Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2008., 21:56   #41
jel zna neko kako je to sa zakljucivanjem ocjena, dakle radi se o tome, da li se pri zakljucivanju gleda samo 2. polugodiste ili i 1. i 2. polugodiste, i je li obavezna aritmeticka sredina?
cuttie_123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 23:19   #42
Quote:
cuttie_123 kaže: Pogledaj post
jel zna neko kako je to sa zakljucivanjem ocjena, dakle radi se o tome, da li se pri zakljucivanju gleda samo 2. polugodiste ili i 1. i 2. polugodiste, i je li obavezna aritmeticka sredina?
UPISIVANJE OCJENA I ZAKLJUČNO OCJENJIVANJE


Članak 20.
Nakon usmene provjere ocjena se upisuje u odgovarajuću rubriku u imeniku, na nastavnome satu odmah nakon provjere, a kod pismenih i drugih oblika provjeravanja najkasnije osam dana nakon provjere.

Učenik ima pravo prigovora na upisanu ocjenu te od učiteIja odnosno nastavnika u razrednom odjelu zatražiti obrazloženje ocjene.

Na prijedlog učenika razrednog odjela razrednik može zahtijevati da učiteljsko odnosno razredno vijeće za pojedinog učenika provjeri opravdanost upisane ocjene.

Članak 21.
Zaključna ocjena iz nastavnog predmeta, na kraju svakoga polugodišta i na kraju nastavne godine, za svakog učenika mora biti odraz njegovih cjelokupnih odgojno-obrazovnih postignuća tijekom školske godine i utemeljena na bilješkama o praćenju učenika i na ocjenama upisanim u imenik.

Zaključna ocjena iz nastavnog predmeta na kraju nastavne godine ne mora proizlaziti iz aritmetičke sredine upisanih ocjena na polugodištu, poglavito ako je učenik pokazao napredak u drugom polugodištu.

Zaključnu ocjenu za svaki nastavni predmet na kraju svakog polugodišta i na kraju nastavne godine utvrđuje učitelj odnosno nastavnik koji je izvodio nastavu. Ako je učitelj odnosno nastavnik bio spriječen utvrditi zaključnu ocjenu, utvrdit će je osoba koju ovlasti ravnatelj:

Zaključna ocjena iz nastavnog predmeta izvodi se i objavljuje na zadnjem nastavnom satu.

Članak 22.
Nakon provedenoga postupka utvrđivanja ocjena iz pojedinih predmeta, opći uspjeh učenika utvrđuje razrednik jedinstvenom ocjenom koja je aritmetička sredina, zaokružena na cijeli broj, u skladu sa zakonom.


Dakle, opci uspjeh ti mora biti aritmeticka sredina, predmet ne mora.
__________________
504 Gateway Time-out

The server didn't respond in time.
ZTS is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 19:36   #43
Nama je profesorica rekla da ona nemora po aritmetičkoj sredini zaključivati već da može zaključivati kak ona oće.
srki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 20:00   #44
svi moji prof trebaju otlaze da dobe
3 testa u danu,,,
qweasd is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 23:18   #45
Quote:
srki kaže: Pogledaj post
Nama je profesorica rekla da ona nemora po aritmetičkoj sredini zaključivati već da može zaključivati kak ona oće.
Naravno da nemora, ali u tom slucaju mora zakljuciti vecu, a ne nizu ocjenu od aritmeticke sredine.
__________________
504 Gateway Time-out

The server didn't respond in time.
ZTS is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 23:40   #46
Moji profesori su bili u redu, uvijek poštivali zakon, osim kod dogovora s razredom za više ispitivanja u jednom danu kad je bilo gusto za vrijeme.
__________________
~fairytales of yesterday will grow, but never die~
Blue Dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 19:31   #47
Quote:
dichy kaže: Pogledaj post
Ja se striktno pridržavam ovog pravilnika...pozorno pratim da ga slučajno ne prekršim, ali ono što me nervira je da glavnina učenika danas zna samo svoja prava, a obveze svi zaboravljaju...

