Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2011., 01:43   #2001
Quote:
akcija1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, moze li meni netko preporuciti neki smjestaj u Barsi da rezerviram od 12.9. do 15.9 3 nocenja 3 osobe. hvala P.S. Prvi put smo u Barsi
meni je super ovaj hotel, najviše zbog lokacije. minuta do passeig de gracia, odmah kod case batllo. uopće nismo koristile javni prijevoz. samo kad smo išle do parc guella. sve ostalo je dostupno pješke. a tako se i najbolje upozna grad samo što smo mi plaćale 26 eura po osobi. malo su poskupili...

http://www.hostelworld.com/hosteldet...5#availability
Woody 2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 07:18   #2002
Quote:
akcija1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, moze li meni netko preporuciti neki smjestaj u Barsi da rezerviram od 12.9. do 15.9 3 nocenja 3 osobe. hvala P.S. Prvi put smo u Barsi
Preporučio bi ti guest house Sleepy beds
http://www.hostelworld.com/hosteldet...arcelona/27031
Smjesten 50m od Ramble, isto toliko od metro stanice (Drassanes), savrsen za prespavati i otusirati se. Stan ti se sastoji od dvije sobe, 2 wc-a (svaki za jednu sobu), te male kuhinje i dnevnog boravka koju dijelite sa ekipom koja je s vama u stanu. Budući da nema recepcije vlasnika vidite samo prvi dan kad vas doceka i pokupi lovu. Uglavnom smjestaj je idealan ako ide ekipa od vas 4 ili 7 jer tako mozete dobiti cijeli stan na korištenje.
__________________
'Turn on, tune in, drop out'
On aciD is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 08:49   #2003
Quote:
Weah23 kaže: Pogledaj post
hm ajd mi onda please nadji nesto u strogom centru za 36€ za dvoje sa doruckom sa vlastitom kupaonom i da normalno izgleda
Nisam ni rekao da su cijene ama baš sasvim "jednake", no ja sam osobno bio u ovom hotelu:

http://www.booking.com/hotel/es/coro...king_confemail

Nije Bog zna kaj, ali lokacija je upravo fenomenalna. "Na dohvat pješačenja" su ti Montjuic (i sve atrakcije na njemu), Rambla, Gotic, Barceloneta, Praca Catalunya, čak i Passeig de Gracia, .... Doslovce sve osim triju stvari koje sam naveo.

Ako se i svih tih 10-tak eura po osobi na noć razlike (WC/kupaona ima, doručak ima) i ne "pokrije" čistom uštedom na javnom prijevozu, treba uzeti u obzir i uštedu na vremenu, komoditet, .... Uostalom, jedan jedini taxi nakon jednog jedinog noćnog izlaska u centar može na lokaciji izvan centra "pojest" kompletnu razliku.

(A da ne pričamo da se vjerojatno, uz raniju rezervaciju, da slična lokacija i još jeftinije dobit.)

Zadnje uređivanje nvnk : 20.06.2011. at 08:57.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 13:31   #2004
Ej!
Hvala svima za komentare za America 32 B&B, no ipak odustajemo od toga. Najviše zbog udaljenosti i sigurnosti.
Jel ima netko iskustva sa ovim smještajem? www.melondistrict.com
Ako da, jel bolje uzet Melon District Marina ili Melon District Poble?

Hvalaaaa!!!!
coffee is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 14:36   #2005
Quote:
coffee kaže: Pogledaj post
Ej!
Hvala svima za komentare za America 32 B&B, no ipak odustajemo od toga. Najviše zbog udaljenosti i sigurnosti.
Jel ima netko iskustva sa ovim smještajem? www.melondistrict.com
Ako da, jel bolje uzet Melon District Marina ili Melon District Poble?

Hvalaaaa!!!!
E to su več super lokacije za oba hotela. Ja da biram ueo bih ovaj Melon district Poble- lokacijski mi je bolji od ovog prvog
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 18:32   #2006
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Nisam ni rekao da su cijene ama baš sasvim "jednake", no ja sam osobno bio u ovom hotelu:

Ako se i svih tih 10-tak eura po osobi na noć razlike (WC/kupaona ima, doručak ima) i ne "pokrije" čistom uštedom na javnom prijevozu, treba uzeti u obzir i uštedu na vremenu, komoditet, .... Uostalom, jedan jedini taxi nakon jednog jedinog noćnog izlaska u centar može na lokaciji izvan centra "pojest" kompletnu razliku.

(A da ne pričamo da se vjerojatno, uz raniju rezervaciju, da slična lokacija i još jeftinije dobit.)
ocito se necemo slozit nasih tjedan dana boravka sa 5 dnevnim kartama za prijevoz u usporedbi s necim 10€ po osobi skupljim ispadne nam usteda oko 100€ sto po meni nije uopce malo, a sto se tice taxija i tako postoje busevi koji voze cijelu noc...uvijek bi prvo izabrao centar zbog stvari koje spominjes ali da mi to vrijedi 100€ bas i ne...
Weah23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 23:04   #2007
Ima li netko za preporučiti neki smještaj u Barceloni? Ide nas 4 tak da bi u obzir osim hostela došao i neki apartman. Studenti smo, ne tražimo neki luksuz.

I da tamo smo od 26.7. do 3.8.

