Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2011., 21:31   #41
Quote:
anonymous_13 kaže: Pogledaj post
iskreno.. motor kad se odgovorno vozi nije opasan. odnosno, ima puno opasnijih stvari od vožnje motorom.
da, nije opasan pod pretpostavkom da se i ostali sudionici u prometu ponašaju jednako odgovorno. a svi znamo da to nije istina.
a ni vozači automobila se još uvijek ne znaju odgovorno ponašat prema vozačima motora. i obratno, naravno.

dakle, odgovor na pitanje - nikad.
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 21:35   #42
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Polako. Koliko sam shvatio, kći je još daleko od te dobi - a onda će se vidjeti.
Aj dobro, imaš pravo...tipkamo se tu za 16 godina
__________________
~naše vjenčanje~
seni001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 21:38   #43
Kada djetetu kupiti motor? Nikada.

Doveli ste se u nezgodnu situaciju. Ona je svoje ispunila tj. ima 5...a sad vi nastupate tj trebate provjeriti da li je 5ica opravdana...ne znači ako je odlična učenica da vi nemate pravo na "jedan krivi potez" . Motivirati dijete materijalnim stvarima mi je neshvatljivo
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet
svastamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 21:39   #44
ako je dovoljno odgovorna i ako baš želi ja kažem - go for it
shit happens every day,a ja se kladim da je ona već na motoru od prijateljice koja je isto balavica od 16 godina. A tako imaš još manje kontrole
andi650 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 22:02   #45
Joj moj prijatelj je poginuo na motoru tako da apsolutno nikad. Poginuo je jer mu je frajer u autu oduzeo prednost, tako da nije on bio kriv.

Jedan drugi je ostao bez ruke.

Ali znam da se dečki iz njihove ekipe stalno utrkuju motorima i općenito rade gluposti. Ako već frendica ima motor, a možda i drugi prijatelji, tko kaže da neće i oni doći na tu ideju? Za mene bi to bio preveliki rizik.
__________________
vjencanje Abel Ruben i Adelina
MalaZelenooka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 22:05   #46
Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
da, nije opasan pod pretpostavkom da se i ostali sudionici u prometu ponašaju jednako odgovorno. a svi znamo da to nije istina.
a ni vozači automobila se još uvijek ne znaju odgovorno ponašat prema vozačima motora. i obratno, naravno.

dakle, odgovor na pitanje - nikad.
a gle, opasan je i bicikl onda isto tako

s druge strane, što da ti dijete kaže da želi se baviti nekim ekstremnim sportom? ili da želi postati pirotehničar? zaštitar? policajac? profesionalni vojnik?
__________________

moj mali mačić
anonymous_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 22:17   #47
Quote:
anonymous_13 kaže: Pogledaj post
a gle, opasan je i bicikl onda isto tako

s druge strane, što da ti dijete kaže da želi se baviti nekim ekstremnim sportom? ili da želi postati pirotehničar? zaštitar? policajac? profesionalni vojnik?
ne možeš to uspoređivat.
primi malo statističke podatke u ruke.
ovo što 16-godišnjakinja želi je običan pubertetski hir.
ako se želi bavit ekstremnim sportom, nek se bavi - sport je ipak nešto posve drukčije od vožnje motora. ja se bavim sportom cijeli život, to voliš ili ne voliš, to nije hir koji te drži par mjeseci i to nije stvar kojom na ljestvici popularnosti dosežeš nebo
želi bit pirotehničaka, profesionalni vojnik? ok, nek bude. ali ja znam da ćeš se školovat za to i kroz godine školovanja steć potrebno iskustvo i određenu razinu zrelosti. to nije hir.

nikako ne bih voljela da bude policajka, al to je već osobne prirode
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 22:22   #48
čovječe, zamisli kupiš djetetu motor, i on za pol godine zagine, ili ostane invalid...

nema roditelja koji bi si ikad oprostio što je ikad taj motor kupio..

a to što će on/ona sjesti s frendom na motor... tvoje je da upozoriš, da opominješ, motriš...

al da ja dam svom djetetu motor u ruke i da mu se ne-daj-bože nešto desi- pa odmah bih si golim rukama iskopala rupu i zatrpala se u nju...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 22:27   #49
Evo da i ja kažem svoje iskustvo..
Kad sam imala 14 bila sam luda za motorima, kasnije imala dečka (sadašnjeg muža)sa motorom (ne skuterom),i pali smo 3 puta krivicom vozača auta ,srečom preživjeli...tad me nije ništa moglo zaustavit od vožnje..niti padovi,niti strahovi,ni starci..

