Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2011., 01:07   #161
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Imate li problema sa seborejom (masnom kožom) i perutanjem vlasišta? Pitam Vas zato jer se u skolpu seboroičkog dermatitisa često nalazi ovakva pojava. Koža puca i na tim mjestima se inficira.
pa sa masnom kožom i ne koliko sa perutanjem vlasišta ...kao da imam nekakvu ljusku i uglavnom ljeti se malo povuce i onda poslje opet isto...
flegmasticna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 11:21   #162
Poštovana,

S obzirom da navodite perutanje vlasišta, moguće je da imate seboroički dermatitis. Napominjem da postoje dva oblika seboreje, masna i suha. Ukoliko Vam je koža inače suha, onda je vjerojatno posrijedi ovaj drugi oblik. Kod seboroičkog dermatitisa, kako sam već i napomenuo, može se naći infekcija u području iza uha, koju karakterizira crvenjenje, vlaženje, kraste i ljuske, tzv. streptodermitis retroauricularis.

Kada dođe do infekcije, potrebno je primijeniti lokalni antibiotik. A nakon što izliječite infekciju vodite računa da nakon pranja glave dobro obrišete područje iza ušiju i ukoliko imate suhu kožu koja je sklona pucanju, da provodite redovitu hidrataciju odgovarajućim preparatima.

To je ono što mi se čini vjerojatnim, ovako bez pregleda.

Konzultirajte se sa svojim liječnikom.

Lijepi pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 13:41   #163
zašto antibiotik, nije li problem takve perutave kože češće zbog upale gljivicama nego bakterijom, ja bi tu bila jako oprezna, jer bi antibiotik mogao pogoršati problem,

općenito ako nije prevelika ranica pomaže octenisept i bepanten mast...

ali ne bi bilo loše i da neki dermatolog to pogleda obzirom se problem ponavlja
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 13:45   #164
Možda nisam napisao odgovor dovoljno jednoznačno pa ću ponoviti da ne bi bilo zabune, na koju je forumašica hooray upozorila: u slučaju crvenjenja, vlaženja, s krastama i ljuskama u području iza uha, u osoba koje imaju seboroički dermatitis, kada dođe do infekcije, potrebno je primijeniti lokalni antibiotik.

Lokalni antibiotik ne može se nabaviti bez liječničkog recepta, stoga se pregled liječnika podrazumijeva, a tako je i navedeno u mojem odgovoru.

Što se drugog dijela Vašek komentara tiče (Octenisept + Bepanten), naravno da se s njim slažem, slično sam i napisao.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 10:53   #165
cudna bol u uhu

to traje vec neko vrijeme. nije da neprestano boli nego neka lagana bol u vremenskim razmacima, pocne-stane-pauza i tako sve iz pocetka. iritra me. help!
anonimna123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2011., 11:25   #166
Quote:
anonimna123 kaže: Pogledaj post
to traje vec neko vrijeme. nije da neprestano boli nego neka lagana bol u vremenskim razmacima, pocne-stane-pauza i tako sve iz pocetka. iritra me. help!
zar bas nitko nezna o cemu bi se moglo radit?
anonimna123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2011., 14:43   #167
Quote:
LO1969VE kaže: Pogledaj post
prije nekoliko godina usi sam cistio s nekim nekvalitetnim stapicima, tako da sam u lijevo uho 'ugurao' svu tu prljavstinu. dan danas imam problema s tim uhom- slabije osjetim visoke tonove (normalno cujem, jedino kad sam u disku, na to lijevo uho osjetim da ne cujem sasvim dobro visoke tonove..no u normalnom zivotu sve je u redu)

isao sam kod istog doktora vec tri puta, a on mi uvijek tvrdi jedno te isto da s uhom nemam nikakvih problema - tj. izmisli mi pricu da je to zbog promjene tlaka u usima.

no, inace kad citim usi, na to lijevo-kad dublje ugurnem stapic, izvadim jako debelu prljavstinu..dok na drugom uhu je sve normalno. ........a po ljeti dok je vlaga, bas osijetim da je nesto u tom lijevom uhu (kao da se je ta psljavstina zadrzala) ..isao sam na testove sluha, sve je bilo u redu.

