Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2015., 10:15   #1
Nepravda

Kako se nosite s nepravdom? kako umirite, lažete sebe ili si govorite istinu da postoji neki viši smisao iza svega ovoga?

Ja nikako, to mi baš predstavlja patnju kada znam da su neke stvari izvan moje kontrole i da ma što god učinila u nekim slučajevima ne znači puno.
NiktaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 10:33   #2
Nastojim barem djelomicno zaboravljati na ono sto me cini nesretnijim, i ispuniti se onime gdje se osjecam boje i snalazljivije.

A, kontrola misli, hm, nije lako se snaci, ali eto, tamo gdje se osjeca podrska, tamo valja traziti vise smisla, te se mozda i pocne uocavati da neke situacije nisu bas tako lose kako se povremeno cine.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 13:58   #3
a što te konkretno muči?
drawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 14:54   #4
hvala The maystor.

Drawn, dosta stvari, koje ću napisati drugom prilikom. Sada sam samo mislila pokrenuti temu kako se općenito nosite s nepravdom, bilo koje vrste.
NiktaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 15:07   #5
Joj, to mi je najbolnija točka vjerojatno. Baš jako teško podnosim svaku nepravdu i strašno me to troši.
U zadnje vrijeme si mantram u stilu - To je takav svijet, svijet u kojem živim, nije pravedan i tko je ikad rekao da je i da bi trebao biti, može se to meni ne sviđati ali ako razbijam glavu o tome samo će mi štetiti. Živim na Zemlji, to nije pravedno mjesto, ali to je jedino mjesto gdje mogu živjeti i jednostavno se moram pomiriti da je to tako kako je.
__________________
i ne želim niti jedan suvišan podatak...
Mmps is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 18:58   #6
Nikako se nosim sa nepravdom.
Ako je u mojoj moći činim sve što mogu da je ispravim a često se zaje... pa krivo procijenim i krenem popravljati ono što ne mogu na svoju štetu .
Pa shvatih....pravda ne postoji.
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 00:12   #7
Quote:
NiktaX kaže: Pogledaj post
Kako se nosite s nepravdom? kako umirite, lažete sebe ili si govorite istinu da postoji neki viši smisao iza svega ovoga?

Ja nikako, to mi baš predstavlja patnju kada znam da su neke stvari izvan moje kontrole i da ma što god učinila u nekim slučajevima ne znači puno.
ma, uvijek je stvar u tome kako ti podnosiš stres, kako se odnosiš prema njemu, jer "nepravda" jest za tebe stres.
Za nekoga drugog tvoj doživljaj možda uopće ne bi bio nepravda, odn. netko na taj događaj ne bi gledao kao na nepravdu.

Moraš malo očvrsnuti, razmišljati o pozitivnoj budućnosti i ne sve uzimati k srcu.

btw;

I meni je bio stres kad sam pročitao da si napisala lažete sebE ?!
Ne možete sebe lagati (ili lagati sebe) već možete samo sebI lagati.
Sebe možeš udariti, doživjeti, počešljati, našminkati, a sebi možeš pričati bajke, sebi možeš pjevati; jer, ne možeš pjevati sebe, žišku.
__________________
Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
Uširo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 00:15   #8
zapišem u tekicu
__________________
Mind Blown
Herbicidna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 01:16   #9
zavisi o situaciji
ako MOGU utjecati, onda utjecem, nemore biti direkt ali bocneš jedno da bocne drugo itd...
a ako nemogu utjecati onda neko vrijeme pizdim pa sam zalostan pa se pomirim s time :P
jbg pa nismo super-heroji da mozemo sve ispraviti

iako mi tvoj post vise vuce na nepravdu zivota ... ?
ili okolnosti necega osobnog ...

a te stvari su... tuzne i ... teske za progutati
ako imas s kim uzivo podjeliti svoju bol/nepravdu a da te shvaca i jednako vrati
onda je lakse
__________________
Grab the sword and fight the Horde !
Kukulkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 16:00   #10
Quote:
NiktaX kaže: Pogledaj post
Kako se nosite s nepravdom? kako umirite, lažete sebe ili si govorite istinu da postoji neki viši smisao iza svega ovoga?

