Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2003., 10:08   #381
Nego Amerikanec kaj ti imaš protiv mog pjevanja???
Nemoj da ti još malo zapjevam.
Pa po lojtrici dol, pa po lojtrici gor,
pa po lojtrici dol, pa po lojtrici gor,
pa po lojtrici gor, pa po lotrici dol,
pa po lojtrici gor i doooooool.

Jednu lojtru bum donese, nesel,
jednu lojtru bum donesel, nesel,
jednu lojtru bum donesel, nesel,
pa bum išel gor i dol,
pa bum išel gor i dol.

Ili bi ti možda bolje pasao neki sevdah?
Kafu mi draga ispeciiiii,

Otišla si i odnela dete,
Suzama sam lepio tapete.

Otišla si jednog daaaaanaaaaa,
i odnela pola staaaaaanaaaaa,
sad se vračaš po vitriiiiinuuuuu,
maš u pičku materinuuuuuuu,

BDV onaj link za zeroa ne radi.
Stoga ja sam i dalje u ŠTRAJKU.
A dok štrajkam ja pjevam. Stoga bolje bi ti bilo da nekaj poduzmeš po tom pitanju.
Zagorske napjeve sam apsolvirao, sad prelazim na bećarce, i dalmatinske melodije. Ako ni to ne pomogne bacam se na tekkno-pa ti vidi kaj ti je bolje.
Legion is offline  
Old 25.01.2003., 10:19   #382
Uostalom ja ne tražim link, nego da mi netko svojim riječima napiše nekaj o Japanskim avionima.
Nije ti neka fora bacat linkove. Satarić je mogao baciti neki link na Stalingrad, ali to nije to, užitak bi nam bio mnogo manji. Isto tako sam ja mogao na milion stvari bacat linkove, a ne davat si truda i izvlačit iz glave i iz knjiga. Kužiš? poanta je razgovor i razmjena inforamcija. Lakše bi mi bilo upisat Zero u tražilicu i doznati neš o njemu i ostalim avionima, nego tu ŠTRAJKAT, ali to nije to.
Da hoću link nebi ni dolazio na forum. Žišku?
Legion is offline  
Old 25.01.2003., 12:35   #383
Legione, prekidaj strajk, link sam popravio (zarez bio preblizu) pa sada uzivaj. A posto sam u deficitu sa vremenom, bar ovih zadnjih dana, nemam vremena za dugacke opise, pa se onda tjesim stavljanjem linkova. Nego, veceras kad se vratim s puta, bicu mrtav umoran, ali cim se odmorim, napisem nesto o Zerou za tebe, i Nakajimi za slafka.

Nego da ti nisi isao u muzicku skolu?
Ame®icano is offline  
Old 25.01.2003., 18:49   #384
nadam se da vas svojim upadom nisam uvrijedila, nije mi to bila namjera, dapače... što se tiče fascinacija, od povijesti me jedino zanima kontinuum koji se događa u mojoj okolini...ajde baš da vidimo jel se neko od vas kuži u srednje-dalmatinska otočja, povijest naseljavanja, pravci iz kojih su ljudi naselili ove prostore... živim u na području stare liburnije konkretno... ako vam se da odgovoriti mi-dobro, ako ne-ja ne bih smetala pozdrav
__________________
... drago dormiens nunquam titillandus.....
krijesnica is offline  
Old 25.01.2003., 20:37   #385
Ma kaj bi nas uvrijedila. Mi smo ti tu hrpa veseljaka i nemože nas se uvrijediti tak lako. Uostalom zakaj bi nekog koji nosi nick krijesnica zanimali tenkovi, i invazija na Rusiju. Iskreno, začudio bi se da te zanima, no to ne znači da si ovdje išta manje dobro došla.
U srednje-dalmatinske gradove se baš i ne kužim, stoga ti nebih mogao pomoći, ali vjerovatno to netko drugi od ovdje prisutnih zna.
Ništa ti ne smetaš, i slobodno se uključi. Uostalom ova tema sve više i više postaje svaštara, i moram priznati da mi nije žao.
Toliko ljudi, pa moramo i malo zavrludati nekud dalje od povijesti, premda nam je to ovdje još uvijek glavna zanimacija. Što se mene tiče možemo poćeti razglavati o cviječu-sad mislite ovaj je lud. Od Konigs Tigera na tratinčice. Jebi ga.
Skrušeno priznajem da uzgajam Tulipane. Imam ih pun vrt. A volim i zimzeleno bilje svih visina i oblika. U vrtu imam borove više od 15 metara, a i neko japansko čudo-zimzeleno, koje je visoko jedva 15 cm. Ljubitelji biljaka javite se.

