Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2007., 20:31   #1
Kada ste svojim djevojčicama objasnili menstruaciju?

u kojoj dobi mislim.evo ja sam svojoj bas neki dan(sada je navrsila 8) tak da zna kaj ju ceka.mislim zna od prije jer vidi mene da se bakcem sa uloscima i naravno pita kaj je to,zakaj i sl ali bas ono da sam joj objasnila je bilo neki dan..jer ovdje curice vec dobe mengu sa 8, 9 , 10 ..9(uzas) pa da dijete zna.usput je i mala cula,njoj ne trebam objasnjavati...
pa da vidim jeste i kad ste vi to rijesili?
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 20:34   #2
bok

Quote:
AFRODITA69 kaže: Pogledaj post
u kojoj dobi mislim.evo ja sam svojoj bas neki dan(sada je navrsila 8) tak da zna kaj ju ceka.mislim zna od prije jer vidi mene da se bakcem sa uloscima i naravno pita kaj je to,zakaj i sl ali bas ono da sam joj objasnila je bilo neki dan..jer ovdje curice vec dobe mengu sa 8, 9 , 10 ..9(uzas) pa da dijete zna.usput je i mala cula,njoj ne trebam objasnjavati...
pa da vidim jeste i kad ste vi to rijesili?
moja ima 8,5 god. i baš si razmišljam kad da joj kažem mislim da ću joj reči kad budem na godišnjem
Sunce ćaćino is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 20:38   #3
objasnit joj sve kako i zašto se događa .....sad već vjerojatno može sve shvatit.....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 00:45   #4
pa da,to i mislim.od neoplodenih jajasca do kak se ulozak stavi...mi svaki mjesec imamo neki mali sastanak obicno za doruckom..tipa-potrebno je znati...
i da,objasnih joj takoder da kad jednom dobi mengu i ako bude s nekim deckecom(jebiga,to je usa)da veli da ju stavim na pilule.jer prvo je skola.fax.zaposlenje.onda beba.nebi bas htjela da mi sa 13 dode sa trbuhom,a vidim to i u ranijoj dobi...sto me uzasava.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 06:23   #5
ja sam saznala za menstruaciju još u vrtiću...mama bila trudna, a njen trbuh poticaj za mnoštvo pitanja...kad se beba rodila, već sam znala sve o menstruaciji, fetusima, kako nastaju i kako izlaze bebe
teniska loptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 14:11   #6
pa naravno da dobiju menstruaciju sa 8 godina kad jedu sav taj gmo, razna špriciva u navodno sviježem povrću, a coca-colu i ostale sokove da i ne spominjem... ja bih radije razmišljala kako da joj ponudim zdravlje, a ne objašnjenje o nečemu što će joj neprirodno doći zbog roditeljske nebrige.
freya.k is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 14:32   #7
Quote:
freya.k kaže: Pogledaj post
... ja bih radije razmišljala kako da joj ponudim zdravlje, a ne objašnjenje o nečemu što će joj neprirodno doći zbog roditeljske nebrige.
Ti to ozbiljno? Koja crna roditeljska nebriga? Moja sestrična je prije 25 godina dobila prvu menstruaciju u 9-oj godini, ja sam prvu dobila u 5. razredu osnovne (s 10 godina) i baš ne bih rekla da su nas tako nezdravo hranili u to doba. Danas nije ništa neobično vidjeti djevojčice tako rano s prvom menstruacijom, dapače, mislim da se više čude onima od 15 godina koje ju još uvijek nemaju.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 14:54   #8
Quote:
freya.k kaže: Pogledaj post
