Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2012., 19:08   #1
Neuspjeh profesora?

Moje dijete ide u osmi razred, vrlo dobar je ucenik.Ima oscilacije u ocjenama sto me izluduje, moram je ispitivati i ukazivati na jacu temeljitost u ucenju. Primjecujem da jako lose obraduju lekcije na satu, posebno zemljopis i povijest. Sreca njezina sto sam na porodiljnom dopustu(3godine), pa je maksimalno kontroliram i pratim njezin rad. Neznam kako bi ovo stigla da radim.Smatram da je neuspjeh profesora ukoliko im 19 ucenika ima 2 od njih 23. Zar oni sebe ne preispituju kako se moze dogoditi da ti vecina razreda ima losu ocjenu?Na stranu to sto su u pubertetu, u svom svijetu, nije li njegov posao da dopre do svojih ucenika, da im objasni i prilagodi program koji ima?A hrvatski je opet posebna prica, kako samo sastavi mogu biti jedino sto se ocjenjuje, di je gramatika, analiza pjesme, lektire stvarno ne kuzim. Cini mi se da je nestala kvaliteta profesora koje sam ja imala, cisto odraduju radni dan. Kako je moguce da iz engleskog imas bolju ocjenu nego iz hrvatskog????Kakva je to razrednica koja sazove roditeljski sastanak zbog nekolicine buntovnika i mora citati sa papirica ko su oni????Imate li vi ovakve dvojbe ili sam ja usamljeni slucaj?
denijaan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 19:14   #2
A što bi trebali? Svima pokloniti petice kako ne bi ispalo da su loši profesori iako djeca ne znaju?
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 21:42   #3
Quote:
denijaan kaže: Pogledaj post
moram je ispitivati i ukazivati na jacu temeljitost u ucenju.
Ovdjhe nisu zaštekali nastavnici, nego roditelji.
Quote:
Primjecujem da jako lose obraduju lekcije na satu, posebno zemljopis i povijest.
Kako to uspiješ primijetiti?
Quote:
Sreca njezina sto sam na porodiljnom dopustu(3godine), pa je maksimalno kontroliram i pratim njezin rad.
Boldano nije njezina sreća, nego roditeljski propust.
Quote:
nije li njegov posao da dopre do svojih ucenika, da im objasni
Da.
Quote:
i prilagodi program koji ima?
Ne.
Quote:
kako samo sastavi mogu biti jedino sto se ocjenjuje
Nemoguće.
Quote:
Kako je moguce da iz engleskog imas bolju ocjenu nego iz hrvatskog????
Jednostavno. Na primjer, iz engleskog imaš 4, a iz hrvatskjog 3.
Quote:
Kakva je to razrednica koja sazove roditeljski sastanak zbog nekolicine buntovnika i mora citati sa papirica ko su oni????
U čemu je problem?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 22:20   #4
Neznam gdn.Lorde po cemu je to roditelj zakazao ako ga ispituje i kontrolira.Onda bi se djeca na grani stabla mogla odgajati, pustiti ih da ne uce ako im se ne da, pustiti ih di ih je volja, kad dodu dobro dodu. A o njihovim objasnjavanjima na satu ne moram biti Einstein da vidim kako to nije obradeno kako treba.Kako je tebi normalno da iz maternjog jezik imas losiju ocjenu nego stranog? Razrednica je ta koja bi trebala znati ko su joj "problemi" razreda. Jesu tebe tvoji ikad ispitali? Ili si sa svemira pao tako inteligentan? Ali, mislim da ti nisi bas u polozaju kao ja, pa mi je s tobom i izlisna svaka diskusija.

Lozimka...nisam napisala post da bi profesori trebali pokloniti ocjenu, vec da bi trebali kvalitetnije obavljati svoj posao.
denijaan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 22:27   #5
Quote:
denijaan kaže: Pogledaj post
Kako je tebi normalno da iz maternjog jezik imas losiju ocjenu nego stranog?
Ovo pitanje nema veze s razumom. Ja sam cijelo školovanje, ajde srednjoškolsko, imala veću ocjenu iz stranih jezika nego iz materinjeg. U nastavi jezika se ne ocjenjuje mogućnost tečnog razgovora na jeziku, što vjerujem da jako dobro znaš jer si prošla kroz taj isti obrazovni sustav.

Sasvim je moguće da toliko učenika ima dvojke. Pitaj mnoge profesore u gimnazijama.