Hvala na odgovorima.
Skippy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2011., 12:16   #2008
Jedno veliko hvala svima na savjetima i pomoći!
Melon district Poble rezerviran

Jel se isplati kupovati Barcelona Card? Kakva su iskustva?
coffee is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 14:26   #2009
Ima li tko preporučiti neke zanimljive a manje turističke dijelove grada? Znači ne ono must see, već 'neotkrivene bisere' nazovimo ih tako, na koje ste slučajno naišli. Hvala
__________________
Etno je moja furka
ivanah is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 18:04   #2010
Quote:
ivanah kaže: Pogledaj post
Ima li tko preporučiti neke zanimljive a manje turističke dijelove grada? Znači ne ono must see, već 'neotkrivene bisere' nazovimo ih tako, na koje ste slučajno naišli. Hvala
Da.
Npr od Gracie prema kolodvoru. U tom pravcu ima prelijepih zgrada, ulice su mirne i fine za setanje, a naidjes i na neke kafice, ducane, pokoji restoran. Ali svega tog ima veoma malo, primarno savjetujem fasada radi i lokalnih ljudi, te generalnog osjecaja za zivot u Barceloni kad nisi turista.

Takodjer i ulice iznad Avinguda Diagonal i lijevo od Via Augusta, ima finih ulicica i ima jedan interesantan restorancic, Flash Flash, gdje se uglavnom prodaju mnogo vrsta tortilla.

Mi smo otamo isli sjevernije jos i bilo je fino, cak smo naisli i na jedan fin kafic, nigdje nijednog turista. Liadisimo Cafe u Guillem Tell.

U Via Augusta svratite u Boci.

I naravno, mnogo manje oskrnavljena turistima, Barcelonetta, je uvijek fin izbor. Otidjite na tapas u Jai-Ca u ulici Ginebra. Mi kad smo bili, bilo je jako fino. Nadam se da je jos uvijek jednako fino.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 08:21   #2011
@Cinnamon hvala! kad si već raspoložena, ajde pliz, ako imaš i neku preporuku za jeftinu klopu, tamo negdje oko ručka
__________________
Etno je moja furka
ivanah is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 10:05   #2012
Quote:
ivanah kaže: Pogledaj post
@Cinnamon hvala! kad si već raspoložena, ajde pliz, ako imaš i neku preporuku za jeftinu klopu, tamo negdje oko ručka
Rado, ako mi prvo das svoju definiciju "jeftine klope". Koliko je to?
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 14:09   #2013
Quote:
ivanah kaže: Pogledaj post
@Cinnamon hvala! kad si već raspoložena, ajde pliz, ako imaš i neku preporuku za jeftinu klopu, tamo negdje oko ručka
preporuka za jeftinu klopu - mekić ali fakat!
ima jedan restoran na ronda de sant pere, kada se ide prema arc de triomf. ovako izvana izgleda pomalo neugledan, ali klopa je super! za 7,5 eura dobiješ glavno jelo, desert i piće. što je u odnosu na ostale restorane jako dobro. ali ne mogu se sjetiti imena. s desne je strane kad se ide iz smjera plaza catalunya prema arc de triomf. uglavnom, svi restorani izvan centra su jeftiniji. izbjegavajte restorane na rambli, tamo je užasno skupo, a hrana nije bogzna što i samo englezi i ameri jedu tamo!
obavezno doručkovati u pansu!!! klopa je mrak! pogotovo čokoladne krafne, one šuplje! blaženstvo! to nas je spašavalo svaki dan!!
Woody 2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2011., 08:49   #2014
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Rado, ako mi prvo das svoju definiciju "jeftine klope". Koliko je to?

pa što jeftinije, tih par dana mi nije bitno što ću jesti, ali mi je bitno da bar jednom dnevno pojedem nešto konkretno i toplo.
__________________
Etno je moja furka
ivanah is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2011., 09:55   #2015
Quote:
ivanah kaže: Pogledaj post

pa što jeftinije, tih par dana mi nije bitno što ću jesti, ali mi je bitno da bar jednom dnevno pojedem nešto konkretno i toplo.
Sorry, meni to nista ne znaci, to "sto jeftinije". Ja umijem samo po konkretnim cijenama, jer ne znam ja je li tebi maximum 5€ ili 20€.

Nadam se da ce ti netko drugi pomoci bolje.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 12:12   #2016
Quote:
ivanah kaže: Pogledaj post

pa što jeftinije, tih par dana mi nije bitno što ću jesti, ali mi je bitno da bar jednom dnevno pojedem nešto konkretno i toplo.
ovdje

bova is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 16:12   #2017
Kako najjeftinije do Barcelone zimi (1 ili 2 mjesec)?
I ovko nema jeftinih letova a izvan sezone nema ih uopce. U obzir dolaze razlicita presjedanja po Europi,a moja polazna tocka je Dalmacija....
mili222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 17:11   #2018
Quote:
mili222 kaže: Pogledaj post
Kako najjeftinije do Barcelone zimi (1 ili 2 mjesec)?
I ovko nema jeftinih letova a izvan sezone nema ih uopce. U obzir dolaze razlicita presjedanja po Europi,a moja polazna tocka je Dalmacija....
ja planiram za Novu godinu u Barcelonu i ima letova (povratnih) za oko 1200-1500 kn Lufthansom (presjedanje Munich) ili Air Franceom (presjedanje u Parizu)

pogledaj na www.skyscanner.net

može iskombinirati nešto jeftinije easyjetom iz zg preko pariza, ali jako su veliki razmaci između letova.
vivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 12:48   #2019
Rezervirali smo smjestaj Hotel Hostal Marenostrum
Address La Rambla, 67, Ciutat Vella
Barcelona, 08001
Spain

Da li netko vec bio, neke preporuke 12.9.-15.9. 375 eur 3 osobe 3 nocenja s doruckom
akcija1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 13:22   #2020
To je fina i centralna lokacija, ali je veoma, veoma bucno. Preporucam da odmah pisete hotelu i trazite sobu koja nije okrenuta ka ulici.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:11.