Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2011., 18:14   #41
Volan za PC

Pozdrav ljudi, trebam preporuku za volan Cuo sam da je najbolji onaj neki g25 il tako nesto al nemam ni blizu toliko novaca Trebam neki do 300 kuna recimo a da je sto bolji i da je sto ljepse s njim igrat?! Ako tako nesto i postoji za tu cijenu Naravno da dolazi u obzir i koja kuna vise Nadam se brzom odgovoru jer cu odma otic kupit Hvala
k@mpanel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 19:50   #42
genius f1 trio racer
oko 260kn
sasvim dobar

__________________
Mannheim
Justin Credible is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 20:39   #43
hm... znaci taj je dobar? nasao sam ga za ispod 200 kuna... jel ima jos neko neki prijedlog? a sta ono znaci kad volan ima feedback? sta je to? ovaj nema?

Zadnje uređivanje Spectre : 10.04.2011. at 20:40. Reason: Nepotreban citat prethodnog posta
k@mpanel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 21:35   #44
http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=102.005.028

Evo mog prijedloga, uzeo sam ga kao i ti jer tipkovnicom nije bilo smisla igrat shift 2, ima force feedback (2 motorića), nije sigurno na razini najboljih logitecha ali trenutno ne mogu odvojit toliko, možda ako se ukaže povoljna prilika.
Volan dobro leži u rukama, pedale su plastične ali ne bježe nigdje, instalacija super jednostavna (Win 7 x64), dobije se i driver s njim.
Ne mogu uspoređivat s drugima, ali meni je stvarno odličan.
Na kraju Shift 2 palim samo radi malo zabave i nekih auta, a nekako sam se više okrenuo malo realnijim simulacijama, pa ti mogu reć da radi još i bolje u Live for Speed, Netkar Pro, iRacing, rFactor sa F1 2010 modom, Richard Burns Rally.
Robi_Silo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 21:51   #45
a moze li mi ko reci sta je to taj feedback i sa ta 2 motorica? i ima li onaj genius f1 trio taj feedback? i jel se isplati uzimat bez toga
k@mpanel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 23:02   #46
Jednostavno objašnjeno, force feedback koristi motoriće za stvaranje vibracija na volanu, u svrhu simuliranja interakcija automobila s okolinom, dakle pokušava simulirati skretanja, kočenja, sudare i slično.
To je recimo tako kod ovog Canyona, dok je kod najboljih volana (logitech g25, g27) stvar još malo kompleksnija, i u principu puno bolje radi.
Moraš samo razmislit koliko para možeš odvojit, ja bih da mogu uzeo g27.
Mislim da ovaj Genius nema FF.
Robi_Silo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 23:13   #47
da da, hvala na info a ne znam koji bi uzeo, oko 300 kuna, ne bi vise... Sad sam igrao Dirt 2 i dosta je tesko na tastaturi, nadam se da je bolje na volanu hvala
k@mpanel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 11:11   #48
btw da ti napomenem onaj sto sam ti preporucio nema force feedback
__________________
Mannheim
Justin Credible is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 11:28   #49
Evo danas idem uzet volan... moze onda zadnji savjeti ko zna, koji da uzmem od ova dva: genius f1 trio racer ili CANYON CNG-GW3? ovaj prvi je cini se bolja marka za volane i te gluposti, a ovaj drugi ima FF... cijena je u 50 kuna, tako da to ne igra neku preveliku ulogu
k@mpanel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 11:52   #50
Quote:
xPsycho kaže: Pogledaj post
jedino Logitech G27 valja al je preskup
Fakat je zvjer. Čito sam malo recenzije po netu.... recenzija.... nisam ni znao da je to tak daleko otišlo.

