Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2016., 14:00   #21
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Mene zanima ovo s dobiti. U jednoj recenici je pisalo da je to za obrte a u drugoj i male poduzetnike do 3 milje kuna prihoda... ja sam mali poduzetnik, nemojte da sad moram i obrt otvarat da si isplatim dobit po popularnijoj cijeni
Marić kaže i za male poduzetnike do 3 mil. kuna (ja gledao video).
Također bi trebala biti i dva modela plaćanja akontacija poreza na dobit.
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 15:57   #22
Koliko je na kraja osnovno oslobođenje? 3 700 kn? Oslobođenje za dijete koeficijent 0,7 što je ukupno 6 460 kn oslobođenje a na ostatak ide porez od 24 %?
pohranjujte is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 15:59   #23
Quote:
pohranjujte kaže: Pogledaj post
Koliko je na kraja osnovno oslobođenje? 3 700 kn? Oslobođenje za dijete koeficijent 0,7 što je ukupno 6 460 kn oslobođenje a na ostatak ide porez od 24 %?
3800 osobni odbitak

Ako imaš 1 dijete na to se nadodaje:
0.7 * 2500 = 1750kn

Ukupno ti je neoporezivo 5550kn.
trener morskih pasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 16:05   #24
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Jel netko zna kaj je s drugim dohotkom recimo autorski honorari?
Gledala sam sad video...koliko sam shvatila ubuduće će se plaćati doprinosi na sve druge dohotke, što bi značilo da će plaćati i umirovljenici i autorski i umjetnički honorari, s time da bi se plaćale manje stope:

Mirovinsko 10% i Zdravstveno 7,5%...a porez onda shodno tome 24% + prirez.
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 16:14   #25
Porezna reforma najviše pogoduje najobrazovanijima, s višim i visokim plaćama te obiteljima s djecom. Upravo onom sloju koje treba pod svaku cijenu zadržati u zemlji. Također mislim da je mjera i demografski pogodna jer s ovim povećanjem koeficijenata za djecu svako novo dijete osjetno diže plaću.

Recimo meni bi s još jednim djetetom plaća porasla 1000kn. Plus na to treba nadodati jednokratnu naknadu za bebu od HZZO-a (cca 2500kn), naknadu od Grada Zagreba za treće dijete (54.000 kn kroz šest godina) te sigurnost u vidu instituta majke odgajateljice (5.200kn mjesečno) da mi žena ne mora strahovati ako ostane bez posla neko dulje vrijeme.

Sada su to već ozbiljne olakšice za roditelje koji se odluče za 3+ djece.
trener morskih pasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 16:16   #26
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Gledala sam sad video...koliko sam shvatila ubuduće će se plaćati doprinosi na sve druge dohotke, što bi značilo da će plaćati i umirovljenici i autorski i umjetnički honorari, s time da bi se plaćale manje stope:

Mirovinsko 10% i Zdravstveno 7,5%...a porez onda shodno tome 24% + prirez.
ovo mi tako "miriši" na još sto novih šifri za JOPPD
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 16:25   #27
Quote:
trener morskih pasa kaže: Pogledaj post
Porezna reforma najviše pogoduje najobrazovanijima, s višim i visokim plaćama te obiteljima s djecom. Upravo onom sloju koje treba pod svaku cijenu zadržati u zemlji. Također mislim da je mjera i demografski pogodna jer s ovim povećanjem koeficijenata za djecu svako novo dijete osjetno diže plaću.
Diže ako se ima masna primanja. Ja sam u Osijeku, imam natprosječnu plaću i jedno dijete. Plaća raste cca 170 kn. Da imam dvoje, narasla bi cca 320 kn. Nimalo poticajno.

Quote:
trener morskih pasa kaže: Pogledaj post
Recimo meni bi s još jednim djetetom plaća porasla 1000kn.
Kad bi ja dobio treće, plaća bi porasla 80 kn.

Quote:
trener morskih pasa kaže: Pogledaj post
Plus na to treba nadodati jednokratnu naknadu za bebu od HZZO-a (cca 2500kn), naknadu od Grada Zagreba za treće dijete (54.000 kn kroz šest godina) te sigurnost u vidu instituta majke odgajateljice (5.200kn mjesečno) da mi žena ne mora strahovati ako ostane bez posla neko dulje vrijeme.

