Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2008., 10:46   #1
Zaposljavanje možebitnog neprijatelja u Hrvatskoj

Pozdrav svima,

Prijavio sam se na forum jer zelim ispricati jednu potresnu istinu i cuti misljena od citaca. Nedavno sam cuo te sam nakon toga i provjerio informaciju da u turistickoj agenciji VMD radi bosanski Srbin, bivsi pripadnik vojske RS koji radi kao turisticki vodic na Jadranu. Mojoj prijateljici koja radi sa njim je priznao da je na podrucju Slavonije i Posavine ratovao protiv Hrvata.

Mene zanima sljedece, rat je zavrsio prije 13 godina, da li takav slucaj smatrate pozitivnim ili negativnim.
abu amir is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 11:31   #2
abu amire....strana se u ratu nije birala hocu tamo ili vamo....vec moram tamo
po imenu i prezimenu se i dodjeljivala strana za koju ces ratovati
po nicku,abu amir....da se zakljuciti da si i ti neprijatelj hrvatske,jer su hrvati i bosnjaci ratovali u bih

moje osobno misljenje je,da na tom primjeru vidis,koliko je sve to bilo glupo i bespotrebno,cio taj rat,jer ljudi eto,i tako kratko poslije rata rade posao jedni sa drugima,suradjuju,zive opet jedni uz druge,ko da nista nije bilo,a do juce su se ubijali
bar u bosni...ako si iz bosne...ispricavam se....mozes vidjeti koliko je aj rat bio bespotreban i glup,jer se zivot nastavio i dalje...stim sto mnogih vise nazalost nema..neki su odselili,neki mrtvi....a zivot ide dalje

nisam ni za ni protiv takvih slucajeva....sto znam....svi su tada ratovali za svoj narod,to je bilo normalno u tom trenutku....ako je dobar vodic,profesionano radi posao...neka radi
visa_sila is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 13:16   #3
Smile

U knjizi Lav Africki kaj je super pustolovna knjiga s radnjom u 15 i 16 stoljecu se spominje Abu Amr ili Abu Qvamr (ne znam kak se pise) i jedno od tog na arapskom znaci kralj alkohola pa je ime naravno zajebancija
abu amir is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 13:33   #4
U Hrvatskoj,Sloveniji,FBIH i na Kosovu je to sasvim uobičajena pojava. Srbi vole ratovati,ali i vole raditi za neprijatelja. Hrvati su također slični mazohisti,ali mi volimo raditi za Talijane,Austrijance i Ugare
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 13:57   #5
Nažalost taj slučaj nije usamljen.Rade ih par i u MUP-u (ironično, ali valjda su uzimali ljude sa iskustvom), pa u Elektri, jedan je čak dobio od države ogromnu lovu kao poticaj za izradnju (ima stolarsku radnju)-to je čak bilo i u novinama, a taj čedo umjesto da se poklopi po ušima još je išao tužiti jer mu ta "kleveta" smanjuje posao-a ima neoborivih dokaza u video snimkama kad pljačka jednu crkvu i sprda se.
Jedan branitelj koji okuplja te dokaze slao ih je u MUP, Sabor i ko zna gdje sve ne, ali svuda je naišao na muk.
Agata1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 11:01   #6
Mislim da se svi s vremenom smire i gledaju na takve slucajeve kao pozitivne primjere pomirdbe, i normalno je da svi govore da rata vise nece biti al ko je 1990 mogao uopce zamisliti sta ce se godinu dana kasnije dogoditi. Meni je ipak suludo da osoba koja je ratovala protiv nase drzave hrani svoju obitelj radeci u nasej zemlji i tocka. Osoba se pohvalila da je u jednom bliskom susretu s nasim vojnicima ispalio zolju i nekolicinu ubio.

Zadnje uređivanje posmatrač : 10.06.2008. at 13:08. Reason: Brisanje osobnih podataka trećeg lica
abu amir is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 10.06.2008., 11:37   #7
Quote:
abu amir kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

Prijavio sam se na forum jer zelim ispricati jednu potresnu istinu i cuti misljena od citaca. Nedavno sam cuo te sam nakon toga i provjerio informaciju da u turistickoj agenciji VMD radi bosanski Srbin, bivsi pripadnik vojske RS koji radi kao turisticki vodic na Jadranu. Mojoj prijateljici koja radi sa njim je priznao da je na podrucju Slavonije i Posavine ratovao protiv Hrvata.

Mene zanima sljedece, rat je zavrsio prije 13 godina, da li takav slucaj smatrate pozitivnim ili negativnim.
Većina ljudi ide u rat zbog toga jer su primorani na to.Ako nije okrvavio ruke,zar ga treba osuditi? Pa i današnji Papa je bio jedno vrijeme u nacističkoj vojsci,pa jel ga treba osuditi za to?
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 10.06.2008., 12:18   #8
Ni jedan neprijateljski vojnik koji je ratovao ( dakle imao oružje u rukama) na

teriroriju republike Hrvatske u Domovinskom ratu ne bi trebao proći

nekažnjeno...To amerikanci zovu terorizam! ( i ne samo amerikanci...)
amareda is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 12:23   #9
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Većina ljudi ide u rat zbog toga jer su primorani na to.Ako nije okrvavio ruke,zar ga treba osuditi? Pa i današnji Papa je bio jedno vrijeme u nacističkoj vojsci,pa jel ga treba osuditi za to?
Misliš i oni šešeljevsko-arkanovski četnici? ( koji su svi bili "kuhari" )..

