Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2022., 11:01   #1
Arrow Susjedi iz pakla (vol. 2)

Link na staru temu: Susjedi iz pakla (vol. 1)
www.forum.hr/showthread.php?t=162266



Pozdrav!
Vidim da se baš piše o klimama.
Ne znam jesmo li susjedi iz pakla u ovoj priči mi ili predstavnik stanara.
Imamo jedan klima uređaj (montiran od starih vlasnika prije no što smo kupili stan), ali kako smo na zadnjem katu zna biti pakleno i postavili smo još jedan klima uređaj. Lokacija je odabrana tako da u kombinaciji s onom prvom sve skupa hladi najveći mogući dio stana pa je vanjska jedinica na bočnoj strani zgrade a ne na/kraj balkona.
Nismo tražili suglasnost suvlasnika za postavljanje klime jer pojma nismo imali da to treba.
Jesmo li to bili dužni učiniti?
Došao nam je nalog od Upravitelja zgrade da u roku 7 dana uklonimo vanjsku jedinicu klime, a prijavio nas je predstavnik stanara. Nismo baš diplomatski nastupili, tako da on inzistira na svom, mi na svom.
Razmišljam da retroaktivno idemo skupljati potpise, ali ne znam je li to uopće potrebno.

Šlampavo smo odradili planiranje, pa je kondenzat kapao (ukupno 5,6 dana i onda smo je prestali radi toga koristiti) i zato klimu trenutno ne palimo. Želimo ju spojiti na odvod vode s krova, ali predstavnik kategorički odbija i zahtijeva da je uklonimo.
Sad smo već poprilično posvađani s njim, ima na svojoj strani našu prvu susjedu koja nas ne može smisliti od prvog dana (nakon 5 min što je došao prvi majstor za renovaciju zvonila je s upitom da što smo kupovali stan ako nam se ne sviđa i tako nastavila svaki put kad se nešto radilo. A ono... mijenjali smo staru trulu stolariju i parkete, nismo rušili zidove) Njega je isto nacimala da nam se dolazi žaliti da opterećujemo lift, da susjedi ne mogu koristiti lift zbog nas, da ne poštujemo kućni red (radili su se bučni poslovi max do 16h, vikendom nikada). Uglavnom, ne može nas smisliti, nema toga što mu možemo lijepo reći
goldberry0100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2022., 14:26   #2
Quote:
goldberry0100 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Vidim da se baš piše o klimama.
Ne znam jesmo li susjedi iz pakla u ovoj priči mi ili predstavnik stanara.
Imamo jedan klima uređaj (montiran od starih vlasnika prije no što smo kupili stan), ali kako smo na zadnjem katu zna biti pakleno i postavili smo još jedan klima uređaj. Lokacija je odabrana tako da u kombinaciji s onom prvom sve skupa hladi najveći mogući dio stana pa je vanjska jedinica na bočnoj strani zgrade a ne na/kraj balkona.
Nismo tražili suglasnost suvlasnika za postavljanje klime jer pojma nismo imali da to treba.
Jesmo li to bili dužni učiniti?
Došao nam je nalog od Upravitelja zgrade da u roku 7 dana uklonimo vanjsku jedinicu klime, a prijavio nas je predstavnik stanara. Nismo baš diplomatski nastupili, tako da on inzistira na svom, mi na svom.
Razmišljam da retroaktivno idemo skupljati potpise, ali ne znam je li to uopće potrebno.

