Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2003., 19:19   #1
nokti

bas cital onaj danasnji link s monitor.hr na plivino zdravlje o noktima...
e, pa mene nesto zanima - a tog tamo nije bilo

ja otkad znam za sebe imam oblacice u noktima. onak male bijele flekice. na koje sam se bas lijepo priviknuo i ne bi se bas mjenjal za njih...

al zanima me netko dal mozda zna zasto ih ja imam a drugi ne?

neki su mi pricali da je to manjak vitamina il kaj ja znam. zdrastveno stanje mi je super. pazim na sebe, puno sporta i oke prhrana....

nixon is offline  
Old 19.11.2003., 19:47   #2
Ako se ne varam, nedostatak kalcija. Ja u sebe unosim jako malo kalcija a nemam te flekice. Bo...
Indigo Girl is offline  
Old 19.11.2003., 19:53   #3
ma nije to....
i jogurta jedem svaki dan, i sira, malo rjede mljeko...

tak da to otpada....
nixon is offline  
Old 19.11.2003., 21:27   #4
ja vjerujem da ti nedostaje cink.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Old 19.11.2003., 21:31   #5
Nemam pojma jel to nedostatak necega, posljedica mehanicke traume ili nesto trece, ali ja sam ih kao klinka isto imala, a i sad imam jednu na noktu kaziprsta.
lahor is offline  
Old 16.04.2007., 15:16   #6
jaako slabi nokti...

e ljudi imam problema sa noktima...listaju se i pucaju i to jako nezgodno,nekad i bolno...ne smijem ih skratiti puno jer me onda baš na dodir bole...trebala bih počet pit neke kapsule pa ako imate iskustva dajte napišite molim vas ,isto tako ako imate preporuku za neki gel ili neke lakove za jačanje ,ako imate savjet samo recite...hvala
cvijet is offline  
Old 16.04.2007., 15:22   #7
za lakove pogledaj na kozmetici
ako se dobro sjecam bio je neki lak trind ili nesto slicno u koji se neke forumasice kunu da im je spasio nokte,
sto se vitamina i sl. tice pomaze sve sto ima b-kompleks u sebi (ja sam pila fitoval, pomaze i za kosu i za nokte)
ali ako su ti bas tako bolno tanki i lomljivi nokti jesi li sigurna da nemas neki drugi zdravstveni problem koji ti mozda nije toliko ocit?
(prije nego sam otkrila da imam problem sa stitnjacom meni se desavalo da mi isto tako totalno pucaju i listaju se nokti, a bili su toliko tanki da mi je manikura bila jako bolna, nisam vise recimo mogla podnijeti geliranje i brusenje jer sam imala osjecaj da mi brusi zivac)
hooray is offline  
Old 16.04.2007., 15:54   #8
ma ne znam oduvijek su mi nekako slabi nokti i posljednjih mj. dana katastrofa......uopće ih nemogu pustit da narastu preko ruba prsta jer jednostavno pucaju...
cvijet is offline  
Old 16.04.2007., 16:10   #9
cuj mozda zbilja je samo nedostatak vitamina, fitoval i sl. preparati (bevital, nutrival...)su ok jer pokrivaju sve ove osnovne probleme koji mogu biti uzrok pucanju noktiju i kose (a, b, d, e i sl. vitamini, cink, bakar i željezo) tako da ako si i mozda malo slabokrvna to bi moglo pomoci, s tim da nemoj ocekivati cuda odjednom, treba mjesec do dva da vidis promjenu.
a ako imas i nekih drugih problema mozda bi ipak trebala popricati s doktorom.
hooray is offline  
Old 16.04.2007., 16:18   #10
Quote:
cvijet kaže: Pogledaj post
ma ne znam oduvijek su mi nekako slabi nokti i posljednjih mj. dana katastrofa......uopće ih nemogu pustit da narastu preko ruba prsta jer jednostavno pucaju...
Kupi maslinovo ulje i moči prste svaki dan desetak minuta u njemu. Vidit ćeš koja promjena u kratkom roku. Inače, trebala bi unositi više vitamina b i kalcija.
Ivanicapeca is offline  
Old 16.04.2007., 17:20   #11
Imala sam i ja prije užasno tanke, krhe i lomljive nokte... listali su se, pucali... ono nisam ih mogla pustiti 2 milimetra... onda sam otkrila 'čudotvorni' lak Trind i od toga su mi nokti ful očvrsnuli, mogla sam ih pustiti skoro 2 centimetra (!) i nisu mi pucali...fenomenalan je taj lak