pa naravno da dobiju menstruaciju sa 8 godina kad jedu sav taj gmo, razna špriciva u navodno sviježem povrću, a coca-colu i ostale sokove da i ne spominjem... ja bih radije razmišljala kako da joj ponudim zdravlje, a ne objašnjenje o nečemu što će joj neprirodno doći zbog roditeljske nebrige.
Optužiti nekog koga ni ne poznaš za roditeljsku nebrigu? Po meni dosta ishitreno. Da nas zatrpavaju sa svakojakim sranjima kad je hrana u pitanju i da je i to dio problema, istina. Ali kako znati što zapravo kupujemo, uz najbolju volju i našetavanje po placu oko starih bakica. Naša pedica nam je rekla, dok je dijete bilo tek par mjeseci staro, da bi trebalo izbjegavati sve proizvode od Cekina (ispričavam se ako se ne smije navesti naziv proizvođača), jer su puni hormona i da bi trebalo kupovati domaću piletinu i sl. Zgodno je to, trudili smo se mi nabaviti domaće, ali na svaka 3 domaća piceka, uletio je je jedan Cekinov. I šta sad, preselit se na selo i uzgajat piliće i povrće, ne znam kud bi nas to dovelo. Sve u svemu, žensko dijete u određenoj dobi svakako treba upoznati sa onime što ga čeka, a ne da se desi da dijete umre od straha kad vidi prvu kap krvi na gačicama i to po mogućnosti pred cijelim razredom u svlačionici za tjelesni. Hormoni su čudna stvar, može dobit sa 9, 10, 11 godina, ali bogami može i sa 8.
__________________
Blaga je noć
Weiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 16:40   #9
Quote:
freya.k kaže: Pogledaj post
... ja bih radije razmišljala kako da joj ponudim zdravlje, a ne objašnjenje o nečemu što će joj neprirodno doći zbog roditeljske nebrige.
ovo je totalno bez osnove...
Što su moji starci krivi kaj sam ja dobila mengu sa 11 godina ?!?! Svašta
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 20:12   #10
Moji sinovi su za mengu saznali čim su bili dovoljni snažni da dogmižu zamnom na vece. Nije mi na pamet padalo skrivati uloške i tampone po kući. Moj stariji me pitao kaj mi je to krvavo na gaćama i jesam li bolesna . Ja sam odgovorila da to sve odrasle žene imaju i da je to znak zdravlja , a ne bolesti . To znači da žena može roditi bebu. Isto bi rekla i curi. Pa svi smo mi hjuman bins, kaj ne?
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 22:05   #11
Moja kćer ima osam godina. i nisam imala namjeru još o tome govoriti. Mislila sam oko devete godine. Imamo bazen vani i neki se put kupaju i djeca iz susjedstva. I tako se moji hahari spremaju u vodu, kad će meni kćer: Znaš, danas se Maja neće kupati sa nama . Ja pitam : Zašto ? Ona će meni: Maja ima svoje ženske stvari, znaš krv i to... Malo je reći da sam ostala gledati. Vrlo smo otvorena obitelj, i o svemu razgovaramo, jednostavno nisam htjela da se mala tak rano opterećiva s nečim što će ju tak i tak pratiti 40 godina. Osjećala sam se kao da je Maja ukrala razgovor namijenjen meni i mojoj curici.
cinober is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 16:34   #12
moja seka je dobila s 11, a ja s 13...a mama je objema to objasnila jos kad smo bile male..s kojih 7,8 godina...kad se nije kupala u moru pitale smo ju zasto i lijepo nam je sve objasnila..uvijek sam mamu pitala kaj sam htjela bez srama a tak je i danas u mojoj 20oj, seka je malo sramezljivija pa pita mene neke stvari sad ima 13...