Šlampavo smo odradili planiranje, pa je kondenzat kapao (ukupno 5,6 dana i onda smo je prestali radi toga koristiti) i zato klimu trenutno ne palimo. Želimo ju spojiti na odvod vode s krova, ali predstavnik kategorički odbija i zahtijeva da je uklonimo.
Sad smo već poprilično posvađani s njim, ima na svojoj strani našu prvu susjedu koja nas ne može smisliti od prvog dana (nakon 5 min što je došao prvi majstor za renovaciju zvonila je s upitom da što smo kupovali stan ako nam se ne sviđa i tako nastavila svaki put kad se nešto radilo. A ono... mijenjali smo staru trulu stolariju i parkete, nismo rušili zidove) Njega je isto nacimala da nam se dolazi žaliti da opterećujemo lift, da susjedi ne mogu koristiti lift zbog nas, da ne poštujemo kućni red (radili su se bučni poslovi max do 16h, vikendom nikada). Uglavnom, ne može nas smisliti, nema toga što mu možemo lijepo reći
O...i ih lagano i ne komuniciraj sa njima vise.
Susjeda kad sljedeci put upali tus joj lupaj na vrata da ti buci tusiranjem i kad bude usisavala da ti smeta usisavac.
Uglavnom malo pogledaj balkone tih susjeda, vidi imaju li zavidano sta po balkonima, kakve tende i susila, antene itd pa ih pitaj sta je sa time.
Ili jednostavno ne dozvolis im da ti vise se obracaju.
Predstavnika stanara mozes ako zelis maltretirati sa uvidom u financije zgrade i kako trosi novac zgrade, kome daje radove odrzavanja, tko osigurava zgradu i kakva je polica, ima li vise ponuda za svake radove u zgradi itd.
gym1307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2022., 14:37   #3
Meni se susjed (ispod mene) zalio da mu kapa iz moje klime po njegovim roletama koje koje je stavio kad je zagradio lodju (ilegalno). Sto je najvaznije, klima je crkla i ne koristi se, a on se zali da mu kapa iz nje. Koji kreten. Sto je najgore, on otvori prozore na lodji i pusti smrad iz svoje kuhinje van pa taj smrad ulazi u moj stan.
Uskoro cu stavit novu klimu pa ce mu (mozda) stvarno kapat po roletama. Nek mi se proba opet zalit.

Poslano sa mog SM-G998B koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2022., 15:54   #4
Znači ispada da nismo napravili grešku u koracima?
Malo me pokolebalo što više nisam sigurna jesmo li trebali imati potpise 51% suvlasnika ili ne. Googlam, ali nalazim kontradiktorne informacije
goldberry0100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2022., 21:22   #5
Quote:
goldberry0100 kaže: Pogledaj post
Znači ispada da nismo napravili grešku u koracima?
Malo me pokolebalo što više nisam sigurna jesmo li trebali imati potpise 51% suvlasnika ili ne. Googlam, ali nalazim kontradiktorne informacije
Svih suvlasnika jer mijenjate vanjski izgled pročelja.
f@ye is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2022., 22:22   #6
Ima li tko drugi klimu u zgradi?

Ako da, traži dokument dozvole svih sustanara za svaku klimu.

