Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2014., 10:25   #3481
POKLANJAM 2 T10 KARTICE ZA GRADSKI PRIJEVOZ BARCELONOM. NA SVAKOJ IMA JOŠ 4 VOŽNJE!

Ne znam do kad je trajnost kartica. Kupljene su 16.10.2014.
Ne šaljem poštom niti bilo kakvim putem. Preuzimanje isključivo osobno.

Molim upiti isključivo na PP!
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 18:17   #3482
Quote:
iruk2106 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
supruga i ja planiramo u Barcelonu za Novu godinu pa bih molio one koji su bili da nam malo olašaju jer ne znamo koliko para trebamo pripremiti za ulaznice u najvažnija obilježja, Camp Nou je obavezan i hranu za 5 dana? I naravno, uvijek se kupe neke stvari sa strane i suveniri, ali uglavnom nam trebaju novci za hranu i ulaze u navažnije sadržaje. Unaprijed zahvaljujem.

Dečko i ja također idemo u periodu nove godine tamo i nosimo skupa 6000kn za 5 dana. Najviše ćemo trošiti na hranu. Od ulaznica ćemo ići na Camp Nou, Aquarium, Park Guell i možda još nešto, a ostatak želimo samo šetati i jesti . 3000kn po osobi za ovo što mi planiramo smatram da je sasvim dovoljno. Prelistajte si malo Tripadvisor, tamo imate cijene i recenzije putnika pa se možete otprilike ravnati po tome.
Bubb is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 20:48   #3483
zna netko kako mi je najbolje doći od obale gdje pristaju kruzeri do Sagrade ? Bila sam u Barceloni prije par godina i znam da je ona dosta daleko za ić pješke
__________________
i ne može primopredaja u Zagrebu...
ula_la is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 23:22   #3484
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
POKLANJAM 2 T10 KARTICE ZA GRADSKI PRIJEVOZ BARCELONOM. NA SVAKOJ IMA JOŠ 4 VOŽNJE!

Ne znam do kad je trajnost kartica. Kupljene su 16.10.2014.
Ne šaljem poštom niti bilo kakvim putem. Preuzimanje isključivo osobno.

Molim upiti isključivo na PP!
Otišle karte.
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 13:36   #3485
Quote:
ula_la kaže: Pogledaj post
zna netko kako mi je najbolje doći od obale gdje pristaju kruzeri do Sagrade ? Bila sam u Barceloni prije par godina i znam da je ona dosta daleko za ić pješke
Na izlasku iz cruise terminala imas gradsti shuttle bus (plavi bus i mislim da kost 3 eura ) koji vozi do spomenika Christopher Columbus . Od tamo se proseces po Rambli ( usputna na kiosku kupis katre za metro T10 ) i preko Placa de Catalunya do metro stanice Passeig de Gràcia . Od tamo metrom , ilinijom L2 prema Pompeu Fabra do Sagrade Família , treca stanica .

Odprilike ovako https://maps.google.hr/maps?saddr=Ro...ra=mr&t=m&z=15
__________________
Dan proveden i na lošem krstarenju je bolji nego dan proveden na poslu
mbeginner is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 07:51   #3486
Quote:
iruk2106 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
supruga i ja planiramo u Barcelonu za Novu godinu pa bih molio one koji su bili da nam malo olašaju jer ne znamo koliko para trebamo pripremiti za ulaznice u najvažnija obilježja, Camp Nou je obavezan i hranu za 5 dana? I naravno, uvijek se kupe neke stvari sa strane i suveniri, ali uglavnom nam trebaju novci za hranu i ulaze u navažnije sadržaje. Unaprijed zahvaljujem.
Cijene ulaznica za sve što te zanima možeš pogledati na netu. zbrojiš cijene, pomnožiš s dva i to je to

a što se tiče hrane, mi smo ovo ljeto bili u BCN i prema preporukama s foruma nekoliko puta jeli u restoranu Les Quinze Nits na trgu Plaza Real, odmah do Ramble (http://www.tripadvisor.com/Restauran...Catalonia.html)

za 10 eura po osobi dobije se predjelo, glavno jelo, desert, kruh i 2,5dcl vina ili pol L vode. tri su ponuđena menija i možeš birati. Nama je hrana bila odlična.

