Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2014., 20:53   #2241
Je li moguće online kupiti karte Budimpešta Moskva?
Ako da gdje? I kolika je cijena (karta+spavanje)?
Melquiades Gama is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 21:12   #2242
Quote:
gileg kaže: Pogledaj post
Kupovao sam karte puno puta na Trenitalia webu, nema nikakvih problema. Dobit ćeš pdf kartu na email, isprintaš i samo uđeš u vlak. Karte kupljene online ne trebaš validirati (poništiti na automatu na stanici). Imaju i opciju sms karte ali to nisam nikad koristio, meni je draži papir. Registriraj se na stranice i olakšaj si kupovinu, da te ne gnjave da unosiš svaki put iste podatake.
Pokušavam se registrirati i pod obavezna polja moram upisati prebivalište u Italiji. I baš piše -only in Italy Kaj da radim? Ne daju mi upisati hrvatsku adresu a ne mogu ni ostaviti prazno.
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 21:33   #2243
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Pokušavam se registrirati i pod obavezna polja moram upisati prebivalište u Italiji. I baš piše -only in Italy Kaj da radim? Ne daju mi upisati hrvatsku adresu a ne mogu ni ostaviti prazno.
Nešto su tu mijenjali. Pitaju te za adresu kako bi ti poslali karticu za klub. Ništa, onda preskoči registraciju i kupi kartu kao "Non Registered User". Vidit ćeš dole opciju kada kreneš u kupovinu. Morat ćeš unijeti ime, prezime i e-mail za svaku kartu. Nema veze, nije tako strašno. I dalje ćeš kartu dobiti na email.
__________________
www.tripologia.com
gileg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 22:29   #2244
Koja sam ja kolosalna glupača!!! Kupila kartu i stavila krivi datum, sad klikam na polje za promjenu datuma i ne reagira! Nije vrag da se za ovu opciju ne mogu mijenjati datumi, što ću sad

Sad nešto piše da mogu tražiti compensation tek 2o dana prije putovanja a ja sam rezervirala za 18.09. Što to znači? Da pričekam koji dan i onda pokušam? Ubit ću se.

Da, ne mogu mijenjati ni tražiti povrat. Super.

A što je s noćnim vlakovima? Gledam sad Milano-Trst i apsolutno mi ništa ne izbacuje.

Zadnje uređivanje Noomi : 21.08.2014. at 23:02.
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 22:44   #2245
Ajooooj! E jbg! Kako si stavila krivi datum?
Pretpostavljam da si kupila najjeftiniju moguću kartu SUPER ECONOMY? Ta se ne može mijenjati nikako. pošto kažeš da ne možeš kliknuti na polje za promjenu datuma biće da je to tvoj slučaj. Ako si slučajno kupila skuplju varijantu ECONOMY nju možeš mijenjati ali moraš doplatiti razliku do BASE cijene. Ako si kupila BASE onda možeš mijenjati.

Jesi li se probala ulogirati u "Manage your ticket" pa vidjeti tamo što nude? http://www.trenitalia.com/cms/v/inde...008916f90aRCRD

Uvjete za svaku vrstu karte imaš ako klikneš na malo "i" pored svake cijene tijekom bookinga. Al evo ti ovdje linkovi pa pročitaj:
SUPER ECONOMY: http://www.trenitalia.com/cms-file/h...UPER%20ECONOMY
ECONOMY: http://www.trenitalia.com/cms-file/h...e.html#ECONOMY
BASE: http://www.trenitalia.com/cms-file/h...ecce.html#BASE
__________________
www.tripologia.com
gileg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 23:10   #2246
Zato što sam debil totalni. Znam, hvala, sve sam provjerila..sad nema više nazad
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 23:38   #2247
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Zato što sam debil totalni. Znam, hvala, sve sam provjerila..sad nema više nazad
Hajd ne sekiraj se, gore glavu. Shit happens!
Ništa, morat ćeš ponovo kupiti kartu. Ne bih da ti stajem na žulj al provjeri datum 100 puta. A staru možeš uvaliti nekome ako budeš imala ludu sreću da mu treba baš ta karta i baš taj datum. Nema veze ako piše tvoje ime, to nitko ne gleda.


Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
A što je s noćnim vlakovima? Gledam sad Milano-Trst i apsolutno mi ništa ne izbacuje.
Imaš 3 noćna ali ja bih njih izbjegavao. Putuju po 10 sati i sa puno presjedanja. Zašto bi išla noćnim?
Ako te baš zanima evo ih iz Milana u 21:05 - 7:46, 22:15 - 8:04 i 22:15 - 9:20. Ako ne vidiš ove vlakove onda nisi poslušala što sam rekao za Tutti i treni/All trains. Gore na vrhu stranici kada si u bookingu vidjet ćeš drop down listu "Train Type", tu odaberi All Trains. Ako si to napravila onda moraš vidjeti ove vlakove. A zadnja Freccia ide u 19:35.
__________________
www.tripologia.com
gileg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 00:10   #2248
Quote:
gileg kaže: Pogledaj post
Hajd ne sekiraj se, gore glavu. Shit happens!
Ništa, morat ćeš ponovo kupiti kartu. Ne bih da ti stajem na žulj al provjeri datum 100 puta. A staru možeš uvaliti nekome ako budeš imala ludu sreću da mu treba baš ta karta i baš taj datum. Nema veze ako piše tvoje ime, to nitko ne gleda.
Zato što je sva organizacija putovanja pala na moja leđa, rezervirala sam 5 hotela u tjedan dana, kupovala karte, kombinirala sve žive datume, vlakove, termine, dolaske-odlaske i tako. Pomiješalo mi se sve skupa.

Btw. Hoće netko kupiti 2 karte po 22 eura Montreux-Milano za 18.09. u 19:30
Ili ću vući ljude za rukav po kolodvoru i nudit karte
Sad sam im poslala plačljiv mail da sam se zabunila. Možda se smiluju pa mi ipak pomaknu datum na dan ranije

Zadnje uređivanje Noomi : 22.08.2014. at 00:47.
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 01:21   #2249
Ima vlakova k'o autobusa osobito u tom dijelu te se ne moraš znatno brinuti zbog toga. E sad, nisi rekla ništa o početku putovanja niti zašto te pali noćna verzija te linije pa je teško kombinirati alternative.

Sjećam se svog putovanja iz Venecije prema Trstu: došla u Mestre, taman dok sam kupila kartu na blagajni moj vlak prošao. Vratim se na blagajnu, objasnim, Talijan samo nešto načrčkao na kartu tako da ne mogu reći koliko bi to palilo u stvarnoj situaciji ali njima nije problem tako riješiti stvari. To je bio regionalni vlak bez tarifa.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 01:28   #2250
Quote:
gileg kaže: Pogledaj post
Ne znam kako si došla do 23€. Kao što rekoh bilo nas četvero, dakle 4 kofera. Ne sjećam se više koliko dugo smo stavili stvari ali bilo je nekih 10-tak sati. Platili smo sve skupa oko 40€, a za tu lovu možeš uzeti i sobu u Milanu i pobacat stvari u nju. Samo htjedoh reći da je skupo.

Toliko stoji 24h prema cjeniku koji si dao. Ne znam koliko ste stvari imali skupa ali kad idem sa društvom nemamo problema zatvoriti 2 srednja kofera skupa u 1 locker. Pri tome mislim na neki kofer koji može podnijeti 14 dana putovanja.

Ideja je inventivna ali tu ste negdje na gornjoj granici računice pa ipak se tu izgubi vremena: prijava, odjava itd.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 01:29   #2251
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Ima vlakova k'o autobusa osobito u tom dijelu te se ne moraš znatno brinuti zbog toga. E sad, nisi rekla ništa o početku putovanja niti zašto te pali noćna verzija te linije pa je teško kombinirati alternative.

Ma htjela sam uzeti noćni da ga nekako iskombiniram s ovom promašenom kartom, ali ipak neću. Prevelik mi je štrapac.
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 02:15   #2252
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Ma htjela sam uzeti noćni da ga nekako iskombiniram s ovom promašenom kartom, ali ipak neću. Prevelik mi je štrapac.