Za mijenjanje pročelja trebaš ne samo dozvolu svih suvlasnika, već i arhitekte.
Nick Fallin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2022., 04:02   #7
slučajno naletila na ovu temu, nisam znala ni da postoji.
priča ide ovako - kupila stan u zgradi u izgradnji, čekala 2 god da se uselimo. prije su na toj parceli bile kućice, pa su vlasnici dobili stanove i pripadajuće garaže u novoj zgradi. ja sam svoju platila, cca 15 somova eura. stan isto.. i sad priča ide ovako - susjed garaža do mene, inače starosjeditelj, ne parkira auto u svojoj garaži. a ne ne. garaža mu služi za ilegalnu radionicu popravka automobila, koja se nalazi unutar zgrade na etažama -1 i -2. i tak on fušari sa strane i popravlja aute na crno, jer s tim se bavio prije i dok je živio u kućicama. ipak je on gazda i domorodac, mi smo dotepenci, nema veze kaj smo se rodili u zagrebu, i majke i bake itd... zna on i moj raspored jer mu je potreban i moj dio garaže. naime, ujutro pričeka da se ja isparkiram iz garaže i onda nabije ispred moje i svoje garaže auto na dizalicu i popravlja ga. isti se scenarij ponavlja i kada se vraćam kući, pa čekam pristojno da on makne auto ispred moje garaže da bi mogla uparkati auto unutra. taj scenarij traje 2 i pol godine!!!!!!
ono ideš logikom, nećeš se zamjerat, susjedi ste, čovjek očito nema love i snalazi se kak god zna i umije, bla bla bla, nemoj se svađat (stari pametno sugerira), imaš malo dijete... kredit ide u nebo (švicarac), susjed je sad već nadrkan jer ne dolazim u isto vrijeme doma s posla pa ga nekoliko puta zatječem ispod auta i sad ga ja jebem da se mora izvuć ispod njega, spustit s dizalice, odgurat, pričekat moj jebeni auto da ga upeljam u garažu i onda vratit sve natrag. mislim, ljudi su fakat govna (mislim na sebe). sad su se sjetili drkat po garažama baš kad mijenjam ulje, nisu mogli kasnije doć doma i parkirat aute...
i dolazim ja tak jedan dan doma nakon 2 i pol godine ovakvog scenarija, bila u dućanu, pune ruke vrećica, on je naravno ispod auta. dijete mi doma kuri 40. luda od vrućine i umora. on je naravno ispod auta. nadrkano izlazi van, puše i ljuti se. čekam ponovno 10 minuta da to sve obavi da bi mogla ući u svoju fakin garažu! otvaram daljincem garažu, parkiram auto. prčkam predugo za njegove uvjete po gepeku jer imam 5-6 vrećica koje treba izvuć van. sve to traje... izlazim konačno iz garaže i umjesto da s daljincem zatvorim garažu, on nadrkano vrati auto ispred moje garaže, i blokira me da ne mogu ni zatvoriti garažu. i onda ja konačno pucam.
bacam sve vrećice na pod, torbu i vadim mobitel. zovem policiju i tražim invervenciju. susjed počinje prijetit, pjenit se, svađat. da kak se ja to ponašam, da tko sam ja. murija dolazi, naravno svi smo u kvartu. gospođo nemojte bit nadrkani, možda da si nekog frajera nađete (sugeriraju s osmijehom). nema prijave naravno, mislim, ipak sam i ja bila agresivna prema njemu, ovako biste bili oboje kažnjeni da napišemo prijavu. dolazi i vlasnica automobila kojeg popravlja na crno, sva sreća pa sam zapisala regu, ona ne vidi isto problem da u nečijoj zgradi na -1 etaži popravlja auto. i mislim si ja, ok, nećete uredovat? odo ja na inspekciju. prijavila ga za nelegalni rad, murija na kraju IPAK!! napisala prijavu (istinabog, niste trebali bit tak agresivni prema čovjeku koji vas jebe 2 i pol godine, daju mi dobronamjerni savjet) - mislim, vi imate love za razliku od njega (i to mi je murjak u facu rekao), kak vam nije žao...
ilegalna radionica se po inspekcijskoj intervenciji zatvorila, ja sam omražena u cijeloj zgradi jer sam čovjeku zatvorila biznis i pola zgrade sa mnom ne razgovara i izbjegava me u širokom luku - mislim ipak sam ja entajtelt bič koja još i prijavljuje ljude i navlači im muriju na vrat. sa susjedom više ne razgovaram, ofkors. istog to nije naravno spriječilo da mi pozvoni na vrata i traži potpis za kandidaturu za predstavnika stanara. ipak sam mu razje... lukrativan biznis ispred moje garaže. naravno ni danas me ne pozdravlja. ja sam mu ofkors dala suglasnost i potpis za kandidaturu (stari ponovno - dobro, istjerala si pravdu, nemoj se više svađat, potpiši to čovjeku...)
imam još dogodovština, ak će mi se dat još pisat budem vas uveseljavala. da susjedi iz pakla. kvadrat stana inače 2200 eura, 1 zona stanovanja metropole. sad sam se sjetila da mi je jednom i muriju zvao iz pakosti u 2 ujutro da tulumarim doma i da sam preglasna. pisao i pisma protiv mene na oglasnoj ploči jer užasno bučim. ja u pidžami krmeljava otvaram vrata policiji, dijete iza mene s medvjedićem u ruci. u životu nisam tulum imala u stanu.
__________________
štedim pa šta košta da košta
sidora is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2022., 08:48   #8
Procitao sam i sto reci nego da mi je zao da se toliko patis. Ono sto mi pada na pamet sto bih ja mozda na tvojem mjestu napravio dok jos nije sve eskaliralo, da razmjenimo brojeve mobitela i da mu javljam kada krecem doma sa posla da makne auto prije nego dodem. Jest glupo da moras nekome javljati tako nesto ali svakako bi radije tako nego cekao 10min svaki puta. Ja to nebi mogao ni 2x trpit, a kamoli 2.5god. Ili bi razvio neki sustav dojave ili bi napravio kako i ti na kraju.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2022., 08:51   #9
Kužim skroz tvoju reakciju, mislim da bih ja puno ranije krenula rješavati to.
Ali kužim i šok kad si 2,5 godine "surađivala" strpljivo i bez prigovora, a onda odjednom pukla i reagirala na svim razinama.

