Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2004., 15:06   #61
mi smo u skoli imali sastanak bas na tu temu prosli tjedan
jer vecina djece ne shvaca da to sto moje i jos dvoje djece hodaju po razredu kada svi ostali moraju pisati nije zato sto njih uciteljica vise voli nego zato sto oni to jednostavno moraju

i tako je uciteljica trazila od ostalih roditelja da i oni razgovaraju s djecom i da im i oni objasne da to ne znaci da ih uciteljica manje voli niti da to znaci da svi mogu setati pod nastavom

ja od prvog dana govorim uciteljicama kako i sto
cak sam im i literaturu nabavljala ali ocito neke stvari do njih ne dolaze (pogotovo do ovih kojima je to prvi posao s djecom)

no sada razgovor s njima uz mene vodi i doktorica koja je i dijagnosticirala ADHD kod mog sina i koja je jedan od vodecih strucnjaka kod nas pa mislim da ce mozda ipak krenuti na bolje
sunshine is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 08:08   #62
Quote:
sunshine kaže:
mi smo u skoli imali sastanak bas na tu temu prosli tjedan
jer vecina djece ne shvaca da to sto moje i jos dvoje djece hodaju po razredu kada svi ostali moraju pisati nije zato sto njih uciteljica vise voli nego zato sto oni to jednostavno moraju

i tako je uciteljica trazila od ostalih roditelja da i oni razgovaraju s djecom i da im i oni objasne da to ne znaci da ih uciteljica manje voli niti da to znaci da svi mogu setati pod nastavom

ja od prvog dana govorim uciteljicama kako i sto
cak sam im i literaturu nabavljala ali ocito neke stvari do njih ne dolaze (pogotovo do ovih kojima je to prvi posao s djecom)

no sada razgovor s njima uz mene vodi i doktorica koja je i dijagnosticirala ADHD kod mog sina i koja je jedan od vodecih strucnjaka kod nas pa mislim da ce mozda ipak krenuti na bolje
skidam kapu!!!

da nas je barem više takvih!

Drž' se i puno sreće!!!
__________________
"…il peut y avoir de la honte d'être heureux tout seul."
Camus
Blueberry is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 21:57   #63
Quote:
Blueberry kaže:

.......
Vi mame, koje ste educirane za rad sa svojom djecom s ADHD-om, sigurno možete predložiti neku kvalitetnu strategiju, jer ako budete čekale da vam netko drugi riješi situaciju, to se na žalost neće dogoditi.
Sjecate li se kod nas usmjerenja "suradnik u razrednoj nastavi"?
Evo, ovdje (US) nastavnica u skoli koja u razredu ima djecu sa ADHD ima i pomocnicu ili pomocnika koji se trude djeci i nastavnicima olaksati radni dan. Ponekad ni sa dodatnom pomoci nije lako izaci na kraj ukoliko u razredu ima vise od jednog dijetata sa poremecajem, a da ne govorim o tome kakao su ovdje razredi brojcano manji nego u HR.
Uz toliko broj nezaposlenih mozda bi trebalo gurati u tom smijeru - i kod nas se skolstvo i obrazovanje susrecu sa problemima koje je "bijeli svijet" odavno poceo rijesavati - mozda bi mogli i nauciti malo od drugih i uspjesno se nositi sa postojecim i predstojecim problemima.
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 07:12   #64
znate kaj ću vam reč... u zadnje vrijeme se dosta piskara po tome u novinama (novi trend očito, ajmo otkrit novi breaking news, i pokazat svijetu šta se u zadnja tri dana počelo događat ) i sa zanimanjem to čitam...