Mene više ne zanimaju,al muža da i on ga i dalje ima...
Sad smo roditelji,i rekla sam mu nek proda motor,jer ne želim da i sin jednog dana sjedne na njega

Sad naravno gledam drugačije, i znam da ce i mali kad tad htjet vozit i imat motor,jer ce odrast u takvoj sredini!

Moj savjet ti je da sjedneš s njom i razgovaraš otvoreno, naučiš dobro prometu i napraviš sve da ju što bolje osiguraš...(zatvorena kaciga-dobra,ne ona za 200 kn),pojas,jakna,rukavice...Mene je jakna spasila da ne ostanem bez kože..

Bolje i tak ,nego da sjedne na motor nekog krelca,koj ce se ic fraerisat i na kraju biti ko zna šta!
teah is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 23:18   #50
Da sam ja tvoja kcerka mislim, da bi podbacivala tvoj "obecanje" do kraja zivota. Budimo iskreni, jedino sto je ona cula je: "proci s 5=motor" i to je prenijela svojim prijateljicama. Dakle, ispast ce luzerica ako joj ga sad ne kupite. A kad vec ne spominjes novac, kao razlog ne kupnje, nije da se bas mozes izvuci, osim ako ne trampite motor za polovni auto sa 18, ili neko znacajnije putovanje.
Inace, da sam ja roditelj, ne bi ni razgovarala o kupnji motora, cak ni auta, mozda neki blindirani koji moze voziti max 50 km/h.
Thea ti je dala jako dobar savjet, ako se slucajno odlucite za kupnju. Svakako savjetujem nekoliko ozbiljnih razgovora sa odgovornim bajkerima. Ako ne poznas nikoga, mislim da nazoves prvi motoklub u okolici, da bi se nasao netko tko bi ti pomogao.
tomorrow2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 23:21   #51
Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
ne možeš to uspoređivat.
primi malo statističke podatke u ruke.
ovo što 16-godišnjakinja želi je običan pubertetski hir.
ako se želi bavit ekstremnim sportom, nek se bavi - sport je ipak nešto posve drukčije od vožnje motora. ja se bavim sportom cijeli život, to voliš ili ne voliš, to nije hir koji te drži par mjeseci i to nije stvar kojom na ljestvici popularnosti dosežeš nebo
želi bit pirotehničaka, profesionalni vojnik? ok, nek bude. ali ja znam da ćeš se školovat za to i kroz godine školovanja steć potrebno iskustvo i određenu razinu zrelosti. to nije hir.

nikako ne bih voljela da bude policajka, al to je već osobne prirode
a gle.. ne znam situaciju ni curu pa da olako zaključim da je riječ o običnom hiru, nekome je hir, nekome nije. možda zbilja voli skutere, motore i vožnju i slično?

na kraju krajeva, i ekstremni sport počinje kao "hir". kad frajer sa svojih 13-14 krene sa skejtom ili bajkom naskakivati po ogradama, u početku ga svi smatraju pubertetlijom koji se pravi faca, glupo derište, koji kurac izvodi s tim.. a kad kasnije to počne sličiti nečemu pa kad ga krenu sponzorirati red bull ili što ja znam koja kompanija, onda odjednom postane od derišta sportaš i svaka čast momku, i svi su znali da je on od početka talentiran i ozbiljan s tim a inače mi se dragi bavi ekstremnim sportom i lomio se puno puta.. a on se još bavi samo kao rekreativac. oni koji se ozbiljnije bave.. uh. ali njima je to gušt da rizik od ozljeda zanemaruju. a počeli su kao derišta koja iz hira skaču po ogradama i zidovima
__________________