Jel moguće da unutar zgrade izvedete neku zamjenu garaža pa da on susjeduje s nekim tko zapravo nema auto nego koristi garažu kao spremište ili isto enku radionicu?
Sve to zvuči kao veliki izlazak u susret, i ovaj Astralov prijedlog isto, ali možda dugoročno može poboljšati ugodu života u toj zgradi.
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2022., 09:35   #10
Da to je i meni kasnije proslo kroz glavu, zasto bas mora ispred tvoje garaze? Al sad vjerojatno kako ga je inspekcija zatvorila kasno je za neka rjesenja jer ako mu se ponovi njegov zlocin vjerojatno nebu dobro zavrsilo.

Jbg ako je dobar majstor naci ce si posla, legalnim putem.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2022., 11:00   #11
Lako je sad mlatiti praznu slamu nama koji to ovako sa strane gledamo…

Ja bih se prvo probao zaliti predstavniku stanara i da sve ide preko njega. Ako i to ne bi upalilo popricao bih sa susjedom da nije ok to sto radi, pogotovo jer dodatno jede govna kada ti dolazis u SVOJU GARAZU KOJU SI PLATILA nemale novce. Ako opet pocne nesto srati onda “dobro susjed, ne morate, nisam htjela uplitati inspekciju rada, ali posto ne zelite suradjivati i blokirate mi put do moje garaze morat cu vas prijaviti inspekciji pa vi vidite sto cete…”

