od 3 pismena tjedno, to uvijek riješim sa kolegama...

S druge strane, s godinama se čovjek nauči, našla sam sistem kod kojeg oni koji niš nisu radili cijelo polugodište, jednostavno ne mogu ispraviti...a ne kršim zakon...

Pazi, niti u jednom zakonu ne piše da si dužan dati ispravak...nigdje...

To je nepisano pravilo...ali čega nema na papiru...ne može ti nitko ništa...

Bio je prošlu jesen savjetnik s kojim sam imala raspravu oko mogućnosti ispravljanja na kraju godine. Njegov je stav bio da učenik može ispravljati, i ispravljati i ispravljati...

No nije imao odgovora na moj argument, da tako od one djece koja rade cijelu godinu ali zbog skromnijih mogućnosti ne mogu imati više od dva, svi radimo BUDALE!

Sve u svemu, čovjek se povukao...i nije mi više protuslovio...

I da se razumijemo... ja ne dijelim komade šakom i kapom...ali kad zaključim jedinicu (bila ona prva ili "treća"), mirno spavam...to je jedina ocjena u koju sam sigurna da nisam pogriješila.

Ako imalo sumnjam, onda je ne zaključim.
a sto konkretno predajete? u srednjoj skoli?
__________________
504 Gateway Time-out

The server didn't respond in time.
ZTS is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 19:19   #14
Quote:
ZTS kaže: Pogledaj post
a sto konkretno predajete? u srednjoj skoli?
Da, u srednjoj ekonomskoj...stručne predmete...
__________________
I lost my mind, sold my soul, to those demons eyes, I have no faith and hope is gone, since long, long time.....
dichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 19:25   #15
Quote:
dichy kaže: Pogledaj post
Da, u srednjoj ekonomskoj...stručne predmete...
da, cuo sam da su zeznuti neki od njih, prijateljica mi se tuzila na knjigovodstvo ali sta joj reci nego sjedni i uci...

A kakav je to osjecaj uceniku zapicit jedinicu ?
__________________
504 Gateway Time-out

The server didn't respond in time.
ZTS is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 19:30   #16
Quote:
ZTS kaže: Pogledaj post
da, cuo sam da su zeznuti neki od njih, prijateljica mi se tuzila na knjigovodstvo ali sta joj reci nego sjedni i uci...

A kakav je to osjecaj uceniku zapicit jedinicu ?
Da ti pravo kažem, ja sam najsretnija kad je ocjena pozitivna i učenik zadovoljan...to znači da ću imati manje posla
__________________
I lost my mind, sold my soul, to those demons eyes, I have no faith and hope is gone, since long, long time.....
dichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 19:43   #17
Quote:
dichy kaže: Pogledaj post
Da ti pravo kažem, ja sam najsretnija kad je ocjena pozitivna i učenik zadovoljan...to znači da ću imati manje posla
a istina. tesko je vama s nama
i da, kako postupate kada se netko igra mobitelom na satu? I da li tolerirate ako u torbi slucajno zazvoni?

Jer cuo sam da se kao privatno vlasnistvo ne smije oduzimati od nikoga makar na 5 minuta i da je to opet sudski proces XD .. [?]
__________________
504 Gateway Time-out

The server didn't respond in time.
ZTS is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 21:24   #18
Moji poštuju. Neki skoro pa i previše. (Npr. ako netko iz određenih razloga želi odgovarati 3. put u danu ili cijeli razred želi pisati 4. test u tjednu, praktički mora dati službenu izjavu.) Doduše imamo trenutačno slučaj neobaviještenosti o opsegu gradiva, ali riješit ćemo to kao ljudi, sigurna sam.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 22:03   #19
Kod mene 70% profesora poštuje, ali ovi ostali kao da za pravilnik nisu čuli. Ne obrazlažu ocjene, nije ih briga za testove koje pišemo i sl. Vidjet ću sad kako se pravilnik poštuje na razini škole jer planiram polagati likovnu umjetnost pred komisijom jer je prof. jedna od tih koja ne poštuje pravilnik i ovo me je polugodište srozala na 4, a ne znam kak i zbog čega.
demarkis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 22:26   #20
Quote:
demarkis kaže: Pogledaj post
Kod mene 70% profesora poštuje, ali ovi ostali kao da za pravilnik nisu čuli. Ne obrazlažu ocjene, nije ih briga za testove koje pišemo i sl. Vidjet ću sad kako se pravilnik poštuje na razini škole jer planiram polagati likovnu umjetnost pred komisijom jer je prof. jedna od tih koja ne poštuje pravilnik i ovo me je polugodište srozala na 4, a ne znam kak i zbog čega.
e pa lijepo se odi zali pedagogici, ravnateljici, razrednici, roditeljima, policiji, ma svima, ako te nepravedno uskrate
__________________
504 Gateway Time-out

The server didn't respond in time.
ZTS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:03.