osobito način na koji novinari pišu o tome - i sličnim pizdarijama u vezi mladih - koji je kao da su ti isti novinari odrasli negdje na svemirskom brodu enterprise iz zvjezdanih staza gdje se svi svima smiješe i mašu si kad se mimoilaze

izuzev odredjenog profesora (nek mi izvine manjak potencijalnih titula koje bi trebao imat, jer ih ne znam) Perasovića koji je zbilja iznenadjujući dašak razuma (da me se krivo ne shvati, ne iznenadjuje on, nego činjenica da se njegova mišljenja objavljuju uz takve tekstove) u tom kotlu idiotizma i senzacionalističkog novinarstva, koji pruža jedan normalni, educirani, razumni i down-to-earth pogled na situaciju

naime, ima već mjesec dva da je došlo do senzacionalnog otkrića da postoji nasilje medju mladima u osnovnim i srednjim školama, i da to - zamisli čuda - cak navodi mlade koji su izlozeni tom nasilju na uzvraćanje jednakom mjerom... a osobito zaprepašćuje činjenica da se mladi rijetko u vezi toga obraćaju nastavnicima i profesorima koji ih inaće pune povjerenjem i ljubavlju i redovito ulažu neopisive količine truda u njihov odgoj

mislim, stvarno, give me a fuckin break people

kao prvo - sama licemjernost toga što se čudimo kako se djeca ne obraćaju svojim voljenim profesorima za pomoć... dok ti isti profesori/nastavnici u barem 70% slučajeva prema barem isto toliko posto djece pokazuju potpunu ravnodušnost - nekad zbog čiste svoje naravi, ali češće zbog vlastite teške životne situacije koja najčešće daleko nadilazi probleme nekog klinca koji se voli potuć...

kao drugo - pa ko tu koga jebe??? nasilje medju djecom???
pa to postoji otkad ima djece... a da ne kažem da i MORA POSTOJAT - osobito u društvu koje je totalno napustilo normalni - prirodni - način života, i koje ustvari djecu pušta u svijet zrelih ljudi bez prilike da sazriju...
da, puno vas će reči "kakve veze ima sazrijevanje sa tučnjavama"

priznajem, na prvi pogled zvuči barbarski... ali to ne samo da oduvijek postoji u ljudskoj rasi, nego postoji oduvijek medju prakticki svim zivotinjskim vrstama... To je jedan od osnovnih evolucijskih principa sazrijevanja u zrelu osobu kojim se u pojedincu stvara otpor na raznorazne strahove s kojima će se morati praktički svakodnevno suočavati u životu... a i navikavanje na princip "prehrambenog lanca" koji također postoji u skoro svim aspektima i današnjeg "civiliziranog" načina života...
"uvijek će postojati netko tko će se bez prava/sposobnosti/znanja i slično suprotstaviti tebi na neki način"

i daleko od toga da ja govorim da je nasilje riješenje, čak suprotno, ali je stvar u tome da je nasilje među najbrojnijim načinima suprotstavljanja ljudi prema drugim ljudima...
i to je smisao djetinjstva - navikavanje na takvu realnost, prihvaćanje takve realnosti, i učenje načina da se suprotstaviš takvoj realnosti, tj. da naučiš kako ne dopustiti nekome da to koristi protiv tebe...

a pokušaj da se takva realnost ukloni iz života djece je potpuno kontraproduktivan... jer to dovodi do toga da se dijete/buduća odrasla osoba ne zna nositi sa takvom situacijom, da postane česta meta takvih situacija, i na kraju - često dovede do psihičkih poremećaja u pojedincu koji jednostavno ne zna izaći na kraj s takvim situacijama... i onda se američke novine počnu čuditi kako je moguće da 15godišnjak dođe u školu i počne pucati po svojim vršnjacima...

mislim, meni se svi ti napisi u zadnje vrijeme u novinama čine kao potpuna ironija, kad se prisjetim priča svog oca i strica o njihovoj mladosti - gdje je potuć se bilo potpuno normalna stvar... i gdje su svi tučnjavu gfledali normalno, i nikome nije padala na pamet - dobio ili izgubio u tučnjavi - neka mržnja ili slično prema onome na drugoj strani, jedino zdrava prirodna konkurencija...

a to su bile tučnjave gdje bi djeca od 14 godina imala ručno rađene boksere od olova i slične rekvizite...

