Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2005., 13:19   #21
Quote:
ljuban kaže:
Raspitaj se oko drugih proizvođača . Ispada da ti je 1 cigla 9 kuna što je abnormalno skupo . Preporučio bih ti Finag Garešnica , jako kvalitetni proizvodi po prihvatljivoj cijeni .

izvadak iz cjenika kedo.hr zagreb

opeka 29x19x19 4,98kn
opeka 25x19x19 4,37 kn

porotherm 38x25x24 12 kn

siporex 30 cm 36 kn

i ovo je još sve jako skupo
pa tam sam i gledao, iz ovje cijene se vidi da je moja računica ispravna, jedino nisam siguran za koju površinu sam računao.
Navodno da je neki begamont najpovoljniji...
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2005., 15:16   #22
ako ideš na zid 30cm ciglom 29x19x19 onda ti u "kvadrat" ide 25 komada . 25x5kn -- 125 kn

Pitaj u Finag d.d. Garešnica na ovoj cjeni kod njih ti se isplati i prevoz do Zgb . Fert ispune su jako kvalitetne također , malo loma itd. ali su malo skuplje . Za to pitaj u Gradip Vrbovec .
ljuban is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2005., 12:16   #23
ytong blok

Budući da sam u svim mogućim radovima u stanu zanima me jel netko zna kad se zid pregradi ytong blokom šta na njega ide da ga mogu prefarbat (okrečiti)
__________________
nesy
nesy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2005., 12:26   #24
dosta je da pregletuješ.
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2005., 13:19   #25
ytong blok

e hvala ti puno, jer sam se posvađala s majstorom, jer mi je rekao da moram kupiti ljepilo za ytong i s njim prvo premazati a onda još i tu glet masu
__________________
nesy
nesy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2005., 13:52   #26
ni to nije loše.
a i nema neke prevelike razlike između glet mase i tog ljepila.
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2005., 14:57   #27
ytong blok

on ti je meni mislio staviti na ytong to ljepilo i na njega još glet masu kao to tako mora ići
__________________
nesy
nesy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2005., 17:54   #28
Re: ytong blok

Quote:
nesy kaže:
on ti je meni mislio staviti na ytong to ljepilo i na njega još glet masu kao to tako mora ići
po pravilu na ytong ide YTONG tankoslojna unutarnja zbuka u debljini 2-9 mm, preporuca se prije toga blokove premazati impregnacijskim sredstvom, ytong zbuka je jako fina pa ako se dobro zagladi ponekad nije vise ni potrebno gletati,
pazi, ytong zbuka nije ljepilo (tankoslojni mort) za ytong,
ako ces samo gletati postoji mogucnost da ti na fugama popuca glet masa i tek onda imas sranje, potrosila si glet masu, platila majstora a posao mora ispocetka,

postoji i opcija samo gletanja gdje se prije toga sve fuge popune npr. Knuaf fugenfuelerom i armiraju knauf mrezicom i tek se onda gleta,

ovo sto sam napisao je ono sto ide popreporuci proizvodjaca, sad ti mozes od tih pravila odstupati kako bi smanjila troskove, ali moras biti spremna na rizik da ces mozda poslije imati popravke
dondo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 08:21   #29
ytong blok

hvala ti puno...poslušat ću tvoj savjet i kupit ću tu žbuku, a reci taj itong kad se slaže on se ljepi s ljepilom za ytong ili isto tom žbukom
__________________
nesy
nesy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 08:51   #30
Re: ytong blok

Quote:
nesy kaže:
hvala ti puno...poslušat ću tvoj savjet i kupit ću tu žbuku, a reci taj itong kad se slaže on se ljepi s ljepilom za ytong ili isto tom žbukom
ne, kad se sa njim zida onda se lijepi tankoslojnim lijepilom (mort)
dondo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 10:30   #31
ytong blok

hvala ti puno...super sam sretna što ima ljudi koji mi pomažu..još jednom hvala
__________________
nesy
nesy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2005., 22:20   #32
Re: Re: ytong blok

Quote:
dondo kaže:

sve fuge se popune npr. Knuaf fugenfuelerom i armiraju knauf mrezicom i tek se onda gleta,
Ovo preporučam...
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2005., 23:59   #33
nesy,nesy... lijepo bi bilo da se majstoru ispričaš.ono kao da dokažeš da si kulturološki malo odmakla.
keš is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2005., 10:41   #34
ytong

a ok zeznila sam se malko, naravno da ću reći da sam pogriješila al već me toliko odero za sve moguće radove da sam na rubu živaca jel mu stalno neki k..... treba već me svi znaju po baumaxu, pevecu i inim trgovinama
__________________
nesy
nesy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2005., 10:52   #35
Re: ytong

Quote:
nesy kaže:
a ok zeznila sam se malko, naravno da ću reći da sam pogriješila al već me toliko odero za sve moguće radove da sam na rubu živaca jel mu stalno neki k..... treba već me svi znaju po baumaxu, pevecu i inim trgovinama
onda si vec trebala i neki jaci popust iskopati kod njih
dondo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2005., 11:20   #36
ytong

a valjda sam ja neke j...... sreće da me se uvijek tako neki nalače a i ja na njih al bit će valjda bolje jedva čekam da završe i da ne vidim više nikog u stanu od majstora
__________________
nesy
nesy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2005., 11:28   #37
Ytong

Jel imao tko iskustva s njihovim kućama?Imaju na svom sajtu kuće 90 000 kuna samo njihov materijal grubo menezanima koliko je to ključ u ruke. Pomoć molim.
 
Odgovori s citatom
Old 04.04.2005., 16:14   #38
to ti je samo materijal za zidove i deke, bez temelja, izolacija, crijepa, fasade, građevinske dozv. montaže - jednostavno kao da kupiš samo cigulu - koja je bitno jeftinija, čak i kad na nju staviš termoizolaciju!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2005., 10:54   #39
Bilo je...

https://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=88165
Blackbird is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2005., 09:25   #40
Bas me zanima jel jos netko radio sa ytong-om i kakva su iskustva.
__________________
dreamer
dylan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:54.