Svi se sjete pozvati na pravilnik o ocjenjivanju, a onaj dio da su dužni izvršavati svoje obveze - to se odmah zaboravi...

Danas su zaštićeni ko lički medvjedi...tko je nas pitao koliko smo kontrolnih pisali? A bili smo pristojniji, znali smo svoje obveze i izvršavali ih...
Jesmo jesmo
Toliko smo zaštićeni da prof. mogu masovno kršiti zakon, bez sankcija
Aj ti meni reco ovo
Profa pita definiciju, učenik joj izdiktira.
Ona kaže da nije točna, a učenik je izdiktiro iz knjike koju rabe, a autor knjige je ta prof.

Vi si prof. umišljate da ste bog i batina!
Kršite zakon bez sankcija, šamarate nas, čupate za kosu.
Privatne probleme nosite na posao, sve generalizirate
Ja znam svoje obveze, i sve zadaće sam napiso na vrijeme, samo me hebe matematika
I onda pusti one koji su bahati, i nisu sve ispravili
Di je tu moral?
Vama prof. se ništa nesmije reći, odmah se uvrjedite!
qweasd is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 20:33   #48
profesori tj. učitelji iz moje škole neznaju da postoji pravilnik o tome kako ocjenjivati...
Dark_knight is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 21:28   #49
Jao meni ljudi pa zalite se...
__________________
504 Gateway Time-out

The server didn't respond in time.
ZTS is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 09:49   #50
Moji profesori uopće me postuju pravilnik o ocjenjivanju.. kad im kazemo da nam nemogu tako dat ocjenu, da ne postuuj zakon onda nam kazu, pa ni vi ne postujete zakon da postujete zakon nebi se sad pravili pametni i pricali pod satom.. i tako neke spike.. al hvala Bogu da vise nisam u toj osnovnoj....
marina_14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 16:16   #51
Pravilnik o Ocjenjivanju

Ja sam sad 2. srednje.
U prvom razredu nismo stigi pisati test iz rima i grčke, a srednji vijek nismo ni započeli. Za to mislim da je krivnja profesora jer nije bio u stanju završiti sve lekcije, a knjiga nije dvogodišnja.
Nego sad u drugom razredu nam je dala test iz grčke i rima što smo trebali pisati u prvom. Mi knjige nemamo jer samo ih morali vratiti, pa nitko ne zna.
Skoro svi smo predali prazne testove i ona je rekla da će nam sve ocijene zapisati.

Da li ona ima pravo nama dati test koji smo trebali pistati u prvom razredu sada u drugom da pišemo?
*starki* is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 18:23   #52
pff kakav pravilnik
ko se toga pridrzava ?
moj prof iz matematike djeli jedinice bezveze... bio sam bolestan skoro 2 tjedna, doso u skolu, taj dan matematiku nismo ni trebali imati nego profe iz kemije nije bilo pa nam je ovaj dosel... pital me je 1 pitanje, ja nisam znao i zapiso mi 3 jedinice... tolko o prvilniku..
isti profesor, radi se novo gradivo, postavi zadatak na plocu, pita te za 15 sekudni znas ne znas... ne znas, 1...
zenska dobi 1 iz testa on joj upise 5...
padne mi tehinicka na pod i like me stera van i zapise 1.... ma gg skola... onda se profesori cude kad im neko razbije sajbe na autu / nalupa ih palicom ili nest drugo...
__________________
Goa <3
unkn0wn is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2014., 21:14   #53
Pozdrav!! Imam jedan problem…… Pisali smo pisanu provjeru iz kemije, i nas od 25 u razredu-20 nas je dobilo nedovoljan…… problem u nama ili u nastavniku?!?!
Swager123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2014., 21:58   #54
Quote:
Swager123 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!! Imam jedan problem…… Pisali smo pisanu provjeru iz kemije, i nas od 25 u razredu-20 nas je dobilo nedovoljan…… problem u nama ili u nastavniku?!?!
Otkud da mi to znamo bez detalja? (što ste učili, kakva je bila nastava, što znate, jeste li nešto i doma učili, kakav je bio test...)
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:37.