Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2022., 23:37   #1
Promijenjen osjet mirisa/okusa

Zadnjih cca mjesec dana primjećujem da neke mirise i okuse koji su mi poznati, a prije su mi bili neutralni ili privlačni, sada osjetim na drugačiji način, intenzivno i neugodno (tjeraju na povraćanje).
Prvo nisam mogla odgonetnuti zašto mi sva hrana smrdi i ima užasan okus ali skužila sam da mi smrde luk i češnjak, rajčica i još poneki jači začini.
Dakle ne radi se samo o tome da su mi ti mirisi i okusi intenzivniji nego su potpuno drugačiji od onoga na što sam navikla kada pomirišim luk ili češnjak. Te namirnice mi sada smrde po pokvarenom i imaju čudan, nejestiv okus. Ako probam luk uopće nemam osjećaj da jedem luk nego je okus totalno drugačiji, ne mogu niti definirati ili usporediti s nekom drugom namirnicom.
Ne znam s čime to povezati, imala sam covid prije 4mj i izgubila okus i miris na 2 mj., ali su se vratili i tada nisam imala ove probleme.
Rodila sam prije malo više od mjesec dana, otprilike nakon povratka iz bolnice sam prvi put uočila ove promjene ali uopće ne znam kako bi porod mogao utjecati na miris i okus. Hormoni?
Sad sam već zabrinuta jer ne prolazi, sve mi užasno smrdi, ne znam može li biti nešto neurološki a niti odakle krenuti s pretragama.
Je li još netko doživio nešto slično?
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2022., 14:14   #2
To ti je vrlo vjerojatno post covid. I meni je tako bilo intenzivno par mjeseci nakon preboljenog covida, a sada godinu nakon covida, mogu reći da se stanje popravilo za 90%.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=1242459
__________________
Pain is inevitable. Suffering is optional.
free.thinkerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2022., 19:19   #3
I puno, puno prije pojave covida ljudi su imali probleme s anozmijom, potpunim izostankom osjeta okusa i mirisa, ili samo s djelomičnim izostankom ili promijenjenim osjetom okusa i/ili mirisa.

Medicinu to baš nešto i ne zanima, a jedva da se i zna nešto o tome, osim o drastičnim razlozima, kakve iz nekog razloga, neki medicinari najviše vole.

Naprosto se nitko time ne bavi.

Covid je malko promijenio odnos prema toj temi, ali generalno, svatko se muči sa svojom mukom sam.
Persephone is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:54.