A i moja je osobna obzervacija da roditelje, da mi oprostiš, boli kurac. Djeca su puštena sebi na volju, u nižim razredima osnovne markiraju, sjede pred kompjuterima, i ja se zgražam nad tim neodgojem koji se provodi što aktivno što pasivno kod kuće, a ja sam u osnovnu školu išla u ovom tisućljeću. Jedna majka je eno pretprošli tjedan izjavila da "ona ne želi vidjet pisanje zadaća u poslije 8 navečer jer ona tad gleda seriju". Doslovno sam ostala bez riječi.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 22:46   #6
kako ti nema veze s razumom, nije pitanje tecnosti razgovora, zar u engleskom ne ucis gramatiku, pises sastave isto kao u hrvatskom?! A o nekontroli djece se potpuno slazem, ovo je strahota sta cujem po primanjima i od poznanika.Strava!
denijaan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 22:53   #7
Quote:
denijaan kaže: Pogledaj post
Neznam gdn.Lorde po cemu je to roditelj zakazao ako ga ispituje i kontrolira.
Ako je maksimalno kontroliranje djeteta u osmom razredu jedini način da dijete nekog klinca napravi za školu, to znači da su roditelji u prethodnih sedam razreda propustili napraviti mnogo toga.
Quote:
Onda bi se djeca na grani stabla mogla odgajati, pustiti ih da ne uce ako im se ne da, pustiti ih di ih je volja, kad dodu dobro dodu.
Tebi baš i nije jasno što sam napisao, jel'da?
Quote:
A o njihovim objasnjavanjima na satu ne moram biti Einstein da vidim kako to nije obradeno kako treba.
Ponavljam pitanje: kako si to primijetila da nastavnici loše objašnjavaju?
Quote:
Kako je tebi normalno da iz maternjog jezik imas losiju ocjenu nego stranog?
Ti se zajebavaš? Ne mogu vjerovati da netko ozbiljno smatra da bolja ocjena iz engleskog znači da dijete bolje poznaje engleski nego hrvatski jezik.
Quote:
mislim da ti nisi bas u polozaju kao ja
Imaš pravo - ja si nikad ne bih dopustio biti u položaju koji si ti zauzela u ovom topicu.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 22:56   #8
Na stranu sad kvaliteta profesora prije i sad (ja bih rekla da je bilo dobrih i loših kao što je to slučaj i danas), ja ne razumijem zašto se ti baviš zadaćama svog djeteta. Meni je mama jednom u životu išla objašnjavati nešto iz biologije i to tako loše da sam zauvijek odustala. I radila zadaće sama - jer je to zadaća za dijete, ne za mamu.

A što se ocjenjivanja tiče, to je užasno sklizak teren. Danas se i petice daju šakom i kapom pa svi upisuju gimnaziju s 5.0.
Profesori su poprilično pod nadzorom pa sumnjam da se ocjenjuju samo sastavci. Zbilja sumnjam. I taj odnos engleski, hrvatski, ono, kaj? Pa zašto ne može imati 5 iz engleskog ako ga voli i uči, a 2 iz hrvatskog jer nije pročitao niti jednu lektiru? Opet, kaj?
__________________
"If it's true that our species is alone in the universe, then I'd have to say that the universe aimed rather low and settled for very little."
Deathblow is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 23:01   #9
Quote:
denijaan kaže: Pogledaj post
Primjecujem da jako lose obraduju lekcije na satu, posebno zemljopis i povijest.

Vjerujem da se ovo može primjetiti ukoliko se s djetetom temeljito razgovara o tome kako npr. izgleda jedan sat zemljopisa....

Quote:
denijaan kaže: Pogledaj post
Sreca njezina sto sam na porodiljnom dopustu(3godine), pa je maksimalno kontroliram i pratim njezin rad.
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Boldano nije njezina sreća, nego roditeljski propust.
Zakačila sam se za ovaj upis - @ Lorde misliš li da je i u nižim razredima maksimalna kontrola i praćenje rada roditeljski propust

EDIT: sve jasno
__________________
Povedi me tamo...
Glass S is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 23:07   #10
Djeca lažu
Ja sam lagala svojima iz raznih razloga, a bila sam odlikaš

Ako ne vidiš razliku između učenja hrvatskog i engleskog/njemačkog, onda ti je ovdje i sad ne mogu objasnit.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 23:11   #11
Quote:
Glass S kaže: Pogledaj post
Vjerujem da se ovo može primjetiti ukoliko se s djetetom temeljito razgovara o tome kako npr. izgleda jedan sat zemljopisa....
Imalo bistrije dijete će vrlo, hm, subjektivno opisati sat zemljopisa iz kojeg ima lošu ocjenu. Neće valjda doći kući i reći "joj, profa je super, baš se trudi, samo sam ja lijena guzica pa mi se ne da učiti"?