Ipak sam odlučio da sjeb** tih 2000 kn pa kud puklo da puklo. Joj! Postat ću asocijalan zbog ovoga.
__________________
► GitHub:
dopeFree is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 11:59   #51
Obavezno volan s FF, ne nužno neki od gore navedenih. Provjeri cijene na http://www.nabava.net/ prije kupnje.
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 17:06   #52
Evo kupio sam Canyon cng-gw3, sutra mi stize... za taj sam se odlucio jer ima taj FF... Na kraju sam dao za njega 222kn, nije puno. mislim da nisam mogao jeftinijje proci hvala ljudi, javim utiske kad dobijem
k@mpanel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 15:26   #53
da ti skratim muke i ja isto polagano gledam volane i jedan je lik vec ga po meni detaljno recenzirao na ovom linku:
http://www.bug.hr/forum/topic/dodatn...tva/82774.aspx

thesufferingman is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 15:54   #54
Razmisljam o kupnji joysticka... Frend mi je imao Microsoft-ov Sidewinder 3d Pro i to je onda bio joystick i pol... Rasturali smo Mech Warriora i dogfajtali se sa WW1 i WW2 avionima...

Microsoft Sidewinder 3d Pro



Posto joysticke nisam od onda pratio, tada mi je drkica bila na Microsoft SideWinder Force Feedback Pro, malo kasnije je izasla i 2 iste verzije... Ali nikada skupiti lovu za njega, uvijek taj jebeni ram, pa graficka, pa proc, maticna...




Zanima me kakvo je danasnje stanje sa tim joysticima??? Koji kupiti??? Fan sam flight simulatora, dogfajtova, svemirskih pucacina te Mech Warrior stila itd... Vidim ovdje neke svemirske palice ali Isus Krist se ne bi snasao i odlucio... Ima li jos koji fan simulacija ovdje??? http://www.joystickflightsimulator.c...-joystick.html

Zadnje uređivanje Josey_Wales : 12.04.2011. at 16:00.
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 11:55   #55
Preporuka za volan

Unaprijed se ispričavam ako sam na krivom mjestu postavio ovo pitanje.

Kupio bih volan za PC igre, F1 i slično, pa bih zamolio za preporuku.

Potrošio bih između 400 i 500 kuna.

Hvala.
Ferrer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 14:08   #56
Ovo pitanje i mene zanima
Mene konkretno zanima dal oni neozbiljniji jeftini volani po 100 i nešto kuna rade za sve igre (konkretno GTR2 igru- za koju u igri se preporuča g25)
Jebiga kolko ja znam o volanima svejedno ti je- ploču sa kvačilom i mjenjačem nema volana koji ne koštaju pun k
Tako da ako ti to netreba možeš i puno jeftinije proć, a ako ti treba mislim da bi se moro više iskeširat, al nek se javi neko tko točno zna....
Za pravi volan jedino znam g25- koji košta previše, i za to kolko mene to zanima je taj volan too much, iako bi ga bilo fora imati
http://not.hr/index.php/Recenzije/Logitech-G25.html
http://www.njuskalo.hr/informatika-s...-oglas-3332207
Imaš likove koji prodaju sa sjedištem i nosačima i pizdarijama a cjena ide u nebo http://www.njuskalo.hr/informatika-s...-oglas-1904147

Tako bi ja pitao nekoga ko se u to kuži- koji je najjeftiniji volan koji ima i kvačilo?- mijenjač mi i nije toliko bitan- ok mi je i na volanu prebacivat bilo na tipkama koje su onako strateški na volanu ili onim "ušima" iza (ono- brzina više- brzina niže) - ili to tako ne funkcionira i ako imam kvačilo u paketu ima i mjenjača -može i tako al samo da je jeftinije od g25?
__________________
Don't shoot the messenger

Zadnje uređivanje The New Guy : 15.08.2011. at 14:24.
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 15:32   #57
Neću puno pametovat, evo mojih (kratkih) iskustva...

Prošle godine kupio Genius TwinWheel FF:



Cijena je bila oko 350kn, plastične pedale, bez flappy pedals mjenjača, volan se činio OK, neki slabi force feedback i tak... Uglavnom, nakon nekog vremena su pedale počele zezat, gubit kontakt, odnio ga na servis i dobio novog. Nakon opet nekog vremena isti problem, te uz njega je volan znao vući odjednom na pogrešnu stranu... Opet odnio volan na servis, dobio drugi (skuplji) model Genius TwinWheel 900FF kojeg nikad nisam ni isprobao, ali ga prodajem za cijenu ispod nabavne ak je netko zainteresiran.