Ja sam inace uvijek za dobrosusjedske odnose i uvijek cu prije drugome ugoditi ako sebi ne stetim. Sta god da si napravila da se izboris za sebe ispala bi kuja u ocima drugih stanara, ali zaboli te. Mislim da si sad mirnija.
profesorjakov is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2022., 11:31   #12
Quote:
sidora kaže: Pogledaj post
slučajno naletila na ovu temu, nisam znala ni da postoji.
priča ide ovako - kupila stan u zgradi u izgradnji, čekala 2 god da se uselimo. prije su na toj parceli bile kućice, pa su vlasnici dobili stanove i pripadajuće garaže u novoj zgradi. ja sam svoju platila, cca 15 somova eura. stan isto.. i sad priča ide ovako - susjed garaža do mene, inače starosjeditelj, ne parkira auto u svojoj garaži. a ne ne. garaža mu služi za ilegalnu radionicu popravka automobila, koja se nalazi unutar zgrade na etažama -1 i -2. i tak on fušari sa strane i popravlja aute na crno, jer s tim se bavio prije i dok je živio u kućicama. ipak je on gazda i domorodac, mi smo dotepenci, nema veze kaj smo se rodili u zagrebu, i majke i bake itd... zna on i moj raspored jer mu je potreban i moj dio garaže. naime, ujutro pričeka da se ja isparkiram iz garaže i onda nabije ispred moje i svoje garaže auto na dizalicu i popravlja ga. isti se scenarij ponavlja i kada se vraćam kući, pa čekam pristojno da on makne auto ispred moje garaže da bi mogla uparkati auto unutra. taj scenarij traje 2 i pol godine!!!!!!
ono ideš logikom, nećeš se zamjerat, susjedi ste, čovjek očito nema love i snalazi se kak god zna i umije, bla bla bla, nemoj se svađat (stari pametno sugerira), imaš malo dijete... kredit ide u nebo (švicarac), susjed je sad već nadrkan jer ne dolazim u isto vrijeme doma s posla pa ga nekoliko puta zatječem ispod auta i sad ga ja jebem da se mora izvuć ispod njega, spustit s dizalice, odgurat, pričekat moj jebeni auto da ga upeljam u garažu i onda vratit sve natrag. mislim, ljudi su fakat govna (mislim na sebe). sad su se sjetili drkat po garažama baš kad mijenjam ulje, nisu mogli kasnije doć doma i parkirat aute...
i dolazim ja tak jedan dan doma nakon 2 i pol godine ovakvog scenarija, bila u dućanu, pune ruke vrećica, on je naravno ispod auta. dijete mi doma kuri 40. luda od vrućine i umora. on je naravno ispod auta. nadrkano izlazi van, puše i ljuti se. čekam ponovno 10 minuta da to sve obavi da bi mogla ući u svoju fakin garažu! otvaram daljincem garažu, parkiram auto. prčkam predugo za njegove uvjete po gepeku jer imam 5-6 vrećica koje treba izvuć van. sve to traje... izlazim konačno iz garaže i umjesto da s daljincem zatvorim garažu, on nadrkano vrati auto ispred moje garaže, i blokira me da ne mogu ni zatvoriti garažu. i onda ja konačno pucam.
bacam sve vrećice na pod, torbu i vadim mobitel. zovem policiju i tražim invervenciju. susjed počinje prijetit, pjenit se, svađat. da kak se ja to ponašam, da tko sam ja. murija dolazi, naravno svi smo u kvartu. gospođo nemojte bit nadrkani, možda da si nekog frajera nađete (sugeriraju s osmijehom). nema prijave naravno, mislim, ipak sam i ja bila agresivna prema njemu, ovako biste bili oboje kažnjeni da napišemo prijavu. dolazi i vlasnica automobila kojeg popravlja na crno, sva sreća pa sam zapisala regu, ona ne vidi isto problem da u nečijoj zgradi na -1 etaži popravlja auto. i mislim si ja, ok, nećete uredovat? odo ja na inspekciju. prijavila ga za nelegalni rad, murija na kraju IPAK!! napisala prijavu (istinabog, niste trebali bit tak agresivni prema čovjeku koji vas jebe 2 i pol godine, daju mi dobronamjerni savjet) - mislim, vi imate love za razliku od njega (i to mi je murjak u facu rekao), kak vam nije žao...
ilegalna radionica se po inspekcijskoj intervenciji zatvorila, ja sam omražena u cijeloj zgradi jer sam čovjeku zatvorila biznis i pola zgrade sa mnom ne razgovara i izbjegava me u širokom luku - mislim ipak sam ja entajtelt bič koja još i prijavljuje ljude i navlači im muriju na vrat. sa susjedom više ne razgovaram, ofkors. istog to nije naravno spriječilo da mi pozvoni na vrata i traži potpis za kandidaturu za predstavnika stanara. ipak sam mu razje... lukrativan biznis ispred moje garaže. naravno ni danas me ne pozdravlja. ja sam mu ofkors dala suglasnost i potpis za kandidaturu (stari ponovno - dobro, istjerala si pravdu, nemoj se više svađat, potpiši to čovjeku...)
imam još dogodovština, ak će mi se dat još pisat budem vas uveseljavala. da susjedi iz pakla. kvadrat stana inače 2200 eura, 1 zona stanovanja metropole. sad sam se sjetila da mi je jednom i muriju zvao iz pakosti u 2 ujutro da tulumarim doma i da sam preglasna. pisao i pisma protiv mene na oglasnoj ploči jer užasno bučim. ja u pidžami krmeljava otvaram vrata policiji, dijete iza mene s medvjedićem u ruci. u životu nisam tulum imala u stanu.
Meni je zlo samo kada to pročitam. Potpuno te razumijem jer sam i sama takva, ne volim sukobe, bježim od njih ko vrag od tamjana. Pa ih odgađam koliko god mogu, po cijenu vlastitog psihičkog stanja.