moj mali mačić
anonymous_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 23:22   #52
Quote:
teah kaže: Pogledaj post
Bolje i tak ,nego da sjedne na motor nekog krelca,koj ce se ic fraerisat i na kraju biti ko zna šta!
njen vlastiti motor sigurno nije garancija da neće sjesti s nekim krelcem na njegov motor. jer možda će krelac imati bolji/brži/ljepši motor- pa će eto, htjeti i to isprobati..


Quote:
tomorrow2 kaže: Pogledaj post
. Dakle, ispast ce luzerica ako joj ga sad ne kupite.
da, ovo je sigurno najveći roditeljski strah
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 23:24   #53
nisam majka ali valjda mogu i ja napisati koju...
moja mama je vozila motor, nekad, osobno sam ju samo 1 vidla na njemu.

između 15-18 godine sam nekoliko put apitala za motor (ne skuter) i svaki odgovor je bio kratak i jasan - ne.

sada su mi 24, još uvijek želim motor ali imam i malo više pameti u glavi.

ne brinem se toliko za svoje vozačke sposobnosti i snalaženje u prometu - brinem se za to isto kod ostalih vozača.

mislim da nebi prošla 2tj a da me neka pijana pudala ne pobere.

da si ga i nekim čudom kupim, mislim da bi se doslovce usudila smao oko zgrade vozit

a da imam djete, nebih mu dala.
ni pod razno.
em što smatram da djeca od 16-17-18 pa čak i više nemaju što radit za takvim spravicama jer će se kad tad ić pravit važni, em što bih se bojala upravo ovih istih pojanih budala.

može ga pokupit na nogostupu dok vozi bicikl a kamo li ne na otvorneoj cesti

hebeš 5-0 prosjek za tak ozbiljnustvar.
rađe joj kupi novi mobitel or w/e
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 23:34   #54
Nisam roditelj, ali mogu ponuditi svoje iskustvo.
Spletom okolnosti sam skuter dobila već sa 14 godina, sad imam 17 i pol. Otac mi je instruktor i naučio me je sve moguće 'cake', kupio mi je kacigu, puno sa mnom razgovarao o tome kako se ponašati u prometu. Kad god bi došla kući, raspravila bi s njim neke situacije u kojima sam se putem našla i slično. U tri i pol godine nijednom nisam pala, nijednu ogrebotinu zaradila, ni s kim se utrkivala i slično.

Moje mišljenje - ako vam je kći odgovorna i mislite da će se znati ponašati, naprijed.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 23:44   #55
Quote:
maca TZ kaže: Pogledaj post
Ja imam sina,sad će mu 21g.
Sa 16 godina isto tako silno je želio motor.
Muž je bio za to da mu se kupi,ono uz neko ograničenje brzine,a vjerovatno da i on nekad svoje dupe stavi na njega.
Ja sam rekla,ako mu kupi bez mog znanja,da ću ga zapalit,prodat,razvest se,da mu odmah počne kopat raku,takav pritisak sam vršila,da je na kraju odustao,ali mali nije.
Danima je plakao,molio,histerizirao,ali ja sam ostala pri svom.
Govorila sam mu,da će za dvije godine polagati vozački,da se strpi.
Jedva smo izgurali taj period,istina,strah me i kad vozi auto,ali nekako mi je motor najopasniji.
Moj ti je savjet,kad nas već pitaš za mišljenje,NIPOŠTO.

Sretno.
tak je

i moj nećak cvili već dvije godine ali sister mu nije to htjela kupiti i gotovo

sad polaže vozački i smjet će posuditi povremeno auto dok si ne zaradi za svoj
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 23:48   #56
Quote:
borntobewinner kaže: Pogledaj post
Nisam roditelj, ali mogu ponuditi svoje iskustvo.
Spletom okolnosti sam skuter dobila već sa 14 godina, sad imam 17 i pol. Otac mi je instruktor i naučio me je sve moguće 'cake', kupio mi je kacigu, puno sa mnom razgovarao o tome kako se ponašati u prometu. Kad god bi došla kući, raspravila bi s njim neke situacije u kojima sam se putem našla i slično. U tri i pol godine nijednom nisam pala, nijednu ogrebotinu zaradila, ni s kim se utrkivala i slično.