Razlog zašto nisam novi volan probao je odluka na kupnju kvalitetnog volana za skoro 900 kn, Thrustmaster Ferrari F430:



Što reći osim - preporod! Metalne pedale zaštićene od prašine, metalni flappy pedals mjenjač, volan rađen od gume i kože, čim sam ga primio u ruke osjetio sam ogromnu razliku, puno je čvršći i kvalitetniji.
U vožnji je dojam također bio izvrstan, apsolutna kontrola bolida, izvrstan Force Feedback koji radi točno kada treba, mogućnost podešenja svega i svačega...

Da ne duljim - cijena je bitna. Kvaliteta je bitna. Volan nije investicija za par mjeseci, već za nekoliko godina, tako da se isplati odvojiti veću svotu i ne kupiti sranje. Za zagrižene vozače, Logitech G25 ili G27 ne bi trebao biti preskup jer će tu cijenu i opravdati.
Za one manjeg buđeta preporučujem moj volan (Thrustmaster Ferrari F430) ili Logitech Driving Force GT. Cijena im je tu negdje, kod mene je prevagnulo odsustvo flappy pedals mjenjača kod Logitecha koji ima samo gumbe na poleđini volana, što mi nije praktično.

Sretno s kupnjom.
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 16:33   #58
Quote:
Spec.tre kaže: Pogledaj post
Da ne duljim - cijena je bitna. Kvaliteta je bitna.
I mislio sam da je tako- ako hoćeš kvalitetno- plati
Mene samo zanima dal uber jeftina smeća od volana tipa http://www.njuskalo.hr/igrace-konzol...-oglas-3244390
http://www.njuskalo.hr/informatika-s...-oglas-3309225
Ono uber, jeftino, kina- neka osnova- dali su kompatibilni sa igrama?- ili inače kod volana postoje problemi na tome području (konkretno me zanima dal je neko igrao GTR2 na china volanima?)

Jer jebiga ja nisam ni planirao ni blizu 350 kn kolko si ti npr. za Genius TwinWheel dao, jer mi je ovo izgleda hir, čak me auto-moto simulacije ni ne zanimaju toliko među ostalim žanrovima, al me i to jaaako pere želja trenutno, a vjerojatno će popustit kasnije, jer to jednostavno uz strategije nije moj fah

Što se tiče razlike između ta tvoja dva- mislim i dalje je "oprema" ista (osim flappy pedals)- bez mjenjača i kvačila (što je očito za ozbiljne tipove i ozbiljnu lovu)- ali je razlika u kvaliteti materijala i izradi očita i sa slike

Znači kao što sam mislio očito ima velika rupa cjenovno u tom rangu volana do 350 kn i soma kuna
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 16:40   #59
Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
I mislio sam da je tako- ako hoćeš kvalitetno- plati
Mene samo zanima dal uber jeftina smeća od volana tipa http://www.njuskalo.hr/igrace-konzol...-oglas-3244390
http://www.njuskalo.hr/informatika-s...-oglas-3309225
Ono uber, jeftino, kina- neka osnova- dali su kompatibilni sa igrama?- ili inače kod volana postoje problemi na tome području (konkretno me zanima dal je neko igrao GTR2 na china volanima?)
Oh, jos jedan GTR2 frik.

Jesu, kompatibilni su. Danas je gotovo sve kompatibilno sa svime, ako ga Windowsi prepoznaju i igra ce.

Problem je u tome sto su ti volani za ~100 kn srot. Radit ce, ali pitanje je kako i koliko dugo.
Nex is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 16:46   #60
Quote:
Nex kaže: Pogledaj post
Oh, jos jedan GTR2 frik.

Jesu, kompatibilni su. Danas je gotovo sve kompatibilno sa svime, ako ga Windowsi prepoznaju i igra ce.

Problem je u tome sto su ti volani za ~100 kn srot. Radit ce, ali pitanje je kako i koliko dugo.
Ej danima sanjam krugove, zavoje, šikane- a nisam ni cjelu drajving skul završio- + inače nisam lud ni najmanje za autima i igrama s istim
Ponavljam iste radnje 50-100 puta i ni najmanje me nesmeta

Uzet ću vjerojatno neki šrot volan- iako se za jebene rokove na faxu moram hvatat, a o boldanom otom potom- kolko me bude držalo- bitno da radi

Il sad uzimam šrot, il se smirivam na neko vrijeme i odjebavam igre- a malo kasnije razmislit o nečem ozbiljnijem uzet ako me bude držalo
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:06.