Jbg, rodile smo se na pogrešnom mjestu, možda i u pogrešno vrijeme. Ovdje vrijede druga pravila tj. samo jedno "tko jači, taj kvači!", pravila su tu samo da se krše. Ili ćemo se prilagoditi ili ćemo do smrti trpiti.
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2022., 12:36   #13
Quote:
profesorjakov kaže: Pogledaj post
Lako je sad mlatiti praznu slamu nama koji to ovako sa strane gledamo…

Ja bih se prvo probao zaliti predstavniku stanara i da sve ide preko njega. Ako i to ne bi upalilo popricao bih sa susjedom da nije ok to sto radi, pogotovo jer dodatno jede govna kada ti dolazis u SVOJU GARAZU KOJU SI PLATILA nemale novce. Ako opet pocne nesto srati onda “dobro susjed, ne morate, nisam htjela uplitati inspekciju rada, ali posto ne zelite suradjivati i blokirate mi put do moje garaze morat cu vas prijaviti inspekciji pa vi vidite sto cete…”

Ja sam inace uvijek za dobrosusjedske odnose i uvijek cu prije drugome ugoditi ako sebi ne stetim. Sta god da si napravila da se izboris za sebe ispala bi kuja u ocima drugih stanara, ali zaboli te. Mislim da si sad mirnija.
Najgore od svega je to da mi izgleda da ju je sused izabrao kao laku žrtvu. Žena sama pa je može nekažnjeno zaj..avat. Vjerojatno ne bi to radio nekom muškom.
ronac zg is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2022., 13:05   #14
Quote:
ronac zg kaže: Pogledaj post
Najgore od svega je to da mi izgleda da ju je sused izabrao kao laku žrtvu. Žena sama pa je može nekažnjeno zaj..avat. Vjerojatno ne bi to radio nekom muškom.
I ja mislim da je to razlog. Al meni se čini da je bolja varijanta da te susjedi ne pozdravljaju nego da ne možeš u svoju skupo plaćenu garažu.
A ja mu nakon svega ne bih dala potpis da mi je došao na vrata jer još samo fali da ti takav primitivac bude predstavnik stanara.
Nantese is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2022., 19:23   #15
Quote:
sidora kaže: Pogledaj post
ilegalna radionica se po inspekcijskoj intervenciji zatvorila, ja sam omražena u cijeloj zgradi jer sam čovjeku zatvorila biznis i pola zgrade sa mnom ne razgovara i izbjegava me u širokom luku- mislim ipak sam ja entajtelt bič koja još i prijavljuje ljude i navlači im muriju na vrat. sa susjedom više ne razgovaram, ofkors. istog to nije naravno spriječilo da mi pozvoni na vrata i traži potpis za kandidaturu za predstavnika stanara. ipak sam mu razje... lukrativan biznis ispred moje garaže. naravno ni danas me ne pozdravlja. ja sam mu ofkors dala suglasnost i potpis za kandidaturu (stari ponovno - dobro, istjerala si pravdu, nemoj se više svađat, potpiši to čovjeku...)
Boldano ti je blagoslov!