Još smo jeli u malim restorančićima oko ulice paral-lel, tamo smo bili smješteni. restorane drže pakistanci, indijci.. hrana je jako fina i nije skupo. do 15eura s pićem. ali, samo jedan slijed..
ByteLord is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 10:28   #3487
Zanima me bike po Barceloni a vidim da je Cartman najvise pisao o tome, cak i o osiguranju protiv krađe.
Neznam koliko bi mogli proć s bikeom, pa ako moze netko napisat tko je rentao (Cartman?) koliko i sta si prosao s bikeom?
Planiramo hop on hop off jer nemozemo puno hodat /zdrastveno/ ali vozit bike mozemo pa sam mislila prvi dan bike da vidimo kako to ide pa ako nije bas uspjesno onda hop on/off a ako je nastavit s bikeom. A neznam ni hoce li bit hladno (kraj studenog)
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 12:22   #3488
Ja sam jedan dan unajmio na Barceloneti u trajanju od 2 ili 3 sata
nekoliko eura... prošli taj kvart, obalu, divan Ciutadella park kraj Zoo vrta (i kraj Barcelonete) i super nam je bilo.
Predaš neki dokument čovjeku, vrati ti kad se vratite. (ja predao vozačku, može osobna ili putovnica tkđr, al ono... vozačka mi nekako bila najlakša za odvojiti se od nje lol).

Potpiše se mini ugovor, dobiješ primjerak, glede krađe ne znam. Dobiješ ključić od šifriranog lanca na bajku. Ali smo bili uvijek uz njih, pa ih nismo ni vezivali, štajaznam...



U metrou je svaki dan bilo džeparoša, treba paziti na ruksage i ne nositi ništa u stražnjim džepovima hlača. Tu količinu džeparenja i sumnjivih tipusa nisam nikad u životu vidio.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 13:50   #3489
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
Zanima me bike po Barceloni a vidim da je Cartman najvise pisao o tome, cak i o osiguranju protiv krađe.
Neznam koliko bi mogli proć s bikeom, pa ako moze netko napisat tko je rentao (Cartman?) koliko i sta si prosao s bikeom?
Planiramo hop on hop off jer nemozemo puno hodat /zdrastveno/ ali vozit bike mozemo pa sam mislila prvi dan bike da vidimo kako to ide pa ako nije bas uspjesno onda hop on/off a ako je nastavit s bikeom. A neznam ni hoce li bit hladno (kraj studenog)
Meni definitivivno najbolji način razgledavanja Barcelone, fino ga uzmeš na cijeli dan i pičiš, dobiješ čak i kartu sa ucrtanim stazama kroz Barcelonu.
A prođe se jako, jako puno sa nekim laganim tempom
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 14:43   #3490
Da- i mi dobili kartu.
Neki crni veliki bajkovi (imaju tri brzine, tek sam poslije to skužilo, uopće mi nije ni trebalo, idu vrlo lagano i mogu ih voziti najtromiji rekreativci).


Sad baš za centar, ukoliko bih htio pogledati nešto (neki mini šoping ili slično) ne znam kako bi funkcioniralo, pogotovo u gužvi- ali ovo za što smo ga mi koristili- bilo je divota jedna.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 15:07   #3491
Znači dobije se karta s nekim kao rutama? Jel imaju biciklističke staze uz cestu ili?
Kod koga ste rentali ako se sjećate?

@Deedy ti si znači prošao Barceloneta dio grada samo?

Vi ostali? I centar ili? Prema Montjuic?
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 15:20   #3492
Dobio kartu vulgaris s tim dijelom grada ako se ne varam...
nije bilo ruta i sl.
objasnio mi frajer di kako sto...

Pa sad... samo Barceloneta... Ima tu kilometara i kilometara uz plazu, pa po kvartu, a dio s parkom kraj Zoo- a ni ne znam spada li tkdjr u Barcelonetu ili kvart do.
Kakogod, uzivanje samo takvo.