sta vi mislite u cemu je problem?
I da si ugurao prvljaštvinu do bubnjića i da slabije čuješ gll.ceruminales (oli ti ga žljezde šta luče masan sekret u uhu) bi pohvatale sve to i sa vremenom bi ti se ispraznilo. Ako ti je pregledavao zvukovod i radio dodatne testove,uzrok može biti razlika tlakova ili može biti na psihičkoj bazi,da ti misliš/znaš da si ugurao nešto i sada te to muči,dok se nešto ne izvadi. Znam momka kojemu je upala ona spužvica od slušalica u uho i nakon jednog dana je sama ispala,bez da smo je vadili. Tako da ono...nebi tribal obiti problema,nego samo da već u glavi vrtiš jedan film i nemoj uopće razmišljat o tome i sve bi tribalo biti u redu
Student medicine

Quote:
miss shopaholic kaže: Pogledaj post
imam probleme s zacepljenim uhom vec neko vrijeme, vise manje stalno, ali nikad toliko da me ometa jace. vratila sam se s putovanja ovaj vikend i s obzirom na to da opet trebam otići na duže sam otisla dokt da mi isprere uho, nakon ispiranja (umjesto da bude nesto bolje) mi se pogorsalo skroz, cekala sam neko vrijeme da vidim je li od vode/nesto, ali sve mi je losije, na lijevo uho cujem 15 posto mozda otisla sam popodne ponovno doktorici, pogledala je i rekla da je ok, nema nista unutra, niti ostataka vode, samo mi je zvukovod malo uzak pa zato slabije čujem, nije mi jasno, je li moguce da se nesto dogodilo prilikom ispiranja? dobila sam garasone - kapi i klavocin (rekla je da je vjerojatno neka manja upala) i jos i nista ne prolazi ni ne mijenja se. i desno uho mi je nakon ispiranja bilo zacepljeno, ali proslo je kroz 3-4 sata. nos kapam fizioloskom otopinom,, kupit cu jos nasonex ili nesto, je li imao tko slican problem i kroz koliko vam je prošlo (ili bilo bar nesto bolje)?
Vjerovatno je riječ o upali i nemoj se žuriti sve ovisi koliko tijelu triba da izreagira i o kakvoj je upali riječ. Ako je bilo putovanje na većim nadmorskim visinama ili avionom ili neznam di si sve išla,onda uzrok može biti i poremećaj atmosferskog tlaka,pa ti zuji u ušima i imaš osjećaj da slabije čuješ na jedno uho. Samo ne paničari i nemoj da te hvata paranoja,sve bi trebalo biti u najboljem redu,uzimaj redovito propisani lijek i smirit će ti se

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 01.01.2012. at 10:04. Reason: spajanje postova
BlackWalder is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 22:01   #168
Quote:
BlackWalder kaže: Pogledaj post
I da si ugurao prvljaštvinu do bubnjića i da slabije čuješ gll.ceruminales (oli ti ga žljezde šta luče masan sekret u uhu) bi pohvatale sve to i sa vremenom bi ti se ispraznilo. Ako ti je pregledavao zvukovod i radio dodatne testove,uzrok može biti razlika tlakova ili može biti na psihičkoj bazi,da ti misliš/znaš da si ugurao nešto i sada te to muči,dok se nešto ne izvadi. Znam momka kojemu je upala ona spužvica od slušalica u uho i nakon jednog dana je sama ispala,bez da smo je vadili. Tako da ono...nebi tribal obiti problema,nego samo da već u glavi vrtiš jedan film i nemoj uopće razmišljat o tome i sve bi tribalo biti u redu
Student medicine



Vjerovatno je riječ o upali i nemoj se žuriti sve ovisi koliko tijelu triba da izreagira i o kakvoj je upali riječ. Ako je bilo putovanje na većim nadmorskim visinama ili avionom ili neznam di si sve išla,onda uzrok može biti i poremećaj atmosferskog tlaka,pa ti zuji u ušima i imaš osjećaj da slabije čuješ na jedno uho. Samo ne paničari i nemoj da te hvata paranoja,sve bi trebalo biti u najboljem redu,uzimaj redovito propisani lijek i smirit će ti se

Dragi studentu/ica medicine - ovakvo te dijagnosticiranje neće baš daleko dovesti. Umjesto ovih silnih redaka mogao si joj udijeliti jednostavni savjet : otići na pregled.