Inače, dobro si postupila. Isto bih reagirala u tvojoj situaciji.

Ljudi si dopuštaju koliko im dozvoliš. Zato im treba u startu pokazati zube.


Quote:
imam još dogodovština, ak će mi se dat još pisat budem vas uveseljavala. da susjedi iz pakla.
Piši!

Quote:
kvadrat stana inače 2200 eura, 1 zona stanovanja metropole. sad sam se sjetila da mi je jednom i muriju zvao iz pakosti u 2 ujutro da tulumarim doma i da sam preglasna. pisao i pisma protiv mene na oglasnoj ploči jer užasno bučim. ja u pidžami krmeljava otvaram vrata policiji, dijete iza mene s medvjedićem u ruci. u životu nisam tulum imala u stanu.
Kakav bolesnik.
Lovely Lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2022., 22:35   #16
hvala vam ljudi, super ste mi. sviđa mi se ovaj dio da ga nazovem kad bi došla doma? jel bi trebala nazvat i susjede kad bi išla doma u svoj stan? tak da maknu bačve za zeljem koje kisele u hodniku ispred mog stana ))) zezam se malo, ali shvaćate poantu. da ti netko diktira da se moraš najavljivat ulazit u svoju nekretninu. bilo da je riječ o garaži ili o stanu.
je, u pravu ste, vjerojatno je provalio da je riječ o samohranoj majci, pristojna žena, pa će trpit. mislim da bi promijenio stav da je to napravio 3 puta nekom muškarcu. zapravo bi sve trajalo još i duže da se nije dogodio taj "incident" kad mi nije dozvolio ni da zatvorim garažu daljincem. tko zna kolko bi dugo to još trpila.
za susjede se inače ne zabrinjavam, ovi starosjeditelji su na nižim katovima, mi koji smo kupovali stanove smo na višim. s ovima na višim visinama sam si ok. al da je sve u q, ne samo što se zgrade tiče, nego i cijelog ovog našeg sustava - je. mene je inače najviše murija šokirala. dakle oni svi znaju kaj on radi. i nitko ništa. pa čemu vi onda služite? da rješavate eventualno ove koji se bune na nezakonitosti? suludo. mislim da ni inspekcija ne bi reagirala, ali su vidjeli nišu za spremit neke pare u drž. proračun. osobno mi je žao kaj je platio kaznu, zbilja nisam taj tip. al kad sam vidjela toliku mržnju i nadrkanost u njegovim očima prilikom incidenta, onda sam shvatila da se zbilja nemam potrebe ženirat i grist jesam li ispravno postupila.
sad se uljudno ignoriramo i liftu i kad se sretnemo. svjestan je da nešto pokuša da će imati još veći problem, budući da je cijela zgrada pod kamerama i prijavila sam ga. ali da kojim slučajem nestane struje - ne znam kak bi se provela.
o ideji da mi se čovjek ispriča zbog ponašanja i stava - o tome, dakako, nema ni govora. zapravo da je to napravio nakon tog incidenta, ja bi mu, glupa kakva jesam, i dalje dopuštala da to radi...
__________________
štedim pa šta košta da košta
sidora is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2022., 22:44   #17
Quote:
profesorjakov kaže: Pogledaj post
Lako je sad mlatiti praznu slamu nama koji to ovako sa strane gledamo…

Ja bih se prvo probao zaliti predstavniku stanara i da sve ide preko njega. Ako i to ne bi upalilo popricao bih sa susjedom da nije ok to sto radi, pogotovo jer dodatno jede govna kada ti dolazis u SVOJU GARAZU KOJU SI PLATILA nemale novce. Ako opet pocne nesto srati onda “dobro susjed, ne morate, nisam htjela uplitati inspekciju rada, ali posto ne zelite suradjivati i blokirate mi put do moje garaze morat cu vas prijaviti inspekciji pa vi vidite sto cete…”