inaće, prodaje se u apotekama i dođe oko 70 kn...
__________________
wherever I've gone, the end was always the futility of delight...
malaria is offline  
Old 17.04.2007., 13:08   #12
Quote:
malaria kaže: Pogledaj post
Imala sam i ja prije užasno tanke, krhe i lomljive nokte... listali su se, pucali... ono nisam ih mogla pustiti 2 milimetra... onda sam otkrila 'čudotvorni' lak Trind i od toga su mi nokti ful očvrsnuli, mogla sam ih pustiti skoro 2 centimetra (!) i nisu mi pucali...fenomenalan je taj lak

inaće, prodaje se u apotekama i dođe oko 70 kn...
Ovo ću probati.

No mene muči još nešto: kad mi nokti malo izrastu, počnu se savijati prema dole (kao kanđe) i to na kažiprstima , srednjacima i palcima. Na prstenjacima i mezimcima ostanu savršenog oblika. Kaj bi to bilo?
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Old 17.04.2007., 22:02   #13
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Ovo ću probati.

No mene muči još nešto: kad mi nokti malo izrastu, počnu se savijati prema dole (kao kanđe) i to na kažiprstima , srednjacima i palcima. Na prstenjacima i mezimcima ostanu savršenog oblika. Kaj bi to bilo?
ne znam kaj je ali i meni se to dogadjalo - sad vise ne stignu ni narast toliko da se savijaju (prije se razlistaju ili puknu)
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Old 18.04.2007., 13:15   #14
meni se savijaju samo na kaziprstu,
ali u zadnje vrijeme sve manje,
a i ljepse rastu,
mozda jos probam i onaj trind,
jos cu i duge nokte imat
hooray is offline  
Old 18.04.2007., 17:12   #15
Meni su po pitaju noktiju jako pomogle Merz dražeje, no prestala sam ih koristiti jer sam se od toga samo debljala, tak da su se i nokti vratili na staro. Nikada nisam imala većih problema, samo su se listali kad bi došli do određene dužine, nisu baš tvrdi i nikad ih nisam mogla pustiti do dužine koju sam priželjkivala. Merz je to riješio, pa možda još nekome pomogne ak se odluči probati...
Rock Star is offline  
Old 18.04.2007., 19:46   #16
Trind lak + multivitamini
__________________
Iman
iman is offline  
Old 18.04.2007., 19:51   #17
Bože koliko tema o noktima po forumu

neki se kunu u Trind ali meni baš i nije nešto pomogo. Al probaj košta te 80 kn
ciganche is offline  
Old 22.03.2008., 13:54   #18
Ja vec godinu dana pijem difulcal od 100 mg jel sam negdiije popusio gljivice.Sada me salju opet u labaratorij na pretrage,izgubio sam cijeli nokat na palcu desne ruke vise neznam sta da radim.Tabblete vise nesmijem piti jel su prejake za jetru,mogla bi nastradati jetra.Dali neko zna za drugi nacin ljecenja.Gljivice su se pocele siriti na druge nokte.
panca is offline  
Old 22.03.2008., 19:08   #19
pitala sam pedikerku jer mis epojavile te bijele točkice
kaže nedostatak vitamina
navodno bi trebalo piti b vitamin
ali niti 1 vitamin ne smiješ piti sam je rga tijelo ne može razgraditi(npr da bi se apsorbirao kalcij trebaš usporedo piti c, zbog c...)
tak da si popij 1 kompleks vitamina
__________________
dolor patientia vincitur
boletus satanas is offline  
Old 17.11.2008., 22:56   #20
nokti!

vjerovatno je ovih tema bilo i prije ALI SAM ZBRINUTA!!
pls ako mozete help mi i pisite mi sve sto o mom problemu znate.
nokti mi imaju vertikalne linije po sebi nisu nikakve boje vec kao da sam nokat ribala....plus po noktima mi imaju rupice na pocetku na palcevima a sada i na ostalim noktima! rupe su horizontalne i izgedaju kao deblja linija u sredini nokta koja je udubljena.....ako iko na pls neka mi pomogne u rjesaavanju ooga problema jer me je strah!1
mikica17 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:57.