Nisam išao u muzičku školu, hvala Bogu, sam bi mi još to trebalo, ali sam nekada pjevao u zboru iz kojega sam izbaćen skupa sa sekirićem jer smo radili sranja.
Legion is offline  
Old 26.01.2003., 11:44   #386
Quote:
Legion kaže:
Nisam išao u muzičku školu
A na balet?

Smrc, vama se sva povijest svodi na nekakve ratove, aviJone i slicna sranja o kojima ne da pojma nemam, nego me ni ne zanimaju. Kad god sam morala uciti bitke napamet, bilo je gadno dobiti dobru ocjenu... Ali do danas znam da je 1667. bio potres u Dubrovniku. To mi je bila jedina petica.
No moram priznati da se ne mogu nadiviti da netko to sve o aviJonima, brodovima, tenkovima... zna ili odnekud prepisujete?
Gospon Pes is offline  
Old 27.01.2003., 08:17   #387
pesica

naravno da nas zanimaju povijest i ratovi. kad malo bolje pogledaš, povijest jesu ratovi. jedina konstanta čovjeka je uništavanje. a zbog te povijesti se i dalje događaju sranja. nitko nikad ništa ne nauči iz povijesti. a može se tako puno pametnih i korisnih stvari naučiti. naprimjer: ne puštaj rimske vojnike u knjižnice, a ako ih već puštaš unutra, pobrini se da su knjige od azbesta. povijest je učiteljica života.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Old 27.01.2003., 10:19   #388
Pravo slafko veli. Povijest se nažalost svodi više-manje na ratove i ko je koga zašto i gdje?
A i mi smo dečki, kaj pijemo stoječki, pa nas takve tehničke stvari privlače.
Ja bi htio znati npr. kako su brijali u Beću oko 1900, koja muzika im je bila in. kako su se zabavljali. Isto tako bi me zanimao društveni život Egipćana, i kaj su za razbibrigu radili Franci te kako su se oblačili. Nažalost ovakvih podataka ima izuzetno malo i fakat rijetko se na njih nalazi, stoga se moramo zadovoljiti ko je koga gdje i zašto. Sa koliko snaga i kojim kalibrom.

Normalno da nemožeš sve znat napamet, i da koji put moraš neš od nekud prepisat. Jasna stvar.

Cura mi je išla u baletnu školu. Zato sad i ima prejebene noge i guzu

Slafkec di su detalji o nekoj od onih pomorskih bitki kaj si naveo? željno to išćekujem, ali, viš stvarno, JA SAM I DALJE U ŠTRAJKU dok ne dobijem svoje japanske avione. I baš vem neću niš pisati o istočnom frontu.
Borg zna znanje. Nego Borže-daj mi reci nekaj o njem. komunističkim-socijalističkim strankama prije pobjede Nacista.
Vidim da ti politika dobro ide.
Legion is offline  
Old 27.01.2003., 13:42   #389
Pa nebih se slozio. Povjest ima puno vaznijih stvari od ratova. Ratovi su samo mjenjali granice drzava i tu i tamo donijeli neku tehnicku novotariju, ali sve ostalo se razvijalo u neratnim periodima. Po mom misljenju na ishod drugogsvjetskog rata je puno vise utjecala Fordova pokretna traka nego Japanske greske kod Midwaya ili sumanuti juris na staljingrad. Uopce na pocetak rata su puno vise utjecali politicki i drustveni dogadzaji nego neki bivsi ratovi. Al nemam s tim probela, ovu raspravu i ovako dozivljavam kao topic o povjesti ratovanja, a ne o povjesti. Tako promatrano, ovo je sasma dobra rasprava, jedino ne treba pretendirati da je ona nesto sto nije.
__________________
Integrate and fire - The first commandment of every neuron
Stribor cumez is offline  
Old 27.01.2003., 15:02   #390
striboru...