A zašto ti ne možeš pomaknuti putovanje za 1 dan?
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 08:23   #2253
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
A zašto ti ne možeš pomaknuti putovanje za 1 dan?
Zato što bi nam se onda sve skupa poremetilo jer sam već rezervirala hotele, druge vlakove ...
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 13:15   #2254
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Zato što bi nam se onda sve skupa poremetilo jer sam već rezervirala hotele, druge vlakove ...

Hotel je najmanje problem promijeniti, vlak ovisi o tipu karte doduše. Uglavnom, sama ćeš odlučiti što ti je isplativije
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 10:15   #2255
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Hotel je najmanje problem promijeniti, vlak ovisi o tipu karte doduše. Uglavnom, sama ćeš odlučiti što ti je isplativije
Stornirali su mi kartu i vratit će mi novce zato što sam odmah reagirala.
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 11:13   #2256
btw 22€ za Montreux - Milano? to je fantastična cijena! jesi to na Trenitaliji ili na SBB-u rezervirala? znam da sam par puta nešto gledao vlakove po Švicarskoj pa su ispadalo bolesno skupi.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 11:22   #2257
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Stornirali su mi kartu i vratit će mi novce zato što sam odmah reagirala.
Juhuuuu! Vidiš ti to, tko bi rekao. Iskreno nisam se nadao uspjehu. Dobro je da znamo ako se i nama dogodi nešto slično. Znači plačljiv mail ipak radi.

x-type imaš tih karti na Trenitalia webu, samo moraš rezervirati oko mjesec dana unaprijed. Na dan putovanja cijena raste na 62€.
__________________
www.tripologia.com
gileg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 11:27   #2258
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Toliko stoji 24h prema cjeniku koji si dao. Ne znam koliko ste stvari imali skupa ali kad idem sa društvom nemamo problema zatvoriti 2 srednja kofera skupa u 1 locker. Pri tome mislim na neki kofer koji može podnijeti 14 dana putovanja.
Locker bi bio super samo što njih u Italiji više nema. Sigurnosni razlozi i strah od terorizma.
Nismo imali puno stvari, kao što rekoh jedan cabin kofer ispod 10 kg po osobi, al' svejedno je jer oni naplaćuju po komadu. A 24h po koferu bilo bi čak i nešto jeftinije od 23€. Ako idemo računati onda je 6€ za prvih 5 sati, 0,9€ od 6-og do 12-og ukupno 6,1€, poslije svaki dodatni sat još 0,4€ ukupno 4,8€, nakon 24 sata dužan si im 16,9€. Samo za jedan kofer! I sad u našem slučaju sve to bi bilo x 4 = 67,6€. Previšeeeee za obično čuvanje stvari.
Dobro, mi smo ipak bili nešto kraće, kao i većina ljudi pa je izašlo nešto manje ali i dalje fakat preskupo.

Quote:
Ideja je inventivna ali tu ste negdje na gornjoj granici računice pa ipak se tu izgubi vremena: prijava, odjava itd.
Tako je, izgubi se nešto vremena. Ali isto tako se izgubi i na ostavljanja stvari. Naime uvijek je gužva, barem u Milanu. Kada dođe neki vlak uvijek je nekoliko ljudi ispred tebe a oni usporeni. Uzme i to vremena. Ista priča je i za preuzimanje stvari. Gornja je granica isplativosti u svakom slučaju.
__________________
www.tripologia.com
gileg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 11:29   #2259
Quote:
gileg kaže: Pogledaj post

x-type imaš tih karti na Trenitalia webu, samo moraš rezervirati oko mjesec dana unaprijed. Na dan putovanja cijena raste na 62€.
na Trenitaliji ok. preko SBB-a znam da je sve grozno skupo. svojedobno sam tražio Zürich - Ženeva, vlakovi su bili oko 200€
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 23:57   #2260
Putovanja željeznicom - željeznicke karte, kako doći vlakom nekuda...

Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Stornirali su mi kartu i vratit će mi novce zato što sam odmah reagirala.

Cool
Na kaj si pisala - customer service?
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:40.