Da se mene pita ni jedan se ne bi šetao po Hrvatskoj koji je i jedan dan nosio pušku po Hrvatskoj!!
amareda is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 16:18   #10
Zakon o aboliciji u RH je jasan. Nadalje ratni zločini nemaju zastaru, i ukoliko bilo tko ima podatke o nekome može ih proslijediti državnom tužiteljstvu, te ako ima elemenata osnovane sumnje, pokrenut će se istraga i ta osoba će biti krivično gonjena. Također postoje sporazumi internacionalni po kojima jedna država drugoj daje informacije ili potražuje neke osobe - Interpol i slične organizacije.

RH je slobodna i demokratska država te ne vidim problem da ne bude protočna za radnu snagu, robu, usluge i slično.
Albatros is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 18:43   #11
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Pa i današnji Papa je bio jedno vrijeme u nacističkoj vojsci,pa jel ga treba osuditi za to?
ispravak - Papa je bio u hitlerovim "pionirima" isto ka šta smo ja i ti bili u tiitinim.

možda ako sutra bude opet 80% europe nacističko - i nas prozovu ...
anthrax is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 10.06.2008., 20:23   #12
Quote:
visa_sila kaže: Pogledaj post
abu amire....strana se u ratu nije birala hocu tamo ili vamo....vec moram tamo
po imenu i prezimenu se i dodjeljivala strana za koju ces ratovati
ma da a samo u mojoj ulici su tri srbina poginula u ZNG... otac moje "žene", Čeh po nacionalnosti, isto... tako da tu bolesnu teoriju možeš mačku o rep okačit
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 08:55   #13
Quote:
visa_sila kaže: Pogledaj post
abu amire....strana se u ratu nije birala hocu tamo ili vamo....vec moram tamo
po imenu i prezimenu se i dodjeljivala strana za koju ces ratovati
po nicku,abu amir....da se zakljuciti da si i ti neprijatelj hrvatske,jer su hrvati i bosnjaci ratovali u bih

moje osobno misljenje je,da na tom primjeru vidis,koliko je sve to bilo glupo i bespotrebno,cio taj rat,jer ljudi eto,i tako kratko poslije rata rade posao jedni sa drugima,suradjuju,zive opet jedni uz druge,ko da nista nije bilo,a do juce su se ubijali
bar u bosni...ako si iz bosne...ispricavam se....mozes vidjeti koliko je aj rat bio bespotreban i glup,jer se zivot nastavio i dalje...stim sto mnogih vise nazalost nema..neki su odselili,neki mrtvi....a zivot ide dalje

nisam ni za ni protiv takvih slucajeva....sto znam....svi su tada ratovali za svoj narod,to je bilo normalno u tom trenutku....ako je dobar vodic,profesionano radi posao...neka radi
Nisu niti nacisti mogli birati stranu...

Tito je sve Nijemce bez obzira da li je bio u uniformi ili ne, dao pozatvarati u logore 45...tako to rade oni čije ime nose najljepši trgovi..
alenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 10:22   #14
Quote:
alenn kaže: Pogledaj post
Tito je sve Nijemce bez obzira da li je bio u uniformi ili ne, dao pozatvarati u logore 45...tako to rade oni čije ime nose najljepši trgovi..

