Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2008., 13:43   #1
Pogled sa vr' gore Trebevića...

Postavlja se pitanje kad će BH Srbi spoznat da je ova i ovakva Republika Srpska neodrživa? Vidim da je BH HSP shvatio da je neminovno učinit barem jedan ustupak Bošnjacima pa su Neum uvrstili u srednjebosansku regiju. Nužno je rascijepkat postojeća dva entiteta na, ako treba, i deset novih i ne slijediti nužno trenutnu etničku situaciju već povijet, tradiciju, transportnu povezanost, ekonomsku podređenost i slično. Mislim da bi Bošnjacima bilo dovoljno "vratit" nadzor nad Višegradom, Srebrenicom i Prijedorom od strane BH Srba i mogli bi zauvijek zabetonirat novonastalu situaciju. Nažalost, BH Hrvati, a Srbi pogotovo većinski žele neku vrst diobe, dok Bošnjacima ovakva dioba ne odgovara, znači jasno je koga treba pridobit. Hrvati su to očito spremni učinit na račun Neuma, Srbi na vama je red!
grunjac_ is offline  
Old 08.04.2008., 13:51   #2
Quote:
grunjac_ kaže: Pogledaj post
Postavlja se pitanje kad će BH Srbi spoznat da je ova i ovakva Republika Srpaska neodrživa? Vidim da je BH HSP shvatio da je neminovno učinit barem jedan ustupak Bošnjacima pa su Neum uvrstili u srednjebosansku regiju. Nužno je rascijepkat postojeća dva entiteta na, ako treba, i deset novih i ne slijediti nužno trenutnu etničku situaciju već povijet, tradiciju, transportnu povezanost, ekonomsku podređenost i slično. Mislim da bi Bošnjacima bilo dovoljno "vratit" nadzor nad Višegradom, Srebrenicom i Prijedorom od strane BH Srba i mogli bi zauvijek zabetonirat novonastalu situaciju. Nažalost, BH Hrvati, a Srbi pogotovo većinski žele neku vrst diobe, dok Bošnjacima ovakva dioba ne odgovara, znači jasno je koga treba pridobit. Hrvati su to očito spremni učinit na račun Neuma, Srbi na vama je red!
Nije mi jasna logika koja kaže kako neke gradove treba vratiti Bošnjacima, bez obzira na to ko sada u njima živi. To nije vraćanje gradova Bošnjacima već proširivanje ingerencija sarajevskih političara na teritorije gde nemaju podršku. Prihvatljivo je, ne vraćati gradove Bošnjacima, već vraćati Bošnjake u te gradove. A njhovom povratku vrata su odavno otvorena u RS. Problem je što su oni naselili velike gradove (Sarajevo, Tuzlu...) koje je napustio veliki broj Srba, i sad više nemaju želju da se varaćaju na područja koja bi želeli da kontrolišu. Nepravdeno je dobiju najkvalitetnije gradove a i teritoriju da prošire na račun gradova u koje su došli Srbi.
aleksije radicevic is offline  
Old 08.04.2008., 13:58   #3
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
Nije mi jasna logika koja kaže kako neke gradove treba vratiti Bošnjacima, bez obzira na to ko sada u njima živi. To nije vraćanje gradova Bošnjacima već proširivanje ingerencija sarajevskih političara na teritorije gde nemaju podršku. Prihvatljivo je, ne vraćati gradove Bošnjacima, već vraćati Bošnjake u te gradove. A njhovom povratku vrata su odavno otvorena u RS. Problem je što su oni naselili velike gradove (Sarajevo, Tuzlu...) koje je napustio veliki broj Srba, i sad više nemaju želju da se varaćaju na područja koja bi želeli da kontrolišu. Nepravdeno je dobiju najkvalitetnije gradove a i teritoriju da prošire na račun gradova u koje su došli Srbi.
