Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2007., 16:32   #41
nije zastarjela niit je štetna po sluh...idi u hitnu i to riješi za nekih 15ak min...
jača si ti od fobije
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 19:01   #42
ja sam ti imala isti problem do prije par dana-prvo mi je tjedan dana bilo začepljeno lijevo uho,onda mi je jednom prilikom dok sam zijevala prešlo i na desno tj.počelo mi je neugodno pucketati u uhu,uz sve to sam i počela lošije čuti...i tako ti ja početkom tjedna otišla do svoje doktorice misleći da će mi žena reći da sam hipohondrična kad ono kaže da je strašna upala u pitanju i fino sam dobila 2 kutije Klavocina bid. od 1 g što znači da je stvarno jaka upala tako da se nemoj zezati s tim nego si odi kod svog doktora da vidiš na čem si...
Kichica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 00:05   #43
ista stvar prije nekoliko dana. toliko mi je bilo začepljeno da sam mislila da više nikada neću moći čuti kao rpije.
totalni bed!

odem ja kod doktora, on mi preporuči kapi za NOS, kaže dođi doma, legni tako da ti glava (tjeme) gleda u pod, kapni u nos po nekoliko kapi i ostani u tom položaju 15-ak sekundi.
kad se digneš začepi rukama nos i lagano probaj puhnuti kao kad želiš da ti se otčepe uši.

tako sam napravila 2 puta taj dan (sa kapima) i nestalo je U TRENUTKU.

kao bio mi je začepljen neki kanal između (uho, grlo, nos) i stvar je riješena u tom trenutku.
to odmah probaj, a ako ti ne prođe tako onda odi obavezno doktoru.

i javi, baš me zanima, a ja sam uvjerena da će ti odmah proći. to ti je od propuha, klime, i općenito promjene temp.

javi!
Alexandra* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 00:22   #44
drugo je kod upale grla/nosne sluznice kada se začepi auditorna cijev i onda nema zraka u srednje uho pa je bubnjić prenapet i posljedično ne čuješ jer on ne fercera...ali kod ove cure se radi o opstruktivnom cerumenu
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 11:05   #45
Da, radi se o cerumenu. Nisam se još odvažila doktoru.
Jučer nakon kapi je bilo za nijansu bolje, ali nakon buđenja danas, opet isto. Ah ! Očito trebam više puta nakapati da bi izdjelovalo do kraja, samo ne znam da li smijem koristiti više puta kapi koje sam navela ? Dežurni dr. ?
Psihopatična is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 11:21   #46
jesi li sigurna da nemas alergiju?
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 11:29   #47
Quote:
hooray kaže: Pogledaj post
jesi li sigurna da nemas alergiju?
Nije alergija. To 100%.
Psihopatična is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 12:30   #48
dobro, moram pitat, jer ljudi se toga obicno ne sjete, a znam par ljudi kojima su otkrili alergije bas zbog zastopanog uha,
a i meni se uho povremeno zastopa bas zbog alergije.

ali ako si sigurna da je od usnog voska, onda je zbilja najbolja metoda ispiranje,
najbrze i najmanje kemije, pa nije to tako strasno
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 13:42   #49
ja sam imala slicne simptome..nekoliko dana su mi bile zapusene usi..i to bi se zapusavale iskljucivo ujutru kako ustanem..
meni je postaveljena dijagnoza menijerove bolesti...to je poremecen nivo tecnosti u centru za ravnotezu (koliko sam ja shvatila)...imala sam i vrtoglavice..ali posle nekog vremena i lekova i vitamina (nista narocito, samo lek protiv vrtoglavice i b kompleks + e) stvar se sredila..s tim da mi se ponekad zapusava samo desno uvo...kada lezim na njemu ili ga poguram skoljku nagore..

u svakom slucaju podji kod lekara...menier je u sustini samo skup simptoma (ne radi se bukvalno o bolesti) i manifestuju se kao posledica psihicke napetosti..
 