Moje mišljenje - ako vam je kći odgovorna i mislite da će se znati ponašati, naprijed.
nije ni od moje kolegice frend niti jednom pao u 20 godina, nikada

a onda je poginuo na tom istom motoru
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 23:57   #57
Kada kupiti motor?
Neka ga kupi sam/a kada se zaposli (osamostali), tada će biti dovoljno svjesan/a opasnosti i dovoljno odgovoran/a za njega.

Ja sam protiv toga da se djeci kupuje motor.
Dosta mojih poznanika ima motor i samo za jednog znam da nikada nije imao nikakav udes. I skoro nitko nije bio osobno odgovoran za nesreću...
Pametnome dosta
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 00:47   #58
probat cu odgovorit na sve pomalo odjednom.
Ne znam koliko je samo hir, to pitanje se povlaci vise oko godinu dana. Inače nemamo s njom nekih problema, u jednoj fazi je pala s ocjenama pa smo u jednom poluozbiljnom razgovoru ostavili mogućnost tog motora. Inače nemamo običaj nagrađivat ocjene tako skupim stvarima.
Sad kupujemo na vremenu jer je ionako zima i nije vrijeme pogodno za motor,možda je u tih par mjeseci prođe ali sumnjam

Ne bi uspoređiva biciklu i motor,nije to baš isto iako uvijek stoji ono da ne mozes zatvarat nikog u stakleno zvono. Svjesni smo svega ima svojih opasnosti ali to mi se ne komentira posebno. S druge strane mi smo u gradu gdje nije bauk motor,toga ima. Tetka joj ima skuter,susjeda ima skuter,eto prijateljica ima skuter...
uf kad uđu u teen godine
bundle is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 00:53   #59
a da frendice imaju avione bi joj i to kupila?
svi smo bili djeca, svi znamo kako si u tim godinama "coll" kad imaš motor (makar bio i pišljivi skuter na koj bi me bilo i sram sjest...).
na koncu konca, što će joj skuter?
ako ste u gradu zet je i dalje jeftiniji (da ne kažem i sigurniji) od benzina.
grad, gužva, na motoru se može samo ispušnih plinova nagutat.

sa 16 godina i tak nema kamo ići s njim (kao što straiji idu na put sa motorima).
toršit će vaše novce za benzin vozikajući se po susjedstvu.

doslovce joj motor ne može bit od nikakve izravne koristi osim štoće biti "cool"
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 00:53   #60
Quote:
bundle kaže: Pogledaj post
probat cu odgovorit na sve pomalo odjednom.
Ne znam koliko je samo hir, to pitanje se povlaci vise oko godinu dana. Inače nemamo s njom nekih problema, u jednoj fazi je pala s ocjenama pa smo u jednom poluozbiljnom razgovoru ostavili mogućnost tog motora. Inače nemamo običaj nagrađivat ocjene tako skupim stvarima.
Sad kupujemo na vremenu jer je ionako zima i nije vrijeme pogodno za motor,možda je u tih par mjeseci prođe ali sumnjam

Ne bi uspoređiva biciklu i motor,nije to baš isto iako uvijek stoji ono da ne mozes zatvarat nikog u stakleno zvono. Svjesni smo svega ima svojih opasnosti ali to mi se ne komentira posebno. S druge strane mi smo u gradu gdje nije bauk motor,toga ima. Tetka joj ima skuter,susjeda ima skuter,eto prijateljica ima skuter...
uf kad uđu u teen godine
je, imaš pravo..
Nemojte je stavljat pod stakleno zvono, kupite joj motor.
I kad već većina ima motor..Zašto ne, jel
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:52.