Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2010., 13:13   #21
Mi smo uvijek i sa svim psima morali raditi pauzu od bar dva tjedna
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 13:18   #22
A čuj... prije su robovi vukli kamene kocke i gradili piramide; danas dođe dizalica i to digne, tako da...

S time da u ovom konkretnom slučaju, ne vidim kako je uopće moguće dati posebno vakcinu protiv leptospiroze i parva odvojeno, jer one dolaze u kompletu... a da stvar bude bolja, neke vakcine imaju u sebi i parvo i leptospiru i hepatitis i štenećak i bjesnoću zajedno u bočici...
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 13:57   #23
thanx clearwater,nije mi bilo jasno jesu li lepto i parva jedna vakcina ili odvojene, znaci to ide u kompletu kao jedna,ok.
__________________
" If you talk to the animals, they will talk with you and you will know each other. If you do not talk to them you will not know them, and what you do not know you will fear. What one fear one destroys. "
***woolf*** is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 14:04   #24
ja neznam ko je tu lud. prije manje od mjesec dana sam cjepila protiv leukoze macu i nisam mogla odma protiv bjesnoce a ni trovalentno, stovise na 3mj sam to morala rastegnut.
__________________
Prava Šapa
hlapichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 14:06   #25
Gore je bilo pitanje jel mogu leptospiroza i parvo zajedno, a s obzirom da dolaze u istom cjepivu...
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 14:08   #26
Vakcina protiv leptospiroze i parvoviroze je jedna vakcina.
U jednoj vakcini pas primi zaštitu od leptospiroze, parvoviroze, štenećaka i hepatitisa.

Druga priča je bjesnoća. Protiv nje se cijepi posebno i treba biti razmak između cijeplje ove četiri zarazne bolesti gore nabrojane i bjesnoće.
Jelena-82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 14:14   #27
Dobro, kad vi znate bolje, nek mi netko objasni zašto se ne bi moglo cijepiti bjesnoću s ovim drugim bolestima? Pa da i ja znam, nije u redu da samo ja to ne znam...
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 14:18   #28
ja samo kazem ono sta su meni rekli veterinari...drugo naravno kad je sve u istom cjepivu.
__________________
Prava Šapa
hlapichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 14:23   #29
Nigdje ja u ovih 10 godina nisam našao da piše da se ne smije, pa ne znam otkuda su to ti veterinari zaključili. Osobno mislim da je to još jedan veterinarski urbani mit, bez osnove.
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 16:40   #30
ja mojeg cijepila za oboje,idobro da je prezivio noc..pozlilo mu,oduzelo noge,dobio temp,tresao uzasno... a kad sam pitala vet da li se smije cijepit za oboje u isto vrijeme rekla mi da moze,da zasto ne...i kad mu navecer pozlilo zovem ju ona kaze joj nisam ga smjela ipak cijepit onda...krasno!!!!!!!
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 20:41   #31
svi znamo kakva je bolest bjesnoća,oboljevaju i ljudi,zato nemojte nikada pse cijepiti vakcinama koje sadrže i ostale zarazne bolesti pasa jer imunost i imunosni odgovor bude slabiji nego kod zasebnog cijepljenja jer životinja mora stvoriti imunost za 6 bolesti a ne za 1
ogybob is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 23:07   #32
Quote:
Clearwater kaže: Pogledaj post
Nigdje ja u ovih 10 godina nisam našao da piše da se ne smije, pa ne znam otkuda su to ti veterinari zaključili. Osobno mislim da je to još jedan veterinarski urbani mit, bez osnove.
meni su objasnili da je to zbog eventualne rekacije na cjepivo, pa da se zna na koje je alergičan, ali zašto onda razmak od 2 tjedna
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 11:39   #33
Bojim se da ne znaju ni oni koji to zagovaraju...
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 22:04   #34
Polivalentne vakcine koje sadrže i vakcinu za bjesnoću nisu nikako za preporučit,pogotov za prvu vakcinaciju protiv bjesnoće,preveliki je rizik imunosni odgovor koj životinja postiže,pa se svakako onda i povečava rizik kod takvih životinja da obole nedajbože od bjesnoće,ako da onda su to nadocijepljivanja svake god,no osobno mislim da je to kvalitetnije odradit zasebno, istina skuplje ali...
ogybob is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 16:57   #35
da li se moze psu dati vakcina u predjelu rebara?
__________________
" If you talk to the animals, they will talk with you and you will know each other. If you do not talk to them you will not know them, and what you do not know you will fear. What one fear one destroys. "
***woolf*** is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 17:32   #36
Vakcina se aplicira subkutano. Tako da, može se dati bilo gdje gdje se može nategnuti koža za takvu aplikaciju. No, nije inače mjesto izbora...
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 13:48   #37
istovremeno cijepljenje - nuspojave