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 15:19   #50
menierova bolest je u biti kinetoza,bolest kretanja,aka morska bolest...funkcionalni poremećaj centra za ravnotežu
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 11:34   #51
Grazie svima na savjetima !
Još se mučim, kapi za nijansu pomogle, pitala sam u ljekarni, moram kapati dok se skroz ne normalizira.
Psihopatična is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 18:38   #52
Quote:
Psihopatična kaže: Pogledaj post
Da, radi se o cerumenu. Nisam se još odvažila doktoru.
Jučer nakon kapi je bilo za nijansu bolje, ali nakon buđenja danas, opet isto. Ah ! Očito trebam više puta nakapati da bi izdjelovalo do kraja, samo ne znam da li smijem koristiti više puta kapi koje sam navela ? Dežurni dr. ?
imaš u DM-u one tuljke na bazi voska...zabij si ih u uho.i zapali. nek ti netko asistira.
to ti izvuče sve živo iz uha.
ja neki dan probala...prva liga
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 19:08   #53
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
imaš u DM-u one tuljke na bazi voska...zabij si ih u uho.i zapali. nek ti netko asistira.
to ti izvuče sve živo iz uha.
ja neki dan probala...prva liga
ne, to je glupost. to ne izvlači vosak iz uha - garež i odvratna masa koja ostane je polukarbonizirani materijal koji je poslužio za pravljenje tuljca.
čudi me to što DM prodaje šarlatanske proizvode.
stvar ne može izvući smolu iz uha, jer gorući tuljac na smolu ne djeluje nikakvom silom, dakle, smola se neće micati. također, ne djeluje ni kemijski.
može biti jedino bolno i opasno, ako ti gorući komadić upadne u uho. placebo efekt neće ići, jer nije riječ o nikakvom laganom procesu, nego o smoli koja stoji u ušnom kanalu.
jedino rješenje je strpljivo ispiranje i, ako je upala, antibiotik. te naravno, higijena kao preventiva.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 21:11   #54
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
ne, to je glupost. to ne izvlači vosak iz uha - garež i odvratna masa koja ostane je polukarbonizirani materijal koji je poslužio za pravljenje tuljca.
čudi me to što DM prodaje šarlatanske proizvode.
stvar ne može izvući smolu iz uha, jer gorući tuljac na smolu ne djeluje nikakvom silom, dakle, smola se neće micati. također, ne djeluje ni kemijski.
može biti jedino bolno i opasno, ako ti gorući komadić upadne u uho. placebo efekt neće ići, jer nije riječ o nikakvom laganom procesu, nego o smoli koja stoji u ušnom kanalu.
jedino rješenje je strpljivo ispiranje i, ako je upala, antibiotik. te naravno, higijena kao preventiva.
No frx, nisam kupila DM tuljce . Iako sam spremna na skoro sve, samo da se ne otputim doktoru .
Kapam 2 puta dnevno sa onim kapima i čekam da prošljaka !
Psihopatična is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 23:03   #55
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
ne, to je glupost. to ne izvlači vosak iz uha - garež i odvratna masa koja ostane je polukarbonizirani materijal koji je poslužio za pravljenje tuljca.
čudi me to što DM prodaje šarlatanske proizvode.
stvar ne može izvući smolu iz uha, jer gorući tuljac na smolu ne djeluje nikakvom silom, dakle, smola se neće micati. također, ne djeluje ni kemijski.
može biti jedino bolno i opasno, ako ti gorući komadić upadne u uho. placebo efekt neće ići, jer nije riječ o nikakvom laganom procesu, nego o smoli koja stoji u ušnom kanalu.
jedino rješenje je strpljivo ispiranje i, ako je upala, antibiotik. te naravno, higijena kao preventiva.
ja ti kažem da je kod mene izvuklo.
a drugo-neće ti pasti gorući komadić u uho jer je takav materijal da se ne raspada. nije to papir pa da otpada kad dogori.
i treće-ja sam sama to radila-nikakvih problema nije bilo, ništ se nije zapalilo, otpadalo, nikakve opasnosti nema.
i DA.. sto posto mi je izvuklo smolu....
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 00:09   #56
psihopatična:idi doktoru jer ne znaš što je uzrok tomu začepljenju...može bit neš gadno,ako ne boli vjerojatno nije upala ali svejedno nemoj se zajebavat sa zdravljam,posebice kad sam ja na njemu moderator
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 00:13   #57
i da nisam napisao,ne znam za doziranje vodikovog peroksida,sori...mislim da nije neš opasan...al svejedno idi doktoru!!!!!!!!
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 01:11   #58
Quote:
Psihopatična kaže: Pogledaj post
No frx, nisam kupila DM tuljce . Iako sam spremna na skoro sve, samo da se ne otputim doktoru .
Kapam 2 puta dnevno sa onim kapima i čekam da prošljaka !
zasto se bojis doktora?pa ciscenje i ispiranje usiju uopce ne boli..cak je jako ugodno
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 01:12   #59
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
ne, to je glupost. to ne izvlači vosak iz uha - garež i odvratna masa koja ostane je polukarbonizirani materijal koji je poslužio za pravljenje tuljca.
čudi me to što DM prodaje šarlatanske proizvode.
stvar ne može izvući smolu iz uha, jer gorući tuljac na smolu ne djeluje nikakvom silom, dakle, smola se neće micati. također, ne djeluje ni kemijski.
može biti jedino bolno i opasno, ako ti gorući komadić upadne u uho. placebo efekt neće ići, jer nije riječ o nikakvom laganom procesu, nego o smoli koja stoji u ušnom kanalu.
jedino rješenje je strpljivo ispiranje i, ako je upala, antibiotik. te naravno, higijena kao preventiva.
navodno kao radi na principu svijece..vosak(tj.cerumen) se rastopi i ispari..
no i ja to smatram idiotarijom i jako opasnom bezvezarijom..
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 10:14   #60
Quote:
lianne kaže: Pogledaj post
navodno kao radi na principu svijece..vosak(tj.cerumen) se rastopi i ispari..
no i ja to smatram idiotarijom i jako opasnom bezvezarijom..
cerumen definitivno neće ispariti. kad bi počeo isparavati, temperatura vi bila već toliko visoka da bi počelo pržiti ljudsko tkivo. eventualno, kad ti dogori do uha, će se lagano povisiti temperatura i omekšati, pa potonuti još dublje (), ali za to trebaš čekati da ti dogori baš do uha, što je opasno.
svijeća radi tako što njen vosak plazi po fitilju i ulazi u oksidaciju, a vosak u uhu i plamen tog tuljca nemaju veze jedno s drugim.
zaista, to je bezvezarija. pitam se tko je to izmislio.

to bi kao trebalo raditi na principu efekta dimnjaka, pri čemu vrlo vrući plinoviti produkti gorenja stvaraju usis i isisavaju cerumen, no to nema smisla.
tuljac je premali (značajni efekt dimnjaka se stvara u gorućim građevinama, a ne u malenim tuljcima, a i onda je u obliku povjetarca), a i glava nije šuplja. da bi se nešto isisavalo, mora postojati odušak, kojeg nema.
sve u svemu, pizdarija i trošenje novca.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:20.