Što se prve stvari tiče - nisi primjetio/la 2 problema: čišćenja uha ŠTAPIĆIMA je apsolutni vitium artis! Kao drugo - čovjek redovito ide u disko pa ne bi bilo čudno da su slušne stanice dale svoje. Prije negoli za to ispadne krivi - cerumen.
A što se dečka tiče - to je trebalo otići izvaditi pincetom.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------

Zadnje uređivanje UglyKidJoe : 01.01.2012. at 22:19.
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 22:49   #169
kao što je dečko rekao obavio je preglede i nema ničega ? Onda šta se da ustanovit iz toga ? ili su poštovane kolege falile ili ? ja mogu konstantirat samo što vidim ode napisano,ali ako mu kaže obiteljski liječnik i ako je iša u specijaliste i ako su mu oni rekli da nema ništa,po čemu sam ja onda ode išta krivo rekao osim da je vjerovatno psihološki ? Ne kažem da laže,postoje propusti,ali teško ako kao što je sam rekao obavljao svakakve dodatne pretrage
BlackWalder is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 11:32   #170
Quote:
BlackWalder kaže: Pogledaj post
kao što je dečko rekao obavio je preglede i nema ničega ? Onda šta se da ustanovit iz toga ? ili su poštovane kolege falile ili ? ja mogu konstantirat samo što vidim ode napisano,ali ako mu kaže obiteljski liječnik i ako je iša u specijaliste i ako su mu oni rekli da nema ništa,po čemu sam ja onda ode išta krivo rekao osim da je vjerovatno psihološki ? Ne kažem da laže,postoje propusti,ali teško ako kao što je sam rekao obavljao svakakve dodatne pretrage

Ne znam što je sve obavljao jer je post relativno star (2008) ali teško da si netko umišlja slabiji sluh koji ima svoje karakteristike pa se po tome zaključuje u kojem bi smjeru nešto moglo ići.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 16:56   #171
Ja isto im problem sa usima,tj desnim uhom.Dovoljno je minimalno minimalno strujanje zraka da se zacepi,a onda ga je nemoguce odcepit,pusem,zijevam sve zivo pokusavam i nista.Tako mi je vec 10 godina i nisam se previse zabrijanjavao dok nisam nedavno primjetio da na desno uho cujem puno losije nego na lijevo.

Dr mi je rekla da bi se to mozda rjesilo operacijom sinusa ali to ne dolazi u obzir,
Sto jos postoji osim tog voska,zna li itko?
Orffanel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 18:33   #172
Quote:
Orffanel kaže: Pogledaj post
Ja isto im problem sa usima,tj desnim uhom.Dovoljno je minimalno minimalno strujanje zraka da se zacepi,a onda ga je nemoguce odcepit,pusem,zijevam sve zivo pokusavam i nista.Tako mi je vec 10 godina i nisam se previse zabrijanjavao dok nisam nedavno primjetio da na desno uho cujem puno losije nego na lijevo.

Dr mi je rekla da bi se to mozda rjesilo operacijom sinusa ali to ne dolazi u obzir,
Sto jos postoji osim tog voska,zna li itko?

Funkcija uha dolazi "iznutra", ne "izvana". Dakle, ništa nećeš postići aplikacijom u vanjskom uhu kad je problem u - srednjem uhu.
Što se tiče slabijeg sluha - misliš da baš slabije čuješ ili ti se čini da se radi o "zaglušenosti"? Kao da čuješ kroz vodu? Kucka li/klopne li kad u uhu?

Sinusi mogu biti problem, treba vidjeti i stanje nosa no ukoliko dolazi do kontinuiranog nakupljanja sekreta i zadržavanja u srednjem uhu iz toga može nastati i složeniji problemi.

Džabe ti problem isključivošću rješavati - nećeš daleko dospjeti.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 13:17   #173
:)

Pozdrav ekipa Imam problem s desnim uhom, jedva išta čujem ne njega i zuji za poludit. To mi se dogodilo jučer na hrvanju, znate kako vec ide poluge itd...i prijatelj me uhvati za vrat i guši me i dok se pokušavam izvuc samo mi se desno uho začepilo. Dajte neki savjet ocu do doktora, jel netko mozda imao isti problem i sl.? Hvala!
Phunkylicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 19:04   #174
imam i ja pitanje. meni su problemi poceli otprilike prije godinu dana, dok sam putovala s gadnom upalom sinusa, i uglavnom, u avionu su mi se zacepile usi. nakon toga, desno uho bi mi se povremeno zacepilo, pogotovo nakon pranja kose ili kupanja u moru, i stalno tako. na kraju sam pitala dr. sta da radim i dala mi je hidrogen da kapam u uho, ali sam zaboravila koliko kapi. sad sam nakapala cca 5 kapi i suskalo je u uhu jedno minutu pa je prestalo.
sto dalje da radim?
(inace povremeno imam problema sa sinusima i glavoboljama).
hvala.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 09:25   #175
uho !