zaboravljaš da su neki od najvećih napredaka ili izgubljeni ili postignuti zbog i za vrijeme ratova, te da je tehnologija razvijana zbog ratova, a isto tako se i širila ratovima. kultura također.

1. rimljani spališe Alekandrijsku knjižnicu - kažu da smo tu popušili dobrih 500 godina razvoja
2. egipćani su konje vidjeli tek u ratu s hiksima
3. mi danas koristimo arapske brojke, zahvaljujući križarskim ratovima i provalom saracena u španjolsku
4. da nije bilo saladina i arapa, od grčke znanosti danas ne bi imali ništa, upravo su oni čuvali i unaprijedili stvari preuzete od grka - matematika, optika
5. mlazni motor*
6. raketni motor*
7. televizijski prijenos*
8. svemirski program*
*njemačka - prije, za vrijeme i nakon ww2

9. atomska energija - da nije bilo bombi, danas ne bi imali krško
(ček ček ček malo, ovo nije dobro nikako...)
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Old 27.01.2003., 18:06   #391
1. Interesantnije je kako se dolazilo do znanja u knjiznici no tko ju je spalio.
2. A mi puru kad je dosla u ameriku, a mlince ... ko zna
3. Ili zato jer su jednostavnije od rimskih. Konzervativna srednjevjekovna europa ih nikad ne bi pocela koristiti da nisu bolji. Znaci interesantno je koliko je vremena proslo kad su se pojavili prvi crkveni tekstovi sa arapskim brojkama.
4. To su Arapi, a ne arapski ratovi. Saladin je osim sto je bio vojskovodja bio i vladar. Ocuvanje kulture je nacin na koji je vladao.
5. Logican nastavak nakon klipnjaka. Ako procitas moj post vidjeces da sam rekao da su tehnologije bile cesto unaprijedjivane za vrijeme ratova.
6. isto ko i 5
7. Akhm, u ratu se nije koristio, a u promidzbi prije rata da. Hitlerov rezim nije povijest ratovanja (osim priprema za i 2 svjetskog klanja).
8. Politicka utrka izmedju USA i CCCP-a naprivili bi ga i bez von Brauna koju godinu kasnije. Tu je opet naglasak na politici, a ne ratu.
9. Opet bi, ali kasnije. Rat je tu najvise ubrzao "napredak" (ako se BOMBA) moze tako nazvati.

