Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2015., 12:18   #61
Quote:
MovieLand kaže: Pogledaj post

...za razliku od foxcatchera gdje bi film bio čak i ispod prosjeka da nema njih troje, posebno Carella


Je. Svi bi filmovi bili "ispod prosjeka" da u njima nema glumaca koji nose stvar.
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 12:35   #62
mislim da ćemo se oboje složiti da film ne čine samo glumci...

može glumac rasturiti, ali ako drugi elementi filma nisu "na mjestu" onda to ipak nije to
__________________
MovieLand - Planet filma
MovieLand is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 12:42   #63
Jebiga, kad su meni i drugi elementi na mjestu. Čak i radnju vidim. Ima nešto i režije. Fotografije. Teksta. Zvuka. Svakakvih čuda.

I sve odlično funkcionira.
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 12:48   #64
sve 5 nisam ja rekao da je film loš, dapače i meni je film bio jako dobar... mislim da sam mu dao ocjenu 8/10

da su dali malo više pažnje oko nekih detalja, mislim da je ovaj film mogao biti još bolji... moja male zamjerke se odnose na to da je Ruffalo mogao biti više iskorišten u filmu s obzirom da je bio odličan, i na dio kada ga je Du Pont ubio, malo mi je taj dio bio nedorečen i došao je ko iz vedra neba... možda je to bio i cilj da se opiše ludost i nepredvidljivost Du Ponta, ali eto
__________________
MovieLand - Planet filma
MovieLand is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 21:40   #65
Quote:
MovieLand kaže: Pogledaj post
mislim da ćemo se oboje složiti da film ne čine samo glumci...

može glumac rasturiti, ali ako drugi elementi filma nisu "na mjestu" onda to ipak nije to
U potpunosti se slazem sa ovim, ne moze nista popraviti stvar ako je ona u potpunosti losa, pa cak i ta izvrsna gluma!!
Niki Vr is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 22:03   #66
Quote:
MovieLand kaže: Pogledaj post
meni osobno nightcrawler puno bolji od foxcatchera...

u foxcatcheru se sve odnosi na 3 navedena glumca koji su bili vrhunski, cijela priča dosta bljedunjava i pomalo dosadna, bez prave radnje...

i nikako se nebi složio da je nightcrawler posvećen samo jednoj osobi... osim fenomenalnog Jakea, svoj udio u filmu daju i odlične izvedbe Riza Ahmeda i Rene Russo

nightcrawler ima originalnu priču koja je i odlično razrađena... istina je da Jake nosi ovaj film, ali ima jako puno toga što je kvalitetno u ovom filmu... za razliku od foxcatchera gdje bi film bio čak i ispod prosjeka da nema njih troje, posebno Carella
i u nightcrawleru se sve odnosi na jednog navedenog glumca (koji je usput bio vrhunski).
i da, osim fenomenalnog trojca svoj udio foxcatcheru dala je i gospoja Redgrave

nightcrawler je posvecen glavnom junaku i kako ide svojem kraju tako prica blijedi i rasipa se jer su autori nastojali svojem junaku dati sve, i ljudske i nadljudske moci da bi postigao zeljeni cilj.

foxcatcher ima originalnu, zacudnu i stravicnu pricu ispricanu na dobar nacin, za razliku od nightcrawlera gdje sablona strsi na sve strane.
i da, da nema glumaca ne bi bilo ni foxcatchera i nightcrawlera (kao ni titanica bez lea).