zdravo dragi forumaši ! čim sam se ustala , u nedjelju, svrbilo me jako lijevo uho , pa sam ga malo iščačkala , čačkalivcom , i odmah me je zabolilo ( nisam išla preduboko , samo na početku ) ! od nedjelje , pa sve do jutros , mene boli uho ! prestane , kad popijem tabletu , ukapam si čuvarkuće , ili kapi , ili možda maslinovog ulja , al , nako sat - dva max. - opet ti neizdrživi , žestoki bolovi ! dali je netko od vas imao sličnih problema ? ja NEMOGU VIŠE ! jutros sam se digla , glava me boli , za poludit , u uhu mi tuče , kako god malo nagnem glavu , bolovi se pojačaju ! naime , dosta ' žutog ' mi curi , iz njega ! help ?
__________________
Lorena!
Katyyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 11:14   #176
Quote:
Katyyy kaže: Pogledaj post
zdravo dragi forumaši ! čim sam se ustala , u nedjelju, svrbilo me jako lijevo uho , pa sam ga malo iščačkala , čačkalivcom , i odmah me je zabolilo ( nisam išla preduboko , samo na početku ) ! od nedjelje , pa sve do jutros , mene boli uho ! prestane , kad popijem tabletu , ukapam si čuvarkuće , ili kapi , ili možda maslinovog ulja , al , nako sat - dva max. - opet ti neizdrživi , žestoki bolovi ! dali je netko od vas imao sličnih problema ? ja NEMOGU VIŠE ! jutros sam se digla , glava me boli , za poludit , u uhu mi tuče , kako god malo nagnem glavu , bolovi se pojačaju ! naime , dosta ' žutog ' mi curi , iz njega ! help ?
Nebi vam palo na pamet da se javite svojoj dr. ili u hitnu ORL službu.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 22:28   #177
u srednjem uvu postoji jedan mali misic, to je najmanji misic u nasem telu.
njegovim nekontrolisanim grcenjem se stvara taj zvuk koji vi cujete.
to je kao kad vam "igra oko"; samo u ovom slucaju je uvo.
javljace se pogotovo kad ste nervozni, umorni, nenaspavani . . .
dusansk is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 16:22   #178
Svrbež ušiju

Ispričavam se ako tema već postoji, ali ja ju nisam našla.
Ovaj problem s ušima me muči već godinu i pol. Oba uha konstantno svrbe, drugih problema nemam, tj. nisu začepljena, sluh mi je dobar, i samo u par navrata me zabolilo.
Bila sam kod doktora na ispiranju, nije pomoglo, koristila sam hidrogen, Vaxol kapi na bazi maslinovog ulja, samo maslinovo ulje, ćuvarkuću, ništa ne pomaže. Bila sam na pregledu kod specijaliste, rečeno mi je da sam alergična na vodu i da štitim uši od vode, već ih mjesecima nisam močila ali nema poboljšanja.
U 2 navrata su mi prepisane kapi Garasone i jedino dok sam njih koristila mi je bilo bolje. Međutim, već par dana nakon što ih prestanem korisiti svrbež se vraća.
Bila sam na pregledu uha, vadila briseve itd. Ništa nije pronađeno, i doktor mi govori da je sve u redu ali svrbež je neizdrživ, često me i po noći probudi.
Garasone mogu dobiti samo na recept a i nema mi smisla stalno to koristiti, želim naći uzrok i riješiti to...
Nadam se da će se naći netko tko je imao sličan problem da mi da savjet...
ik37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 19:57   #179
Češeš li se? Ako od češanja napraviš mikroranice onda zbog zacjeljivanja konstantno svrbe uši. Imaš li peruti u ušima, odnosno guli li ti se koža? Možda glupo pitam jer da to imaš liječnik bi ti nešto rekao, ali eto ja te pitam.
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 14:39   #180
Da, tj. više se ubijam s onim štapićima za uši... Znam da ne bih smjela ali eto. Imala sam periode kad sam se pokušavala suzdržavati ali onda me po noći probudi i nesvjesno se izčešem do krvi.
A perut u ušima nemam, bilo je i toga neko vrijeme ali kratko i nestalo je. Sad mi se ponekad guli, ali to je zato što se stvara nekakva tekućina i onda se to stvrdne pa ogulim.
Hvala na odgovoru.
ik37 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:29.