Gle nemam nis protiv ovog topica (redovno ga citam), ali ako ga pregledas vidjet ces da osim nabrajanja tehnike, vrsta jedinica i nacina na koji je neko pobjedio u nekoj bici neces naci puno drugih informacija. It's ok, no problem, samo prihvati da ovo nije topiuc o povjesti nego o povjesti ratova. That's all.
__________________
Integrate and fire - The first commandment of every neuron
Stribor cumez is offline  
Old 27.01.2003., 20:37   #392
OK-ovo je topic o povijesti ratovanja, ali zato kaj ljudi postavljaju takva pitanja. A o čemu bi ti konkretno Stribore želio raspravljati? Pa postavi neko pitanje koje nije vezano za rat pa budeš, vjerovatno, od nekoga dobio odgovor.
Baj d vej, kaj nismo pisali i o politici a ne samo o ratovima?
A rat je uostalom nastavak politike samo drugim sredstvima tako da to dvoje nikako nemožeš odvojiti jedno od drugog. Uostalom imaš lijepi post o europskoj politici između dva rata, isto tako i o sporazumu Cvetković-Maček, il je to bilo na starom forumu? Mislim da je bilo tamo, ali budući si i tamo zalazio valjda si ga pročitao.
No ovu temu čine ljudi koji tu dolaze i postavljaju pitanja, a kaj mi možemo kad ih zanimaju ratovi? Uostalom i u zadnje vrijeme smo počeli pisati o politici-šifra Borg.
Uostalom sjeti se kak je izgledala povijest u srednjoj školi?
Vrlo slično ovoj temi.
Uostalom nitko od nas nije povijesničar po zanimanju, i stvaro bih volio da dođe neki profesionalac pa da se uključi u raspravu.
odi u bilo koju knjižaru, ja preferiram jednu koja objavljuje strana izdanja al nebudem joj tu radio reklamu jer sam im naručio knjigu prije 3. mj koja je trebla stić za 1. mj. he he. neki dan su mi priznali da uopće neznaju kad će stič-stoka, pogledaj pod povijest i reci mi kaj vidiš? Ratovi, ratovi, pa još malo ratova, nekaj politike, pa opet ratovi, ratovi i za kraj malo ratova.
Ponavljam, ak te zanima neš drugo osim ratova i vojne tehnike pitaj buraz, čak štoviše bilo bi mi jako drago.
Legion is offline  
Old 28.01.2003., 07:54   #393
khm khm

1. da ali je spaljena u ratu.
2. pura je došla iz amerike
3. crkveni tekstovi su ratna propaganda
4. širenje utjecaja vlastite kulture je oblik rata
5. piše da su "tu i tamo donjeli neku novotariju"
6. vidi 8
7. promidžba, politika, kultura - sve ratovi s manje krvi
8. da nije bilo von brauna i instituta u peenemundeu, armstrong bi skakutal školicu u uličici
9. ali ipak dovoljno kasnije da hiroshima i nagasaki ne postanu gljivarnice najvećih gljiva

Quote:
It's ok, no problem, samo prihvati da ovo nije topiuc o povjesti nego o povjesti ratova. That's all.
nemoj ti meni "its okej". to si govori fani čapaliji..
ne, ne, ne, ne i ne. povijest je rat. a kad rata nema ne znači da se ne ratuje.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Old 28.01.2003., 09:46   #394
Quote:
A rat je uostalom nastavak politike samo drugim sredstvima tako da to dvoje nikako nemožeš odvojiti jedno od drugog.
right on.

Quote:
Ponavljam, ak te zanima neš drugo osim ratova i vojne tehnike pitaj buraz, čak štoviše bilo bi mi jako drago.
mene zanima 7 svjetskih čuda. način izgradnje, vrijeme utrošeno u izgradnju, kome je palo na pamet da ih ide radit, koliko bi to koštalo danas - izraženo u bugarskim levima, koliko bi dugo to radili danas - njemci, amerikanci, hrvati, bosanci.... a nitko me ne doživljava..
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Old 28.01.2003., 09:56   #395
Povijest nažalost je rat. I baš taj rat je često puta generator napretka. U ratnim godinama-sticajem poznatih okolnosti, tehnika napreduje neslučenim brzinama, prihvačaju se projekti koji bi u mirnodobsko vrijeme bili ismijani.
No ako hočeš rat je pokretać i političkih promjena. Pogledaj Oktobarsku revoluciju naprimjer. Misliš da bi do nje ikad došlo da nije bilo WW1? Pogledaj rušenjer Rimskog carstva? Pogledaj padove svih velikih carstava. Stoji da sve takve države propadaju kada društveno-političke prilike u njima slabe samu državnu strukturu, ali ruši ih direktno neprijateljski napad. Koliko bi Bizant potrajao da nije bilo Turaka? Možda bi u nekom obliku i danas postojao. Isto vrijedi i za Rim. Da nije bilo silnih Barbara koji su ratovali sa Rimom možda bi se i danas pozdravljali sa Ave. Zakaj ne?
Neznam jeste li možda čitali SF knjigu (po kojoj je snimljen i film-koji se od nje bitno razlikuje) Starship Troopers?
Citiram po sječanju:
-Gola sila je u povijesti rješila više problema nego bilo koje drugo sredstvo.
-Moja mama kaže da se silom ništa ne rješava.
-Zanima me što bi na to rekli gradski oci Kartage?
-Ništa, Kartaga je sravnjena sa zemljom.
-Upravo tako.