Nije bila riječ o tome šta je pravedno a šta nepravedno. Tebi je primjerice pravedno šta je Derventa u RS, meni nije. Meni je pravedno šta je Glamoč u "hrvatskoj" županiji, tebi nije. Tebi je pravedno šta je Foča u RS, Bošnjacima nije... Tako da o pravednosti nema puno smisla razgovarat. Treba nać riješenje ove situacije uz ustupke sa svih strana, a činjenica jest da će i Hrvati i Srbi morat popustit Bošnjacima ako žele riješenje situacije, jer tri potpisa su potrebna za svaku preinaku unutar BiH. Mene samo veseli skori ulazak Hrvatske u NATO i EU, stoga bi i BH Srbima i Bošnjacima bilo pametnije riješit situaciju prije jačanja međunarodnog utjecaja Hrvatske, kakvog takvog, ali jačanja.
grunjac_ is offline  
Old 08.04.2008., 15:11   #4
Quote:
grunjac_ kaže: Pogledaj post
Postavlja se pitanje kad će BH Srbi spoznat da je ova i ovakva Republika Srpska neodrživa? Vidim da je BH HSP shvatio da je neminovno učinit barem jedan ustupak Bošnjacima pa su Neum uvrstili u srednjebosansku regiju. Nužno je rascijepkat postojeća dva entiteta na, ako treba, i deset novih i ne slijediti nužno trenutnu etničku situaciju već povijet, tradiciju, transportnu povezanost, ekonomsku podređenost i slično. Mislim da bi Bošnjacima bilo dovoljno "vratit" nadzor nad Višegradom, Srebrenicom i Prijedorom od strane BH Srba i mogli bi zauvijek zabetonirat novonastalu situaciju. Nažalost, BH Hrvati, a Srbi pogotovo većinski žele neku vrst diobe, dok Bošnjacima ovakva dioba ne odgovara, znači jasno je koga treba pridobit. Hrvati su to očito spremni učinit na račun Neuma, Srbi na vama je red!
Samo vi ustupajte muslimanima, daleko cete dogurati
M0ssad is offline  
Old 08.04.2008., 15:20   #5
Quote:
grunjac_ kaže: Pogledaj post
Postavlja se pitanje kad će BH Srbi spoznat da je ova i ovakva Republika Srpska neodrživa? Vidim da je BH HSP shvatio da je neminovno učinit barem jedan ustupak Bošnjacima pa su Neum uvrstili u srednjebosansku regiju. Nužno je rascijepkat postojeća dva entiteta na, ako treba, i deset novih i ne slijediti nužno trenutnu etničku situaciju već povijet, tradiciju, transportnu povezanost, ekonomsku podređenost i slično. Mislim da bi Bošnjacima bilo dovoljno "vratit" nadzor nad Višegradom, Srebrenicom i Prijedorom od strane BH Srba i mogli bi zauvijek zabetonirat novonastalu situaciju. Nažalost, BH Hrvati, a Srbi pogotovo većinski žele neku vrst diobe, dok Bošnjacima ovakva dioba ne odgovara, znači jasno je koga treba pridobit. Hrvati su to očito spremni učinit na račun Neuma, Srbi na vama je red!
Ma tko ce vam ustupiti Neum? Muhamed Filipovic dobri bosnjanin?
__________________
...što je više lome, ja je volim jače...!
Hercboy is offline  
Old 08.04.2008., 15:26   #6
Quote:
Hercboy kaže: Pogledaj post
Ma tko ce vam ustupiti Neum? Muhamed Filipovic dobri bosnjanin?
Kome nama? Pričam o prijedlogu HSP BiH. Da se mene pita ja bi im popustio u srednjoj Bosni ako se već mora platit cijena za opstanak Hrvata na 15% i više.
grunjac_ is offline  
Old 08.04.2008., 15:41   #7
Quote:
M0ssad kaže: Pogledaj post
Samo vi ustupajte muslimanima, daleko cete dogurati
patriot is offline  
Old 08.04.2008., 16:17   #8
@ grunac_ , obzirom da stalno insistiraš na ustupcima muslimanima, mislim da nemaš nikakvo iskustvo sa njima, iako je to nebitno za forum, meni je baba muslimanka, pa znam nešto o muslimanskoj prirodi