Sada su to već ozbiljne olakšice za roditelje koji se odluče za 3+ djece.
Jesu ozbiljne olakšice ako gledaš samo na Zagreb. No Hrvatska nije samo Zagreb.
Maverick25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 16:25   #28
Quote:
trener morskih pasa kaže: Pogledaj post
Porezna reforma najviše pogoduje najobrazovanijima, s višim i visokim plaćama te obiteljima s djecom. Upravo onom sloju koje treba pod svaku cijenu zadržati u zemlji....
Nisam ja to baš tako siguran. Ako je ovaj izračun plaća dobar http://www.isplate.info/kalkulator-place-2017.aspx a ja imam relativno visoku plaću cca 12 k neto i jedno dijete meni je razlika oko 200 kuna...s time da će me sad oderat na autorskim honorarima tak da sam ja pušiona.......
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 16:39   #29
Quote:
trener morskih pasa kaže: Pogledaj post
Porezna reforma najviše pogoduje najobrazovanijima, s višim i visokim plaćama te obiteljima s djecom.
Ne nužno, pogotovo ne samcima. Iako, naravno, visina plaće korelira sa stupnjem obrazovanja, preciznije je reći da pogoduje onima s visokim plaćama i obiteljima s djecom.
dogbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 16:44   #30
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Nisam ja to baš tako siguran. Ako je ovaj izračun plaća dobar http://www.isplate.info/kalkulator-place-2017.aspx a ja imam relativno visoku plaću cca 12 k neto i jedno dijete meni je razlika oko 200 kuna...s time da će me sad oderat na autorskim honorarima tak da sam ja pušiona.......
Zasad nije, stavili su dobre parametre, ali ih još nisu unijeli u kalkulator (pa se i dalje obračunava stopa od 12%).
dogbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 16:45   #31
http://www.tportal.hr/biznis/politik...-sijecnja.html - ovo nema nikakve veze s ovim:
http://www.isplate.info/kalkulator-place-2017.aspx

Prosječna neto plaća od oko 5550 kn je bruto oko 7700kn. Sadašnja.
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 16:46   #32
A i treba vidjet koliko će te reforme smanjiti priliv love u proračune pojedinih gradova i općina.
ako se to jako smanji, pitanje je hoće li isti moći izfinancirati naknade za novorođenu djecu i slično.
Bogatim općinama to neće bit problem, ali manje bogatim općinama to bi mogao postat problem ( tu sad opet ovisi kak će proračun sastavit).
Ne bih se čudila da neke općine, koje do sad nisu imale prirez, i to uvedu.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 16:48   #33
Quote:
dogbert kaže: Pogledaj post
Zasad nije, stavili su dobre parametre, ali ih još nisu unijeli u kalkulator (pa se i dalje obračunava stopa od 12%).
Je, točan je. Gledao prije 20min.
Maverick25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 16:48   #34
Quote:
trener morskih pasa kaže: Pogledaj post
Porezna reforma najviše pogoduje najobrazovanijima, s višim i visokim plaćama te obiteljima s djecom. Upravo onom sloju koje treba pod svaku cijenu zadržati u zemlji. Također mislim da je mjera i demografski pogodna jer s ovim povećanjem koeficijenata za djecu svako novo dijete osjetno diže plaću.

Recimo meni bi s još jednim djetetom plaća porasla 1000kn. Plus na to treba nadodati jednokratnu naknadu za bebu od HZZO-a (cca 2500kn), naknadu od Grada Zagreba za treće dijete (54.000 kn kroz šest godina) te sigurnost u vidu instituta majke odgajateljice (5.200kn mjesečno) da mi žena ne mora strahovati ako ostane bez posla neko dulje vrijeme.

Sada su to već ozbiljne olakšice za roditelje koji se odluče za 3+ djece.
Pišeš pizdarije obične. 170 kn više bi me trebalo zadržati u zemlji? Šta tu pogoduje obrazovanima s DJECOM? To da dobijem 170 kn a platim 4% poreza na nekretninu od recimo 100 000 € iliti 4 000€ iliti oko 30 000 kn. Dakle, pitanje za tebe i ove genijalce, koliko treba da otplatiš 30 000 kn s povećanjem plaće od 170 kn?

Sve dodatne zarade će biti oporezovane s većim stopama poreza. Jupi. Evo, idem ostati. Bit će mi super. I dalje ću plaćati branitelje i njihove penzije.

2 500 kn je bilo i do sada od HZZOa. 54 000 kn daje samo Zagreb. Ostali ne.
5 200 kn mjesečno je bruto iznos a neto je puno manji a to je dok bude bude.
pohranjujte is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 16:49   #35
Koliko je neoporezivo za troje djece?
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 16:50   #36
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
http://www.tportal.hr/biznis/politik...-sijecnja.html - ovo nema nikakve veze s ovim:
http://www.isplate.info/kalkulator-place-2017.aspx

Prosječna neto plaća od oko 5550 kn je bruto oko 7700kn. Sadašnja.
Ovo prvo nema veze s ovom reformom. Kod prvog nisu uzeli u obzir koliko vidim smanjenje na 24 % niti ukidanje stope od 12 % što u startu svima skida skoro 300 kn....tresla se brda rodio se miš.....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 16:52   #37
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Koliko je neoporezivo za troje djece?
3800 + 1.7 x 2500 dakle oko 8000, ali nema više 12 % poreza na prvih 2400 kn nego je 24 %
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 16:54   #38
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
3800 + 1.7 x 2500 dakle oko 8000, ali nema više 12 % poreza na prvih 2400 kn nego je 24 %
To je za dvoje. Za troje je 3.1 koeficijent.
Maverick25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 16:56   #39
Quote:
pohranjujte kaže: Pogledaj post
platim 4% poreza na nekretninu od recimo 100 000 € iliti 4 000€ iliti oko 30 000 kn.
Odakle ti ove cifre?
Maverick25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 16:56   #40
Mislim da ukidanje najniže stope neće baš biti dobro primljeno.

Hoće li se ovo primjenjivati kod poreznih prijava već za 2016.g. koje ćemo podnositi 2017.g. ili ne može unazad?
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:07.