No vratimo se u blisku prošlost. Domovinski rat. Misliš da će za 250 godina ljudi znati išta iz tog doba Hr. povijesti osim toga?
Sporovi sa Slovencima, mafijaška ubojstva, štrajkovi, odbjegli generali, katastrofalna ekonomska situacija........, to bude sve zaboravljeno u širim krugovima a poznato možda malom broju stručnjaka- a možda ni njima. To, nažalost tako ide. Velike i bombastične stvari se pamte, ostalo prekriva koprena zaborava.
People are doomed to forget.
Mene bi stvaro zanimalo kaj je Alexandar Makedonski volio jesti, koje mu je omiljeno piće, kakve je žene volio, kaj je radio u slobodno vrijeme....., ali ja to neznam, vjerovatno niko to nezna, ali zato svi znaju za njegovo osvajanje gotovo cijelog tadašnjeg poznatog svijeta.
Uostalom nismo pisali samo o ratovima i vojnoj tehnici. Bez pregledavanja stranice mogu reći da smo uz u prijašnjem postu navedene neratne teme, pričali još i o: porijeklu Hetita i njihovom jeziku, Rimskim kraljevima, Weimarskoj republici, Vikinški sprovod, Diklecijanove reforme......, to mi je ostalo u sječanju, a da idem kopat sigurno bi našao još hrpu postova koji nisu direktno o ratu niti ratnoj tehnici.
Stoga Stribore pitaj kaj te zanima a da nema veze s ratom.
Legion is offline  
Old 28.01.2003., 11:31   #396
Gle, ponavljam treci put: MENI JE OVAJ TOPIC DOBAR!!! Ne napadam topic kao takav, nego samo kazem da ovo nije topic o povjesti nego o povjesti ratovanja. Slafko da je povjest samo rat, a definitivno nije ne bi postojala posebna znanstvena disciplina nazvana: Povijest ratovanja - Ok? Povijest je znatno vise od toga, unutar povijesti postoje: Povijest ratovanja, opca povijest, povijest drustva, povijest znanosti, povijest umjetnosti ... Sve su to djelovi povjesiti.
Povijest je znanost koja se bavi rekonstrukcijom proslosti, a to sto su kod nas u skoli knjige pune povijesti ratovanja je samo jos jedan dokaz da su te knjige lose.
A sto se tice pitanja evo da vezem na neka koja sam davno postavio.

Kako se iz kolonatske podjele uprave preslo na srednjevjekovni feudalizam?

Da li je sistem odabira diktatora bio prisutan samo u nekim ili u svim grckim gradovima i kako to da se nije odrzao?
__________________
Integrate and fire - The first commandment of every neuron
Stribor cumez is offline  
Old 28.01.2003., 12:21   #397
Legion says:

Quote:
Neznam jeste li možda čitali SF knjigu (po kojoj je snimljen i film-koji se od nje bitno razlikuje) Starship Troopers?
Citiram po sječanju:
-Gola sila je u povijesti rješila više problema nego bilo koje drugo sredstvo.
-Moja mama kaže da se silom ništa ne rješava.
-Zanima me što bi na to rekli gradski oci Kartage?
-Ništa, Kartaga je sravnjena sa zemljom.
-Upravo tako.

gledal sam film, knjigu nisam čital. film je za 5. denise je za 10.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Old 28.01.2003., 14:51   #398
Quote:
Gle, ponavljam treci put: MENI JE OVAJ TOPIC DOBAR!!!
ponavljanje je majka znanja. kad te netko u pola noći probudi i pita "koji je najbolji topic na teme.org?" ko iz topa buš ispucal "Odgovaram na pitanja i glumim frajera 2" pa će ti reć "nisam te pital za novi film bena afleka." (pljus!pljus!)