Treba tražiti nove mogućnosti za Bosnu, ali samo kroz kompenzaciju, ali sa dejtonom kao polaznom osnovom i nikakvim ustupcima, jer ko muslimanima napravi jedan ustupak dobrovoljno, moraće još deset prisilno. Mogao bi zapad da hoće da prisilno ukine RS i dejton, ali bi od toga bilo više štete nego koristi
Kontraktnik is offline  
Old 08.04.2008., 16:30   #9
republika srpska i njene granice se ne mogu menjati.

to ste i vi bosnjaci i hrvati potpisali u dejtonu.

ko misli i zeli drugacije - pusku pa u sumu.
Super Slim is offline  
Old 08.04.2008., 17:21   #10
Quote:
Super Slim kaže: Pogledaj post
republika srpska i njene granice se ne mogu menjati.

to ste i vi bosnjaci i hrvati potpisali u dejtonu.

ko misli i zeli drugacije - pusku pa u sumu.

mogu se, mogu mijenjati....jes' vidio prije dva mjeseca?

uvijek ste bili jaki s puškom u zasjedi!
KAMA SUTRA is offline  
Old 08.04.2008., 17:27   #11
Quote:
KAMA SUTRA kaže: Pogledaj post
mogu se, mogu mijenjati....jes' vidio prije dva mjeseca?
Misliš da će se RS odcjepiti od BiH ! Ajd dobro ako ti tako kažeš

Quote:
grunjac_ kaže: Pogledaj post
Postavlja se pitanje kad će BH Srbi spoznat da je ova i ovakva Republika Srpska neodrživa?
Ova tvoja prva rečenica mi je zapela za oko ! Pojasni!
__________________
Gubi se ko burek u svemiru!
Polizao bih je kao Žućo šerpicu!
Klizi piva ko Samsung!
Jasta is offline  
Old 08.04.2008., 17:49   #12
Koje gluposti ,izgleda da ce opet biti ,samo nova Jugoslavija Bosnu spasava ,ali cini se prekasno ,o tome su morali misliti 92.
vladislav is offline  
Old 08.04.2008., 18:10   #13
Quote:
grunjac_ kaže: Pogledaj post
Hrvati su to očito spremni učinit na račun Neuma, Srbi na vama je red!
Ma ja, Hrvati jedva cekaju da Neum daju Muslimanima
asusko is offline  
Old 08.04.2008., 21:28   #14
Quote:
grunjac_ kaže: Pogledaj post
Postavlja se pitanje kad će BH Srbi spoznat da je ova i ovakva Republika Srpska neodrživa? Vidim da je BH HSP shvatio da je neminovno učinit barem jedan ustupak Bošnjacima pa su Neum uvrstili u srednjebosansku regiju. Nužno je rascijepkat postojeća dva entiteta na, ako treba, i deset novih i ne slijediti nužno trenutnu etničku situaciju već povijet, tradiciju, transportnu povezanost, ekonomsku podređenost i slično. Mislim da bi Bošnjacima bilo dovoljno "vratit" nadzor nad Višegradom, Srebrenicom i Prijedorom od strane BH Srba i mogli bi zauvijek zabetonirat novonastalu situaciju. Nažalost, BH Hrvati, a Srbi pogotovo većinski žele neku vrst diobe, dok Bošnjacima ovakva dioba ne odgovara, znači jasno je koga treba pridobit. Hrvati su to očito spremni učinit na račun Neuma, Srbi na vama je red!
Republika Srpska neodrživa? Možda, ali samo iz tvoje tačke gledišta.

Ustupci Bošnjacima? Višegrad, Srebrenica, Prijedor?

Zadnje uređivanje Tel Aviv : 08.04.2008. at 22:21.
Tel Aviv is offline  
Old 08.04.2008., 21:43   #15
Quote:
Super Slim kaže: Pogledaj post
republika srpska i njene granice se ne mogu menjati.

to ste i vi bosnjaci i hrvati potpisali u dejtonu.

