Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2007., 13:36   #2001
evo da i ja nesto pitam, slika je normalno radila i bila je savrsena sve do prije mjesec dana kada mi pocne kad upalim DVB-T resiver kaze "signal is weak". ...

I na njemu samom mi stalno drzi load ali bez uspjeha. Sad me zanima jel problem u resiveru ili je problem u signalu, moje je podrucje Osijek (odasiljac Josipovac). .

Na resiveru ne mogu nigdje ocitati marku nego samo pise oznaka DVB-T 2200
 
Old 19.09.2007., 15:01   #2002
Quote:
Studentica kaže: Pogledaj post
Dragi forumaši,

Nisam expert za satelit, niti sam ga ikada imala. Zivim u zgradi i susjedi iznad i ispod mene smo se dogovorili da bismo skupa sredili neki bijesni satelitski sustav. Mozemo ga montirati na krov zgrade (zgrada ima 4 kata). Stanovi su okrenuti na zapad.

E sada koliko sam vidjela mozemo samo skupa kupiti tanjur i eventualno podijeliti na 1/3 rad majstora koji bi to proveo. Ne znam da li se to isplati. Novca imamo, tak da neka skuplja verzija dolazi u obzir.

ŠTO PREPORUČUJETE? Gdje to kupiti? Koje komponenente.

Dakle, molim prijedloge što da napravimo ili da to sama uvedem bez susjeda ako nije dobra ideja.

Unaprijed zahvaljujem Također se ispričavam jer ja nemam apsolutno nikakvog pojma o tome, a željela bih nešto srediti.

Hvalaaaa.....

najprije morate biti na cistu dali ce vam gledanje astre/hotbirda biti dovoljno jer ako skupa kupujete antenu onda vam nikakav motor nedolazi u obzir.. iskreno astra/hotbird nude hrpu kvalitetnih programa pa vam je to mozda i dovoljno..meni je I sad sljedece kaj morate nabaviti je 2 twin lnb-a i 2je disqec sklopke i naravno recievere Kod recievera je izbor dosta tezak i zavisi o tome koliko ste spremni potrositi. Solidan reciever koji podrzava dekodiranje kanala je recimo yumatu i jako je jeftin kosta 450kn dok je skuplji digitalworld, neotionbox 601 (nepodrzava biss kodiranje), dreambox 500s (najbolji izbor) mislim najbolje nazovi neki satelitski ducan i nek ti ljudi objasne.. preporucam ti i da posjetis satelitski forum di imas barem 10000+ ljudi koji kuze satelite

http://www.novisf.com/wbb3/index.php
Allergic is offline  
Old 20.09.2007., 02:38   #2003
SkyStar2 2.6

Quote:
Studentica kaže: Pogledaj post
Dragi forumaši,

Nisam expert za satelit, niti sam ga ikada imala. Zivim u zgradi i susjedi iznad i ispod mene smo se dogovorili da bismo skupa sredili neki bijesni satelitski sustav. Mozemo ga montirati na krov zgrade (zgrada ima 4 kata). Stanovi su okrenuti na zapad.

E sada koliko sam vidjela mozemo samo skupa kupiti tanjur i eventualno podijeliti na 1/3 rad majstora koji bi to proveo. Ne znam da li se to isplati. Novca imamo, tak da neka skuplja verzija dolazi u obzir.

ŠTO PREPORUČUJETE? Gdje to kupiti? Koje komponenente.

Dakle, molim prijedloge što da napravimo ili da to sama uvedem bez susjeda ako nije dobra ideja.

Unaprijed zahvaljujem Također se ispričavam jer ja nemam apsolutno nikakvog pojma o tome, a željela bih nešto srediti.

Hvalaaaa.....

Ako bi mene pitali ja bih preporucio SkyStar 2 satelitsku karticu koja se ugraduje u PC, ja sam s njom vise nego zadovoljan,
omogucava dekodiranje svega sto je moguce i sa bilo kojim receiverom
a kljuceve je lako naci i ubaciti

Zadnje uređivanje dzisri.kebir : 20.09.2007. at 03:14.
dzisri.kebir is offline  
Old 20.09.2007., 17:51   #2004
Quote:
dzisri.kebir kaže: Pogledaj post
Ako bi mene pitali ja bih preporucio SkyStar 2 satelitsku karticu koja se ugraduje u PC, ja sam s njom vise nego zadovoljan,
omogucava dekodiranje svega sto je moguce i sa bilo kojim receiverom
a kljuceve je lako naci i ubaciti
sto mi tocno SVE treba za tako nesto?
molim te nabroj sta sve trebam kupiti!
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Old 20.09.2007., 18:03   #2005
Kakva antena treba za DVB-T receiver?