Zanimaju me iskustva onih koji su bajk koristili u samom centru (kako pobogu ako zelis nesto pogledati i kroz guzvu ljudi- pretpostavljam izbjegavaju najprometnije ulice).
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 15:24   #3493
Pa to i mene zanima, kroz centar mi se cini komplicirano.
Uzet cemo za tu Barcelonetu barem. Ima u blizini bike rental pretpostavljam? Se sjecas koji je bio tvoj mozda?
Jel jako uzbrdo na za Montjuic i Tibidabo?
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 16:16   #3494
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
Pa to i mene zanima, kroz centar mi se cini komplicirano.
Uzet cemo za tu Barcelonetu barem. Ima u blizini bike rental pretpostavljam? Se sjecas koji je bio tvoj mozda?
Jel jako uzbrdo na za Montjuic i Tibidabo?
Pa nečes se voziti biciklom npr kroz La Ramblu, dođeš tamo zakljucas bicikl na mjesta za bicikle i onda malo hodas

Guglaj renta bike Barcelona i imaš hrpu tih rentača i izaberi koji ti cjenovno odgovara.

Na Montujic sam došao gore samo do Olimpijskog kompleksa
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 01:06   #3495
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
Pa to i mene zanima, kroz centar mi se cini komplicirano.
Uzet cemo za tu Barcelonetu barem. Ima u blizini bike rental pretpostavljam? Se sjecas koji je bio tvoj mozda?
Jel jako uzbrdo na za Montjuic i Tibidabo?
Moj je bio ako ideš od centra prema Barceloneti (ulica s nizom restorana, dakle završi Laietana i onda ide ta već na Barceloneti s restoranima prema plaži)- nekih 30- 50 m prije Burger Kinga. U prizemlju kao garaža s 30ak bajkova. Ili više, ko bi to znao

Nije bilo skupo.


Montjuic...
mi smo bili smješteni blizu Plaza Espana, a doslovno 100 m dalje počinje sve to skupa- od Magic Fountains of Montjuic pa dalje iza toga Muzej erm... Palau Nacional of Montjuic, a sa Plaza Espana ide bus (ili tu u blizini) gore prema Poble Esplanyol. Tamo je bilo fora, pili sangriju na super vidikovcu (skužit ćete, mali restorančić ispred kojeg je panorama Barce, šumica...), a i fora je obilaziti te replike španjolskih građevina u malom.
Nismo išli gore do Miroovljevog muzeja ili Olimpijskog dijela, ali unutar Poble Espanol ima mini muzej s nešto Picassove keramike (i nešto slika tkđr) te nešto Miroa i ostalih umjetnika.
Usput se tamo snimao i neki film u bolivudskoj produkciji

Za to vam ne treba bajk, odite busom tih 1, 2 stanice od Plaza d' Espana. Na tom trgu ima i šoping centar Les Arenes s okej dućanima (špeceraj, nešto robe, restorančići)
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 23:30   #3496
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
a i fora je obilaziti te replike španjolskih građevina u malom.
ovo nisam skuzila sta je/gdje je?


Isplati li se ulazit u Casa Milla ili Batllo? Ulaznica je prilicno skupa (20-21E)
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 23:48   #3497
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
ovo nisam skuzila sta je/gdje je?
Poble Esp. na Montjuicu


Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
Isplati li se ulazit u Casa Milla ili Batllo? Ulaznica je prilicno skupa (20-21E)
Po zelji ti. Mi smo se dvoumili... bili do obje, ali ne unutra. Jos su obnavljali krov Mille pa ni to nismo vidjeli izvana. Frend koji je tamo zivio veli Batlo da, Milla izvana.

Mi smo se odlucili za Parc de Guell, unutar kojeg je nekoliko gradjevina koje se moze posjetiti u cijeni ulaznice u park (koja se pocela naplacivati nedavno). Tamo je stvarno super. Nikako ne propustiti!

Kao ni parc de la ciutadella, on je free, vise za visesatni piknik biciklom ili pehaka... ali divan.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 23:27   #3498
Hvala na info Spanjolsko selo def... A prema savjetima s foruma bit ce Park e Guell radje nego ulaz u Case

Guglala sam hranu i nisam bas nasla neku slasticu poznatu njihovu Zna netko? Generalno Spanjolska, ne nuzno da je vezana samo za Barcelonu
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 16:59   #3499
I mene zanima sve o hrani, što probati? Gdje jesti?
Imam nekoliko mjesta koja planiram posjetiti ( Rosa Negra, Milk, Bernie's dinner). Jel zna netko dobru pizzeriu?
Bubb is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 17:07   #3500
Tražiš pizzeriu u Barceloni, pa baš se nećeš s tim usrećiti...a preporuka za restorane i što jesti imate na temi...ako vam se ne čita, koristite tražilicu na temi...ljudi su ostavljali masu prijedloga, pa izaberite što vam odgovara..
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:26.