a danas... danas pokušaji "civiliziranog obrazovanja djece" dovode do toga da su djeca nespremna na to... i kad su suočena sa sukobom, umjesto da slušaju svoj instinkt i odgovore na njega - oni u mislima slušaju svoje odgajatelje i trpe... i onda kad previše odtrpe, kad kap prelije čašu, odbace to "civilizirano" učenje i krenu u sukob - samo tada ulaze u taj sukob sa toliko mržnje i ukopanog gnijeva - da su sposobni na stvari koje su većini odraslih nezamislive...

spominjao sam starog i strica... a da ne spomenem recimo priče mog djeda, u kojima su se mladići sa susjednih strana naselja nalazili u čamcima kod rtića koji ih je dijelio - i onda gađali kamenjem od pola kile-kilu u ogromnim količinama...

a i sumnjam da se nađe puno ljudi koji nisu u svojim dječjim danima sudjelovali ili bar bili svjedoci sukobima i tučnjavama...

cure bi se grebale i čupale za kosu, dečki bi se gurali, udarali rukama i slično, bilo bi povremenih modrica i ogrebotina, nekad i malo jačih ozljeda - ali nikad neke pretjerane mržnje, nesnošljivosti i slično...

mi ljudi smo jedna jako licemjerna vrsta po prirodi, i prečesto se previše uzdižemo iznad ostalih vrsta na planetu, i praktički zaboravljamo šta smo...
majka priroda je potrošila milijune godina uravnotežujući nas - i došla tek do pola puta, a mi zadnjih 150 godina, a osobito 50, radimo sve što možemo kako bi poremetili tu ravnotežu...

i umišljeno mislimo da je naše razmišljanje bolje i jače od te ravnoteže koja se stvarala milijunima godina, potpuno mijenjamo način razvijanja mladih ljudskih organizama - i onda se čudimo kako se u zadnje vrijeme događa da djeca od 14 godina nasilno i sa užitkom ubiju na desetke svojih vršnjaka...

osobno mislim da bi nam svima koristilo ponekad upaliti animal planet ili slični program, i promatrati igre mladunaca raznih životinja... i zapitati se kako se "divlje i opasne" životinje poput tigrova ili lavova mogu medjosobno igrati grizući se i grebući, naočigled divlje i nasilno skakajući jedni po drugima - a da idući trenutak ližu jedni drugima ozlijede - koje nikad nisu ozbiljne...
A zašto nisu? Jer ih njihovi roditelji uče sukobljavanju, ali takodjer i nenasilju...

A da se recimo stariji tigrovi ponašaju kao da se nasilje ne događa, i da je neprirodno, njihova vrsta bi odavno prestala postojati... jer bi se pobili medjusobno, ako ih već druge vrste nebi uništile...

sukobi, osobito fizički, su uvijek među nama, i biti će... barem dok ne dosegnemo razinu evolucije u kojoj ćemo svi plutati prostorom kao male svjetleće kugle iz SF filmova...
I ne pripremiti djecu na to je ravno neodgovornosti i nemaru... ne ravno, jednako...

previše zaboravljamo što smo i otkuda smo, previše dopuštamo našem ljudskom egu da upravlja našom realnošću, i zbog toga sve više i više, eksponencijalnom brzinom, plaćamo cijenu...
__________________
I came up with a new game show idea recently. It's called The Old Game. You've got three old guys with loaded guns on stage.
They look back at their lives, see who they were, what they've accomplished... How close they came to realising their dreams...
The winner is the one who doesn't blow his brains out. He gets a refrigirator.
Reebok is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 07:39   #65
I da se odmah razumijemo - ja imam 22 godine, da mi to nebi netko spočitavao...

I kako ja mogu tako neuk i mlad govorit o ovakvim stvarima?

