Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2012., 22:42   #21
Odlična tema, planiram kupiti knjigu, a i jedva čekam čitati iskustva
Imam sina 9 mj, sviđa mi se cijela filozofija i nadam se da ću svom sinu dopustiti razvoj u tom smislu.
IQ je bitan što god netko rekao, nadam se da moje dijete neće u životu uspjeti poput Keruma, puno su bitnije trajne vrijednosti nego sam novac, koji je danas kao jedini pokazatelj uspjeha, a razvojem inteligencije pomažemo djetetu da kasnije lakše savlada sve "zadatke".
emma11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 22:56   #22
Quote:
Jass kaže: Pogledaj post
Gdje ste kupili knjigu? Iz Rijeke sam...
http://www.mensa.hr/glavna/izlog-hrv...&category_id=1
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 11:21   #23
Quote:
emma11 kaže: Pogledaj post
Odlična tema, planiram kupiti knjigu, a i jedva čekam čitati iskustva
Imam sina 9 mj, sviđa mi se cijela filozofija i nadam se da ću svom sinu dopustiti razvoj u tom smislu.
IQ je bitan što god netko rekao, nadam se da moje dijete neće u životu uspjeti poput Keruma, puno su bitnije trajne vrijednosti nego sam novac, koji je danas kao jedini pokazatelj uspjeha, a razvojem inteligencije pomažemo djetetu da kasnije lakše savlada sve "zadatke".
ne ocekuj previse od knjige, vise je kao zgodan prirucnik.

vjerujem da se vise moze saznati na seminarima, evo planirano je nesto za travanj http://ntc.mensa.hr/seminari tematika je ista kao u knjizi.
Malena10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 12:22   #24
ne vidim po čemu se ova tema razlikuje od ove toliko da bi trebala biti zasebna
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 08:07   #25
Zanima me da li je netko bio na ovim seminarima http://ntc.mensa.hr/roditelji?
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 13:08   #26
Bila u 5.mj 2012. 3 x po 2,5 sati, 300kn
petra23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 14:36   #27
bila sam na predavanju u sklopu vrtića u kojem je moj sin bio u jednoj od prvih skupina u hr koje su počele raditi po NTC sistemu. dosta toga što sam čula nije baš primjenjivo jer ne živimo u idealnom svijetu. kao npr. 'roditelji sputavaju djecu jer se boje! ne dozvoljavaju im da se penju po kuhinjskim elementima da ne bi pali ili im nedaju da hodaju po rubu pločnika da ne uganu nogu. djeci priroda govori da se penju i trče i treba ih pustiti.' halo? nisu sva mjesta za to prilagođena, a većina roditelja nema mogućnost biti svakodnevno satima u parkiću. to je sve skupa bilo prezentirano kao da roditelji zaglupljuju svoju djecu jer (najčešće zbog svog posla) nemaju vremena i mogućnosti udovoljaviti svim prirodnim porivima svoje djece. nakon predavanja prestravljeni roditelji su navalili da kupe knjigu i jedino o tome pričali idućih par dana. i onda je sve opet otišlo u zaborav i vratili su se svojim rutinama. jedina prednost toga koju ja vidim i koristim je olakšavanje učenja djetetu. kada npr ima preoblema s učenjem pjesmice napamet pretvorimo ju u sličice i pomoću njih (odn asocijacija) lakše nauči.
polisalamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 22:10   #28
Svaka metoda ima svoje prednosti i svoja ograničenja. Nema nijedne sveobuhvatne koja bi oblikovala potpuno sretnu i potpuno pametnu osobu, nego uz primjenu mnogo dobrih metoda možemo očekivati bolji napredak djeteta. Kažu da šah razvija neke dijelove mozga koji su inače pasivni i da znatno utječe na razvoj intelektualnih sposobnosti, no kad bismo dijete odgajali samo igrajući s njim šah, vjerujem da bismo doživjeli mat.
NTC djeluje zanimljivo i korisno, no sigurna sam da nema čiri-bu-čiri-ba učinak.