Ja sam inace uvijek za dobrosusjedske odnose i uvijek cu prije drugome ugoditi ako sebi ne stetim. Sta god da si napravila da se izboris za sebe ispala bi kuja u ocima drugih stanara, ali zaboli te. Mislim da si sad mirnija.
- išla sam kod predstavnika stanara, mislim nekoliko puta. kako je to praksa u hr, i on je okrenuo glavu od problema. trenutno je taj o kojem pišem predstavnik stanara -

EDIT - razmišljala sam i da se zamijenim za garažu. nevjerojatno na kaj vas bully-i natjeraju. problem je kaj ima malo velikih garaža u zgradi poput moje. a moja je prva do lifta, dakle na najboljoj poziciji. prva sam kupila nekretninu i čekala više od 2 godine da se uselim u nju pa sam mogla birati. to mi je u trenutku useljenja s malim djetetom s kolicima zbilja puno značilo. s druge strane, nitko ne može obavljati nikakve djelatnosti u garažama u zgradi, bilo obrte ili popravke, pa da idem na tu opciju zamjene. garaže nisu poslovni prostori. imamo pacijenata koji u garažama drže staru kramu i namještaj, što mi je isto nejasno jer ih lako iznajmiš za 100 eura mjesečno, budući da sam u zoni plaćenog parkinga i veliki je nedostatak parkirnih mjesta. od ovih susjeda koji imaju velike garaže i velike aute, nitko ne bi pristao na to. s druge strane ja sam na gubitku kada budem prodavala stan, jer bi išla dalje od lifta. tragično je zapravo sada kada ovo pišem, na šta te netko dovede.
__________________
štedim pa šta košta da košta
sidora is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2022., 09:53   #18
Mislim da si dobro postupila pogotovo ako je čovjek takav da se s njim ne može na lijep način. Ti imaš pravo neometano koristiti svoj posjed, i stan i garažu i nitko te nema pravo u tome spriječiti ili ti otežavati. Nikakva javljanja kad dolaziš i zamjene garaže meni ne bi dolazili u obzir. Ne tiče te se što on radi i gdje sve dok to ne ugrožava tebe i tvoja prava na korištenje svog posjeda. Ako ide preko toga onda mora biti svjestan da postoje sankcije.
dje-CAk is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2022., 10:19   #19
Bila si predobra i u konačnici je to trebalo puknuti, prije ili kasnije. Samo što ti kad pukneš, to onda bude žestoko. Ali očito, takva si. Ne mislim tu ništa loše, nego ti je to model funkcioniranja.
Ja bi mu nakon drugog ili trećeg puta rekao da mi ne parkira pred vratima i da me se ne tiče što radi dok ne ometa moje korištenje mojeg vlasništva. A ako bi nastavilo, zna se daljnji postupak. Stvar se rješava odmah, šteta da si tako dugo trpila tog konjinu.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2022., 10:36   #20
Ljudi previše trpe i onda se u njima gomila frustracija i onda puknu. Sve stvari koje smetaju treba odmah i bez odgađanja komunicirati. Sad je tom susjedu u glavi da je 2 godine bilo sve ok i da se sada odjednom nesto promijenilo.
Ja imam slican primjer, a to je da su mi korisnici frizerskog salona konstantno stajali na parking mjesto, jer kao "ono se ne koristi kad ste na poslu". Ma mrs, sto cu se ja nekom pravdat kad i pod kojim uvjetima cu moc stat na mjesto koje je moje vlasnistvo. Problematicno je jedino sto je to frizeraj pa se klijenti konstantno mijenjaju, ali i to smo rijesili. Ugl, poanta price je da sve probleme sa susjedima treba komunicirati odmah i na pristojan nacin, jer inace vode u frustraciju
krešo05 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:49.