Ja nikako, to mi baš predstavlja patnju kada znam da su neke stvari izvan moje kontrole i da ma što god učinila u nekim slučajevima ne znači puno.
sve se vraća sve se plaća

ako ti se u tom momentu ucini da nije trebalo tako biti (to nesto sto se dogodilo), razmisli o tome da je trenutno mozda upravo to najbolje sto se moglo/trebalo dogoditi., za tebe/nekog tvog bliznjeg /nekog treceg.
niptuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 16:26   #11
Mislim da je dobro realno promisliti i vidjeti zapravo koja je tvoja uloga u toj nepravednoj situaciji. Da li ti možeš nešto učiniti? Možeš li ti sa svojim ponašanjem doprinjeti i poboljšati situaciju? Ako stvarno ne možeš ništa, vidi da li se isplati trpiti ili se možda možeš maknuti?

Pokušaj zaštiti sebe maksimalno u nepravednim situacijama neovisno o čemu se radi. Nekad se treba suprostaviti, nekad treba otići, nekad treba prespavati i dati još malo vremena da vidiš kako će se stvari odvijati ali u svakom slučaju treba vagnuti i zaštiti sebe.
Elica Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 23:35   #12
Nije lako... ali moras se nositi s tim nekako. Elica dobro objasnila...
Maksi90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 08:24   #13
Quote:
Uširo kaže: Pogledaj post
ma, uvijek je stvar u tome kako ti podnosiš stres, kako se odnosiš prema njemu, jer "nepravda" jest za tebe stres.
Za nekoga drugog tvoj doživljaj možda uopće ne bi bio nepravda, odn. netko na taj događaj ne bi gledao kao na nepravdu.

Moraš malo očvrsnuti, razmišljati o pozitivnoj budućnosti i ne sve uzimati k srcu.

btw;

I meni je bio stres kad sam pročitao da si napisala lažete sebE ?!
Ne možete sebe lagati (ili lagati sebe) već možete samo sebI lagati.
Sebe možeš udariti, doživjeti, počešljati, našminkati, a sebi možeš pričati bajke, sebi možeš pjevati; jer, ne možeš pjevati sebe, žišku.
dolaziš na pdf psihologija i ljude ispravljaš pravopis
imam osjećaj da ako bi netko nepravilno zazvao u pomoć da bi ga ti išao ispravljat prije nego bi mu pomagao

ostalima, hvala na odgovorima!
NiktaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 11:33   #14
Ukoliko sam nemocna da utjecem, tada se tjesim onom " what goes around comes around ".
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 23:33   #15
S nepravdom koja je učinjena baš tebi se u većini slučajeva možeš nositi, stvarno je malo situacija u kojima stvarno moraš šutjeti i trpiti.

Meni najviše smeta ona koja je totalno izvan moje kontrole. Tipa, vijest u novinama "mladić pregazio curicu od 5 godina na pješačkom, dobio 6 mjeseci uvjetno jer je iz fine familije". Tu bih doslovno golim rukama zadavio njega, njegovog starog i to smeće od suca. Takve stvari jednostavno ignoriram, dižu mi tlak bezrazložno, a doslovno ne postoji način na koji mogu utjecati na to.
__________________
Rome wasn't built in a day.
Golden Circle is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 03:41   #16
Nikako. Osvetoljubiva sam. Uzvraćam nanesenu bol...
A ako se baš moram nosit, tad se izjedem živa... Jer oprostit i zaboravit ne mogu.
Tako da, opet se sve svede na ono - oko za oko, zub za zub.
Viva La Juicy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 07:15   #17
Slazem se sa golden circle, ja takodjer bolje podnosim kada je steta nanesena meni nego drugima. Zato izbjegavam citanje crne kronike i slusanja tih negativnih prica, jer me bacu u lose stanje.
Iako postoji par banalnih nepravdi na koje sam utjecala, i mogu reci da je divan osjecaj kada zastitis nekog
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 07:44   #18
Ne podnosim nepravdu a susrecem se sa njom skoro cijelog svog zivota i jedino sto mi preostaje zivjeti sa njom al nepravdu i nevjeru ne podnosim!!
Rodion is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 17:39   #19
Ja takodje ne podnosim nepravdu ali sam shvatio da je to jednostavno dio ovoga svijeta.Nekim ljudima je sve servirano u zivotu dok se drugi trude i bore.Svugdje mozes vidjeti nepravdu i to jeste bolno,ali ti tu ne mozes nista da ucinis.Prihvati to kao dio zivota .
ForumskiForumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 20:00   #20
Quote:
NiktaX kaže: Pogledaj post
Ja nikako, to mi baš predstavlja patnju kada znam da su neke stvari izvan moje kontrole i da ma što god učinila u nekim slučajevima ne znači puno.
Nepravda uvijek nekog zakine, a nekog neopravdano nagradi.

Istina je da je najčešće situacija van kontrole, zato jedan od načina obrane jest distanciranje od ljudi koje je nepravda nagradila.
ZwYx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:30.