Zadnje uređivanje buditedobro : 30.11.2012. at 22:11. Reason: tipfeler
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 22:43   #29
Ima li netko od roditelja koje ima starije djete s utvrđenim višim IQ od prosječnog.Savjeti bi dobrodošli.
Oprostite ako sam fulala temu.
biscotto is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 23:25   #30
Quote:
biscotto kaže: Pogledaj post
Ima li netko od roditelja koje ima starije djete s utvrđenim višim IQ od prosječnog.Savjeti bi dobrodošli.
Oprostite ako sam fulala temu.
Imam ja. Sad ima 21 godinu. Što te zanima?
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 00:57   #31
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
Imam ja. Sad ima 21 godinu. Što te zanima?
U sklopu nekih testiranja proveden je test inteligencije.IQ 131.
Inače 10 god.,četvrti razred.
Psihologu smo išli kako bi se otklonila sumnja na ADHD.Od prvog razreda jako nemiran,vrti se na stolici,igra s nečim non stop, ometa nastavu, uvijek ima neko pitanje...ocjene iz znanja super ali zalaganje
Psihologica jednostavno zaključila da mu je dosadno i kod kuće i u školi.
Problem je s pisanjem domaćih koji se otegne na više sati najčešće jer on svako malo odluta, jer mu se ne piše...On je nekako cijeli zbrčkan, neorganiziran.
Gradivo olako svladava pa se bojim da nema razvijene radne navike a peti razred pred vratima.Inače zainteresiran za sve,a za ništa da je onako baš zagrižen.
Htjela bi mu pomoć u organizaciji,htjela bi da se domaći završi za dva sata i da se onda zabavimo s nečim drugim...
Jednostavno ga želim usmjerit da ne krene sve nekim krivim putem.
Mislim da sad još uvijek mogu znatno utjecati na njega.
Ne znam da li me možeš shvatit što želim reć.Ima li ovo kakvu usporedbu s tvojim sinom?
biscotto is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 21:43   #32
Quote:
biscotto kaže: Pogledaj post
U sklopu nekih testiranja proveden je test inteligencije.IQ 131.
Inače 10 god.,četvrti razred.
Psihologu smo išli kako bi se otklonila sumnja na ADHD.Od prvog razreda jako nemiran,vrti se na stolici,igra s nečim non stop, ometa nastavu, uvijek ima neko pitanje...ocjene iz znanja super ali zalaganje
Psihologica jednostavno zaključila da mu je dosadno i kod kuće i u školi.
Problem je s pisanjem domaćih koji se otegne na više sati najčešće jer on svako malo odluta, jer mu se ne piše...On je nekako cijeli zbrčkan, neorganiziran.
Gradivo olako svladava pa se bojim da nema razvijene radne navike a peti razred pred vratima.Inače zainteresiran za sve,a za ništa da je onako baš zagrižen.
Htjela bi mu pomoć u organizaciji,htjela bi da se domaći završi za dva sata i da se onda zabavimo s nečim drugim...
Jednostavno ga želim usmjerit da ne krene sve nekim krivim putem.
Mislim da sad još uvijek mogu znatno utjecati na njega.
Ne znam da li me možeš shvatit što želim reć.Ima li ovo kakvu usporedbu s tvojim sinom?
Može imati i iznadproječan IQ i ADHD. Pokušaj laičkim testom kod kuće. Omogući mu da se ljulja na nečemu (pr. okrugli tabure, valjkasti jastuk, lopta za pilates) i da pritom radi neku zadaću kod koje nema mnogo pisanja - učenje, računanje i sl. Ako mu se poboljša koncentracija i brzina, vjerojatno ima ADHD, no taj famozni ADHD nije nešto što bi moralo biti trajno stanje. Središnji živčani sustav sazrijeva i bit će sve blaže s odrastanjem. Ti u međuvremenu radi na onome što vidiš da mu je potrebno: razvijanju organizacijskih sposobnosti, koncentracije, ali ne sa školskim zadacima, motorike, motivaciji, osmisli s njim istraživačke i dr. različite zadatke za stjecanje radnih navika.
Ja imam kćer. Ona nije imala poteškoće s koncentracijom niti što drugo.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 00:39   #33
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
Može imati i iznadproječan IQ i ADHD. Pokušaj laičkim testom kod kuće. Omogući mu da se ljulja na nečemu (pr. okrugli tabure, valjkasti jastuk, lopta za pilates) i da pritom radi neku zadaću kod koje nema mnogo pisanja - učenje, računanje i sl. Ako mu se poboljša koncentracija i brzina, vjerojatno ima ADHD, no taj famozni ADHD nije nešto što bi moralo biti trajno stanje. Središnji živčani sustav sazrijeva i bit će sve blaže s odrastanjem. Ti u međuvremenu radi na onome što vidiš da mu je potrebno: razvijanju organizacijskih sposobnosti, koncentracije, ali ne sa školskim zadacima, motorike, motivaciji, osmisli s njim istraživačke i dr. različite zadatke za stjecanje radnih navika.
Ja imam kćer. Ona nije imala poteškoće s koncentracijom niti što drugo.
Psihologica je isključila i ADHD i problem koncentracije.Decidirano.Dakle ako je njemu nešto zanimljivo koncentracija je 100%.Ali domaće zadaće mu nisu zanimljive osim kad je u pitanju engleski i matematika.
U pravu si moram s njim na neki način vježbat organizacijske sposobnosti i nači način postići da stekne radne navike ali van školskih zadaća.
biscotto is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 20:54   #34
Quote:
biscotto kaže: Pogledaj post
Psihologica je isključila i ADHD i problem koncentracije.Decidirano.Dakle ako je njemu nešto zanimljivo koncentracija je 100%.Ali domaće zadaće mu nisu zanimljive osim kad je u pitanju engleski i matematika.
U pravu si moram s njim na neki način vježbat organizacijske sposobnosti i nači način postići da stekne radne navike ali van školskih zadaća.
Rekla bih da nastava ostalih predmeta nije dovoljno prilagođena za tvoje dijete. Za hrvatski imam pregršt ideja, igrovnih, zabavnih... Ima sigurno i učiteljica, no pitanje je li svjesna da ima u razredu dijete s većim potrebama.
S prirodom bi trebalo biti još lakše - više je izvora i vježbica za djecu. (Naime imam i drugu znatiželjnu pa joj moram udovoljavati.)