Tako što sam jedan od onih koji nije bio naviknut na realnost, kojeg se "civiliziralo"

I velik period djetinjstva sam mrzio one koji su mene maltretirali... smatrao sam ih krivcima... i često sam maštao o jako "zrelim" stvarima kojima bi im vratio...

sve dok nisam malo sazrio i shvatio da su se oni ponašali prirodno... samo što se ja nisam ponašao prirodno... umjesto da sam "jurišao" na "napadača", ja sam se "povlačio"...

dobar odgoj, rekli bi? je, je, samo što sam u 5.-6.-7. razredu osnovne skoro (i zbilja skoro, da me drugi u zadnji čas nisu odvukli) rukama zadavio dečka iz svog razreda koji me često podjebavao... ne fizički maltretirao kao neki, nego samo zajebavao... a ja sam, ne želeći se sukobljavati, trpio... i skupljano se, skupljalo, dok se nisam u sekundi zaletio na njega, sršio ga, zgrabio za vrat i počeo gušit...

ne dječje, naivno i nevino, nego sa jasnom i svjesnom željom da ga ubijem... jer mi je predstavljao sve ono što je meni nanoslio zlo, a meni je bilo branjeno da se sukobim tome...

i još uvijek se bistro sjećam te situacije, gdje sam ja sjedio na svom vršnjaku, i svjesno pokušavao završiti njegov život - jer me nitko nije naučio realnosti, i ta realnost me s vremenom slomila

mozda par mjeseci nakon toga sam se nasao u jednoj drugoj situaciji... bio sam dosta asocijalan kao dijete (kao i na neki način sad), i ako bi se nakon škole išao igrat - išao bi sam...

i par puta u par dana bi me par dečki iz razreda uhvatilo kako se na više manje istom mjestu igram... i jedan od njih bi se zaletio na mene, iz čučnja me gurnuo na pod u ležeći položaj i "maltretirao" ali ne nasilno fizički nego... pa, zamislite kad jedan klinac drugog stisne uz pod i drži ga...

četvrti dan sam uzeo male škare - s oštrim vrhom, kao one za nokte, i spremio ih u džep... i kao i svaki dan otišao se na isto mjesto malo igrat - znajući da će doći...

iz kuta oka sam promatrao kako se približavaju, ne odajući da ih vidim, i čekao trenutak da se ovaj opet baci na mene... i bacio se... i nakon sekunde se digao sa bolnim vriskom...

što je bilo? namjestio sam škare u džepu jakne s rukom da kad se on baci na mene - da se ubode na njih...

imao je sreće... samo su ga lagano ubole... mogle su mu isto tako probost jetru ili bubreg...

zašto to pričam? zato jer ja dan danas ne osjećam nikakvu grižnju savjesti u vezi toga... potpuno mi je svejedno, možda mi je čak i žao što mi nije uspjelo dovršiti što sam počeo...
i još uvijek - kada me neko jebe, tj. maltretira na neki način, ja počnem razmišljati kako bi ga s guštom natjerao da pati na najbolnije i najbolesnije načine...

ljudi se pitaju kako je hitler na vlasti mogao činiti takve grozne zločine... ja vam odgovaram - molite boga da ja ne dođem na takvu svjetsku vlast s takvom moći... jer će platit bilo tko tko mi se ikako zamjerio ili zamjeri

a zašto?

jer sam dijete koje se tjeralo da bude dobro, da se ne sukobljava, da trpi, i da ne radi probleme...

e jebiga, sve je to moralo negdje izaći, ili pak naći neko sakriveno mjesto u glavi di će živjeti...

pa... našlo je...

A ko je kriv? djeca, koja su se ponašala kao normalna djeca???

ne...

roditelji koji su od djece radili djevice marije.. kao moja "voljena" mama

eto.. čisto da malo zavirite u mozak djeteta koje je moralo bit mirno i pristojno, i ne radit probleme...
__________________
I came up with a new game show idea recently. It's called The Old Game. You've got three old guys with loaded guns on stage.
They look back at their lives, see who they were, what they've accomplished... How close they came to realising their dreams...
The winner is the one who doesn't blow his brains out. He gets a refrigirator.
Reebok is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 07:44   #66
Mozda sve to stoji, ali to ce prije biti pucanj u prazno.
Ako pratimo zivotinje, vidjet cemo da se ipak oni posebno muzjaci jace se potuku, macori se bore za svoj teritorij i puno puta sam vidio kako su slabiji muzjaci izlazili s ranama i slomljenim nogama, a malo prije smo vidjeli na TV kako je jedan krokodil izgubio donju celjust usred borbe s drugim muzjakom krokodila. I takvi drugi bezbrojni primjeri. Dakle, nasilje je tu, sigurno.