Quote:
NikiVr1993 kaže: Pogledaj post
U potpunosti se slazem sa ovim, ne moze nista popraviti stvar ako je ona u potpunosti losa, pa cak i ta izvrsna gluma!!
to se lipo vidi u nightcrawleru.
__________________
force majeure

Zadnje uređivanje Gustowny : 05.03.2015. at 22:15.
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 08:58   #67
svako ima pravo na svoje mišljenje sasvim je normalno da je nekom bolji foxcatcher, a nekom nightcrawler... oba su vrlo dobra filma
__________________
MovieLand - Planet filma
MovieLand is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 13:27   #68
jasno.
ne bi se ja niti javljao da ti nisi poceo pisati neke opce stvari (film je slab, za uspjeh su zasluzni glumci). za svaki film su zasluzni glumci, bez glumaca ne ide, i nightcrawlera volim radi jakeove uloge.
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 15:12   #69
nismo se skužili onda na početku hehe nisam ja nikad rekao da je foxcatcher loš film, dapače

__________________
MovieLand - Planet filma
MovieLand is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 08:25   #70
Stvarno film koji izaziva neugodu

Ima puno neodgovorenih pitanja, osim du Pontovog motiva, zanima me zašto nismo malo više saznali zašto je Mark onakav sociopat. Nema prijatelja, nema cure, ne izlazi, za njega postoji samo hrvanje i brat. Čudno čudnije najčudnije.
Naravno da je zato bio plodno tlo za du Ponta, ali imam osječaj da je tu bilo još nečega.

I da, fale mi te godine između Olimpijade u Seulu i ubojstva Davea. Kao da se ispod cijelog filma krije još jedna priča...
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 10:51   #71
Quote:
VK Girl kaže: Pogledaj post
I da, fale mi te godine između Olimpijade u Seulu i ubojstva Davea. Kao da se ispod cijelog filma krije još jedna priča...
sigurno se krije ali neki od aktera su jos zivi, zato mi je rjesenje koje je ponudio redatelj OK (iako stoji rupetina od 6 godina tijekom kojih je dave radio za du ponta).
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2015., 02:09   #72
Quote:
VK Girl kaže: Pogledaj post
Stvarno film koji izaziva neugodu

Ima puno neodgovorenih pitanja, osim du Pontovog motiva, zanima me zašto nismo malo više saznali zašto je Mark onakav sociopat. Nema prijatelja, nema cure, ne izlazi, za njega postoji samo hrvanje i brat. Čudno čudnije najčudnije.
Naravno da je zato bio plodno tlo za du Ponta, ali imam osječaj da je tu bilo još nečega.

I da, fale mi te godine između Olimpijade u Seulu i ubojstva Davea. Kao da se ispod cijelog filma krije još jedna priča...
Mislim da su ti odgovori tu..mark je dijete bez roditelja odgojen od brata pati od djetinjstva ....i odrastao u sjenci brata...koliko god znao da mu brat oce sve najbolje smeta mu to...smeta mu sto nisu imali roditelje ...i sto brat sad se odvaja sa obitelji i on ostaje sam o bas tad nailazi na ovoga koji ga uzme pod svoje... motiv ubojstva ti je u dokumentarcu kad ga je pogledao vidio je da ga david nije nazvao mentorom a on u svojoj bolesnoj glavi misli da je trener svih trenera umislio je da je veci i od davida a u biti nema veze za hrvanjem...to je dozivio kao ponizenje nije ga nazvao mentorom i ubio ga je
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 02:44   #73
iz nekog razloga sam od oscar revije izbjegavao pogledat ovaj film, valjda sam mislio da je komedija ili humorna drama... al onda sam se iznenadio kako se radi o sportskoj drami koje inače volim.

baš je onak, čudna, anksiozna atmosfera. a neobične reakcije likova su tome i doprinijeli. odlična gluma, dobro dočaran događaj. dobar film
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 12:44   #74
I ja sam ga izbjegavao, ali ne od straha da je komedija, vec zbog toga sto sam se bojao da je film "naporan"/tezak i sto je na kraju. Super film, ali bogami jednom i dosta. Nema onu, ponavljanje "kvalitetu" (znam da to nije kvaliteta, ali nemrem se sjetiti nijedne druge rijeci)

Nekih 8/10 od mene.
__________________
Success is never final. Failure is never fatal. It’s courage that counts
Ndreca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 13:18   #75
Danas saznao (i pogledao) da je ESPN prije nekoliko mjeseci izbacio dokumentarac o slučaju. Ima ga cijelog na youtubeu - The Prince of Pennsylvania
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:22.