Quote:
white alien kaže: Pogledaj post
Čitam što se dogodilo i ne vjerujem , tj. voljela bih da ne vjerujem samo što su takve stvari kod nas normalne. Nevjerovatno je da jedan veterinar to napravi kad svaki vlasnik psa pa sad i ti, zna da je svako cijepljenje opterećenje za imunitet psa, za svako se pas treba pripremiti i posebno tretirati poslije, a ovaj je primio dva odjednom, katastrofa.
Moguće je da je pas tako reagirao i na Prazinon koji se psima daje za čišćenje od parazita uz cijepivo protiv bjesnoće.
Bulldozi obično jako burno reagiraju na isti, čak do mjere da b i mogli uginuti, a događalo se i kod dogoa jake nuspojave kakve si ti opisao kod tvog psa pa i kod drugih pasmina.
Mi inače ne damo da nam se psima daje taj preparat kod cijepljenja jer pse uvijek 3 dana prije istog čistimo Drontalom i nije potrebno , a kako sam rekla, zna biti ovakvih reakcija pa toplo preporučam da se kaže veterinaru da je pas čišćen ( znači i da bude) i preskoči ta injekcija.
__________________________________________________ _________________________19. 5. 2012 veterinar mi je - kao i svake godine - cijepio psa protiv bjesnoće. KAO I SVAKE GODINE, u kombinaciji mu je dao (istog dana) i cjepivo protiv zaraznih bolesti(leptospiroza). Ove godine, po prvi put - vjerojatno što mi je pas ima već 13god. - reakcija je bila.....surova: povraćanje, proljev, manično pijenje vode, surkvica u mokraći...užas...Tek danas, 8 dana nakon cijepljenja, malo je došao sebi...U urinu nema više tragova krvi, živnuo je. Mogu sad glavom o zid udarat' što vjerujem veterinaru ... Sretna sam da je živ, ali me je strah ako bude još kakvih nuspojava. Žao mi je što bi o tome trebali voditi računa stručnjaci tj. veterinari...pogotovo što je ovaj moj veterinar privatne prakse koji GODINAMA tretira mog psa. Godine su učinile svoje..sad je on zaista star pas, pa takve šokove njegov imunitet nije dobro podnio. ...
Jel ima netko tako starijeg psa(moj je mješanac njem.ovčara i terijera-jaki geni-očito) koji je slično reagirao na kombinirana cjepiva?
phoenix33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 14:08   #38
Cjepiva se bez problema mogu dati istovremeno.
Što se tiče reakcije jesi li siguran da je baš od cijepljenja. Pas ima neke godine i za očekivati je da će se pojavljivati zdravstveni problemi. po pisanju ne vidim da ste zbog toga bili na pregledu ili griješim?
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 22:08   #39
Ja sam bila danas na cjepljenju bjesnoće i rekla sam da bi cjepila i zaraze pa mi je vetica rekla da se preporuča tek za 2 tjedna.
Vivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 20:38   #40
Ne znam gdje da postavim ovo pitanje, a ovo mi je nekako najprikladnija tema.
Dakle:

Kod mene je na privremeno došla jedna kujica koju sam pocijepila zaraze. Taman kad je trebala ponoviti cjepiva, teško se razboljela, i rečeno nam je da može na revakcinaciju 3 tjedna od zadnjeg dana terapije. Što je palo otprilike danas.
E sad, u ambulanti su nam rekli da smo profulali termin revakcinacije, i da ju sad opet moraju pikati dvaput, bez obzira na ono prvo cijepljenje. Znači, danas su ju bocnuli, i za 3 tjedna opet, i tek tri tjedna nakon toga može bjesnoća.

E sad me zanima, jel to baš tako?

Prvo - ne bih htjela bzvz bockati psa
Drugo - hoću više riješiti tu vražju bjesnoću jer me strah ko zeca! Ima već 5 mjeseci, čipirana je, i hoću biti u skladu sa zakonom.
Lehane is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:35.