Covjek je posebna uznapredovala vrsta a jos u sebi nosi zivotinjskog i postat cemo opet zivotinje ako se ne kontroliramo.
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 08:02   #67
a koja je alternativa?

razmnozavanje do praga prenapucenosti i nedostatka resursa za sve, i tehnicki razvoj koji je vec zapoceo prakticki nezaustavljivo unistenje naseg planeta?

ne zelimo se ponasati kao zivotinje - ali ne zivotinjski, nego u skladu sa prirodnim zakonima - i za to placamo i psihicki i fizicki... i globalno...

misliš da su ljudska fizionomija i psiha kompatibilni sa danasnjim nacinima zivota?

niti malo... i nase zdravlje i nasa psiha pate, jer ih priroda nije dizajnirala za ovakvu okolinu... za evoluciju su potrebne tisuće godina... za najmanje korake stoljeća... a mi smo u dva stoljeća potpuno preokrenuli nasu cijelu civilizaciju...

stvorili smo svijet koji nasa fizionomija i psiha ne mogu zdravo podnijeti...
__________________
I came up with a new game show idea recently. It's called The Old Game. You've got three old guys with loaded guns on stage.
They look back at their lives, see who they were, what they've accomplished... How close they came to realising their dreams...
The winner is the one who doesn't blow his brains out. He gets a refrigirator.
Reebok is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 08:22   #68
Pa izgleda da smo sami krivi za navedeno.
Bog je svima nama rekao da ocuvamo dusu i da ne srljamo u pakao, da ne potpisamo pakt s vragom i evo sami vidite sto se dogadja sa svima nama.

Nema alternative.
Mozda kolektivno samoubojstvo.
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 08:52   #69
cuj... sto se mene osobno tice - bolje kolektivno ubojstvo nego samoubojstvo

al dobro, to se da shvatit i iz vec gore napisanog
__________________
I came up with a new game show idea recently. It's called The Old Game. You've got three old guys with loaded guns on stage.
They look back at their lives, see who they were, what they've accomplished... How close they came to realising their dreams...
The winner is the one who doesn't blow his brains out. He gets a refrigirator.
Reebok is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2004., 13:19   #70
iako sam svjestan da cu biti vjerojatno proglasen neciviliziranim , potpisujem reebokove postove u potpunosti

covjek je tocno opisao sve !
postoji ljudsko bice i postoji copor i postoji hijerarhija i postoji trazenje svog mjesta u zivotu i u hijerarhiji i u coporu
i postoji nesto sto nam je svima urodeno od prvih dana
to nesto se zove prvi instikt : instikt prezivljavanja
pokusaji ukidanja toga mogu jedino uroditi "resetom" kompletnog bica i svjedoci smo da cesto zavrsavaju stetno po jedinku
i licemjeran je tko tvrdi da nasilje nije dio njega i da ne postoji medu ljudima
postoji itekako , na ulici , u firmama , u redu za blagajnu u ducanu ...
medu djecom je samo postenije i iskrenije
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2004., 14:30   #71
Quote:
Reebok kaže:
A ko je kriv?

moja "voljena" mama
nitko na ovom svijetu nije imao ni nema savrsene roditelje, ni savrseno djetinjstvo. i nije tocno da su za sve krivi mama tata teta u vrticu uciteljica u osnovnoj.
da, ne mozes utjecati na hrpu stvari. al si odgovoran za svoj zivot.
i za hrpu stvari nisi ti kriv, al one sekunde kad pustis da te voda nosi jer ne mozes promijeniti ono cemu nisi uzrok postajes kriv za sranja u svom zivotu.