U logoru je zavrsila i majka njegove zene, Herthe Haas.
tomi7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 10:35   #15
Što se tiče zaposljavanja možebitnog neprijatelja u Hrvatskoj, slažem se da je Hrvatska slobodna i demokratska (jel je???) i da treba osigurati protok radne snage. Ako se ovdje misli na neprijatelje (znači dokazani zločini....), naravno da ne bi imao šta raditi u Hrv. osim robijat u nekom zatvoru, ali ako se misli na zapošljavanje drugih nacionalnosti u hrvatskim službama, firmama...., zašto ne? Ako je netko dobar radnik, ne vidim razlog da ne može radit, pa nisu ni svi ljudi drugih nacionalnosti ratni zločinci, niti su svi sudjelovali u ratu i ratnim malverzacijama.
Pa i na drugoj strani imam sličnih slučajeva, eto, u Srpskoj pravoslavnoj gimnaziji u Zagrebu rade uglavnom Hrvati, pa se isto tako može postavit pitanje "Zašto ti Hrvati uopće žele raditi u jednoj pravoslavnoj gimnaziji u Zagrebu, jer ima toliko škola gdje bi mogli predavati, toliko hrvatskih firmi, a oni rade "za pravoslavce".
nika35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 11:07   #16
Quote:
visa_sila kaže: Pogledaj post
abu amire....strana se u ratu nije birala hocu tamo ili vamo....vec moram tamo
po imenu i prezimenu se i dodjeljivala strana za koju ces ratovati
evo još laži bez pokrića... koliko je žika, jovana i sličnih bilo na hrvatskoj strani u ratu? bilo ih je bilo... i to su jedini srbi koje ja poštujen...
Van_Helsing is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 11:09   #17
Quote:
nika35 kaže: Pogledaj post
Što se tiče zaposljavanja možebitnog neprijatelja u Hrvatskoj, slažem se da je Hrvatska slobodna i demokratska (jel je???) i da treba osigurati protok radne snage. Ako se ovdje misli na neprijatelje (znači dokazani zločini....), naravno da ne bi imao šta raditi u Hrv. osim robijat u nekom zatvoru, ali ako se misli na zapošljavanje drugih nacionalnosti u hrvatskim službama, firmama...., zašto ne? Ako je netko dobar radnik, ne vidim razlog da ne može radit, pa nisu ni svi ljudi drugih nacionalnosti ratni zločinci, niti su svi sudjelovali u ratu i ratnim malverzacijama.
Pa i na drugoj strani imam sličnih slučajeva, eto, u Srpskoj pravoslavnoj gimnaziji u Zagrebu rade uglavnom Hrvati, pa se isto tako može postavit pitanje "Zašto ti Hrvati uopće žele raditi u jednoj pravoslavnoj gimnaziji u Zagrebu, jer ima toliko škola gdje bi mogli predavati, toliko hrvatskih firmi, a oni rade "za pravoslavce".
Ako Kanada pri zahtjevu za ulazak u zemlju traži od Hrvata da kažu gdje su bili za vrijeme rata...zar ne bismo mi trebali tražiti od bosanskog Srbina na ulasku u HR gdje je bio ratnih godina???..

Ali kmetovima je to prekomplicirano..zauzeti su ganjanjem generala..što je i normalno jer za pola hrvata (projugoslavena) srpska vojska u bih i nije neka sasvim neprijateljska vojska...
alenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 11:22   #18
Quote:
alenn kaže: Pogledaj post
Ali kmetovima je to prekomplicirano..zauzeti su ganjanjem generala..što je i normalno jer za pola hrvata (projugoslavena) srpska vojska u bih i nije neka sasvim neprijateljska vojska...
Istina je.
nika35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 11:45   #19
Quote:
nika35 kaže: Pogledaj post
Istina je.
Kanađani imaju volje gnjaviti hrvate jer naše vojnike sumnjiče za zločine..

Kod nas se takav stav prema srbima smatra ultranacionalizmom.

Evo jedan, izvan teme doduše, primjer koliki smo kmetovi: austrijanci zabrane koncert Tompsona...a naša vlast ili naša udruga glazbenika bi trebala tražiti od Austrije da pojasni razloge otkazivanja jer je onemogućen legalan rad našem građaninu...
Ako austrija nevede dobre razloge onda bismo i mi trebali zabraniti njegove koncerte.
Međutim nitko ne brani tompsonova prava..jebe se bilo kome u hrvatskim institucijama (a zašto uopće postoje?) što njega maltretiraju kao zadnjeg džukca...
Eto tako rade kmetovi bez stila...i onda se čudimo zašto im se gadimo...
alenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 15:12   #20
Quote:
Albatros kaže: Pogledaj post
Zakon o aboliciji u RH je jasan. Nadalje ratni zločini nemaju zastaru, i ukoliko bilo tko ima podatke o nekome može ih proslijediti državnom tužiteljstvu, te ako ima elemenata osnovane sumnje, pokrenut će se istraga i ta osoba će biti krivično gonjena. Također postoje sporazumi internacionalni po kojima jedna država drugoj daje informacije ili potražuje neke osobe - Interpol i slične organizacije.

Stvarno je smiješno kako možeš ove laži ovako ozbiljno pisati, Hrvatsko pravosuđe ne goni ni jednog srpskog ratnog zločinca, oni ih puštaju na slobodu, ne skupljaju nikakve dokaze, ne rade NIŠTA, mole Boga da netko negdje ne ulovi nekog srbina koji je orgijao po Hrvatskoj, jer NE ŽELE suditi srbe.
Quote:
RH je slobodna i demokratska država te ne vidim problem da ne bude protočna za radnu snagu, robu, usluge i slično.
Naravno a ponajviše je protočna za srpske kriminalce i ratne zločince. Zanimljivo kako ni jedna druga slobodna i demokratske država ne radi ovakve notorne gluposti i dopušta da joj je država preplavljena sa kriminalom iz susjedne države, sa kojom je ratovala do prije koju godinu i čiji stanovnici su počinili stravične ratne zločine, za koje nikad nisu bili kažnjeni. Ovo zvuči kao priča nekog luđaka destruktivnog mazohiste, a mi živimo u takvoj državi.
live.and.kicking is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:21.