Jednako tako sumnjam u tvrdnju da se iz hrvatskog ocjenjuje isključivo sastave.
Quote:
@ Lorde misliš li da je i u nižim razredima maksimalna kontrola i praćenje rada roditeljski propust
"Maksimalna kontrola" je - represija. Nitko me ne može uvjeriti da se iza tako odabranog termina krije išta dobra za dijete.

Ono što djetetu treba praktički od početka škole je "podučavanje učenju", postavljanje strukture dana (to ni u kojem slučaju nije nekakvo diktatorsko uništavanje djetinjstva ), osvješćivanje činjenice da je škola njegov posao, njegova odgovornost i da su posljedice jednako tako njegove (o ovom se dosta pisalo - i dalje ne mislim da je ta svijest nešto nemoguće osim u bajkama).

Samo što takav pristup traži puno više puno kvalitetnijeg roditeljskog angažmana od "maksimalne kontrole".
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 23:20   #12
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Imalo bistrije dijete će vrlo, hm, subjektivno opisati sat zemljopisa iz kojeg ima lošu ocjenu. Neće valjda doći kući i reći "joj, profa je super, baš se trudi, samo sam ja lijena guzica pa mi se ne da učiti"?

Ne znam, mislim da poznajem svoje dijete toliko da znam izabrat pristup i na temelju odgovora stvorit barem pola slike, drugu polovicu ću dobiti u školi, što će u konačnici činit jednu objektivnu sliku....


Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Jednako tako sumnjam u tvrdnju da se iz hrvatskog ocjenjuje isključivo sastave.
Sumnjam da sumnjaš u ovo...sigurna sam da si uvjeren

EDIT: Moj stariji je nakon par "lošjih" ocjena iz hrvatskog tvrdio da učiteljica jako brzo govori i da on zato pola ne shvati, da skače s teme na temu ....otišla sam u školu u vrijeme konzultacija za navedeni predmet, profesorica me primila i odmah počela brzo govoriti i skakat s teme na temu.
Naravno da mi je odmah bilo jasno
__________________
Povedi me tamo...

Zadnje uređivanje Glass S : 20.11.2012. at 23:30.
Glass S is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 23:28   #13
Meni nije jasno ovo, majkemi nije mi jasno.

U 8. razredu je kasno, ali brutalno kasno da se išta ide mijenjati. Do tada, a zapravo i puno prije, bi dijete trebalo biti sposobno samostalno naučiti/napisati zadaću. Kaj, i iduće godine, u 1. srednje će se isto kontrolirati zadaće i ispitivati gradivo? Do kada tako? Na 1. godini faxa, ako dogura do tamo će se isto ispitivati gradivo za ispit?

Znam hrpu primjera gdje su roditelji u nižim razredima osnovne postavili djecu na svoje noge i kasnije jednostavno nije bilo potrebe intervenirati. I ne, ne moraju sva djeca prolaziti s pet i uostalom zašto i bi? Ali isto tako znam i dosta primjera, jedan čak u mojoj neposrednoj blizini, gdje su roditelji itekako zakazali. Doživjela sam da u 8. razredu majka djeteta izjavi: ''joj ta profa nikad nije zadovoljna odgovorima mog djeteta, stalno ima neka potpitanja''. Pa ono, samo želi da ti podmladak nauči razmišljati svojom glavom.

I ne, nije mi čudno da njih 19 ima 2. Jadni profesori, suosjećam s njima, ne bih im bila u koži.
Tethys is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 23:30   #14
Quote:
Glass S kaže: Pogledaj post
Ne znam, mislim da poznajem svoje dijete...
Koju od rečenica iz uvodnog posta supotpisuješ? Hoću reći, samo ako si supotpisnik uvodnog posta, ima smisla spominjati tvoje dijete - naime, dijete iz uvodnog posta je posljedica stavova iz uvodnog posta.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 23:36   #15
Quote:
denijaan kaže: Pogledaj post
Lozimka...nisam napisala post da bi profesori trebali pokloniti ocjenu, vec da bi trebali kvalitetnije obavljati svoj posao.
A zašto si tako uvjerena da oni ne obavljaju svoj posao dobro?
Zbog toga što djeca imaju 2?

Mi smo u srednjoj imali same jedinice iz hrvatskog, ali smo s vremenom shvatili da moramo raditi da bi dobili 2,3,4.

U osnovnoj smo imali "kvalitetnu" profesoricu. Svima je poklanjala 4 i 5, a djeca su jedva znala napisati sastavak na komadu papira.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 23:43   #16
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Koju od rečenica iz uvodnog posta supotpisuješ? Hoću reći, samo ako si supotpisnik uvodnog posta, ima smisla spominjati tvoje dijete - naime, dijete iz uvodnog posta je posljedica stavova iz uvodnog posta.
Generalno ne potpisujem uvodni post, ni stavove iz njega.
Zamislila sam se nad rečenicom o maksimalnoj kontroli i nad ovom...