Ja u stanu imam jednu antensku uticnicu, koja je provedena kroz zgradu i izlazi na neku antenu na vrhu zgrade. Preko te antene hvatam nase programe.
Mogu li ja DVB-T receiver spojiti na tu uticnicu?
Damson is offline  
Old 21.09.2007., 02:01   #2006
SkyStar2 2.6

Quote:
Studentica kaže: Pogledaj post
sto mi tocno SVE treba za tako nesto?
molim te nabroj sta sve trebam kupiti!
znaci ta satelitska receiver kartica se ugraduje u PC ( computer ) cijena je oko 70€, uz to treba tanjir, univerzalni LNB i kabl koliko je dovoljno od mjesta gdje ce tanjir biti montiran do computera za ovo neznam cijenu ali nije vise od 30 €. E sad postoji mogucnost kupovine LNB-a sa tri tzv. oka koji bez pomjeranja antene pokriva tri satelita, astru, eutelsat w2 i hotbird. time bi imali mogucnost gledanja gomile programa na engleskom, njemackom, i jos nekim centralno europskim jezicima, ili ako kupis motor onda mozes gledati sve satelite. uh ali to je sad duga prica. Neznam mozda da potrazis jos poneki savjet na ovom forumu, ali po meni ti je SkyStar2 2.6 super izbor.
dzisri.kebir is offline  
Old 21.09.2007., 20:17   #2007
koliko kosta motor i tanjur?
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Old 21.09.2007., 20:22   #2008
jel ovo valja

resiver METABOX 1
ursusc355 is offline  
Old 21.09.2007., 21:41   #2009
Quote:
ursusc355 kaže: Pogledaj post
jel ovo valja

resiver METABOX 1
valja ja sam imo metabox 2, a sad imam metabox 3
i zadovoljan sam sa jednim i drugim
pa vjerujem da je i jedinica vrlo dobra za tih 460kn
staks is offline  
Old 22.09.2007., 02:47   #2010
Quote:
Studentica kaže: Pogledaj post
koliko kosta motor i tanjur?
ka sto rekoh skystar2 je oko 70€ tanjir i ostalo neznam ali nije vise od 30€, motor ti je oko 50€
dzisri.kebir is offline  
Old 22.09.2007., 17:11   #2011
a šata moš gledat sa tim metaboxom ?

je bi da vata premiere, d+ , .....
ursusc355 is offline  
Old 22.09.2007., 21:10   #2012
ide i premiere i d+ i digi TVi još neki možda koji mene ne zanimaju ide i tps autoupdate ali sa njim reciever zna zablokirat
staks is offline  
Old 23.09.2007., 14:54   #2013
znači da kupim metabox 2 ???
ursusc355 is offline  
Old 23.09.2007., 23:24   #2014
jel mi može netko preporučit neku dobru kućnu antenu i reći mi gdi se može kupiti? po mogućnosti da ne dođe više od 150 kn ili samo malo iznad. kupio sam neku bezveznu u pevecu za 70 kn i ništa ne valja, osim što je slika dosta loša, i ovdje gdi je dobra ima neke vodoravne crte koje idu po slici. Živim u novom Zagrebu, tak da ne bi trebalo biti problema sa dostupnošću signala
__________________
sex bez kondoma i zvijezda iz hong konga
dane18 is offline  
Old 23.09.2007., 23:26   #2015
neznam, probaj naći na netu nekog ko ima yumatua jer od jučer meni na metaboxu ne radi premier, ali kažu da bi trebo proradit kroz par dana, sad neznam kak je sa yumatuom, ak trenutno radi s yumatuom onad uzmi yumatu
staks is offline  
Old 24.09.2007., 11:45   #2016
Bok ekipa!

Nisam neki ekspert za satelite ali sad sam uzeo reciever quadro dr 8050 FTA, pa bi me zanimalo (pošto nije ugrađen čitač kartica) bi li ja ikako moga dekodirat npr. multivision, mtv... Čuo sam za način preko kabela rs 232, ali me zanima bi li se ti programi mogli dekodirat nekim drugim načinom?

Unaprijed zahvaljujem
Prodigy is offline  
Old 24.09.2007., 13:10   #2017
Strong 6125

Poslije zadnjeg pachovanja nesto se desilo u risiveru te vese ne mogu nista usnimiti.Ne mogu ni pomocu sifre 4225 uci za rucno ubacivanje kljuceva.Sta bi moglo biti.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Old 24.09.2007., 21:29   #2018
Kupio bi jeftini satelitski prijemnik koji može bez nekih problema softverski otključavati kodirane satelitske programe kao što su npr. Premiere, D+, TPS. Razmišljam kupit Digitallworld Digitallworld 4000 , Digitallworld Digitallworld 1010 ili Digitallworld Digitallworld 1000. Kojeg bi mi preporučili da kupim od ovih 3 ili da kupim neki drugi.
HR123 is offline  
Old 24.09.2007., 21:57   #2019
kupi govno
ursusc355 is offline  
Old 25.09.2007., 23:47   #2020
evo ovako, za par mjeseci se selim u kucu i posto sam navikao u stanu vec dugi niz godina imati zajedno kabelsku i internet a svi znamo da u kucama ne postoji ta opcija , pala je opcija na digitalnu satelitsku.naime nikada u zivotu nisam imao ni koristio tako nesto,pa bih molio bih nekoga ovdje ko se kuzi u to da mi objasni i preporuci sta kupiti , tj sta postaviti i koliko to naravno kosta???na kabelskoj najvise gledam od realitya, discovery i national, i ti programi su mi bili titlovani,jel postoji to na satelitskoj?e da i jel postoji opcija imati 2 recievera, znaci meni za sobu jedan i u dnevnom boravku?
hvala na odgovorima
__________________
West Side Crew
Shpaolin is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:59.