Zapali ga za neki projekt koji nije daleko od gradiva koje obrađuju. (Dostupan ti je Nacionalni plan i program na stranicama MZOS-a.) Predloži ga učiteljici i traži njezinu podršku.

S druge strane važno je da dijete osjeća i dalje pripadnost zajednici svojih vršnjaka, da usprkos tomu što ćeš mu osvijestiti da je taj program za njega možda prelak nastoji uzeti što mu je manje poznato i naučiti i uvježbati što mu je poznato, možda i nadograditi svojim zamislima.

Nije moguće da dijete zna SVE što se spominje u 4. razredu i da mu je SVE dosadno jer je NPIP osmišljen (kao i prije) da se usvaja u vertikalno-spiralnom slijedu, dakle gradivo se obrađuje u jednom razredu, a nadograđuje u sljedećim razredima. Primjerice ako su obradili imenice u četvrtome razredu, ne znači da sve zna o imenicama - ima što učiti još deset godina a da ne zna sve.

Ako trebaš ideje za igre ili projekte s četvrtašem rado ću ti pomoći na pp.

Bilo bi dobro da se dijete zabavlja učeći, no katkad je dovoljna i motivacija za (iznimnim) postignućem.

Kakve su mu socijalne vještine i emocionalni razvoj? Možda su to područja u kojima može napredovati zajedno sa svojim vršnjacima?
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 09:50   #35
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
Može imati i iznadproječan IQ i ADHD. Pokušaj laičkim testom kod kuće. Omogući mu da se ljulja na nečemu (pr. okrugli tabure, valjkasti jastuk, lopta za pilates) i da pritom radi neku zadaću kod koje nema mnogo pisanja - učenje, računanje i sl. Ako mu se poboljša koncentracija i brzina, vjerojatno ima ADHD, no taj famozni ADHD nije nešto što bi moralo biti trajno stanje. o.
ovo je pravi test? to je jedan od znakona adhd, da bolje ucis ako si u pokretu? to i kraca koncentracija?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:55.