prica o tome kako je za sve probleme frajera od 22 kriva mama ne drzi vodu. di si bio cijeli svoj zivot ako nemas nikakvog utjecaja na njega, nikakvog utjecaja na svoje mentalno emotivno psihicko.. stanje? tri svjetlosne godine od sebe?
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2004., 17:12   #72
reebok,

Mislim da je tebe mama odgajala za žrtvu, a ne za nenasilje. jer biti nenasilan ne znači ne reagirati - znači samo reagirati nenasilno, a tu ima razlike.

Reći djetetu da ne reagira kad ga vršnjaci gnjave je krivo, jer dijete to ne može pojmiti (znam da ja nisam mogla).

Mislim da je bitnije naučiti dijete da se NE BOJI, a ne da ne reagira. Također i da se ne vrijeđa - a to je moguće samo ako mu od malih nogu usadimo samopoštovanje i sigurnost, vjeru u sebe, i objasnimo mu da te nitko ne može uvrijediti. treba naučiti klince da kad mu netko dođe s "ti si ovakav, ti si onakav", da se samo nasmije i kaže"pa dobro, ja sam takav, a ti si onakav" ili nešto slično.

Kad djeca osjete da ih se ne bojiš i da te ne smetaju njihova zadirkivanja - sama će te pustiti na miru.

Ali ako te smetaju, a ne reagiraš - nisi ništa postigao, osim da jednog dana pukneš.
UnExpected is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2004., 17:44   #73
mislim da vise opce nije pitanje sto je mama napravila ili nije napravila. imas 2 banke i kusur u guzici, nisi vise malo dijete koje joj se drzi za suknju, izvoli nesto napravi od svog zivota, ili nemoj, tak sporedno, al nemoj brijat da je mama kriva sto ti od svog zivota ne radis nista i sto uzgajas mentalni sklop matletiranog djeteta.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2004., 23:18   #74
reebok, sve to sto pises stoji i sve ali evo sto ja citam iz tvoga posta. Opet i opet nisu krivi "djeca-zlostavljaci" oni koji maltretiraju drugu djecu fizicki ili psihicki ili kojem god se nacinu djeca mogu dosjetiti, oni samo postupaju kako im majka-priroda nalaze i to je Ok jer je majka priroda OK, nego su kriva "djeca-zrtve" oni mali pristojni djecaci i djevojcice koji se ne zele tuci bokserima nego bi radije citali nesto, i neda im se saketati jer nose naocale pa ih ne zele razbiti ili stogod! Dakle, oni su opet krivi jer su zanemarili majku prirodu koja ih uci zakonu jacega pa su mozda i zasluzili sto im se zgodi jer takvi kakvi jesu ionako nece ostati za sjeme....
Nego da vidimo ko je tome kriv - jesu krivi mame koje zele pristojnu djecu, tate koji ih uprkos maminim zeljama nisu naucili kako se posteno pomakljati ili ucitelji i profesori koji su nezainteresirani, slabo placeni , optereceni svojim privatnim frustracijama koje ne znaju parkirati ispred skolske zgrade prije no sto u istu udu? Naravno, samo arguenta radi pretvarati cemo se da nema mama i tata koji normalno i obavljaju svoje roditeljske duznosti i da nema ucitelja koji su to postali i rade svoj posao iz ljubavi prema istome i djeci koju odgajaju.
Ovdje cemo prisloniti prst na celo ( u nedostatku cega drugoga) i onda cemo uprijeti taj prst u nastavnike - jer sve sto se desava na "teritoriju" skole je i odgovornost skole i ja svoje djete u skolu ne saljem da se tuce i razbija nego da bude odgajano i obrazovane ( hence -odgojno-obrazovnaustanova) . Skola i nastavnicu su duzni djeci osigurati sigurnu okolinu. Za nasilje u skolama se ne moze okriviti majku prirodu i roditelje - da se nasilje u skolama ne desava duznost je ucitelja i kompletne skolske administracije koju mi roditelji placamo iz svojih zdepova.
Zasto su incidenti nasilja u privatnim skolama u toliko malom broju da su gotovo zanemarivi? Zato sto ja kao roditelj mogu u bilo koje doba usetati direktoru i reci - placam li ja masno da bi moje dijete bilo tuceno i maltretirano? Dakako,problem se rjesava vrlo brzo - uglavnom tako da se mali nasilnik izbaci iz skole i zavrsi u "normalnoj"skoli gdje ja radim i gdje moje dijete ide pa se onda mi sa time nosimo kako znamo i umjemo...
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...