Quote:
denijaan kaže: Pogledaj post
Smatram da je neuspjeh profesora ukoliko im 19 ucenika ima 2 od njih 23.

Nisam profesor, ne radim s djecom, ali volim postići uspijeh u poslu... nekako mi se čini da bi nakon ovakvog rezultata svog rada preispitala ispravnost pristupa.
__________________
Povedi me tamo...
Glass S is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 23:43   #17
Quote:
Deathblow kaže: Pogledaj post
Na stranu sad kvaliteta profesora prije i sad (ja bih rekla da je bilo dobrih i loših kao što je to slučaj i danas), ja ne razumijem zašto se ti baviš zadaćama svog djeteta. Meni je mama jednom u životu išla objašnjavati nešto iz biologije i to tako loše da sam zauvijek odustala. I radila zadaće sama - jer je to zadaća za dijete, ne za mamu.
Gdje sam ja to napisala da radim zadace s njom?????Ja nju ispitujem ono sto je SAMA naucila, a ja nisam tvoja mama i ne mozes me usporedivati s njom jer me i ne poznas.Zadaca je za djecu, a moja zadaca je da mi dijete ide u skolu naucenog gradiva i napisanog domaceg.

Zadnje uređivanje Monstera : 21.11.2012. at 00:30. Reason: popravak kvotanog...
denijaan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 00:09   #18
Lorde,

ne znam zasto mislis da sam post napisala jer moje dijete ima problem?Nema ga!Nasih sedam godina unatrag odraden je jako dobar posao i danas imam dijete koje ima temelje znanja izuzetno dobre, jednako kao i navike ucenja.Da bi prohodao treba te paziti i dignuti s poda milion puta jeL da? E pa tako je i ovo!Ali nisam ja tu da se tebi opravdavam kakav sam ja roditelj niti da velicam ni umanjujem kvalitete mog djeteta. Rezultat mog nacina odgoja i metode koje ja koristim u tom odgoju je moja stvar.O predavanju znam poprilicno, srodno je poslu koji inace ja radim, pa mi je lako doci do zakljucka da to nije napravljeno kako treba.Previse rupa u obradenim lekcijama, a i sama profesorica iz povijesti mi je u razgovoru na primanju rekla da su optereceni programom i da ne mogu obraditi kvalitetno kako bi trebali i zeljeli.Mozda odatle moj zakljucak!Ne zajebajem se kada kazem da mi je logicno da ima hrvatski bolju ocjenu nego engleski.Ne znam kako druge skole obraduju lekcije engleskog, ali sastav, obrada pjesme na engleskom, gramatika...A ne znam zasto su se svi zalipili na ovaj moj navod. Skolu koja ona pohada navodno je cjenjena skola(razrednica kaze ovdje 3 znaci kao u drugim skolama 5, sto se i u par slucajeva dokazalo da su ucenici koji su imali dobar u drugoj skoli bili vrlo dobri, pa cak i odlicni), ali smatram da drzu kriterij ocjenjivanja strog(i neka)ali ne kvalitetom svog rada u tome je problem!
U kakav sam se ja to polozaj stavila postom? Ti ne bi kao ja?Pa zar moramo svi biti klonovi, misljenja nam se razlikuju i to je u redu, ali zasto imas potrebu umanjiti kvalitetu nekoga koga ne poznajes da bi sebe uzdignuo?Digni se ti do nebeskih visina i potakni me na razmisljanje svojim inteligentnim izlaganjem, ali zasto u svakom tvom postu koji procitam osjetim ogroman cinizam...nema potrebe!
denijaan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 00:20   #19
Quote:
Glass S kaže: Pogledaj post

Nisam profesor, ne radim s djecom, ali volim postići uspijeh u poslu... nekako mi se čini da bi nakon ovakvog rezultata svog rada preispitala ispravnost pristupa.

Upravo tako! Hvala sto me netko kuzi!

Zadnje uređivanje Monstera : 21.11.2012. at 00:29. Reason: kvotanje
denijaan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 08:09   #20
Quote:
denijaan kaže: Pogledaj post
danas imam dijete koje ima temelje znanja izuzetno dobre, jednako kao i navike ucenja.
Quote:
denijaan kaže: Pogledaj post
Ima oscilacije u ocjenama sto me izluduje, moram je ispitivati i ukazivati na jacu temeljitost u ucenju.
Ove dvije rečenice su smrtno posvađane.

Ovo s hrvatskim i engleskim je i dalje vrh. Ti fakat ne želiš shvatiti da bolja ocjena iz engleskog ne znači da dijete bvolje govori engleski nego hrvatski?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:17.