Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2007., 21:26   #1
Listovi ubijaju

Dakle ovako.
Sad imam 18. Bavim se sportom od kad znam za sebe (prvi osnovne)
Od malena hodam/trcim na petama , ne skroz , ali ne normalno na prstima kao svi ostali.

E sad , u zadnje vrijeme sam počeo trcat...
I sve bilo ok prvih 4/5 puta...
trcanje sat vremena bez problema ,,, bio sam i sat i 40 trcao bez prestanka, nista ... mali umor al to je manjak kondicije ...

Al u zadnje vrijeme listovi me ubijaju ... (zadnjih 5 puta , i ne poboljsava se)
taman se pocnem znojit kad krene ,, uglavnom , pol sata i ja jedva hodam , dolazim doma i sav se grčim , tek poslije istezanja ok ...

Svi kazu da je to jer trcim "na petama" (po trvdoj podlozi)
Al da ga jebes ja nemogu na prstima trcat , em mi je cudno ,, em ,,, ma nemogu ...

Ima tko savjet ?
Aaron McLoughlin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 21:31   #2
postoje razni ulošci
jajoglavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 21:34   #3
Quote:
jajoglavac kaže: Pogledaj post
postoje razni ulošci
I zaboravih napisat , imam addidas running šuze ...
Aaron McLoughlin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 21:38   #4
firma Berkeman ti ima izvrsne tene za 600kn
ortopedske,super,puno modela
jajoglavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 22:19   #5
I meni su to nešto srali. Iša san u doktora i on mi je da kremu neku i reka da mi je upala hrskavične kosti u peti.... pa san svaki dan stavlja leda i kremu.... možda je i tebi isto.... nisan siguran
Saskei is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 19:51   #6
1.trčanje po tvrdoj podlozi je dugoročno smrt za zglobove i ligamente, pogotovo ako ti je tehnika loša. Svakako prvo nađi neku mekšu podlogu, po mogućnosti travu, izbjegavaj beton i asfalt.
2.moraš raditi na tehnici, sve je to stvar vježbe. Prisili se dizati koljena a što se tiče stopala, ne mora težina nužno ići na prste nego može i negdje na sredinu stopala. Nakon par trčanja će ti to postati normalno pa nećeš više niti razmišljati o tome na koji dio stopala prizemljuješ.
3.tenisice (i ulošci ako trebaju) su jako bitne ako radiš puno kilometara i tu ne treba štediti. Za mnoge piše da su za trčanje ali zapravo nisu...prosurfaj malo po netu i provjeri da li ove tvoje odgovaraju pravim trkačkim tenisicama
AceRimmer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:01.