ko misli i zeli drugacije - pusku pa u sumu.
Tel Aviv is offline  
Old 08.04.2008., 22:19   #16
Quote:
grunjac_ kaže: Pogledaj post
Postavlja se pitanje kad će BH Srbi spoznat da je ova i ovakva Republika Srpska neodrživa? Vidim da je BH HSP shvatio da je neminovno učinit barem jedan ustupak Bošnjacima pa su Neum uvrstili u srednjebosansku regiju. Nužno je rascijepkat postojeća dva entiteta na, ako treba, i deset novih i ne slijediti nužno trenutnu etničku situaciju već povijet, tradiciju, transportnu povezanost, ekonomsku podređenost i slično. Mislim da bi Bošnjacima bilo dovoljno "vratit" nadzor nad Višegradom, Srebrenicom i Prijedorom od strane BH Srba i mogli bi zauvijek zabetonirat novonastalu situaciju. Nažalost, BH Hrvati, a Srbi pogotovo većinski žele neku vrst diobe, dok Bošnjacima ovakva dioba ne odgovara, znači jasno je koga treba pridobit. Hrvati su to očito spremni učinit na račun Neuma, Srbi na vama je red!
Pagledajući ovo boldirano, mogla je i Jugoslavija opstati (da se razumijemo veliki sam "anitijugoslavenist"). Zašto su se u raspadu Jugoslavije gledali isključivo etnički principi?
Među BH narodima ima još manje neke jasne društvene kohezije. Mislim da su razlike tolike, da bi se moglo skoro govoriti o civilizacijskim razlikama (nažalost).
Pa ne mogu se sjetiti niti jednog fundamenta oko kojeg su svi narodi složni. To je jednostavno prekatastrofalna platforma za etnički suživot.
__________________
...kraj Neretve samo ti i ja
Zrinjski Mostar, Herceg-Bosna,
moja država, moja država...
lider30 is offline  
Old 09.04.2008., 21:26   #17
Genocidna tvorevina je sama po sebi neodrziva, kako formom tako i sadrzajem, te kao takva ce nestati ili mirnim putem ili manje mirnim nacinom.Za Srbe a i ostale narode u BiH je naravno bolje da se to desi mirno i uz medjusobni dogovor.
Tahvil-pasa is offline  
Old 09.04.2008., 22:13   #18
Quote:
Tahvil-pasa;13530117[B kaže:
]Genocidna tvorevina je sama po sebi neodrziva, kako formom tako i sadrzajem[/B], te kao takva ce nestati ili mirnim putem ili manje mirnim nacinom.Za Srbe a i ostale narode u BiH je naravno bolje da se to desi mirno i uz medjusobni dogovor.
Psi laju a karavani prolaze i tako vec evo 15 godina...
M0ssad is offline  
Old 09.04.2008., 22:18   #19
Quote:
grunjac_ kaže: Pogledaj post
Postavlja se pitanje kad će BH Srbi spoznat da je ova i ovakva Republika Srpska neodrživa? Vidim da je BH HSP shvatio da je neminovno učinit barem jedan ustupak Bošnjacima pa su Neum uvrstili u srednjebosansku regiju. Nužno je rascijepkat postojeća dva entiteta na, ako treba, i deset novih i ne slijediti nužno trenutnu etničku situaciju već povijet, tradiciju, transportnu povezanost, ekonomsku podređenost i slično. Mislim da bi Bošnjacima bilo dovoljno "vratit" nadzor nad Višegradom, Srebrenicom i Prijedorom od strane BH Srba i mogli bi zauvijek zabetonirat novonastalu situaciju. Nažalost, BH Hrvati, a Srbi pogotovo većinski žele neku vrst diobe, dok Bošnjacima ovakva dioba ne odgovara, znači jasno je koga treba pridobit. Hrvati su to očito spremni učinit na račun Neuma, Srbi na vama je red!
Ako bi gledali povijest, transport, ekonomsku podredjenost i tradiciju onda bi najpostenije bilo dati pola Bosne Srbiji a pola Hrvatskoj...ali nesto mi se cini da nekima ne odgovara tako glediste.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 09.04.2008., 22:49   #20
Quote:
Tahvil-pasa kaže: Pogledaj post
Genocidna tvorevina je sama po sebi neodrziva, kako formom tako i sadrzajem, te kao takva ce nestati ili mirnim putem ili manje mirnim nacinom.Za Srbe a i ostale narode u BiH je naravno bolje da se to desi mirno i uz medjusobni dogovor.
Genocidna tvorevina BiH je sama po sebi neodrziva, kako formom tako i sadrzajem, te kao takva ce nestati ili mirnim putem ili manje mirnim nacinom.Za Bosnjake a i ostale narode u BiH je naravno bolje da se to desi mirno i uz medjusobni dogovor.

Ponekad i kopija zvuci bolje od originala
globalni_dzihad is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:10.