mislim da je dobro s klincem normalno razgovarati odgovorit mu na pitanja a ne reci mu Znat ces kad narastes ...
__________________
Avanture i poutovanja - blog
gljivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 01:13   #13
Dobra tema. Ja sam svom klincu ostala duzna odgovor na pitanje "sto ti je ovo?" kad je nasao tampon
Bila sam zatecena a i nije bila prilika, imao je frendove tu i onda je stalo 3 para ociju piljit u mene i tu cudnu stvar cekajuci odgovor
Zavrsilo je klasikom ; " Djeco, jeste za sladoled "
Daaaaaaaaa i odose
A sjecam se da je jednom bila slicna tema i da mi je tako simpa ostao u sjecanju neciji odgovor ; jednoj je curi njen tata, kad je cuo da je dobila prvi put dao 100 maraka Kako slatko
Mil@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 02:31   #14
Ja imam dečeca (10.g.) i o tome smo razgovarali u par navrata još vrlo rano "zahvaljujući" reklamama za tampone (koje je usput našao u kupaoni,proučavao i zaključio da u reklami lažu jer nisu zakrivljeni).Detalje sam mu objasnila negdje u 8-oj g. koliko je uspio shvatiti nisam sigurna ali ugl. zna.
__________________
Kako mi je sladak.Presladak.
mujsapujsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 17:12   #15
Quote:
freya.k kaže: Pogledaj post
pa naravno da dobiju menstruaciju sa 8 godina kad jedu sav taj gmo, razna špriciva u navodno sviježem povrću, a coca-colu i ostale sokove da i ne spominjem... ja bih radije razmišljala kako da joj ponudim zdravlje, a ne objašnjenje o nečemu što će joj neprirodno doći zbog roditeljske nebrige.
,,, koji idiotizam
,,, djeca u danasnje vrijeme ranije sazrijevaju nego prije. ja sam prvu menstruaciju dobila sa 12 god. znam curice koje su prvu menstruaciju dobile sa 9. mom starijem sinu je 10 god, pa me nekada pocne ispitivati o trudnoci, kako zena ostaje trudna, o dojenju, o menstruaciji, zacudi me od kud mu to. a on meni kaze, cure iz mog razreda odvedu na predavanje, i kazu im da ne smiju o tome pricati poslije. a meni moja frendica Angie sve isprica sta ima kazu na predavanju. onda mu i ja jos objasnim neke stvari.
,,, afrodita, moj ti je savjet da otvoreno popricas sa curama
svojim, tu nema sramote. meni je moja mama otvoreno o tome pricala, dobro me pripremila, ali je zato moja sestricna bila sokirana kada je vidla da krvari, jer je njenu mamu bilo sram o tome pricati.
,,, ja nemam kceri, imam dva sina, ali kad idemo u trgovinu moj mladji (7 god) me obavezno napomene da ne zaboravim kupiti pelene za sebe
__________________
"Čovjek ti je teški hajvan, i ovo malo duše što ima šejtan mu je dao da se pati."
ovo_malo_duse is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 18:43   #16
Quote:
ovo malo duše kaže:
a on meni kaze, cure iz mog razreda odvedu na predavanje, i kazu im da ne smiju o tome pricati poslije.
triput hura za njih
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 19:39   #17
Nimalo se ne pripremam psihički za otkrivanje takvih velikih istina mojim curkama, kad ih bude zanimalo , a očekujem to pogotovo sad kad je jedna krenula u školu - reći ću im.
Vide mene i muža gole, vide kada depiliram intimnu zonu, vide reklame, vide filmove sa ne baš nevinim poljupcima, nekad nas vide kad zaspemo goli, kojeg ću se vraga skanjivati da im kažem sve što ih zanima, ovo je danas svijet informacija, tko ih dobije na vrijeme - ima kartu za dalje.
Jedino se nadam, a i radim na tome, da mi se makar povjeravaju kako bih im mogla biti prijateljica, jer vrlo skoro to će im biti potrebnije no da sam im majka.
Posve su druga ovo vremena, nisu to ona kada smo mi odrastali - učinila bih im medvjeđu usluga da ih odgajam po nekim svojim ekskluzivnim i neprimjenjivim pravilima.
Tek to bi bilo vrlo sebično.
__________________
Him & Her
LadyBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 15:26   #18
ja sam dobila svoju prvu menstruaciju s 13 god i 10 mjeseci a normalno se hranim i jedem i zdravo i nezdravo.
__________________
I`m not trying to be difficult, it just comes naturally...
*Mala*°°*Crna* is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 08:38   #19
Drage mame ženske djece!
Moja kćer je dobila prvu menstruaciju sa cca 11,5 godina.
Odonda ju nema, evo već 3 mjeseca.
Znam da je to u početku vjerovatno normalno dok se ne ustali ciklus.
Kakva su vaša iskustva s tim?
Jel to razlog za brigu, stručno mišljenje ili...?
afennell is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 09:38   #20
Kao i kod Cinober, mene je okolina preduhitrila, ma koliko ja htjela biti dobra mama. Samo sam jednog dana shvatila da mi kćer zna za menstruaciju, a od tada sam joj ja ovisno o njenim pitanjima davala postupne informacije.

Zapravo je glupo posjesti dijete od 9 godina i onda mu sve do u tančine objasniti: i jajnike, i ovulaciju i uloške i ciklus.... Znam da ne bi ništa zapamtila.

I tako smo se njene kolegice, internet i ja (mama) nadopunjavale informacijama. Kad je prva djevojčica u razredu dobila menstruaciju, kćerka mi je to rekla. Bez najave sam joj kupila uloške za u ladicu i bila je zadovoljna tom odlukom. Svoju je dobila tek sa 13, spremna i naoružana.
__________________
Nije pametno kritizirati nečije kuhanje ako želite ponovo jesti kod te osobe.
rosita22 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:34.