Zadnje uređivanje diadora : 12.03.2004. at 23:48.
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2004., 23:51   #75
Quote:
zg_sash kaže:
iako sam svjestan da cu biti vjerojatno proglasen neciviliziranim , potpisujem reebokove postove u potpunosti

covjek je tocno opisao sve !
postoji ljudsko bice i postoji copor i postoji hijerarhija i postoji trazenje svog mjesta u zivotu i u hijerarhiji i u coporu
i postoji nesto sto nam je svima urodeno od prvih dana
to nesto se zove prvi instikt : instikt prezivljavanja
pokusaji ukidanja toga mogu jedino uroditi "resetom" kompletnog bica i svjedoci smo da cesto zavrsavaju stetno po jedinku
i licemjeran je tko tvrdi da nasilje nije dio njega i da ne postoji medu ljudima
postoji itekako , na ulici , u firmama , u redu za blagajnu u ducanu ...
medu djecom je samo postenije i iskrenije
hmmmmm
a ja sam naivno mislila da je upravo taj nedostatak zivotinjskog instinkta ono sto bi nas trebalo ciniti civiliziranima...
I da se razumijemo - nisam rekla nedostatak instinkta ...
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2004., 02:38   #76
ma vidi, ja sam pristojno i dobro dete, i ne mlatim se uokolo, al nisam bas tepih.
to sto ne bodem ljude sestarom i ne razbijam im u prolazu arkade ne znaci da me moze gazit svatko kome pukne.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2004., 23:04   #77
Unhappy

moja kci je zrtva nasilja u skoli,naime isla je branit ostale curice koje je jedan decko gnjavio ,da bi joj ovaj izmaknuo stolicu i ona je pala i slomila ruku. da bi situacija bila jos gora doktori su joj nestrucno popravili ruku pa je nakon 3 tjedna ponovno lomljena i stavljana joj nekakva zica. uglavnom dijete je nosilo longetu 2 mjeseca.
jedina ona u razredu placa osiguranje ,a u Merkur osigur. su mi rekli da nema pravo na nikakvu odstetu.
A di su bili nastavnici?
I na kraju nikom nista.
sto dalje da radim?
sve se to dogodilo prije par mjeseci,lijeva ruka je jos otecena
jupi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 21:43   #78
Da nekim slucajem zivis u US tuzio bi roditelje djecaka koji je izmakao stolicu. A mozda i skolu jer se ozljeda dogodila u skoli.
Prosle je godine djecak ( srednjoskolac) slomio ruku radeci na rasvjeti tokom skoolske predstave. Skola , ne samo da je platila sve medicinske troskove nego i odstetu.

...zaboravila sam dodati - tuzili bi i doktora zato sto je lose obavio svoj posao pa sad dijete mora prolaziti kroz dodatne torture
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...

Zadnje uređivanje diadora : 15.03.2004. at 01:17.
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2004., 00:52   #79
a ovdje se to ne moze?
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2004., 01:20   #80
Ne znam.
Moze li se?
Nekako , racunam da moze da bi se nekim stvarima posvecivala puuuuuuna veca paznja akoradi niceg drugoga ono od straha da ce se dobiti po dzepu - a to je ponekad sasvim dovoljno
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:14.