Quote:
Kako se iz kolonatske podjele uprave preslo na srednjevjekovni feudalizam?
skužili su da im je lakše nametat poreze, daće i namete na seljane, a još lakše im je te iste seljane draftat u rat koji financiraju od svih poreza i daća koje su pokupili od seljana.

Quote:
Da li je sistem odabira diktatora bio prisutan samo u nekim ili u svim grckim gradovima i kako to da se nije odrzao?
da je bio u svim vjerojatno bi se i održao. a nije se održao jer je škvadri dopizdilo klanjat se nekim pederima koji briju da su najpametniji i da je njihova riječ zakon.

ajmo dalje, pitajte me još dok ne zgubim grif.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Old 28.01.2003., 15:57   #399
Quote:
da je bio u svim vjerojatno bi se i održao. a nije se održao jer je škvadri dopizdilo klanjat se nekim pederima koji briju da su najpametniji i da je njihova riječ zakon.

ajmo dalje, pitajte me još dok ne zgubim grif.
Ne to je bila podjela gdje je u mirnim vremenima vladala demokracija (vjece staraca ...), a u ratu su oni birali diktatora koji je po svrsetku istoga vracao vlast "republici". Da li neko zna neke cvrste podatke o tome????
__________________
Integrate and fire - The first commandment of every neuron
Stribor cumez is offline  
Old 28.01.2003., 16:20   #400
Čuj nisam niti shvatio da ti napadaš ovu temu, a niti ju ja branim, samo iznosim ono što na njoj je. Mi se tu bavimo povijesti ratovanja, ali isto tako i općom povijesti, te povijesti država ili društava-kako ti drago i ovisno kako na to gledaš.

Diktatori, eh ti diktatori. Ostracizam je bio zanimljiva pojava. Svake godine su atenski građani sa pravom glasa na glinenim pločicama ili tzv. ostarkama ispisivali imena ljudi za koje su smatrali da bi mogli postati diktatori. Što će reći da su toliko moćni da postoji opasnost da se dečki malo previše osile i misle da su neki frajeri. I onaj sretnik koji je skupio najviše glasova morao je otiči u dobrovoljno progonstvo na 10 godina, mada se taj oblik progonstva zvao "časno progonstvo" za razliku od ostalih vrsta istog.
Tražio si egzaktne podatke. OK. Nebudem više govorio iz glave, nego odoh lijepo kod frenda da mi vrati knjigu iz predmeta Opća povijest države i prava. Znam da tamo ima dosta o tome kaj tebe zanima, pa da budem točan i precizan, ipak sam taj ispit dao prije dosta vremena, a i samu Grčku nisam već dugo proučavao.
Zahvaljujem ti na ovom pitanju koje je u meni oživilo zanimanje za stare Grke koji su baš bili brijači-osim kaj su volili dečkiće. Jebi ga, nitko nije savršen. Ako imate priliku pročitajte si knjigu Creation od Gore Vidala. Čovjek se opako kuži u povijest a k tome i ima veliki literarni dar. Kako je on Grke prikazao u toj knjizi ha ha. Kaže da se baš i nisu volili pretjerao prati, nosiše vunene toge i nacionalno jelo im je bilo usoljene srdele i ukiseljeni luk.
Ah jao mora da su smrdili nadaleko.

Slafkec ti si JEBENA LEGENDA.
Buraz ti si skroz LUUUUUUUUD ali samo tako nastavi i dalje. Kidam se od smijeha dok te čitam.
A Denise nije za 10 nego za 150. Ona mi je jedna od najboljih komada uopće.
Legion is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:35.